Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Benzines motorral kapcsolatos problémák, kérdések


forumadmin

Recommended Posts

Sziasztok Kedves forumozok!

Egy Z22YH motorrol lenne szo!

A motor indul konnyen, alapjarat rendben, lassu gazadasnal szinten rendben, de szinte semmi erő a motorban, egy kisebb dombra is nehezkesen megy fel!

Nagy nyomasu szivattyu elvileg rendben, gyertyak ujak, legszuro uj! Hibakod jelenleg nincs, gyertyacsere elott volt! Valami gyujtas kimaradas hibat irt, de azt most pontosan nem tudom mit!

Tippeket varnek, mit kellene megnezni még!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Kedves forumozok!

Egy Z22YH motorrol lenne szo!

A motor indul konnyen, alapjarat rendben, lassu gazadasnal szinten rendben, de szinte semmi erő a motorban, egy kisebb dombra is nehezkesen megy fel!

Nagy nyomasu szivattyu elvileg rendben, gyertyak ujak, legszuro uj! Hibakod jelenleg nincs, gyertyacsere elott volt! Valami gyujtas kimaradas hibat irt, de azt most pontosan nem tudom mit!

Tippeket varnek, mit kellene megnezni még!

Sokat megy városban?

Link to comment
Megosztás:

Sokat megy városban?

Igen, de nem egy tipikus ellustulasrol van szo!

Ugy tunik, mint ha nem kapna eleg levegot!

Van a gyujtoelektronika alatt egy rudazat, ami a beomlo levego mennyiseget szabalyozza, mintha az lenne a tettes!

A masik a gyujtotekercs, a harmadik gyanu, hogy atugrott a lanc!

Csak valahogy ki kellene zárni, hogy mi az, ami nem okozhat ilyet!

Módosítva : hening
Tanuld meg, hogy kell idézni!
Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!Tanácsot szeretnék kérni!

Vectra C 2.2 direct, torpan a kocsi, majd hibakód villáskulcs szimbolum, nem pörög fel csak 2500ig.Leállítom újraindítom megy majd megint megtorpan és megint hibakód!

Alapjáraton szépen jár, a gép szerint az üzemanyagnyomás fordulaton torpanáskor visszaesik kb 700kP-ra az 5000kPhelyett.

A infókat előre is köszönöm!

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Tanácsot szeretnék kérni!

Vectra C 2.2 direct, torpan a kocsi, majd hibakód villáskulcs szimbolum, nem pörög fel csak 2500ig.Leállítom újraindítom megy majd megint megtorpan és megint hibakód!

Alapjáraton szépen jár, a gép szerint az üzemanyagnyomás fordulaton torpanáskor visszaesik kb 700kP-ra az 5000kPhelyett.

A infókat előre is köszönöm!

Üdv.

Az enyemnel is ez a tunet!

Soha nem porog fel, vagy csak neha?

Link to comment
Megosztás:

Az enyemnel is ez a tunet!

Soha nem porog fel, vagy csak neha?

Torpanás után bejön a hibakód és utána már nem pörög fel olyan mintha valami vészüzembe váltana!De leállítás után felpörög megy is, majd újabb torpanás és hiba!

Az üzemanyagszivattyúra gyanakodom!Van egy a tankban meg egy magasnyomású?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Tanácsot szeretnék kérni!

Vectra C 2.2 direct, torpan a kocsi, majd hibakód villáskulcs szimbolum, nem pörög fel csak 2500ig.Leállítom újraindítom megy majd megint megtorpan és megint hibakód!

Alapjáraton szépen jár, a gép szerint az üzemanyagnyomás fordulaton torpanáskor visszaesik kb 700kP-ra az 5000kPhelyett.

A infókat előre is köszönöm!

Üdv.

Szia!

Az nagynyomású pumpa + nyomásszabályzó szelep lesz, cserélni kell nincs mese, kb. a kettő együtt 200e-ből jön ki!

