Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Futómű, gumik, felnik


hemi

Recommended Posts

Az első szerintem is,de ha van rá módod,nézd hozzá az autóhoz!Nem a mérete miatt,hanem hogy mutat rajta!

Nekem nem tetszettek a sok küllős felnik,mint amilyet straega is belinkelt,de láttam 1-2 vectrán és nagyon ott volt!Igaz hogy

16-os vagy nagyobb méretben peresebb gumival mutat jól,de azzal nagyon! :lol:

A felni jól néz ki,de az autón szerintem csúnya! és a másik,ami szerintem már szép!

a 2. audi style az tetszik volt itt helyben egy 17 es jó gumikkal,de olyan áron hogy ....

Link to comment
Megosztás:

a 2. audi style az tetszik volt itt helyben egy 17 es jó gumikkal,de olyan áron hogy ....

15-ösnél nagyobb felnivel én nem foglalkozom, nem akarom görgőztetni havonta. Meg az már kirivóan nagy erre az autóra. Nem akarok állandóan azon idegeskedni, hogy hol hagyom a kocsit, és mikor lopják leróla a kerekeket.

Link to comment
Megosztás:

15-ösnél nagyobb felnivel én nem foglalkozom, nem akarom görgőztetni havonta. Meg az már kirivóan nagy erre az autóra. Nem akarok állandóan azon idegeskedni, hogy hol hagyom a kocsit, és mikor lopják leróla a kerekeket.

16-osom van, ezeken az utakon járok én is és semmi baja nincs :lol: Gyári alufelni tehát az sem mondható rá, hogy nagy lenne mert az a méret jó rá igazán ;) Gyári felniket sem lopják túlzottan, kerékőr sem árt persze nem csodaszer de elég elvenni a felnitolvaj kedvét.

Link to comment
Megosztás:

15-ösnél nagyobb felnivel én nem foglalkozom, nem akarom görgőztetni havonta. Meg az már kirivóan nagy erre az autóra. Nem akarok állandóan azon idegeskedni, hogy hol hagyom a kocsit, és mikor lopják leróla a kerekeket.

16-os még szerintem belefér megfelelő méretű felnivel és jobban mutat rajta mint egy 15-ös!Erről a felni lopásról meg annyit,hogy hamarabb viszik el az autódat kompletten,mint a 4 felnit róla!Miért görgőztetnéd havonta??Olyanok sz@r felétek az utak minősége?

Link to comment
Megosztás:

16-os még szerintem belefér megfelelő méretű felnivel és jobban mutat rajta mint egy 15-ös!Erről a felni lopásról meg annyit,hogy hamarabb viszik el az autódat kompletten,mint a 4 felnit róla!Miért görgőztetnéd havonta??Olyanok sz@r felétek az utak minősége?

Erről csak ennyit: http://www.kisalfold.hu/gyori_hirek/a_chev..._fotok/2253929/

Győrben láttam 3-as mazdát is téglákon, meg skodát is, tán octavia-t, mindezt idén.

Link to comment
Megosztás:

Szerinted mivel másabba a helyzet egy 15 vagy egy 16 felninél? Gondolom a chevyn sem volt 15nél nagyobb.

(Ha alu lett volna rajta gondolom azt bele is írják, mindenesetre a keréklopás ma már annyira nem biznisz.)

Izé, én csak arra próbáltam rámutatni, hogy valakiknek igenis biznic a felnilopás. Öltek már embert is 5 Ft-ért...

Link to comment
Megosztás:

Szerinted mivel másabba a helyzet egy 15 vagy egy 16 felninél? Gondolom a chevyn sem volt 15nél nagyobb.

(Ha alu lett volna rajta gondolom azt bele is írják, mindenesetre a keréklopás ma már annyira nem biznisz.)

De azt a legkönnyebb elvinni, pl egy Insignia vagy Signum felni gumikkal együtt van vagy 200 ezer Ft.

Link to comment
Megosztás:

Gondolom mindenki ismer innen olyan helyet a városában,ahol a reggelt nem élné meg épségben az autója,de

már semmi nem biztonságos!Garázst feltörik,lámpafény alatt a lakótömbök közötti forgalmas parkolóban feltörik az autót stb!

Kérném a véleményeteket erről a felniről!

