Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest Anonymous

Recommended Posts

Szerintetek érdemes most motoröblítőt használnom? Az, hogy kioldja a lerakódásokat amiket nem kellene már nem téma tekintve a benzint ami már rég kioldott mindent az olajba keverve...

Szerintem nem. Lényegében marad mindig egy kis olaj a motorban, hiába ereszted le. Nálad pedig benzin került az olajba, tehát abba a motorba maradó olajba is. Ezt lényegében kivenni nem tudod, csak felhígítani minél jobban, jó sok olajcserével.

Hogy értsd, mire gondolok, képzelj el egy vödröt, amiben van 5 liter víz. Beledobsz piros színező anyagot.

A feladat pedig az, hogy tisztítsd ki a vödörből a piros színezőanyagot de úgy, hogy nem öntheted ki a vödör tartalmát teljesen, csak abból 4 litert. Mit tennél? Kiöntesz 4 litert, bele 4 liter tiszta vizet. Ekkor már felhígul a piros színező anyag. megint kiöntesz 4 litert belőle, és bele 4 liter tisztát. Ha elég sokszor csinálod ezt meg, akkor egy idő után kijön a piros színezőanyag a vödörből.

Ugyanez a helyzet a motoroddal, csak a példámban szereplő víz nálad az olaj. A piros színező anyag pedig a benzin.

Szóval elég sok olajcserével ki todod vonni belőle a belekerült benzint.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem nem. Lényegében marad mindig egy kis olaj a motorban, hiába ereszted le. Nálad pedig benzin került az olajba, tehát abba a motorba maradó olajba is. Ezt lényegében kivenni nem tudod, csak felhígítani minél jobban, jó sok olajcserével.

úgy is azon gondolkodik hogy valami kevésbé minőségi olajat rak bele rövid időre, mi-van ha mondjuk az nem 5 vagy 10w 40-es hanem 15-ös :lol:

Ezzel meg is oldódna az elhígulás mert ugye egy kicsit sűrűbbet öntene a bent lévő benzineshez majd annak a maradékába menne a rendes olaj.

például :D

Link to comment
Megosztás:

úgy is azon gondolkodik hogy valami kevésbé minőségi olajat rak bele rövid időre, mi-van ha mondjuk az nem 5 vagy 10w 40-es hanem 15-ös :lol:

Ezzel meg is oldódna az elhígulás mert ugye egy kicsit sűrűbbet öntene a bent lévő benzineshez majd annak a maradékába menne a rendes olaj.

például :D

Minél olcsóbb motorolaj bele, megjáratni picit, hogy összekeveredjen, aztán leengedni. Egészen addig, amíg benzinszagú az olaj. 15W-s VIP Car bőven megfelel erre a célra.

Egyébként normál esetben ha jól meg van hajtva az autó, pl autópálya tempóban, akkor kipárolog a benzin az olajból. De ezt a motort most nem szanad hajtan i addig, amíg nem derül ki, hogy minden rendben.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem ne cifrázd. Engedd le, tegyél bele valami olcsót menj vele 1-200 km-t, jól melegítsd fel és engedd le. Benzin úgy is párolog, meg ha motoröblítőt teszel bele, akkor az is marad benne cserekor ilyen elven. Amúgy mikor én cseréltem olajat és beleszakadt a csavar, kartel levétel után azért marad benne olaj rendesen.

Ez a 10W40 Hunoil is 4e ft / 5L, nem vészes szerencsére bár ahhoz elég drága, hogy majd ezt is lecseréljem hamarosan ami nem kizárt sajnos...
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az imént értam haza pestről és megnéztem a fordulatszámokat,fotót is csináltam de full homály...

90-2400/2500 között a 2500 alatt 1 mutató vastagsággal

100-2700

110-3000

120-3300

asszem 140-4000

ezek nem hiteles mérések.. ez az órám szerint van amit ugyebár már bontottam szét... Most jelen állás szerint nekem ilyen..

1.6 16V

Ez ugyanaz a rövid váltó, ami nekem van, F18CR374.

Link to comment
Megosztás:

%7Boption%7Dhttp://kepfeltoltes.hu/120107/IMG_20120107_160045_www.kepfeltoltes.hu_.jpg%7Boption%7D

90 km/h sőt kicsivel több is és ötödik fokozat, ez volt az utóbbi 2 havi csúcssebességem ez is csak a kép erejéig....

