Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Futómű, gumik, felnik


hemi

Recommended Posts

szép darab.csak amit én néztem az 225/45 r17 ez a 195/65 r15-nek a váltómérete!félek,hogy beleér a kaszniba hátul:(

egyébként valahogy lehet emelni az autó hátulján valahogy?mert az elejét azt tudom ,hogy a toronycsapágy meg a kaszni közzé kell rakni valamit és máris magasabb.

Üdv itt Közöttünk! :)

A 225 széles gumiknak ajánlott a 8-8,5 col széles felni, na-már most a B Vectrákban a 7 colos felni mérettel gyártottak sport típusokat amik keményített futóművel voltak szerelve!

A hátulját nem tudom hol lehetne emelni de az tény hogy egy átlag használatú vekinek is eléggé ereszkedettek a hátsó felfüggesztései ha sok km van a futóműben. Nem elég csak keményebb rugót berakni de érdemes kicserélni jó néhány szilentet minimum 6 ot (hátul van 14 + 2 v 4 a stabrúdnál)

Talán a régi ladás módszer a "gumi bakot" a rugó spiráljai közé.

Mások lehet írnak még okosságokat :)

Link to comment
Megosztás:

Üdv itt Közöttünk! :)

A 225 széles gumiknak ajánlott a 8-8,5 col széles felni, na-már most a B Vectrákban a 7 colos felni mérettel gyártottak sport típusokat amik keményített futóművel voltak szerelve!

A hátulját nem tudom hol lehetne emelni de az tény hogy egy átlag használatú vekinek is eléggé ereszkedettek a hátsó felfüggesztései ha sok km van a futóműben. Nem elég csak keményebb rugót berakni de érdemes kicserélni jó néhány szilentet minimum 6 ot (hátul van 14 + 2 v 4 a stabrúdnál)

Talán a régi ladás módszer a "gumi bakot" a rugó spiráljai közé.

Mások lehet írnak még okosságokat :)

Csúnyán hangzik de én a régi ladás módszer-t használom. Sajnos a felni pereme kb egy vonalban van a kerékjárati ívvel, ezért kénytelen voltam.

Egyedül is egy rosszabb vasúti átjárón beleért a gumiba.

Link to comment
Megosztás:

szép darab.csak amit én néztem az 225/45 r17 ez a 195/65 r15-nek a váltómérete!félek,hogy beleér a kaszniba hátul:(

egyébként valahogy lehet emelni az autó hátulján valahogy?mert az elejét azt tudom ,hogy a toronycsapágy meg a kaszni közzé kell rakni valamit és máris magasabb.

Ha ez a váltómérete (márpedig ez) akkor miért érne bele a kasztniba?Ugyan akkora a kerekek átmérője!

Az már más kérdés hogy milyen felnire van ez rárakva!

Straega leírta,hogy erősebb futómű kellene ha szélesebb a felni,mert ha nem akkor sanszos hogy a sárvédő ív egy bukkanónál belekarcol a gumiba!Ha gyári felnit teszel rá ekkora méretben,talán ezt sem kell meglépned,de ez a futóműved állapotától függ!Gumibak??Háát,te tudod....

Link to comment
Megosztás:

Gyári szélességű, és gyári ET számú felnivel nem ér bele, ha váltóméret.

Az már más kérdés, hogy minél nagyobb a felni, annál nagyobb a rugózatlan tömeg, ami szét fogja verni az amúgy sem acélos futóművet egy idő után. Ez a futómű 15-ös felnihez lett kitalálva....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy elfér-e B1-es Veki alá a 4x100, ET38, 7J széles felni 195/65/R15-ös gumikkal? Tehát hogy normálisan elférjen a kerék, ne érjen bele semmibe sem! Köszönöm

Vasszij-nak ha minden igaz 7J ET35-ös felnin volt ilyen gumi, neki elfért. Szóval akkor az ET38-assal el kell férnie. Itt a külső oldal a kritikus inkább, a gyárinál kisebb ET esetén.

Nekem 7J ET35-ös felnin 195/60 R15 gumim van, az elfér, de ez ugye nem 65-ös, csak 60-as.

Link to comment
Megosztás:

Adam1!

Köszönöm szépen! Igen, én is azért vagyok bizonytalan. Jelenleg acélfelnin van a gumi, ehhez mérve a felni bentebb lesz 2mm-el, tehát belül nem ér hozzá semmihez, viszont kintebb lesz 24 mm-el, mondjuk nem is baj, mert pofásabb, kilógni nem fog. Csak attól félek (féltem), hogy ha a eltekerem a kormányt, akkor a belső sárhányó ívbe bele ér-e!?

Szerintetek? Akkor okés lesz a felni ezzel a gumival? :-)

Link to comment
Megosztás:

Adam1!

Köszönöm szépen! Igen, én is azért vagyok bizonytalan. Jelenleg acélfelnin van a gumi, ehhez mérve a felni bentebb lesz 2mm-el, tehát belül nem ér hozzá semmihez, viszont kintebb lesz 24 mm-el, mondjuk nem is baj, mert pofásabb, kilógni nem fog. Csak attól félek (féltem), hogy ha a eltekerem a kormányt, akkor a belső sárhányó ívbe bele ér-e!?

Szerintetek? Akkor okés lesz a felni ezzel a gumival? :-)

Hátul a sárvédőív a kritikus rész az ilyen szélességű és ET számú felninél.

Link to comment
Megosztás:

Hátul a sárvédőív a kritikus rész az ilyen szélességű és ET számú felninél.

Most beszéltem egy haverral, akinek volt egy G Astrája! az 5x110-es volt, az ET számot nem tudta, ugyanúgy 195/65/15 gumi volt fent állítása szerint 7,5 colos felnin neki! De néztem azt a felni tipust és 7J széles az elvileg!

Link to comment
Megosztás:

Most beszéltem egy haverral, akinek volt egy G Astrája! az 5x110-es volt, az ET számot nem tudta, ugyanúgy 195/65/15 gumi volt fent állítása szerint 7,5 colos felnin neki! De néztem azt a felni tipust és 7J széles az elvileg!

Nekem most is ilyen van fent a vectrámon.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

itt is feltenném a kérdést:

Valaki megtudná nézni gyári Vectra alufelnin az et-t pontosabban csak a 16 col átmérő 7 col szélesnek érdekelne, hogy mennyi az et-je?

Írást nem találtam róla és mindenki csak úgy gondolja hogy et49 - engem pontosan érdekelne!

opelinfos-on nincs erről adat!

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Nekem ugyan nincs ilyen felnim, de vettem a fáradtságot és nyomoztam kicsit: elvileg az általad megadott méretben gyárilag csak az "Irmscher Twin Spoke" típusú felnit szerelték B Vectrára, abból viszont még a megadott méretben is többféle volt: a 4csavarosból létezett ET42 és ET45 is, az 5csavaros verzió viszont kivétel nélkül ET39 volt.

Ezen a linken még TÜV-papírokat (német műbizonylat) is tölthetsz le hozzájuk ha a "Gutachten" feliratra kattintasz:

http://www.irmscher.de/int_shop/int_shop.php?todo=car&root=122&carid=14

Amúgy erről a felniről beszélünk ugye?:

968583-20130325-Q7yWIl.jpg

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.