Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GSI Rulez...Chat...Jáccótér....:)


hemi

Recommended Posts

:lol:)))

pont azért kell a kukásmellény, hogy ne baxszanak el ha kiszállsz, mert lerohadt az autó, vagy valami! mire hátramész a csomitartóig, kivasalnak :PP

amúgy nekem is ott van ;) épeszü ember oda teszi

Nekem is.. de előre dönthető az üllés :lol:

Coupe: nekem azt mondta a srác, hogy a nagyobbik vankel moci van benne.. anno meg néztem mennyi, de már nem emlékszem rá.. poén volt egyébként.. a vácin ért utol.. elég brutálisnak nézett ki ahoz, h azt mondjam, h nah ez nem az én kategóriám(olyan celica feeling.. no nem a turós celi .) ).

aztán újpesten az egyik lámpánál éreztem h elkezdi nyomni neki, én meg csak olyan 3/4 gázzal indúlva is épphogy csak lemaradtam.. nah köv lámpánál már verseny volt.. ha jól rémlik olyan fél egy autókat kapott.. csak nézett..(meg én is) :D :lol: de "tetszett" neki...

Link to comment
Megosztás:

:lol:)))

pont azért kell a kukásmellény, hogy ne baxszanak el ha kiszállsz, mert lerohadt az autó, vagy valami! mire hátramész a csomitartóig, kivasalnak :PP

amúgy nekem is ott van :lol: épeszü ember oda teszi

Astrában ki lehet venni a csomagtartóból anélkül hogy kiszállnál. :lol:

Egyébként meg teljesen felesleges, mert úgysem használják. Ráhuzzák az ülésre, vagy kiteszik az ablakba, de amikor fel kéne venni, akkor elfelejtik. Dehát ilyen a magyar. ;)

Link to comment
Megosztás:

Nekem is.. de előre dönthető az üllés :lol:

Coupe: nekem azt mondta a srác, hogy a nagyobbik vankel moci van benne.. anno meg néztem mennyi, de már nem emlékszem rá.. poén volt egyébként.. a vácin ért utol.. elég brutálisnak nézett ki ahoz, h azt mondjam, h nah ez nem az én kategóriám(olyan celica feeling.. no nem a turós celi .) ).

aztán újpesten az egyik lámpánál éreztem h elkezdi nyomni neki, én meg csak olyan 3/4 gázzal indúlva is épphogy csak lemaradtam.. nah köv lámpánál már verseny volt.. ha jól rémlik olyan fél egy autókat kapott.. csak nézett..(meg én is) :lol: :lol: de "tetszett" neki...

Hiába van benne 231Le ha nyomatékszegény és még nehéz is + mindegyikben van esp az is visszafogja a teljesítményt.hosszú távon biztos ő lenne a jobb de ez sovány vigasz a részükről szerintem.Elég rossz érzés lehet nekik hogy a kb 9millás járgányt odaveri egy gsi de ez van.

Link to comment
Megosztás:

Hiába van benne 231Le ha nyomatékszegény és még nehéz is + mindegyikben van esp az is visszafogja a teljesítményt.hosszú távon biztos ő lenne a jobb de ez sovány vigasz a részükről szerintem.Elég rossz érzés lehet nekik hogy a kb 9millás járgányt odaveri egy gsi de ez van.

azért én nem sajánlom annyira őket :lol: de lehet mondjuk 100-200ra gyorsulásban már nem kened oda. menet közben(versenypályán) meg mi van több? 0-x vagy 100 felett végig... szerintem designra hibátlan az RX8 kivül belül. egyénisége van, ami nem sok új autóról mondható el. ezt már inkább az OFF verda topicba kellett volna irnom...

Link to comment
Megosztás:

azért én nem sajánlom annyira őket :lol: de lehet mondjuk 100-200ra gyorsulásban már nem kened oda. menet közben(versenypályán) meg mi van több? 0-x vagy 100 felett végig... szerintem designra hibátlan az RX8 kivül belül. egyénisége van, ami nem sok új autóról mondható el. ezt már inkább az OFF verda topicba kellett volna irnom...

Ide válaszoltam:

http://www.opelforum.hu/index.php?showtopi...41entry145441

Link to comment
Megosztás:

Bejövő oldal: körforgalom előtt 60-40-30, majd a körforgalom után 60, és BPest tábla. Feloldás csak a békási kereszteződés után van. Itt a kedvencük a Californiaclassocs telepéről kivezető út.

Ahol még számítani lehet rá, az a régi szentendrei street, ami ugye végig 50

Tegnap volt róla szó...

Jan. 1-től lesz jogszabály módosítás, miszerint ilyen esetekben azonnal forgalmi el...

Amennyiben szabálysértés esetén nem nyilatkozol a gépk. vezetőjéről, az egész balhét leverik az üzembentartón.

Utólag beépített Xenon miatt berendelhetnek KPM-vizsgára, stb.

Dec. 1-től kötelező tartozék a mellény a kocsiban... 2db

A fényképész autó oda parkol ahova akar, még tilosból is fényképezhet...

most ennyi jutott eszembe

Hat erre nagyon kivancsi vagyok

de valami hivatalos dolog nincs erröl ???

