Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák! - Astra H


forumadmin

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
Beleptem a boldog Astra H tulajdonosok taboraba.

Nagyon jo gep, egybol at is nyalaztam a hozza adott ~350 oldalas leirasocskat. A kocsit hasznaltam vettem, es volt par dolog, amit nem ertek, illetve nem tudom, hogy is van ez:

- a radio automatikusan bekapcsol, mikor beinditom az autot. nem lehet ezt valahogy kikapcsolni? (marmint az automatikus indulast)

- ez egy astra 1.4 enjoy gyari felszereltseggel (2 soros kijelzo) ez nem jelzi sehol a fogyasztast? nem lehet beallitani?

- a szamitogepen belepek a "Settings" menube, de az Ign. Logicon kuvol nincs semmi, ez normalis? (meg mi is tulkepp az ign logic on/off)

koszonettel!

tamas

Heló !

pontosan jó helyen jársz minden lehet állitani mág a sebesség függő hangosítást is csak kell egy kicsit tudni a be állitott nyelven a, a rádióhoz adtak külön kezelésit azt tanulmányozd. Üdv .:T.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Settings" menube, az Ign. Logicon azzal tudod beállítani hogy a rádió gyujtásra kapcsoljon-e? (ign logic on/off)

ha kell el tudom küldeni a rádió használati útmutatóját de a magyar nyelvü csak pár oldal.az angol ahoz képest egy regény azzal én is töbre mentem. a fogyasztást mutatását a BC feliratu gomb megnyomása után kellene produkálnia.

sok sikert

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Szia!

Mármint a pollen szürőt? nem hiszem hogy a kapilláris csőre gondolsz mert azt csak szakszervízbe van értelme és kb 10 év után szokott eltömődni.

A pollenszürő a kesztyütartó mögött balra. a villanyt ne feljsd el vissza kötni mikor visszarakod.

jó munkát. ha azért csinálod mert dohos,tehénszar szaga van a gépnek ha klimázol, vegyél egy palack tisztitószert is és küld rá a párologtatóra.

jó munkát!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Friss fórumtag vagyok, de öreg OPEL-es. Volt F, G Astraám, majd most egy H Caravan (2004, Z17DTH).

A kérdés ez utóbbira vonatkozik. Két szervíz kétféle választ adott arra a kérdésemre, hogy mikor kell vezérlést cserélnem.

100 vagy 150 ezer km? Mivel nincs szervízkönyvem, még az sem adhat segítséget.

Tényleg, nincs valakinek kézikönyve angolul, elektronikus formában?

Link to comment
Megosztás:

Most két hónapja cseréltem a régi G astrát egy új H-ra és az alábbi tapasztaltam.

Kb. 2500-3000 motorfordulatnál erős rezonancia jelentkezik a karosszérián, mely főként az álvázon, pedálokon érezhető.

Hosszabb úton nagyon zavaró, mert minden sebességfokozatban jelen van és emiatt folyamatosan rezeg az ember talpa is.

kb. 10 éve használok astrákat, de ilyen hibát egyiknél sem tapasztaltam csak a mostanil a Z16XER motorral szerelt tipuson.

Valaki tapasztalt már hasonlót?

Link to comment
Megosztás:

Most két hónapja cseréltem a régi G astrát egy új H-ra és az alábbi tapasztaltam.

Kb. 2500-3000 motorfordulatnál erős rezonancia jelentkezik a karosszérián, mely főként az álvázon, pedálokon érezhető.

Hosszabb úton nagyon zavaró, mert minden sebességfokozatban jelen van és emiatt folyamatosan rezeg az ember talpa is.

kb. 10 éve használok astrákat, de ilyen hibát egyiknél sem tapasztaltam csak a mostanil a Z16XER motorral szerelt tipuson.

Valaki tapasztalt már hasonlót?

sose halotam meg ilyet! de szerintme irany a szerviz!