(X20XEV)

Nos, ránéztem, lehet

F18R3,74 kicsit feljebb kalibrált km órával (2160-nál megy 90-et 195/65/R15 kerekekkel), vagy

F18WR3,57. (90 km/h=2060 1/min) Ezzel utóbbival nem szerelték az X20XEV-t az opelinfos szerint. :lol:

F18CR3.57 lehetne még, az az meg túl rövid ehhez a képhez (90 km/h=2500 1/min)

:D

Link to comment
Megosztás:

Nos, ránéztem, lehet

F18R3,74 kicsit feljebb kalibrált km órával (2160-nál megy 90-et 195/65/R15 kerekekkel), vagy

F18WR3,57. (90 km/h=2060 1/min) Ezzel utóbbival nem szerelték az X20XEV-t az opelinfos szerint. :lol:

F18CR3.57 lehetne még, az az meg túl rövid ehhez a képhez (90 km/h=2500 1/min)

:D

Az F18WR374 pont kiadja 2100ford/minnél a 90km/órát. Az x17dt-t szerelték ezzel.

Amivel gyárilag szerelték, az az F18WR394, de azzal 2200-at pörög 90-nél (2100=85).

Link to comment
Megosztás:

Cask nem hagyott nyugodni a dolog mentem egy próba utat vele, a végére megint hangosodott a motor ami kb az olaj melegedésével fokozódik azaz ahogyan hígul az olaj úgy csökken a kenése, gondoltam megnézem a szintjét + az autókereskedőkből látott trükköt bevetem: megtapizom, megszagizom... jól tettem, benzines még az olaj erősen ezért híg ezért van az, hogy hiába fröcsköl az olaj mégsem elegendő a kenése tehát holnap olajcsere. GM10W40 volt benne de ez semmit sem jelent, megy a helyére Hunoil 10W40, azért ilyen bóvli olaj mert ha azzal is erősen benzin szagú lesz akkor még ismét csere jön amíg ki nem tisztul teljesen.

Szerintetek érdemes most motoröblítőt használnom? Az, hogy kioldja a lerakódásokat amiket nem kellene már nem téma tekintve a benzint ami már rég kioldott mindent az olajba keverve...

Szerintem felesleges az egész aggodalmad, leírtak alapján ,a szag nem hígítja az olajat,mint Adam 1 is mondta a benja ki párolog belőle ,ÉS 1 motor ahoz hogy még normális körülmények között elég neki a:0,7 BÁR olaj nyomás.Ha több az nem baj .....

Link to comment
Megosztás:

Szerintem felesleges az egész aggodalmad, leírtak alapján ,a szag nem hígítja az olajat,mint Adam 1 is mondta a benja ki párolog belőle ,ÉS 1 motor ahoz hogy még normális körülmények között elég neki a:0,7 BÁR olaj nyomás.Ha több az nem baj .....

Az lehet de ahogy melegszik úgy hangosodik a motor, még ha csak szaga lenne az olajnak nem is érdekelne de ha hígabb mint kellene akkor megint csak az a gond, hogy a csapágyak jobban kopnak a kelleténél.

Esik a hó... élmény lesz az olajcsere :lol:

Link to comment
Megosztás:

Az lehet de ahogy melegszik úgy hangosodik a motor, még ha csak szaga lenne az olajnak nem is érdekelne de ha hígabb mint kellene akkor megint csak az a gond, hogy a csapágyak jobban kopnak a kelleténél.

Esik a hó... élmény lesz az olajcsere :lol:

amiért híg az olaj nem azt jelenti hogy nincs kenése ...Ha olaj volt cserélve benne honnan a benzin ?

Link to comment
Megosztás:

amiért híg az olaj nem azt jelenti hogy nincs kenése ...Ha olaj volt cserélve benne honnan a benzin ?

Adam1-et idézem:

"Hogy értsd, mire gondolok, képzelj el egy vödröt, amiben van 5 liter víz. Beledobsz piros színező anyagot.

