Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Futómű, gumik, felnik


hemi

Recommended Posts

Ma este munkába jövet érdekes dolgot tapasztaltam!Kicsit késébe voltam,így siettem és azt vettem észre olyan 120-130 között hogy

el kezd rezegni a kormány!Lassítottam olyan 80-90-re majd 60-70-re és annál jobban rezgett!Az autó alig akart gyorsulni,mint ha a motor fogott volna vissza

vagy a féket nyomnám közben!Félreálltam,megnéztem a kerekeket,behallgatóztam a motortérbe de semmit nem hallottam!

Elindultam tovább és utána semmi baja nem volt!Kicsit megriadtam hogy a féltengelynél nem lett valami jól összerakva tegnap...

Nem tudom mitől lehetett ez,de megijedtem hogy széthullik az autóm!Volt valakinél hasonló?

Seth,neked nem ilyen problémád volt?

Link to comment
Megosztás:

Nekem kattogott és húzott a kattogás irányába (balra) és lassításra gyengült a jelenség azóta meggyógyult. Mivel semmi értelmes nem lett vele csinálva és mégsem produkálja így ez szerintem a gyógyulás kategória :) Na de ezzel is el fogom vinni szervizbe átnézetni.

Link to comment
Megosztás:

Én is azt kívánom neked,meg mindenkinek itt,hogy csak annyi baja legyen a futóműnek hogy azt kelljen cserélni :D

És igazad van,mindig a lepény hal megy utoljára... :)

Kicseréltük a stabilizátorszilenteket hátul. Már nincs az az éles kopogás, valami zörgés jön hátulról még, de tele van ramattyal hátul, lehet már csak azok. Kipakolok hátulról, aztán este, illetve holnap kiderül hogy megszűnt-e a kopogás. De jelenleg úgy tűnik igen. :D

Link to comment
Megosztás:

Ma este munkába jövet érdekes dolgot tapasztaltam!Kicsit késébe voltam,így siettem és azt vettem észre olyan 120-130 között hogy

el kezd rezegni a kormány!Lassítottam olyan 80-90-re majd 60-70-re és annál jobban rezgett!Az autó alig akart gyorsulni,mint ha a motor fogott volna vissza

vagy a féket nyomnám közben!Félreálltam,megnéztem a kerekeket,behallgatóztam a motortérbe de semmit nem hallottam!

Elindultam tovább és utána semmi baja nem volt!Kicsit megriadtam hogy a féltengelynél nem lett valami jól összerakva tegnap...

Nem tudom mitől lehetett ez,de megijedtem hogy széthullik az autóm!Volt valakinél hasonló?

Seth,neked nem ilyen problémád volt?

Igen nekem volt már párszor. Király érzés a motor majd kiugrik belőle.... Főleg fagyban, hidegben jelentkezett ez a gond. Hiba forrása ami volt nekem: VIZES BENZIN. Megkristályosodott a víz a tankban és felszívta. :-S. De mondjuk ráférne már az enyémre is egy üzemanyagrendszer tisztitás. Ez is lehet gond.

Link to comment
Megosztás:

Igen nekem volt már párszor. Király érzés a motor majd kiugrik belőle.... Főleg fagyban, hidegben jelentkezett ez a gond. Hiba forrása ami volt nekem: VIZES BENZIN. Megkristályosodott a víz a tankban és felszívta. :-S. De mondjuk ráférne már az enyémre is egy üzemanyagrendszer tisztitás. Ez is lehet gond.

Annyira nem volt hideg,meg nekem dízel,de semmi nem kizárható!Az üzemanyag szűrőt kb. 15000-el ezelőtt cseréltem!

A motorral nem volt gond,mármint nem hagyott ki és egyenletesen járt,csak mint ha vissza lett volna fojtva és a futómű rezgett!

Link to comment
Megosztás:

Annyira nem volt hideg,meg nekem dízel,de semmi nem kizárható!Az üzemanyag szűrőt kb. 15000-el ezelőtt cseréltem!

A motorral nem volt gond,mármint nem hagyott ki és egyenletesen járt,csak mint ha vissza lett volna fojtva és a futómű rezgett!

Igen...Nagyon keményen rezeg a kormány, olyan mintha kocka felnin gurulna az autó...Nekem azt mondták, lehet butaság, hogy ilyenkor a blokk ugrál, mert nem tudja megfelelően égetni az üzemanyagot rendesen. Ilyen félreálltam (mondjuk talán 2-3 esetben volt eddig ilyen) utána beindítom és semmi gond. Ja igen és megjegyeznék hogy egyszerűen 50-nél többet nem tudtam ilyenkor menni vele, mert ha gázt adtam, még jobban remegett az egész.

