Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GSI Rulez...Chat...Jáccótér....:)


hemi

Recommended Posts

Mit ütöttél el?

Akkor mostmár tényleg ideje lenne másik kocsit nézned :lol:

egy kis padka meg egy Demszky karó - nem tudom hogy mondják másképp, parkolásellenes utcabútor:)

de Píísta kihagytad az első sárhányót meg a tükröt :lol: ami megdöbbentő volt hogy ahogy Pista kezelte az esetet...a kezdeti röhögés után már csak poénkodtunk :lol:

tényleg tiszta halál 50 órája volt :P lánctalpas lett az astra ;) kb

ami poén hogy ahogy beültem a taxiba a rádión arról beszélgettek hogy mindenki döntögeti a korlátokat meg esik le az útról...a legdurvább a Hungárián volt ahogy egy taxis lerakta a mercijét a sinkere - MTK pályánál- majd a felüljáró után meg egy passat vs teherautó összecsapás volt.......a taxis szerint ezen az oldalon fent lesz hamar...

egyébként nem volt olyan rossz a gyorsulás....

Link to comment
Megosztás:

Így csúszott az út? Vagy Piiista próbált megint trükközni???

És akkor most jött el az hogy talán elmegy Pistánk kocsit nézni??? Vagy jó az még így lazán hátracsapott futóművel is??? :lol: :lol: :lol:

Így jobban megy keresztbe...:P

Link to comment
Megosztás:

Így csúszott az út? Vagy Piiista próbált megint trükközni???

És akkor most jött el az hogy talán elmegy Pistánk kocsit nézni??? Vagy jó az még így lazán hátracsapott futóművel is??? :lol: :lol: :lol:

Ma kimegy és hátracsapja a balost is!Biztos,ami biztos! :P

Link to comment
Megosztás:

Pudingok :lol:

Nap megkoronázásaként elütüttem a jobb első futűművel a Hősők terén, cca 10 centivel van az a kerék hátrébb :lol:

20-30al de hazavánszolrgott a kocsi, -1 gumi, -1 felni az már biztos.

Gellért szerint néha már harckocsi hangja volt a kocsinak ;)

Hát sajnálom... Szerintem dojcsland + egy lakatos aki át tud tenni egy alvázszámot :lol:

Elmentem tegnap Nyíregyházára a GSivel. MaYdAy után nem is kellett volna jobb progi délutánra. Odafelé erős szembeszél, ami jobbra is lökdösött néha nemkicsit, és eső. Plusz szerintem végig emelkedett az út. Az Egykutynál resetelt BC (merthogy akksisarut leszedtük) pálya előtt 7.6-ot mutatott, mire odértünk 7.3, és mire haza (hátszél, eső elállt, plusz lejtett) lement 6.8-ra. Végig óra szerinti 110-el mentem, negyed háromkor indultunk és háromnegyed nyolckor értünk haza. Olaj azér fogyott :P

Link to comment
Megosztás:

Én két megoldást látok erre az egész Opel 4X4 problémára, vagy ki kell cserélni az egész hajtásláncot Lancer EVO-éra, ami az elhelyezés alapján nem lehetetlen :hiya: , vagy kell venni egy quattrot. :P

A mitsu osztóműve jóval nagyobb méreteiben, szal lenne kis kasznis meló is asszem :lol:

De akkor már komplett váltóval kéne cserézni, persze ott a kuplung+harang+féltengely téma lenne

még melós, de megoldható :lol:

Amúgy nem hülyeség ebben gondolkodni, mert tényleg baromi erős konstrukció tud lenni.

Persze nem a gyári EVO cucc, mert az még harmat az erősítetthez, amit pl a raliban használnak.

És nem is olyan kifizethetetlen. Magyarok csinálják rá a körmös csattogós váltót, 800000HUF az

ára egynek újan. Persze az osztómű meg a hátsó difi már más kérdés, a hátsó difihez csak az

olajpumpa 800000HUF :lol:

Na, Tom, belevágsz? ;) :hiya:

Link to comment
Megosztás:

Hella!

Olvasgattam a motor topikot (nagyon tanulságos), és közben világosodtam meg, hogy nem a hőmérőm szar, hanem a termosztátom. Márhogy egész pontosan az ECU-é, mert csak városban hagyja el jelentősebben a kék sávot a hőmérő, és a fűtés sem olyan bika, mint azt egy astrától vártam. 16v erre azt írta, hogy amint lehet ki kell cserélni, mert persze ha üzemi hőfok alatt ketyeg a moci, jobban kopik. mennyire sürgős kicserélnem? az utóbbi egy-két hétben figyeltem fel rá, amíg jó idő volt se volt 90, de legalább elhagyta a kék mezőt, mostanra viszont csak megmozdul, aztán alig lép ki belőle. Aggasztó.