A feladat pedig az, hogy tisztítsd ki a vödörből a piros színezőanyagot de úgy, hogy nem öntheted ki a vödör tartalmát teljesen, csak abból 4 litert. Mit tennél? Kiöntesz 4 litert, bele 4 liter tiszta vizet. Ekkor már felhígul a piros színező anyag. megint kiöntesz 4 litert belőle, és bele 4 liter tisztát. Ha elég sokszor csinálod ezt meg, akkor egy idő után kijön a piros színezőanyag a vödörből.

Ugyanez a helyzet a motoroddal, csak a példámban szereplő víz nálad az olaj. A piros színező anyag pedig a benzin.

Szóval elég sok olajcserével ki todod vonni belőle a belekerült benzint."

Tehát hiába cseréltem 1x az még nem volt elég és maradt benne sajnos benzines olaj :lol:

Link to comment
Megosztás:

Adam1-et idézem:

"Hogy értsd, mire gondolok, képzelj el egy vödröt, amiben van 5 liter víz. Beledobsz piros színező anyagot.

A feladat pedig az, hogy tisztítsd ki a vödörből a piros színezőanyagot de úgy, hogy nem öntheted ki a vödör tartalmát teljesen, csak abból 4 litert. Mit tennél? Kiöntesz 4 litert, bele 4 liter tiszta vizet. Ekkor már felhígul a piros színező anyag. megint kiöntesz 4 litert belőle, és bele 4 liter tisztát. Ha elég sokszor csinálod ezt meg, akkor egy idő után kijön a piros színezőanyag a vödörből.

Ugyanez a helyzet a motoroddal, csak a példámban szereplő víz nálad az olaj. A piros színező anyag pedig a benzin.

Szóval elég sok olajcserével ki todod vonni belőle a belekerült benzint."

Tehát hiába cseréltem 1x az még nem volt elég és maradt benne sajnos benzines olaj :lol:

Hát nem értek 1et,mert ha le engeded az oil-t ,le cseréled a szűrőt hol?marad még benne benzin,ha marad is nem tom hol...

Link to comment
Megosztás:

Hát nem értek 1et,mert ha le engeded az oil-t ,le cseréled a szűrőt hol?marad még benne benzin,ha marad is nem tom hol...

Az összeset nem lehet leengedni mivel nem lesz száraz belül a motor... na de majd most kiderül :lol: A hunoilt nem sajnálom erre a célra :D (A Gm olajat sem).

Link to comment
Megosztás:

Az összeset nem lehet leengedni mivel nem lesz száraz belül a motor... na de majd most kiderül :lol: A hunoilt nem sajnálom erre a célra :D (A Gm olajat sem).

Egyébként le lett véve az olajteknő szereléskor? Feltételezem igen, mert az olajszivattyú csak úgy jön le.

Akkor meg elég jól ki lett véve belőle az olaj, hisz a csekekor nem lefolyó olaj nagy része a teknő különböző zugaiban ül meg. Vagy tévedek? Egy kisebb része meg az olaj járatokban

Persze azt nemtudom, hogy az okos szerelő nem öntötte-e vissza bele azt az olajat, ami lejött belőle...

Szerintem két olajcsere elegendő lesz valami olcsóbb olajjal. Úgy csináld, hogy a nívó alját érjhe el az olajszint, hogy spórolj is egy kicsit. Egy kis járatás, hogy melegedjen be az olaj, és keverdejen össze a motorban maradt beznines olajjal, majd leengedés, jó hosszan, hogy ami ki akar, az folyjon ki. Szűrőt is csavard le, és folyasd ki belőle az olajat, majd mehet vissza. Ezután újra feltöltés, járatás melegre, majd leengedés. Ezután mehet bele a végleges olaj.