Link to comment
Megosztás:

Igen...Nagyon keményen rezeg a kormány, olyan mintha kocka felnin gurulna az autó...Nekem azt mondták, lehet butaság, hogy ilyenkor a blokk ugrál, mert nem tudja megfelelően égetni az üzemanyagot rendesen. Ilyen félreálltam (mondjuk talán 2-3 esetben volt eddig ilyen) utána beindítom és semmi gond. Ja igen és megjegyeznék hogy egyszerűen 50-nél többet nem tudtam ilyenkor menni vele, mert ha gázt adtam, még jobban remegett az egész.

Esetleg motortartó bakok állapotát megnézném a helyetekbe. Nekem most hogy a generátor megadta magát, vettük észre hogy az ott lévő billenésgátló motortartóbakom nincs valami jó állapotban. Kicseréltük. Azóta az utastérben sem hallani annyira a motor hangját (bár csináltunk mást is akkor ami miatt ez lehet).

Link to comment
Megosztás:

Ez a 4×100as felnivel levő Renault Clio Sport melyik Clio???

Mert nem találok ilyet sehol:(

tényleg jó lenne a féktárcsája a Vectra-ra???? Vagy honnan lehetne szerezni 256mm-nél nagyobb féktárcsákat amik 4×100 lyukosztással vannak? Szeretném fejleszteni a fékeket az autón :lol: Mert elég hülyén néz ki a 18" kerék mögött a kis féktárcsa

Ja egyébként 18"-ban vagy felette mennyi esély van felnit találni 4×100-ban?

Link to comment
Megosztás:

Ez a 4×100as felnivel levő Renault Clio Sport melyik Clio???

Mert nem találok ilyet sehol:(

tényleg jó lenne a féktárcsája a Vectra-ra???? Vagy honnan lehetne szerezni 256mm-nél nagyobb féktárcsákat amik 4×100 lyukosztással vannak? Szeretném fejleszteni a fékeket az autón :lol: Mert elég hülyén néz ki a 18" kerék mögött a kis féktárcsa

Ja egyébként 18"-ban vagy felette mennyi esély van felnit találni 4×100-ban?

Emlékeim szerint a renaultok mindeggyike ami 4 csavaros annak a körosztása 100

a Lagunákon és a 19-en biztos hogy van 4x100 talán a safrane-okon is

nem tudom hány mm de az 1.8 16 v 19-esre nem ment fel a 14 colos kerék mert akkora volt a tárcsa elöl azt hiszem a clión ugyan ez a méret

talán a lagunán nagyobb

nem sok de talán segítettem

Link to comment
Megosztás:

Emlékeim szerint a renaultok mindeggyike ami 4 csavaros annak a körosztása 100

a Lagunákon és a 19-en biztos hogy van 4x100 talán a safrane-okon is

nem tudom hány mm de az 1.8 16 v 19-esre nem ment fel a 14 colos kerék mert akkora volt a tárcsa elöl azt hiszem a clión ugyan ez a méret

talán a lagunán nagyobb

nem sok de talán segítettem

Thx:)

Link to comment
Megosztás:

Ez a 4×100as felnivel levő Renault Clio Sport melyik Clio???

Mert nem találok ilyet sehol:(

tényleg jó lenne a féktárcsája a Vectra-ra???? Vagy honnan lehetne szerezni 256mm-nél nagyobb féktárcsákat amik 4×100 lyukosztással vannak? Szeretném fejleszteni a fékeket az autón :lol: Mert elég hülyén néz ki a 18" kerék mögött a kis féktárcsa

Ja egyébként 18"-ban vagy felette mennyi esély van felnit találni 4×100-ban?

Nagyobb féktárcsánál hogyan oldod meg a féknyereg felfogatását?

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom..... majd a szerelőm megoldja:) nem vagyok egy autószerelő alkat:( szerinted nem lehet megoldani??????

Szerintem nagyobb féktárcsához másik agy is kell, mert különben nem tudod vissza fogatni a féknyerget. Új felfogatási pontokat max. hegeszteni lehetne, de ugye fékről beszélünk, ami talán legfontosabb a verdán, így kerülendő mindenféle utólagos házi megoldás. Bár lehetséges, hogy másik nagyobb féknyereg megoldaná a problémát. Úgy tudom, hogy ugyan ez a típus készült 280 vagy 288 mm-es féktárcsával is, gondolom ugyan ilyen agyrésszel és hozzá való féknyereggel. Nem tudom, hogy ez Neked már megfelelő méretű lenne-e? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom..... majd a szerelőm megoldja:) nem vagyok egy autószerelő alkat:( szerinted nem lehet megoldani??????

Szerintem az egyetlen mód, ahogy szakszerűen meg lehet oldani, az a futómű csere egy 5 csavaros, 2.5 V6 első futóműre (plusz persze hátsóra is), amin gyárilag nagyobb féktárcsa van. Minden más csak kókányolás, és én a fékkel nem játszanék :lol:

Egyébként a kinézet az elég nevetséges indoknak tűnik nekem :D

Általában a fékhatás növelése miatt szoktak nagyobb féktárcsát felrakni.