Kaptam rá egy csere ajánlatot!Kis egyszerű 15-ös felni,nagyjából megfelelő felniméretekkel!

Link to comment
Megosztás:

Gondolom mindenki ismer innen olyan helyet a városában,ahol a reggelt nem élné meg épségben az autója,de

már semmi nem biztonságos!Garázst feltörik,lámpafény alatt a lakótömbök közötti forgalmas parkolóban feltörik az autót stb!

Kérném a véleményeteket erről a felniről!

Kaptam rá egy csere ajánlatot!Kis egyszerű 15-ös felni,nagyjából megfelelő felniméretekkel!

az univerzális 54-mm agyatmero feltetelez egy muag tehermentesito gyurut, ha neked ez megfelel! Amugy ronyo felni asszem ami ha jol emlekszem max 5,5 szeles eleg az egy 195-os guminak?

Link to comment
Megosztás:

az univerzális 54-mm agyatmero feltetelez egy muag tehermentesito gyurut, ha neked ez megfelel! Amugy ronyo felni asszem ami ha jol emlekszem max 5,5 szeles eleg az egy 195-os guminak?

Esztergáltatnék hozzá fém tehermentesítőt!A felnik 6J szélesek,ami Vectra gyári méret!ET 43,azaz 6-6mm eltérés lenne csak!

Nagyon csúnyák a felnik?(nem az állapotuk) :lol: Jöhetnek a kritikák...

Link to comment
Megosztás:

Csak, hogy tudd: én vettem a 16-os viszonylag ritka gyári opel felnit használható gyári méretű gumikkal nagyon megkímélt állapotban 55-ért...

Amit linkeltél 30nál többet nem ér... tucatfelni ráadásul nem megfelelő méretű gumival.

(szerintem nem csúnya de nem vectrára való, ilyet swiftre tennék vagy f astrára, szóval hasonló kaliberű autóra).

Link to comment
Megosztás:

Gondolom mindenki ismer innen olyan helyet a városában,ahol a reggelt nem élné meg épségben az autója,de

már semmi nem biztonságos!Garázst feltörik,lámpafény alatt a lakótömbök közötti forgalmas parkolóban feltörik az autót stb!

Kérném a véleményeteket erről a felniről!

Kaptam rá egy csere ajánlatot!Kis egyszerű 15-ös felni,nagyjából megfelelő felniméretekkel!

Ennél jobban nézett ki az amit elvittem neked 5x110 ben,de az sem ért ennyit... sztem. Én vettem most 50 ért Dezent RB Dark 16" ezt 4 gumival,tehermentesítővel. Amit láttál is alatta.

Bár ezen elvileg 4 "új" gumi.. Hát. Mindenki azt veszi ami neki tetszik ,és a lényeg hogy csak olyat vegyél amire ha páran azt mondják hogy miért ezt vetted, akkor se bizonytalanítsanak el a döntésedben :lol:

Én olyan vagyok hogy nézelődöm egy árkategóriában,és ha véletlen meglátok vmit ami akármi miatt is megfog akkor azt megveszem ha még drágább is picit,mert azt érzem hogy KELL és senki nem beszél le ;)

pesten vagy Jászberény és pest körzetében van valaki jóó szerelő? :)

Link to comment
Megosztás:

Röviden tömören csúnya :lol: . Má bocs. Én nem tenném fel. Annó ilyet adtam el corsa felnit 90%-os gumival 30000 pézé.

Gondolom mindenki ismer innen olyan helyet a városában,ahol a reggelt nem élné meg épségben az autója,de

már semmi nem biztonságos!Garázst feltörik,lámpafény alatt a lakótömbök közötti forgalmas parkolóban feltörik az autót stb!

Kérném a véleményeteket erről a felniről!

Kaptam rá egy csere ajánlatot!Kis egyszerű 15-ös felni,nagyjából megfelelő felniméretekkel!

Link to comment
Megosztás:

Csak, hogy tudd: én vettem a 16-os viszonylag ritka gyári opel felnit használható gyári méretű gumikkal nagyon megkímélt állapotban 55-ért...

Amit linkeltél 30nál többet nem ér... tucatfelni ráadásul nem megfelelő méretű gumival.

(szerintem nem csúnya de nem vectrára való, ilyet swiftre tennék vagy f astrára, szóval hasonló kaliberű autóra).