Link to comment
Megosztás:

Amikor megtörtént a baj már én lecseréltem az olajat a szerelő pedig ugyanazt öntötte vissza, én ugye csak a szűrőt cseréltem ki így a visszakerült olaj még benzines volt ezért kellett most a csere ami így zajlik/zajlott:

A még benzines olajat kicsit felmelegítettem, leengedtem. Utána öntöttem bele egy korábbi olajcsere alkalmával leengedett fáradt olajat, szép sötét volt a színe de se szaga se bűze és híg sem volt egy kicsit sem. Ezzel is járattam majd ebbe öntöttem motoröblítő folyadékot, csak egy fél flakonnal volt de az is elég bőven (egy flakon 3-6L olajhoz való, nekem 5L van benne elvileg), azzal járattam szintén melegedésig majd kicsit emelt fordulaton, hogy mindenhova eljusson, ezután ezt a valóban híg olajat is leengedtem, jelenleg is csepeg az olaj belőle egészen reggelig ugyanis szűrőt elfelejtettem venni és abban is áll a mindenfélét látott olaj amitől meg szeretnék szabadulni így holnap a szűrőt is leveszem és hagyom onnan is csepegni majd megy vissza az új olaj és az új szűrő.

Na erre jutottam én :D

Egyébként a fáradt olajjal szebben járt mint a már egyszer cserélt de benzines olajjal ugyanakkor alapjáraton és emelt fordulaton is szép az olajnyomás és csak a motoröblítős olajjal villant fel az olajlámpa ugyanakkor most is úgy hallani mintha a 2-3-as hengerhez tartozó injektor kattogna és nem is a motor.

Nehéz injektort cserélni???? Az is érdekes, hogy a kattogás most már állandó, ha hideg ha meleg a motor ugyanaz csak fordulaton nő de ettől is még lehet az injektor :lol:

Link to comment
Megosztás:

Amikor megtörtént a baj már én lecseréltem az olajat a szerelő pedig ugyanazt öntötte vissza, én ugye csak a szűrőt cseréltem ki így a visszakerült olaj még benzines volt ezért kellett most a csere ami így zajlik/zajlott:

A még benzines olajat kicsit felmelegítettem, leengedtem. Utána öntöttem bele egy korábbi olajcsere alkalmával leengedett fáradt olajat, szép sötét volt a színe de se szaga se bűze és híg sem volt egy kicsit sem. Ezzel is járattam majd ebbe öntöttem motoröblítő folyadékot, csak egy fél flakonnal volt de az is elég bőven (egy flakon 3-6L olajhoz való, nekem 5L van benne elvileg), azzal járattam szintén melegedésig majd kicsit emelt fordulaton, hogy mindenhova eljusson, ezután ezt a valóban híg olajat is leengedtem, jelenleg is csepeg az olaj belőle egészen reggelig ugyanis szűrőt elfelejtettem venni és abban is áll a mindenfélét látott olaj amitől meg szeretnék szabadulni így holnap a szűrőt is leveszem és hagyom onnan is csepegni majd megy vissza az új olaj és az új szűrő.

Na erre jutottam én :D

Egyébként a fáradt olajjal szebben járt mint a már egyszer cserélt de benzines olajjal ugyanakkor alapjáraton és emelt fordulaton is szép az olajnyomás és csak a motoröblítős olajjal villant fel az olajlámpa ugyanakkor most is úgy hallani mintha a 2-3-as hengerhez tartozó injektor kattogna és nem is a motor.

Nehéz injektort cserélni???? Az is érdekes, hogy a kattogás most már állandó, ha hideg ha meleg a motor ugyanaz csak fordulaton nő de ettől is még lehet az injektor :lol:

Azért Ügyes szerelők lehetnek arra felé benzines olajat visszaönteni nagy tapasztalatra vall :devlish:

Annak a benzines olajnak 1 max 2 olajcsere alatt olyan szintre kellene csökkenni ami már egyáltalán nem lehetne befolyásoló a maradék elpárolog.Én már ma levettem volna a szűrőt is a helyedben .

Ami ebben nekem kicsit nyugtalanító tényező ,és ne vedd okoskodásnak de az ,hogy motor öblítős olajjal felvillan még akkor is ha az elméletben hígít az olajon szerintem nem normális a nyomásnak akkor is értéken kellene lenni,mert ezek szerint ha vékonyabb olajat öntenél bele akkor is fel-fel villanna ,vagy esetleg égne is folyamatosan én is szoktam önteni bele öblítőt és nem villan fel sosem a visszajelző,nem csak az én autómnál van ez a tapasztalat.Ne legyen igazam de van még ott valami más bibi is.olajgomba jó értéket mér??

Injektort cserélni ha van egy kis szerelési tapasztalatod nem nagy munka és könnyen cserélhető,csak kivételnél és visszahellyezésnél a tömitőgyürük legyenek a helyükön.

