Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GSI Rulez...Chat...Jáccótér....:)


hemi

Recommended Posts

A vicc, hogy kb. tényleg egyet mehet a kocsi.. amikor kb.re sikerült együtt indúlnunk, a legelején egy kb fél kocsival megindúltam, és végig 4.ig itt láttam a szemem sarkában Csabit. A többiben meg mindig megindúlt.. hamarabb rajtolt mint én..

Szeret kicsit beugrani Csabi.. ugyi Csabi? :hiya: :P

Szerintem nem vicc, enyémben 100 000Km-rel több van, és ha a súlyról beszélünk, akkor én 100Kg vagyok, te meg vagy 60, tehát azért 40Kg nem kevés, nekem 185-ös gumijaim vannak, neked 195, Nem beugrottam csak te nem tudtál rajtolni a 3. villanásra, (az indulásod miatt kaptál ki az 1.8 VTI ellen is :lol:)(Ja és az 170 ló gyárilag, és 3.-ban igencsak mentél rá, nem??, akkor mégsem csak 150 lovasok az autóink? ) beugrani csak a Subaru ellen ugrottam be, de ottis egyébként azért mert te is tudod hogy megszólalt a kinyomócsapágyam, és félig visszaengedtem a kuplungot ettől megindult a kocsi egy picit hamarabb.. De gyere Vasárnap te is, legalább leméred a vasat.. :lol:

Nah de a lényeg, hogy utána kb. állandó volt a távolság..szóval 6.5 öt tuti nem megy(bocs Csabi), de 7.3-7.5 meglehet(Dynos mérésemből kiindúlva...)

Senki nem mondta a 6.5-öt ez csak rajtam maradt, mert mondtam hogy a videó alapján annyi, de ugye ott csak a Km órát lehet látni, hogy valóban mikor lépek le a kuplungról azt nem, én mindig is azt mondtam hogy szerintem 7 és 7.3 közt garantáltan tud..

De jóhogy eltettem egy pótkulcsot a riasztódbol, mert legalább ellopatom majd.. ;) :lol:

Link to comment
Megosztás:

Na ez már csak ezért is édekes kezd lenni számomra:

jelentem LACI4 gépe keréken 122,7LE-t teljesített maxra. (Általában 119LE felett, de az esetek 50%-ban 121LE felett), ebből a főtengelyen mért teljesítménye 153,3LE.

tehát Laci4 gépe teljes széria a teljesítményt tekintve. a gyorsulási görbéjét áttekintve viaszont szignigfikáns különbség mutatkozik a többiekéhez viszonyítottan. magyarán nem az ordenáré váltásaival nyer tizedmásodperceket a többiek előtt. tehát a hajtásláncában valahol van valami okosság, ez tutkó.

a./ van sperrej (anti ;) :lol: :lol:)

b./ van jó kuplungja

c./ egy mérettel kisebb a kereke (ezt lehet kapásból ellenőrizni)

d./ nem tudom :P

mindensetre Laci4 rulez!!!

Ezért gondolom én azt pl, hogy Csaba mérésénél a megadott 142 paci kerékre lenne számolva...Ha mégis, akkor pedig csúnyán el kéne hogy piccsancsa a brigádot...de mondjuk Lacit jelen esetben... :lol:

Link to comment
Megosztás:

"Ja és az 170 ló gyárilag, és 3.-ban igencsak mentél rá, nem??, akkor mégsem csak 150 lovasok az autóink?"

Ha csak a lóerőben lenne a varázslat, akkor elég lenne leülnünk azokkal a régi "autós mindenvivős"

kártyákkal egy asztalhoz, és ott lejátszani a dolgot... :lol:

Gondolom hallottad már azokat a kifejezéseket, hogy: nyomaték, nyomatékgörbe, motorkarakterisztika, váltóáttételezés... :lol:

Egyébként meg kíváncsian várjuk a mérésről készült görbét :lol:

Link to comment
Megosztás:

Na ez már csak ezért is édekes kezd lenni számomra:

Ezért gondolom én azt pl, hogy Csaba mérésénél a megadott 142 paci kerékre lenne számolva...Ha mégis, akkor pedig csúnyán el kéne hogy piccsancsa a brigádot...de mondjuk Lacit jelen esetben... :lol:

Azért az a csúnya nem olyan csúnya :lol: ha a Laci4 mérése 153 ló, az enyém 1.17-el szorozva 166 akkor 13 ló a különbség, az annyira nem lehet jajde csúnyán elverni plusz 13 lóval, és mínusz 2 centi tapadással és plusz minimum 30kG többlettel...

