Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Futómű, gumik, felnik


hemi

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Sziasztok azt szeretném kérdezni hogy sedan vectra 15" os alufelnire szerintetek tegyek 205/55-50 es gumit? mi a véleményetek? most 195/60 van rajta... előre is nagyon köszönöm!

mennyi a szélessége a felninek?

érdekes lehet ez az oldal:

http://pasztoy.hu/nyarigumi/gumi_felnire.html

amúgy http://www.gumiabroncslap.hu/Tablazatok_es_tanacsok/Valtomeret-kalkulator.html?gclid=CIm9i9SBi6sCFWR-mAodEBt5tA e szerint:

205-50 nél 108 km/h-t mutat 100 km/h-nál

205-55 nél 104 km/h-t mutat 100 km/h-nál

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok azt szeretném kérdezni hogy sedan vectra 15" os alufelnire szerintetek tegyek 205/55-50 es gumit? mi a véleményetek? most 195/60 van rajta... előre is nagyon köszönöm!

Miért kellene szélesebb, mint 195? Előbb megeszi, és egy 15"-os felnin nem is mutat jól annyira a ballonos széles gumi. Ha gyári a felni (ET49-es), akkor 195/65 R15 gumit tegyél rá.

Ha kisebb az ET szám (ET35 körül van), akkor maradjon a 195/60 R15. vagy ki kell próbálni, hogy nem ér-e bele hátul a perembe a 195/65.

Nekem 7,5" széles felni van, ET35, és ehhez már necces lenne a 195/65 R15. Ezért 60-as gumi van.

Link to comment
Megosztás:

Vectra gyári méret 195/65 r15 váltómérete 205/60 r15 szóval alapból rossz van, már ha gyári felni van fennt.

Váltómérete 205/60 R16,nem?

Én maradnék a gyári értékek közelében,hiába mutat jobban egy peres-széles gumi!Mondjuk 15"-ban nem igazán szép erre az autóra!

Link to comment
Megosztás:

persz a gyári a legjobb de én szeretnék rá nagyobbat! 16" az előző csak átfutott a fejemen! szóval néztem a kalkulátort és 205/55 16" erre még zöldet mutatott? akor rá lehet tenni?

16"-ban 205/55 R16 ez a 195/65 R15 váltómérete. De azt nem mondtad, hogy másik felnit is akarsz venni

Link to comment
Megosztás:

persz a gyári a legjobb de én szeretnék rá nagyobbat! 16" az előző csak átfutott a fejemen! szóval néztem a kalkulátort és 205/55 16" erre még zöldet mutatott? akor rá lehet tenni?

16"-ban 205/55 R16 ez a 195/65 R15 váltómérete. De azt nem mondtad, hogy másik felnit is akarsz venni

Nekem 195/65R15 7" széles felnin.

Adam1: Az már elégé feszítve lehet az a gumi, már nekem is robbantani kellett a felnire. :)

Peres gumi akkor nézne ki jól a Vectra alatt ha mondjuk 17" vagy 18"-os felnit raksz alá.

Gond nélkül felment. A felni szélessége: 7,5" = 190,5 mm. A gumi meg 195 :)

Link to comment
Megosztás:

és ha teszek rá 16" os felni nem lessz gondja a futóműnek tőle?

Gondja nem lesz,ha gyári méretű felnit nézel hozzá!Kis mértékű fogyasztás növekedés lesz és nem lesz olyan fürge az autó mint egy kisebbel!Viszont ha 7,5 vagy szélesebb felniket nézel nagyon eltérő ET számmal,akkor teheted félre a pénzedet a futómű alkatrészekre is!

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Üdv mindenkinek!

valaki össze tudná foglalni, hogy 15"-os felni milyen szélesség, és et szám tartományban mozoghat, illetve milyen abroncsokat lehet használni?

előre is köszi a válaszokat

Tág határok között mozoghat. Kérdezz konrétumot.

Link to comment
Megosztás:

Tág határok között mozoghat. Kérdezz konrétumot.

konkrétat hirtelen nem tudok kérdezni, hacsak nem azt, hogy a gyári 15"-os felniknek milyen adatai vannak?

valamilyen használt 15"-os alufelnit szeretnék, de nem tudom hogy kezdjek neki a keresgélésnek. ehhez kérnék egy kis segítséget/tanácsot, mert csak nem kéne minden találat után beírnom ide, hogy jó-e vagy sem :icon1:

Link to comment
Megosztás:

konkrétat hirtelen nem tudok kérdezni, hacsak nem azt, hogy a gyári 15"-os felniknek milyen adatai vannak?

valamilyen használt 15"-os alufelnit szeretnék, de nem tudom hogy kezdjek neki a keresgélésnek. ehhez kérnék egy kis segítséget/tanácsot, mert csak nem kéne minden találat után beírnom ide, hogy jó-e vagy sem :icon1:

195/65 R15 a gyári méret, 6" szélességben, ET49-es mélységgel, 56,6 mm agyátmérővel.

Ugyancsak tökéletes ugyanilyen felni, csak 16"-ban. Ehhez 205/55-ös a gyári gumiméret.

Szerintem a legjobb, ha ilyet keresel.

ET kismértékben eltér, az még elmegy.