Egyet értek. A kerék átmérője kb 195/55 R15nek felel meg. Ez messze van a 195/65 R15-től.

Sem az ET szám, sem az agyméret nem megfelelő, szóval én nem cserélnék a helyedben.

Milyen felnid van most?

Link to comment
Megosztás:

Esztergáltatnék hozzá fém tehermentesítőt!A felnik 6J szélesek,ami Vectra gyári méret!ET 43,azaz 6-6mm eltérés lenne csak!

Nagyon csúnyák a felnik?(nem az állapotuk) :lol: Jöhetnek a kritikák...

Szerintem sem csúnyák csak ahogy _Seth_ is írta tucatfelni és nem Vectra-ra valók a 6coll széles az ok de a gumi méret naon keves ;)

Link to comment
Megosztás:

Egyet értek. A kerék átmérője kb 195/55 R15nek felel meg. Ez messze van a 195/65 R15-től.

Sem az ET szám, sem az agyméret nem megfelelő, szóval én nem cserélnék a helyedben.

Milyen felnid van most?

Köszönöm a véleményeteket,adok a szavatokra,nem cserélek! :)

A nyári felnijeim 7,5J szélesek ET35-el 16"!195/55 gumikkal!Ezek azok ---> image-B685_4EE47C3B.jpg

Volt 15-ös felnim,de eladtam,mert nagyon kicsinek tűnt az autón és nem is tetszett----> image-458C_4EE47C3B.jpg

Lehet felteszem az Astrára :lol: Nem tudom az 1.2 hogyan gyorsulna vele ;) ---> image-BD9E_4EE47C3B.jpg

Link to comment
Megosztás:

Az én autómon 16-osok vannak, azt hiszem, C Vectra-ról adták el, de úgy tudom, ez inkább G Astra felni volt gyárilag (katalógusban Asztmához tüntették fel.) Télen a gyári 14-es lemezfelnin járok, szóval ahhoz képest teljesen mást nyújt ez a nyári szett látványban, vezethetőségben egyaránt. Egyetértek egyébként Fort-tal, vagy 16-os felniket vegyen valaki erre a kocsira, vagy semmit, de tény, hogy nagyon oda kell figyelni a kátyúkra. Télire szeretnék szerezni majd egy 15-ös szettet, de előbb megvárom, míg a 14-es gumik csere érettek lesznek.

Vectra_felnin.jpg

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a véleményeteket,adok a szavatokra,nem cserélek! :)

A nyári felnijeim 7,5J szélesek ET35-el 16"!195/55 gumikkal!Ezek azok ---> image-B685_4EE47C3B.pg

Volt 15-ös felnim,de eladtam,mert nagyon kicsinek tűnt az autón és nem is tetszett----> image-458C_4EE47C3B.pg

Lehet felteszem az Astrára :lol: Nem tudom az 1.2 hogyan gyorsulna vele :) ---> image-BD9E_4EE47C3B.pg

Pedig csak egy normális gumi kellett volna rá, és nem tűnik picinek: 195/65 vagy 195/60 R15 ;)

Link to comment
Megosztás:

Az én autómon 16-osok vannak, azt hiszem, C Vectra-ról adták el, de úgy tudom, ez inkább G Astra felni volt gyárilag (katalógusban Asztmához tüntették fel.) Télen a gyári 14-es lemezfelnin járok, szóval ahhoz képest teljesen mást nyújt ez a nyári szett látványban, vezethetőségben egyaránt. Egyetértek egyébként Fort-tal, vagy 16-os felniket vegyen valaki erre a kocsira, vagy semmit, de tény, hogy nagyon oda kell figyelni a kátyúkra. Télire szeretnék szerezni majd egy 15-ös szettet, de előbb megvárom, míg a 14-es gumik csere érettek lesznek.

Ezzel nem értek egyet. Nekem 15-ös felnik 195/60-as gumikkal. Szerintem nem néz ki rosszul.

2011.05.21_008-_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Engem csak az zavar picit, hogy túl széles, és kiáll, nem elég mély a felni, csak ET35-ös. Attól félek, hosszú távon nem tesz jót a futóműnek.

Látványban szerintetek melyik jobb, ez ami most van fent, vagy az első, amit linkeltem, és mindenkinek jobban tetszett?

667159261_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.