Én egy hivatalos gépen mértem, amit 2002-ben gyártottak, nem hinném hogy nem mér jól, azon lett 142 ló.. menjen el ugyan oda akinek van rá lehetősége ahol én voltam, és mérje meg..

Ide

allomas_adynagy.jpg

Link to comment
Megosztás:

Annó a timeslippen is adódtak ebből viták, hogy a padok közel sem mérnek egyformán...

Amikor nekem volt a dbilasos 170 pacis verzióm, azért nem volt kétséges, hogy elvertem a szívó gyári gsiket...Elötte pedig kaptam tőlük rendesen... :lol:

:lol:

Meg amit még nem vágok, hogy ha gyári ótóról beszélünk, amiben van jó pár km...akkor mitől több az mint annó amikor a gyárból kijött...tényleg nem kekeckedés, csak értetlenül állok az eset elött...

Ezért is várnám azt a teljesítménygörbét...

Meg kiváncsi vagyok hogy mi lesz a mérés eredménye, ha még chipsz is lesz benne...190 LE? ;) :lol: :P

Link to comment
Megosztás:

"Ma már a gépkocsikat magas minőségű, zárt rendszerű technológiákkal gyártják, és így Ön észre sem veszi, hogy a vásárlásra került használt gépkocsijának kilométer óráját, az előző tulajdonos 100 ezer kilométerrel visszapörgette. Ennek az állapotnak vet véget a dinamic car test (D.C.T.)-vel végzett állapotfelmérés. A nyugatról származó berendezés a világ legmodernebb High-tech gépjárművizsgáló berendezése. A vizsgálat ideje 5 perc, és ez alatt a berendezés megállapítja, hogy a gépjármű kopás értékei és paraméter változásai megfelenek-e a kilométeróra állásának. A vizsgálat után a berendezés számítógépe azonnal kinyomtatja a vizsgálat eredményét, melyet a bíróságok és hitelintézetek hitelesnek és megbízhatónak fogadnak el."

Mondjuk az utolsó mondat nem valós, mert most hívtam, és még mostsem jó a nyomtató, és a csávó elmondása szerint, nem engedik csak a rendszergazdát hozzányólni a hálózathoz.., remélem ma azért megjön az a görbe..

Valami hasonléónak kéne jönni!!

dct01.jpg

Link to comment
Megosztás:

"Ma már a gépkocsikat magas minőségű, zárt rendszerű technológiákkal gyártják, és így Ön észre sem veszi, hogy a vásárlásra került használt gépkocsijának kilométer óráját, az előző tulajdonos 100 ezer kilométerrel visszapörgette. Ennek az állapotnak vet véget a dinamic car test (D.C.T.)-vel végzett állapotfelmérés. A nyugatról származó berendezés a világ legmodernebb High-tech gépjárművizsgáló berendezése. A vizsgálat ideje 5 perc, és ez alatt a berendezés megállapítja, hogy a gépjármű kopás értékei és paraméter változásai megfelenek-e a kilométeróra állásának. A vizsgálat után a berendezés számítógépe azonnal kinyomtatja a vizsgálat eredményét, melyet a bíróságok és hitelintézetek hitelesnek és megbízhatónak fogadnak el."

Olvastam ezt a marketingbullshit-et énis de azon gondolkozom, mi van akkor ha valamilyen alkatrész cserélve volt....ekkor ugye alig van kopás....vagy minek a kopását mérik?

Az a bajom velük is lehet, hogy tényleg óó a cuccuk de semmi konkrétum nincs...kb mint a Teleshop-os 36%-al több szösz összeszedő Magic henger :lol: :lol:

Ez a 7500-ért teljesíménymérés barátinak tűnik, de kint vannak a világ vége után 2 fával :lol:

Link to comment
Megosztás:

Szóval én közben felhívtam az a teljesítménymérő céget...

A teljesítményt amit mérnek, az már főtengelyre van kalkulálva...

Ergo, csodák nincsenek...

Redi nem kell kimenned a világ végére... :lol:

P...ba, akko nem lesz az enyém se erősebb egy mérés után? :lol:

Anti, szemét vagy... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Szóval én közben felhívtam az a teljesítménymérő céget...

A teljesítményt amit mérnek, az már főtengelyre van kalkulálva...

Ergo, csodák nincsenek...

Lehet, hogy nincsennek de az a 142 LE főtengelyen nem olyan rossz egy tizensok éves autótol...az a pár elpusztult lovacska nemolyansok :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.