Ha az agyátmérő nem 56,6, akkor tehermentesítő gyűrű kell.

Szélesebb felninél csökkenteni kell a mélységet, mert belül nem fér el. Viszont ha túl kicsit a mélység (ET szám), akkor már nem megy el a 195/65-ös gumi, mert kívül beleér a sárvédő perembe.

Ha van elképzelésed, hogy milyen lenne a felni, akkor rá tudjuk mondani, hogy elmegy-e, ha igen, milyen gumival.

Link to comment
Megosztás:

195/65 R15 a gyári méret, 6" szélességben, ET49-es mélységgel, 56,6 mm agyátmérővel.

Ugyancsak tökéletes ugyanilyen felni, csak 16"-ban. Ehhez 205/55-ös a gyári gumiméret.

Szerintem a legjobb, ha ilyet keresel.

ET kismértékben eltér, az még elmegy.

Ha az agyátmérő nem 56,6, akkor tehermentesítő gyűrű kell.

Szélesebb felninél csökkenteni kell a mélységet, mert belül nem fér el. Viszont ha túl kicsit a mélység (ET szám), akkor már nem megy el a 195/65-ös gumi, mert kívül beleér a sárvédő perembe.

Ha van elképzelésed, hogy milyen lenne a felni, akkor rá tudjuk mondani, hogy elmegy-e, ha igen, milyen gumival.

ez alapján el tudok kezdeni keresgélni, nagyon szépen köszönöm. ha lesz valami, jelentkezem :icon1:

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem... :(

1, motorfelújítás...ezt leírtam "amott"

2, futómű felújítás....

1,6 Caravan '97

Sem eladni sem lecserélni, sem másra cserélni nem szeretném a kocsit.... felújítanám a futóművét,valami marhamód kopog hátul, elmászik balra ha elengedem a kormányt,stb...node! Azt sem tudom h mik vannak a kocsi alatt amiket lehet cserélni, nem tudná vki részletezni nekem, csak h utánajárhassak az áraknak? Úgy gondoltam hamár hozzányúlnék, akkor mindent kicserélnék alatta, ami elromolhat...lengéscsillapítók,ilyen-olyan szilentek, meg izék, meg bigyók,stb, elöl-hátul.

Tudna valaki útbaigazítást adni, h miket is kellene megvennem? Igazából nem nagyon szeretnék szerelőhöz menni, mert nem ismerek olyat itt a környéken aki nem mászna rám anyagilag, másrészt féligmeddig ügyeskedni tudok szerelésben (persze csak miután valkitől leinformáltam h mit és hogyan), harmadrészt túl sokáig nem tudom nélkülözni a kocsit a melóm miatt, így nem szeretném leparkolni senkinél sem hosszabb időre.

Valahol olvastam egy afféle javítási kézikönyv nevezetű dolgot...hozzásegítenétek? Sajna semmi irományom nincs szegény kocsiról...

Ja és még egy, érdemes a gyári lengéscsillapítókat megvenni a kocsi alá, vagy jók ezek is (itt találtam a fórumon):

http://www.racing-autoalkatresz.hu/racing-autoalkatresz/eshop/90-1-FK-ALLITHATO-FUTOMu-AKCIO/4012-2-Opel/5/17278-Opel-Vectra-B-J96-Bj-10-95-FK-AK-Street-Allithato-Magassagu-Tuning-Futomu

gondolom a gyári cucc is kb ennyibe fájna...

Tudom, sokan csúnyán néznek ezért rám, de nekem mániám h NE ültetve legyen a kocsi, hanem inkább kiemelve, akár nagyon-nagyon extrém mértékben...pl ezzel a fenti cuccal el lehetne érni némileg magasabb hasmagasságot a gyárinál?

Előre is köszönöm ha valaki tud a fenti dolgokban némi tanáccsal szolgálni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

2, futómű felújítás....

Valahol olvastam egy afféle javítási kézikönyv nevezetű dolgot...hozzásegítenétek? Sajna semmi irományom nincs szegény kocsiról...

Ja és még egy, érdemes a gyári lengéscsillapítókat megvenni a kocsi alá, vagy jók ezek is (itt találtam a fórumon):

http://www.racing-au...u-Tuning-Futomu

gondolom a gyári cucc is kb ennyibe fájna...

Tudom, sokan csúnyán néznek ezért rám, de nekem mániám h NE ültetve legyen a kocsi, hanem inkább kiemelve, akár nagyon-nagyon extrém mértékben...pl ezzel a fenti cuccal el lehetne érni némileg magasabb hasmagasságot a gyárinál?

Előre is köszönöm ha valaki tud a fenti dolgokban némi tanáccsal szolgálni.

image-55CC_508824E6.jpg

Hátsó rész: legéscsillapító-rugók,bölcső szilentek,keresztlengőkar szilentek,hosszlengőkar szilentek,stabilizátor rúd és azok gumijai,stabilizátor összekötő (kutyacsont)

Az első is hasonló plusz kormány összekötőkkel,toronycsapággyal,talpas gömbfejjel!

Érdemes lenne megnézni hogy mi a rossz ezekből!

A linkelt csillapító inkább űltetéshez való szerintem,nem kiemelésre!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.