Link to comment
Megosztás:

256 vagy 288 ránézésre egy 18-as kerék mögött ugyan mind1. Amúgy meg 1.8-as motorhoz nem is kell túlzásba vinni de még a 2 litereshez sem szükséges azért egy jó minőségű féktárcsa+fékbetét páros nagyon hatásos tud lenni + jó állapotban lévő futómű mert ha az nincs meg sokat kivesz a fékezésből és irányíthatóságból is.

Nekem nincs ilyen gondom, a 288-as fék a gyári 15-ös felnit kitölti szinte teljesen :lol:

Link to comment
Megosztás:

Szerintem az egyetlen mód, ahogy szakszerűen meg lehet oldani, az a futómű csere egy 5 csavaros, 2.5 V6 első futóműre (plusz persze hátsóra is), amin gyárilag nagyobb féktárcsa van. Minden más csak kókányolás, és én a fékkel nem játszanék :lol:

Egyébként a kinézet az elég nevetséges indoknak tűnik nekem :D

Általában a fékhatás növelése miatt szoktak nagyobb féktárcsát felrakni.

Megnyugtatlak,h.288-as tárcsa van elől a v6-on szériába.Hátul meg nincs különbség.Az i500-ra raktak tudtommal 308-as tárcsát előre.

Nekem ilyen van rajta.Minimum 16-os felni kell hozzá.

Link to comment
Megosztás:

Megnyugtatlak,h.288-as tárcsa van elől a v6-on szériába.Hátul meg nincs különbség.Az i500-ra raktak tudtommal 308-as tárcsát előre.

Nekem ilyen van rajta.Minimum 16-os felni kell hozzá.

A hátsó agy cserét csak azért írtam, mert 4 csavaros van neki, de ha előre 5 csavarost rak fel, akkor talán érdemes hátul is cserélni, mert kétféle felni kellene hozzá.

Link to comment
Megosztás:

Megnyugtatlak,h.288-as tárcsa van elől a v6-on szériába.Hátul meg nincs különbség.Az i500-ra raktak tudtommal 308-as tárcsát előre.

Nekem ilyen van rajta.Minimum 16-os felni kell hozzá.

Az összes 5csavaros bvectran 288 van amúgy. Tehát a b2 1.6on is. Kivéve az i500akat, ahogy írtad. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ez a 4×100as felnivel levő Renault Clio Sport melyik Clio???

Mert nem találok ilyet sehol:(

tényleg jó lenne a féktárcsája a Vectra-ra???? Vagy honnan lehetne szerezni 256mm-nél nagyobb féktárcsákat amik 4×100 lyukosztással vannak? Szeretném fejleszteni a fékeket az autón :lol: Mert elég hülyén néz ki a 18" kerék mögött a kis féktárcsa

Ja egyébként 18"-ban vagy felette mennyi esély van felnit találni 4×100-ban?

18" alufelnit még találsz 4x100 osztóval, de felette már csak 5 lyukasak vannak :D

http://www.alufelniakcio.com/18-os-alufelni/4x100.html

Link to comment
Megosztás:

18" alufelnit még találsz 4x100 osztóval, de felette már csak 5 lyukasak vannak B)

http://www.alufelniakcio.com/18-os-alufelni/4x100.html

Köszi!

Én is hasonló eredményre jutottam a keresésem során.....

19" vagy esetleg 20" felni csak szűz felniből lehet megcsinálni! Van is rá ismerősöm! Olyanra fúrják a lyukosztást amilyenre kérem :lol: csak hát mint tudjuk most erőteljesen válság van :D és ez már sajnos engem is elért..... csonkállvány cserével megtudom oldani, hogy 5×110 legyen a lyukosztás! De nem tudom megéri-e.... vagy simán csak nyomtávszélesítő-osztókörmódosító....és így is megvan az 5 lyukosztás....

Amit szeretnék az a 19" OPC Vectra felni 225/35 ZR19" gumikkal.... az pont váltóméret lenne a 18" gumikhoz :D lehetne még esetleg 20" felni is még peremesebb 225/30 ZR20 gumikkal de szerintem az már az őrültség határa :D ilyen utakra /30 gumival kimerészkedni kész öngyilkosság.... és az árról ne is beszéljünk

800px-Opel_Vectra_C_OPC-Line.jpg

Link to comment
Megosztás:

Szerintem az egyetlen mód, ahogy szakszerűen meg lehet oldani, az a futómű csere egy 5 csavaros, 2.5 V6 első futóműre (plusz persze hátsóra is), amin gyárilag nagyobb féktárcsa van. Minden más csak kókányolás, és én a fékkel nem játszanék :lol:

Egyébként a kinézet az elég nevetséges indoknak tűnik nekem :D

Általában a fékhatás növelése miatt szoktak nagyobb féktárcsát felrakni.

Tuning autóról beszélünk,amit kiállításokra hordanak legfőképp a kinézet miatt B)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.