Link to comment
Megosztás:

Most két hónapja cseréltem a régi G astrát egy új H-ra és az alábbi tapasztaltam.

Kb. 2500-3000 motorfordulatnál erős rezonancia jelentkezik a karosszérián, mely főként az álvázon, pedálokon érezhető.

Hosszabb úton nagyon zavaró, mert minden sebességfokozatban jelen van és emiatt folyamatosan rezeg az ember talpa is.

kb. 10 éve használok astrákat, de ilyen hibát egyiknél sem tapasztaltam csak a mostanil a Z16XER motorral szerelt tipuson.

Valaki tapasztalt már hasonlót?

Szervíz!

Lehet kuplung,féltengelyek stb.

Ugye nem easytronic-os szutyokról beszélünk?

Link to comment
Megosztás:

Szervíz!

Lehet kuplung,féltengelyek stb.

Ugye nem easytronic-os szutyokról beszélünk?

Nem, nem easytronic.

Megvolt a szervíz... Eredmény: a rezonancia van, megoldás jelenleg nincs. Jelezték a gyártó felé a hibát, egyelőre ennyi.

Viszont most dobtam egy hátast. Kipróbáltam egy kb. 1 évest ugyanezzel az 1,6-os Z16XER motorral szerelt astrából és annak is ott van a rezonancia csak enyhébb.

Lehet hogy szériahiba? Még jó hogy fejlődik az Opel technológiája...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Kérném a segítségeteket !

2005-ös 1,7 cdti kombi enjoy gépem van.

Valahol azt olvastam, hogy beállításoknál meg lehet buherálni, hogy központi zárra az ablakok is felemelkedjenek, ha lehuzva vannak !

Igaz ez??

illetve ilyen "titkos" dolgokat honnan lehet elöbányászni ? :-)

üdv.:

bb67

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Kérném a segítségeteket !

2005-ös 1,7 cdti kombi enjoy gépem van.

Valahol azt olvastam, hogy beállításoknál meg lehet buherálni, hogy központi zárra az ablakok is felemelkedjenek, ha lehuzva vannak !

Igaz ez??

illetve ilyen "titkos" dolgokat honnan lehet elöbányászni ? :-)

üdv.:

bb67

Elvileg automatán nem tudja felhuzni! De olyat tud hogy ha bezarod majd meg megint megnyomod a zarast és nyomvatartod akkor felhuzza de csak addig huzza meg nyomod!!

A radios setting gombjanak nyomvatatásával egy rejtett menube lephet be a csippanas után a bc gombal tudsz lépkedni a menubenű! hogy mi mit jelent az nem tudom pontosan de elálitani semmit nem tudsz! autó leálit ujraindit és kilép a menüből!

Link to comment
Megosztás:

Elvileg automatán nem tudja felhuzni! De olyat tud hogy ha bezarod majd meg megint megnyomod a zarast és nyomvatartod akkor felhuzza de csak addig huzza meg nyomod!!

A radios setting gombjanak nyomvatatásával egy rejtett menube lephet be a csippanas után a bc gombal tudsz lépkedni a menubenű! hogy mi mit jelent az nem tudom pontosan de elálitani semmit nem tudsz! autó leálit ujraindit és kilép a menüből!

Köszi !

Próbálkoztam vele, nem sikerült :-(

Link to comment
Megosztás:

pedig tudnia kell !

Nos !

A rádio setting az megy, hogy miket jelentenek a megjelenő számok betük sajna még nem jöttem rá, de az ablakemelö nem müködik !!

Bezárom a kocsit, majd ujra nyomom a zárgombot, üresen villog és kattan !!