Ha sürgős (sürgős...szerintem mióta megvettem, így járok vele. mióta lehet szar?! :lol: ), tudtok Győr/Komárom/Fehérvár környékén megbízható szerelőt? Mennyire kényes meló? Mennyibe kerül mostanság ez a term.?

Egyébként télire milyen olajat raktok a gépbe? eddigi olvasmányaim alapján a castrol 5w30 lenne megfelelő.

Pénteken egyébként is megyek szervízbe ha minden úgy alakul, az ETC időnként kikapcsol, a szerelő szerint fojtószelepház-takarítás segít. Nem lenne érdemes akkor már kitakarítani mindent a szívóoldalon? Meg AGR-szelepet pl.?

höhö, kezdek úgy beszélni, mint aki ért hozzá... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Olvasgattam a motor topikot (nagyon tanulságos), és közben világosodtam meg, hogy nem a hőmérőm szar, hanem a termosztátom.

Szép dolog a buddhizmus de egy kicsit tudományosabb vizekre terelni ezt a problémát és Tech1-el megnézni, hogy tényleg mi a rossz :lol:

Meg AGR-szelepet pl.?

van benne???? :lol: :lol:

höhö, kezdek úgy beszélni, mint aki ért hozzá... :P

Gondolod? :hiya: ;)

Link to comment
Megosztás:

Szerintem 10W40 olaj, jó minőségűt (pl Metabond, Castrol, Mobil1).

AGR nincs benne. ETC lehet azért is szar, mert halódik a folytószelepe.

Tisztítani érdemes, de akkor már rendesen az egész folytószelepházat,

meg az alapjárati mocit is.

Termosztátot tényleg érdemes cserélni, mert ez nem használ se a motornak,

se a fogyasztásnak télen.

Link to comment
Megosztás:

Termosztát nem 'vészesen' drága de a vezérlés alatt van ha jól emlékszem szóval eléggé szét kell szedni a dolgot hogy cserélni lehessen.

Ha nem cseréltél vezérlést mióta megvetted akkor azzal együtt lenne a legcélszerűbb...

Olajtémát sokszor körbejártuk már, van olaj topik is azt is olvasgasd szerintem, én is találtam sok érdekes infót ott az 5-ös nagyon finom a gsi-nek 10-es és 15-ös között szoktak a gsi tulajok megoszlani bár kivétel mindig van ...

A TC meg nemsok GSI ben működik már és igazán szerintem nem is létkérdés meg állítólag télen kifejezetten hátrányos bár erről nincs tapasztalatom...

nekem sem működik és nem is hiányoltam csak nekem még kattog is valami pillangószelep a házánál...

A tisztításról meg ugye Albert nyilatkozott nemrég , úgy tűnik hatásos dolog.

Link to comment
Megosztás:

A tisztításról meg ugye Albert nyilatkozott nemrég , úgy tűnik hatásos dolog.

Na most lebuktál hogy nem csak írsz hanem olvasol is :lol:

Kösze, az termosztátcsere. Racceval ketten megcsináltuk, szóval nem bonyolult :lol: Kell hozzá ez a piros nagyonbüdös szigetelőkence, hűtőfolyadék, meg egy villáskulcs.

Link to comment
Megosztás:

Szép dolog a buddhizmus de egy kicsit tudományosabb vizekre terelni ezt a problémát és Tech1-el megnézni, hogy tényleg mi a rossz :lol:

van benne???? :lol: :lol:

Gondolod? :hiya: :P

volt, ott csak a fojtószelepet jelezte, de könnyen lehet, hogy direkt ilyen kód nincs... mindenesetre a szerelő annyit mondott, hogy a tech1 által, és általam diagnosztizált ETC hiba egy és ugyanaz.

ööö

igen, de ezek szerint rosszul... ;)

Link to comment
Megosztás:

Szerintem 10W40 olaj, jó minőségűt (pl Metabond, Castrol, Mobil1).

AGR nincs benne. ETC lehet azért is szar, mert halódik a folytószelepe.

Tisztítani érdemes, de akkor már rendesen az egész folytószelepházat,

meg az alapjárati mocit is.

Termosztátot tényleg érdemes cserélni, mert ez nem használ se a motornak,

se a fogyasztásnak télen.

eddig castrol-t evett, viszont elég sokáig hangoskodnak vele a hidrotőkék, gondoltam télire jobb lenne az 5w30. de ha nincs jobb ötlet akkor marad a 10-es.

igen, erre gondoltam én is. meg AGR szelepre, de azt hiába keresnénk. kerek egy napig az F astra tech fórumot bújtam, kissé besokalltam. :lol:

a fogyasztás zavar kevésbé. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.