Az injektor mindegyik kattog nem csak kettö.Az viszont igaz hogy annak jellegzetes hangja van amit nem lehet hidróval vagy más kattogással összetéveszteni.

az inkább hidró lessz lehet a híh olaj kimosta belőle a retket és most katt katt hát ha a normál olajnál elmúlik ami akár 1 nap is lehet mire lecserélődik ott is az olaj ugyanis abból nem tudod kimosni 15 perces járatással az hig olajat sem

Link to comment
Megosztás:

Azért Ügyes szerelők lehetnek arra felé benzines olajat visszaönteni nagy tapasztalatra vall :devlish:

Annak a benzines olajnak 1 max 2 olajcsere alatt olyan szintre kellene csökkenni ami már egyáltalán nem lehetne befolyásoló a maradék elpárolog.Én már ma levettem volna a szűrőt is a helyedben .

Ami ebben nekem kicsit nyugtalanító tényező ,és ne vedd okoskodásnak de az ,hogy motor öblítős olajjal felvillan még akkor is ha az elméletben hígít az olajon szerintem nem normális a nyomásnak akkor is értéken kellene lenni,mert ezek szerint ha vékonyabb olajat öntenél bele akkor is fel-fel villanna ,vagy esetleg égne is folyamatosan én is szoktam önteni bele öblítőt és nem villan fel sosem a visszajelző,nem csak az én autómnál van ez a tapasztalat.Ne legyen igazam de van még ott valami más bibi is.olajgomba jó értéket mér??

Injektort cserélni ha van egy kis szerelési tapasztalatod nem nagy munka és könnyen cserélhető,csak kivételnél és visszahellyezésnél a tömitőgyürük legyenek a helyükön.

Az injektor mindegyik kattog nem csak kettö.Az viszont igaz hogy annak jellegzetes hangja van amit nem lehet hidróval vagy más kattogással összetéveszteni.

az inkább hidró lessz lehet a híh olaj kimosta belőle a retket és most katt katt hát ha a normál olajnál elmúlik ami akár 1 nap is lehet mire lecserélődik ott is az olaj ugyanis abból nem tudod kimosni 15 perces járatással az hig olajat sem

Szerelők.... :lol: A végén mindig én szerelek :icon13:

Olajgomba eddig hibátlan volt, ez majd kedden derül ki, hogy mennyire pontos és, hogy mekkora az olajnyomás. Más bibi sajnos még benne van a pakliban :D

Szűrőt, jaja ez már nekem is csak itthon esett le, hogy le lehetett volna szedni estére azt is na már mind1, elkezdett szakadni a hó így már nagy kedvem nem volt szerelgetni :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Ha nem bánjátok mivel mindenkitől azt látom hogy minőségi olajat használ :lol: :D De azt nem igen irjátok hogy mit csak azt hogy ezt meg azt az olajat csak mosásra meg stb.kivánsiságból Ki milyen olajat használ milyen motorba és miért??

Kezdeném én

Nekem bizonyX18XEmotor van. A jó öreg GM 10w40 es van benne jelenleg nekem ezzel semmi bajom gondom nem volt,és ezért nem is változtatok rajta.

Használtam ezt az olajat a 2.5 v6 os omegámba ott sem volt semmi gond vele,pedig azt aztán én is tapostam rendesen.

Ez előtt a tipus ellőtt valvoline 10w 40 est használtam az a másik olaj amivel nem volt még bajom.

Shell helix et is használtam nem mondanám hogy bármely olajnál többre nézem ezért nem is veszem,amit soha nem tennék az autómba az a Mol olajnak egyetlen verziója sem.

S csak kis érdekesség van olyan kuncsaftom aki kimondottan tesco gazdaságos olajat használt 10w40 et az istennek nem tudtam lebeszélni róla,Mióta ismerem 130 e KM rakott az autójába 10E km es csereperiódusokkal Semmi gondja eddig még nem volt pedig eléggé hajtja az autóját,És a motor amennyit látni belőle eléggé tisztának néz ki.

Azért gondoltam erre mert én is kíváncsi vagyok hogy ki mit használ és mi a véleménye róla

Persze ha ez nem megterhelő

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.