Valahol azt olvastam hogy a központizár aut. zárolását, ugy lehet elvégezni, hogy ha a müsz.falon nyomom a közp zár gombot és közben a távirányitó zárogobmot akkor 10 km/o sebességnél aut. bezárnak az ajtok, na ezt is kiprobálom majd (ez a funkcio, alapban benne volt a rönószenikemben :D )

És még valami: rendeltem a géphez ablakszélterelöket elölhátul, tegnap felszereltem, mivel elöl 1 rugos pöcökkel ki kell támasztani a szélterelöt, nos ezt olyan jol sikerült csavarhuzóval benyomnom, hogy most a foly. felhuzás során a végén hozzáérhet, mivel aut. visszanyilik az ablak :-(( hehe szivás, sebaj majd megbuherálom valahogy !!

Link to comment
Megosztás:

Nos !

A rádio setting az megy, hogy miket jelentenek a megjelenő számok betük sajna még nem jöttem rá, de az ablakemelö nem müködik !!

Bezárom a kocsit, majd ujra nyomom a zárgombot, üresen villog és kattan !!

Valahol azt olvastam hogy a központizár aut. zárolását, ugy lehet elvégezni, hogy ha a müsz.falon nyomom a közp zár gombot és közben a távirányitó zárogobmot akkor 10 km/o sebességnél aut. bezárnak az ajtok, na ezt is kiprobálom majd (ez a funkcio, alapban benne volt a rönószenikemben :D )

És még valami: rendeltem a géphez ablakszélterelöket elölhátul, tegnap felszereltem, mivel elöl 1 rugos pöcökkel ki kell támasztani a szélterelöt, nos ezt olyan jol sikerült csavarhuzóval benyomnom, hogy most a foly. felhuzás során a végén hozzáérhet, mivel aut. visszanyilik az ablak :-(( hehe szivás, sebaj majd megbuherálom valahogy !!

Akusaru félorára levesz! akkor ujra kell programozni az ablak pozicioját! ugy hogy lehuzod majd felfele és huzod amikor mar teljesen fönn fog egy kicsit kattani akkor memorizalta a poziciot hogy meddig kell neki felhuzni ezt minden ablaknal meg kell ismételni.

Link to comment
Megosztás:

Akusaru félorára levesz! akkor ujra kell programozni az ablak pozicioját! ugy hogy lehuzod majd felfele és huzod amikor mar teljesen fönn fog egy kicsit kattani akkor memorizalta a poziciot hogy meddig kell neki felhuzni ezt minden ablaknal meg kell ismételni.

köszi a tippet !

a szélterelö probléma sajnos állandosult !

a kitámasztopöcköt is kivettem és még igyis az automata visszaesés müködik:-(((

tudnátok valami tanácsot adni??

föleg az érdekelne, hogy ezt a fránya aut. visszaesést hogy lehetne kiiktatni, vagy vigyem szervizbe ??

nem akarom magasztalni a volt rönomat, de ezt a problémát ott sose tapasztaltam !

ja és még valami, csak a vezetö oldalon lép fel ilyen gond, pedig az anyosülésen még a pöcök is benn van :-) hehe

Link to comment
Megosztás:

köszi a tippet !

a szélterelö probléma sajnos állandosult !

a kitámasztopöcköt is kivettem és még igyis az automata visszaesés müködik:-(((

tudnátok valami tanácsot adni??

föleg az érdekelne, hogy ezt a fránya aut. visszaesést hogy lehetne kiiktatni, vagy vigyem szervizbe ??

nem akarom magasztalni a volt rönomat, de ezt a problémát ott sose tapasztaltam !

ja és még valami, csak a vezetö oldalon lép fel ilyen gond, pedig az anyosülésen még a pöcök is benn van :-) hehe

A lényeg az hogy addig legyen levéve az akusaru hogy elfelejtse az a funkciot hogy automatan felhuzza az ablakot nekem nem tudom medig volt lenn lehet 1de akár 2 ora is paraztam is hogy mivan mert nem akarta felhuzni az ablakot csak addig ami nyomtam a gombot, tehat ha ez az állapt van akkor mar közel vagy akkor kell felhuzni ugy hogy huzod addig amig nem kattan! tuti hogy müködnie kell!

Pénteken megyek ujvaros felé, rápillantsak?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.