Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Futómű, gumik, felnik


hemi

Recommended Posts

Ma egy fura - a bal első futómű környékéről jövő - hangra lettem figyelmes.

Hogyha belemegyek egy kisebb gödörbe, kátyúba, vagy aknafedélre olyan hang hallatszik, mint amikor ráhajtasz egy egy rossz csattogó rossz aknafedélre. Vagyis fém a fémhez való hozzáverődés.

Csak a bal első futómű csinálja, a többi nem. Eléggé aggasztó. A kormányzásban nem vettem észre hibát, nem húz semerre sem, és nem is akad.

Mi lehet a gond, van valakinek ötlete?

nekem a jobb első kotyog a hepehupákon, nálam a fékbetét rögzítő tört el. szörnyű hangja van, mint ha szét akarna esni, de a szerelőm megnyugtatott, hogy semmi baja nem lesz. lassan úgyis fékbetét csere lesz, akkor megoldódik.

nézd meg, hogy ha zörgés közben picit fékezel akkor is zörög-e. Ha nem, akkor ez a gond, ha igen, akkor pedig kerék le, és megnézni mi a helyzet.

Link to comment
Megosztás:

Ma egy fura - a bal első futómű környékéről jövő - hangra lettem figyelmes.

Hogyha belemegyek egy kisebb gödörbe, kátyúba, vagy aknafedélre olyan hang hallatszik, mint amikor ráhajtasz egy egy rossz csattogó rossz aknafedélre. Vagyis fém a fémhez való hozzáverődés.

Csak a bal első futómű csinálja, a többi nem. Eléggé aggasztó. A kormányzásban nem vettem észre hibát, nem húz semerre sem, és nem is akad.

Mi lehet a gond, van valakinek ötlete?

Stab.szilent, lengőkar szilent kutyacsont, talpas, törött rugó ill. a fentebbi nem rögzülő fékbetét vagy mint esetemben, rosszul rögzített féknyereg.Kerék le, aztán át kell rángatni.

Link to comment
Megosztás:

nekem a jobb első kotyog a hepehupákon, nálam a fékbetét rögzítő tört el. szörnyű hangja van, mint ha szét akarna esni, de a szerelőm megnyugtatott, hogy semmi baja nem lesz. lassan úgyis fékbetét csere lesz, akkor megoldódik.

nézd meg, hogy ha zörgés közben picit fékezel akkor is zörög-e. Ha nem, akkor ez a gond, ha igen, akkor pedig kerék le, és megnézni mi a helyzet.

Reggel kiprbálom amit mondasz.

Az előbb felemeltem a bal elejét, és úgy megrángattam jó erősen, de semmit csörgést nem tapasztaltam.

Link to comment
Megosztás:

szedd le a kereket és nézz körbe.

nekem is volt rugótörés ezeken a király utakon, annak a hangja tényleg rémes. Nekem 3-ba vagy 4-be tört annó, nem kis teljesítmény:D

Sajna csak hétvégén tudom megtenni leghamarabb. Addig így kell járnom, szerencsére az út 90%-át most újították fel nyáron, amin járok.

Link to comment
Megosztás:

Sajna csak hétvégén tudom megtenni leghamarabb. Addig így kell járnom, szerencsére az út 90%-át most újították fel nyáron, amin járok.

Nem rugótörés lesz.

Ha erőteljesen megnyomom az autó bal elejét, akkor a lenyomás pillanatában, illetve amikor elengedem, kotyogást hallok.

Valami a lengéscsillapítóval, vagy annak rögzítésével lehet. Toronycsapágy?

Egyébként érzésre csillapít rendesen, ugyanolyan, mint a többi.

Link to comment
Megosztás:

Nem rugótörés lesz.

Ha erőteljesen megnyomom az autó bal elejét, akkor a lenyomás pillanatában, illetve amikor elengedem, kotyogást hallok.

Valami a lengéscsillapítóval, vagy annak rögzítésével lehet. Toronycsapágy?

Egyébként érzésre csillapít rendesen, ugyanolyan, mint a többi.

Szedd le a kereket, és nézd át/rángasd át.Így elég nehéz bármit is okoskodni.A toronycsapágy pedig kormánytekergetésnél ropog ha gatya.

Link to comment
Megosztás:

Szedd le a kereket, és nézd át/rángasd át.Így elég nehéz bármit is okoskodni.A toronycsapágy pedig kormánytekergetésnél ropog ha gatya.

Hát tévedtem, mégiscsak rugótörés.

Szerencsére csak a rugó aljából törött le egy darab, kb egy háromnegyed kör. Ott volt abban a tálcában, ami alulról a rugót támasztja, és zörgött kegyetlenül amikor belementem egy kátyuba.

69a49937ab9cd6d18b9c11648ddf0826.jpg

Link to comment
Megosztás:

Hát tévedtem, mégiscsak rugótörés.