Bár nem törvényszerű, hogy mindkettőt cserélni kell ha jól tudom!

Módosítva : Thoomy
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

sziasztok

Lenne 1 aprobb problemam de lehet h nem is problema csak bekepzelem, van 1 2007 signumom 2.2 direct motorral, a problemam az h alapjaraton remeg az auto elotte 1 2003 vectram volt 2.2 motorral de nem direct hanem csak sima 16 szelepes de az nem csinalta, az auto huz rendesen semmi problema nincs vele csak az alapjaraton csinalja, es menet kozban 2000 fordulaton hangos az auto olyan mintha lenne 1 kislyuk a kipufogon, alafekudtem at vizsgaltam de sehol nem lattam h szelelne vagy lyukas lenne, jart mar valaki hasonlo modon? koszi

Link to comment
Megosztás:

Lenne 1 aprobb problemam de lehet h nem is problema csak bekepzelem, van 1 2007 signumom 2.2 direct motorral, a problemam az h alapjaraton remeg az auto elotte 1 2003 vectram volt 2.2 motorral de nem direct hanem csak sima 16 szelepes de az nem csinalta, az auto huz rendesen semmi problema nincs vele csak az alapjaraton csinalja, es menet kozban 2000 fordulaton hangos az auto olyan mintha lenne 1 kislyuk a kipufogon, alafekudtem at vizsgaltam de sehol nem lattam h szelelne vagy lyukas lenne, jart mar valaki hasonlo modon? koszi

Valószínüleg a kettőstömegű lendkereked dögledezik. Zörgésnél pedig a megnyúlt vezérműláncra gyanakodnék....

Km mennyi?

Link to comment
Megosztás:

Valószínüleg a kettőstömegű lendkereked dögledezik. Zörgésnél pedig a megnyúlt vezérműláncra gyanakodnék....

Km mennyi?

116.000 merfold de ma rajottem hogy ha kiengedem a kuplungot ugy a feleig akkor megszunik a rezges onnantol 1bol gondoltam h lendkerek, meddig tudom huzni vele milyen problemaim lehetnek belole, mikor kell cserelni, azt olvastam altalaba magaval viszi a kuplung tarcsat is. nezelodtem neten 300 font 1 lendkerek, plusz csere. a vezermulanc nem zorog azzal semmi god. elore is koszi

Link to comment
Megosztás:

Jelentés: Egész jó úton haladok.. afelé, hogy meggyűlöljem a kocsim... Kicserélték a lapátokat, ramaty állapotban voltak, kellett, a hibakód meg is szűnt. A hiba jelenség nem.... Jött egy újabb hiba ami érdekes módon a rossz lapátoknál nem jelentkezett. Már nem tudom a hiba pontos megnevezését, nem akarok hülyeséget írni, de a lényeg, hogy a hibaüzenet és a mérések alapján cserélni kell az üzemanyag nyomás szenzort (nem a nyomás szabályozót!) (a mechanikus ellenőrzések mindenhol helyes értékeket mutattak a benzin nyomásra, pumpa és szabályzó már garanciában cserélve voltak anno), ki is lett potom 50.000 ft-ért cserélve ez a pezsgős dugó méretű nyavalya.... és láss csodát hiba marad....Jelenlegi tipp a központi vezérlőegység. Hát nem aranyos? Csak idő nincs mivel vissza kellett jönni németbe dolgozni, hogy legyen miből fenntartani a Signumot... Kifelé egyszer letiltott, töröltem és jöttem tovább a jól meg szokott biztonságos 110 km/h-val amivel kiértem. Jah de útközben kaptam ajándékot ám :-O megnéztem volna az olaj szintet de a nívó lapított fém része benntmaradt az olajteknőben.. de kijöttünk vele...

