Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Futómű, gumik, felnik


hemi

Recommended Posts

Én 2.2nél még soha nem fújtattam többet gumiba. Miért szeretitek ha annyira kemény? Néztétek már, hogy a gyártó szerint mennyit kellene fújni bele? 2.2 a plafon ott is ha tele van pakolva az autó és 5-en ülnek benne.

Öööö... ezzel vitáznék, mert ugyan nem emlékszem pontosan, hogy teljes terhelésnél mekkora nyomást ír elő, de emlékeim szerint hátulra legalább 2.8.

És én ha megyek az autóval mostanában, az valószínűleg családostul van, telerakott csomagtartóval. Miután ez még mindig nem teljes terhelés, ezért csak 2.4 szokott lenni.

Elöl is mindig 2.3-2.4 körül szokott lenni.

Egyébként az lehet, hogy a kormánytengelyen lévő csapágy gyengélkedik? Nyikorog, és az is lehet, hogy annak szorulása miatt nehezebb tekerni a kormányt, és nem a szervóm haldoklik, mert annak hangja nincs.

Link to comment
Megosztás:

Próbálgatom. Első napon (szerdán) 2,3 volt benne. Aztán tegnap leengedtem 2.1-re. MA pedig felfújtam 2,5-re. Különbséget nem éreztem.

Ha kicsit tempósabban veszel be egy kanyart,akkor azért kiderülnek a dolgok!Én legalább is érzékelek különbséget!Nekem a 14-es téli most 2,6-on van és igaz,kicsit keményebb mint kellene de valamelyik nap cserélem le őket úgy is!

Én 2.2nél még soha nem fújtattam többet gumiba. Miért szeretitek ha annyira kemény? Néztétek már, hogy a gyártó szerint mennyit kellene fújni bele? 2.2 a plafon ott is ha tele van pakolva az autó és 5-en ülnek benne.

Nem mi,hanem az asszony! :angry: <_< Adam1 szerint akkor nekünk nagyobb nyomás kell bele mint 2.2 és az is 14"-osnál!

Gyártó oldalán fennt vannak ilyen adatok?Kerestem én is,de nem találtam még ilyen adatokat!

Egyébként az lehet, hogy a kormánytengelyen lévő csapágy gyengélkedik? Nyikorog, és az is lehet, hogy annak szorulása miatt nehezebb tekerni a kormányt, és nem a szervóm haldoklik, mert annak hangja nincs.

Mint ha nekem is ezt az alkatrészt mondták volna hogy rossz,de nekem nem nyikorog meg nehéz tekerni hanem mozog a kormány!

Link to comment
Megosztás:

Mint ha nekem is ezt az alkatrészt mondták volna hogy rossz,de nekem nem nyikorog meg nehéz tekerni hanem mozog a kormány!

Minimálisan nekem is kotyog, de szerintem az semmi. Ellenben hangos nyiiiikkk....nyiiiikkk... van, és fura tekerni. Nemrég kollegina G Astrájával kellett arrébb állnom, és meg voltam lepődve, mennyire könnyen lehet tekerni az övében a kormányt.

Link to comment
Megosztás:

Azon van + elektromos rásegítés.

Minimálisan nekem is kotyog, de szerintem az semmi. Ellenben hangos nyiiiikkk....nyiiiikkk... van, és fura tekerni. Nemrég kollegina G Astrájával kellett arrébb állnom, és meg voltam lepődve, mennyire könnyen lehet tekerni az övében a kormányt.
Link to comment
Megosztás:

Minimálisan nekem is kotyog, de szerintem az semmi. Ellenben hangos nyiiiikkk....nyiiiikkk... van, és fura tekerni. Nemrég kollegina G Astrájával kellett arrébb állnom, és meg voltam lepődve, mennyire könnyen lehet tekerni az övében a kormányt.

Nekem kb 1-1,5 mm tengelyirányú kotyogása van a kormánykeréknek. De már megszoktam, nem zavar.