Szerencsére csak a rugó aljából törött le egy darab, kb egy háromnegyed kör. Ott volt abban a tálcában, ami alulról a rugót támasztja, és zörgött kegyetlenül amikor belementem egy kátyuba.

http://www.keptarolo.com/thumbnails/69a499...1648ddf0826.jpg

Szinténzenész! :rolleyes: :D :P A kövi típushiba amit felírhatunk a listára! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Szinténzenész! :rolleyes: :D :P A kövi típushiba amit felírhatunk a listára! :lol:

Az a durva, hogy észre sem vettem volna, hogyha nem zörög az a darab, mert az autó rugózása teljesen rendben van.

Akkor bontottal nem is érdemes szórakozni, igaz? Mert egyből arra gondoltam.

Hétfőn utánnaérdeklődöm, mennyi az új.

A cseréhez először majd kell gyártanom rugóösszehúzót, mert anélkül esélytelen...

Link to comment
Megosztás:

Az a durva, hogy észre sem vettem volna, hogyha nem zörög az a darab, mert az autó rugózása teljesen rendben van.

Akkor bontottal nem is érdemes szórakozni, igaz? Mert egyből arra gondoltam.

Hétfőn utánnaérdeklődöm, mennyi az új.

A cseréhez először majd kell gyártanom rugóösszehúzót, mert anélkül esélytelen...

Az új drága.Keress olyan jó állapotú, nem rozsdás bontottat amit olasz autóból szedtek ki.Azért abból, mert ott nem sózzák az utakat, és ezért nincs szétb.szva a rugó sem.Lehetőleg párban.Berakás előtt pedig csissz és alapozófesték vastagon.

Link to comment
Megosztás:

Az új drága.Keress olyan jó állapotú, nem rozsdás bontottat amit olasz autóból szedtek ki.Azért abból, mert ott nem sózzák az utakat, és ezért nincs szétb.szva a rugó sem.Lehetőleg párban.Berakás előtt pedig csissz és alapozófesték vastagon.

Angol nem jó? Mert azt könnyen tudok szerezni, Vauxhallból kérem a cuccot. NAde olaszt kérni elég esélytelen.

A következő kérdesem ez akart lenni, hogy párban szerezzem-e, vagy elég csak a töröttet cserélni. De akkor párban.

Igaz, hogy rozsdás, de nem a sótól ment szét ez szerintem, egyszerűen elgyengült, elfáradt az anyag. Azért is érthetetlen számomra miért itt törött el, tulajdonképpen ezen a részen nincs is terhelve a rugó, itt már tányérban fekszik.

Okoz valamilyen károt a futóműben, lengéscsillapítóban, ha egy pár hétig így járok vele? Nincs lejjebb a bal oldala az autónak, teljesen normálisan rugózik.

Link to comment
Megosztás:

Angol nem jó? Mert azt könnyen tudok szerezni, Vauxhallból kérem a cuccot. NAde olaszt kérni elég esélytelen.

A következő kérdesem ez akart lenni, hogy párban szerezzem-e, vagy elég csak a töröttet cserélni. De akkor párban.

Igaz, hogy rozsdás, de nem a sótól ment szét ez szerintem, egyszerűen elgyengült, elfáradt az anyag. Azért is érthetetlen számomra miért itt törött el, tulajdonképpen ezen a részen nincs is terhelve a rugó, itt már tányérban fekszik.

Okoz valamilyen károt a futóműben, lengéscsillapítóban, ha egy pár hétig így járok vele? Nincs lejjebb a bal oldala az autónak, teljesen normálisan rugózik.

Nem akarok szemét lenni,de ez már nincs benne a javítási kézikönyvben? :D :rolleyes:

Csakis párban cserélünk rugót és jóféle rugóösszehúzóval,mert elég durván pofán tud csapni,ha szétugrik.

Semmilyen kárt nem okoz a futóműben.

Link to comment
Megosztás:

Okoz valamilyen károt a futóműben, lengéscsillapítóban, ha egy pár hétig így járok vele? Nincs lejjebb a bal oldala az autónak, teljesen normálisan rugózik.

Nekem is úgy volt egy jó darabig mire kicseréltem.Kutya baja nem lett tőle.Csak akkor csodálkoztam, mikor nagyboldogan kicseréltem, és a csörgés ugyanúgy ment tovább.Aztán kiderült, hogy a féknyereg nem volt vissza húzva rendesen. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Nekem is úgy volt egy jó darabig mire kicseréltem.Kutya baja nem lett tőle.Csak akkor csodálkoztam, mikor nagyboldogan kicseréltem, és a csörgés ugyanúgy ment tovább.Aztán kiderült, hogy a féknyereg nem volt vissza húzva rendesen. :rolleyes:

Nálam megszűnt a csörgés :D

Link to comment
Megosztás:

Jaa.... értem már, honnan jött a Tech2 elnevezés!

A Tech1 a kézzel rángatás, a Tech2 pedig a lábbal belerúgdosás. :-)

Nem.Mind2 diag.műszer.Az 1-es verzió még a régebbi C-s motorkódokhoz volt jó, a 2-es pedig már az X és Z-s motorvezérlőkhöz is alkalmazható.Az újabbakhoz pedig van v.mi egészenmás elnevezésű izé.Gyanítom bennünket (vagyis engem tuti) egy ideig nem fog érinteni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.