Nekem is pontosan ezek jöttek elő.Annyi külömbséggel,hogy nekem addig jó mig hideg a motor,ha bemelegszik akkor hibaüzenet a lecsökkent benzinnyomás miatt.A szervizbe végigmértek mindent de a srácnak fogalma sincs,hogy mi lehet a hiba.Ha esetleg valamelyőtök megoldásra jutott ossza már meg velem.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A hiba a következő:

Z22YH

alapjáraton be-be rángat az autó, + "pöfékel" a kipufogó!
Most volt lambdaszonda csere, hibakód nincs, az autó megy ahogy kell, van ereje!
EGR? Vagy esetleg ötletként: másfél hete nem a megszokott helyen, de MOL kúton volt tankolva és pár napra rá jöttek elő ezek a tünetek! Vizes benzin?
Valakinek valami ötlet?

Módosítva : Thoomy
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A hiba a következő:

Z22YH

alapjáraton be-be rángat az autó, + "pöfékel" a kipufogó!

Most volt lambdaszonda csere, hibakód nincs, az autó megy ahogy kell, van ereje!

EGR? Vagy esetleg ötletként: másfél hete nem a megszokott helyen, de MOL kúton volt tankolva és pár napra rá jöttek elő ezek a tünetek! Vizes benzin?

Valakinek valami ötlet?

Annyival kiegészíteném, hogy új a lambdaszonda, olaj+ szűrő, üzemanyagszűrő! Ha kicsit többet áll az autó, elsőre nehézkesebben indul be, másodjára, harmadjára már szinte úgy ahogy kell! Valami ötlet, tipp?

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Az nagynyomású pumpa + nyomásszabályzó szelep lesz, cserélni kell nincs mese, kb. a kettő együtt 200e-ből jön ki!

Bár nem törvényszerű, hogy mindkettőt cserélni kell ha jól tudom!

Pontosan ugy volt ahogy leírtad nagynyomású szivattyú 120e , nyomásszabályzó szelep 32e áfával együtt.ugyhogy akinek ezek a hibák szinte biztos hogy ezeket kell cserélni.Amúgy a hibakód a P1191!

Üdv mindenkinek!

Módosítva : nyijosie
Link to comment
Megosztás:

Pontosan ugy volt ahogy leírtad nagynyomású szivattyú 120e , nyomásszabályzó szelep 32e áfával együtt.ugyhogy akinek ezek a hibák szinte biztos hogy ezeket kell cserélni.Amúgy a hibakód a P1191!

Üdv mindenkinek!

Szia!

Örülök, hogy sikerült megjavítani (de gondolom bár ne romlott volna el)! Jó egészséget hozzá! :D Continental az új pumpa ugye?!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok fórumtársak,

kb. 1 hónapja van meg az 1,8-as 2003 GTS vectrám és ma voltam vele az első hoszabb utamon (130km).

A probléma a következő: a vízhőfok alig ment 80 fok felé az út alatt. Amikor a falukban araszolgattam elérte nagy nehezen a 80 fokot, de gyorsabb tempónál rögtön visszahült a mutató legaljára...

Gondolom, hogy a termosztát lesz a hibás...

De ha rossz, akkor az fogyasztáson is megmutatkozik, nem??

Az út alatt 6,2-es átlaggal mentem, de a városban benyeli a 10-et.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok fórumtársak,

kb. 1 hónapja van meg az 1,8-as 2003 GTS vectrám és ma voltam vele az első hoszabb utamon (130km).

A probléma a következő: a vízhőfok alig ment 80 fok felé az út alatt. Amikor a falukban araszolgattam elérte nagy nehezen a 80 fokot, de gyorsabb tempónál rögtön visszahült a mutató legaljára...

Gondolom, hogy a termosztát lesz a hibás...

De ha rossz, akkor az fogyasztáson is megmutatkozik, nem??

Az út alatt 6,2-es átlaggal mentem, de a városban benyeli a 10-et.

Igen jelentkezik .

de inkább télen vennéd észre negatív hatását

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.