Link to comment
Megosztás:

Azon van + elektromos rásegítés.

A párom Astráján is,de szinte ugyan olyan erősséggel kell tekerni,látványosan nem könnyebb!

Adam1!Kis sebességnél a gödrökben nem "kotyog" egy kicsit?Műszakin nem engedték volna át az enyém,amíg nincs megcsináltatva! <_<

Link to comment
Megosztás:

Az én párom Astráján meg jóval könnyebb tekerni mint az enyémen.

A párom Astráján is,de szinte ugyan olyan erősséggel kell tekerni,látványosan nem könnyebb!

Adam1!Kis sebességnél a gödrökben nem "kotyog" egy kicsit?Műszakin nem engedték volna át az enyém,amíg nincs megcsináltatva! <_<

Link to comment
Megosztás:

Mentem már több vectrával is, és mindegyik olyan volt mint az enyém. De asszonyék astráján azért könnyebb tekerni.

Akkor a probléma a te "készülékedben" lehet!Vagy a mienkében,de az egy újjal tekergetés nem hiszem hogy nehéznek tűnne kategóriába tartozna!
Link to comment
Megosztás:

Mentem már több vectrával is, és mindegyik olyan volt mint az enyém. De asszonyék astráján azért könnyebb tekerni.

Megkérdeztem már a párom is,hátha nekem tűnik csak kicsit könnyebbnek,de szerinte is könnyebb az astra kormányát,de nem látványosan!

Nem nagyobb az Astra kormánya vagy ez nem befolyásolhatja még az elektromos rásegítésen kívül?

Fel merjem rakatni holnap a nyári gumikat vagy várjak még áprilisig? <_<

Link to comment
Megosztás:

Megkérdeztem már a párom is,hátha nekem tűnik csak kicsit könnyebbnek,de szerinte is könnyebb az astra kormányát,de nem látványosan!

Nem nagyobb az Astra kormánya vagy ez nem befolyásolhatja még az elektromos rásegítésen kívül?

Fel merjem rakatni holnap a nyári gumikat vagy várjak még áprilisig? <_<

Hát elkopni nem fognak :angry:

Link to comment
Megosztás:

Nálam is megvolt ma délután a csere!2 órát álltam a gumisnál,jó kis sor volt! :angry: Jövő héten futómű beállítás és erre a hónapra ennyi!

Holnap én is lemosom a télit meg bekenem glicerinnel,aztán irány (remélem) októberig a padlás!

Most csillog a felni meg a gumi,az autót meg nincs kedvem lemosni,pedig szörnyen néz ki megint... <_<

Link to comment
Megosztás:

Nálam is megvolt ma délután a csere!2 órát álltam a gumisnál,jó kis sor volt!

Az alatt 2-szer oda-vissza cserélhetted volna őket <_<

Egyébként arra vigyázz, hogy gumiszerelőnél olyan szinten ráhúzzák a kerékanya csavarokat, hogy egy defekt esetén le nem szeded őket az út szélén.

Én tavaly a nyári gumik vételekor jártam így. De szerencsére nem egy útszéli defektnél derült ez ki, hanem pár hónappal később itthon le akartam venni a kerekeket. Hiába ugráltam a kulcson, nem lazult meg, viszont két kerékanya kulcsot törtem el közben.

Vissza kellett mennem a gumiszerelőhöz, hogy lelazítsák. Azóta nyomatékkulccsal, 130 Nm-rel húzom meg őket.

Link to comment
Megosztás:

Téli kerekek átmosva alaposan, letakarítva, polírozva, szilikonnal befújva és elrakva a következő téli szezonra <_<

Én már a hosszú hétvégén lecseréltem őket. A télieket pedig lemosva elraktam. :angry: Nyáron megállnak kint a műhelyben.

A nyári gumik télen viszont bent voltak a lakásban :P

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.