Utolagos xenon miatt KPM

ez jo vicc

a többi érthetö

de hogy a kocsi miképp alhat tilosba fotozni ez azért kicsit erös :lol:

asszem nem a pénzbeszedési oldalat kéne eröltetni hanem hogy jol lehessen latni hogy sebességet mérnek

és le lassitasz és legközelebb amikor arramész lehet hogy emléxel itt szoktak fotozni és eleve lassabban méssz .. ennek több értelme lenne mint arra utazni hogy lehet több pénz begyüjteni a gyorshajtásokbol

fuck of magyarország

Link to comment
Megosztás:

Gyorshajtásokról jut eszembe:

Rendőreink megkapták múlt héten a szentendrei utat - kb. 6 hónapos időtartamra - napi fényképezős helynek...

5 nap alatt 6db fénykép készült a kollégákról, mind 75km/h feletti...

Láttam a fotós különítményt, a Szentendrein kifelé, az utolsó jelzőlámpánál állnak, középen, de a befelé jövő oldalon a füvön, és a kifelé rongyolókat fotózzák, de keményen. Amíg zöldet kaptunk négy fotó készült. Három Opel, egy audi... Nem lehet kifelé jövet látni őket, és ugye azon a szakaszon könnyen elkap a gépszíj, ott már jön az elhagyom a várost fíííílin'.

Vigyázzatok!

Link to comment
Megosztás:

Láttam a fotós különítményt, a Szentendrein kifelé, az utolsó jelzőlámpánál állnak, középen, de a befelé jövő oldalon a füvön, és a kifelé rongyolókat fotózzák, de keményen. Amíg zöldet kaptunk négy fotó készült. Három Opel, egy audi... Nem lehet kifelé jövet látni őket, és ugye azon a szakaszon könnyen elkap a gépszíj, ott már jön az elhagyom a várost fíííílin'.

Vigyázzatok!

Erről jut eszembe.. talán már régebben is volt ilyen ötletem, de lehet halva született dolog, de.. ne csináljunk egy figyelem traffi topikot?

Link to comment
Megosztás:

Mennyivel fotóztak? és téged Tom? Én igy belegondolva, k.va mázlis vok. hányszor de hányszor száguldoztunk a városban 140-160-nal(pl gsi suhanás :lol: ) 2/a-n meg 220al, de eddig mindig megusztam.. paráztam is párszor... :lol:

79 km/h.... 50 helyett .,...mondjuk jó, hogy nem a corsával mértek be :lol:

Link to comment
Megosztás:

79 km/h.... 50 helyett .,...mondjuk jó, hogy nem a corsával mértek be :lol:

Engem is ugyanilyen tempóegységnél villantottak le a rakparton kb. 1 hónapja. A szerencsém talán az lesz, hogy hátulról fotóztak... így talán le tudom tagadni, h ÉN vezettem. A sofőrt pedig nem leszek hajlandó megnevezni. Tudom, h ez Jan-tól megváltozik de remélem még a Nov-Dec-ben kiszabott büntetésékre nem fog vonatkozni a dolog, miszerint az üzembentartóra verik a dolgot, mert az Én vagyok:)

Dózsa felöl lehet lemenni, ugye ott lejt is... én nem is tudom, h mire az ember leér egyenesbe h tudja tartani az 50et... szerintem ott a legtöbb ember túllépi.

Link to comment
Megosztás:

Utolagos xenon miatt KPM

ez jo vicc

A kolléga magyarázott valamit, hogy ugye a géptető alá benézhetnek. Innét meg már "meg tudják állapítani", hogy gyári, vagy sem. Meg ugye Xenon esetén kötelező a nagy nyomású fényszórómosó és az automata magasság állítás...

Passz, hogy ennek mi a valóságalapja, vagy mennyi ilyen lesz...

de hogy a kocsi miképp alhat tilosba fotozni ez azért kicsit erös :lol:

asszem nem a pénzbeszedési oldalat kéne eröltetni hanem hogy jol lehessen latni hogy sebességet mérnek

és le lassitasz és legközelebb amikor arramész lehet hogy emléxel itt szoktak fotozni és eleve lassabban méssz .. ennek több értelme lenne mint arra utazni hogy lehet több pénz begyüjteni a gyorshajtásokbol

fuck of magyarország

Jogszabály változás volt, dec. 1-től... ennyi, ezt megoldották maguknak. Pontos paragrafust nem kérdeztem, mert nem érdekelt.

Amúgy a fotósokról annyit, hogy ma reggel az építőmunkások egy gödröt javítottak a Shell kút mellett... A sor így nézett ki: (külső sávban)

30-as tábla, utmaró, teherautó, munkásautó, zöld skoda fényképezővel...

Erre már nem mondok semmit...

Link to comment
Megosztás:

Innét meg már "meg tudják állapítani", hogy gyári, vagy sem. Meg ugye Xenon esetén kötelező a nagy nyomású fényszórómosó és az automata magasság állítás...

egyrészt el lehet azt rejteni, másrészt 70-150 euro között kapsz autómata magasságállítást

a fényszórómosó sem több 10 ropinál (én annyiért vettem a calihoz bontva)

Link to comment
Megosztás:

Azon mit értesz? Fejjel lefele teszed föl??? :lol:

Neem. De ha véletlenül olyan mocskos a rendszámtábal, hogy nem lehet elolvasni, akkor mi van?

Főleg ilyen időben elképzelhető. Persze nem az autó, csak a rendszámtábla. :lol:

Vagy csak egy betű olvashatatlan? Szerintem ezzel nem lehet mit kezdeni. Bár hülyén néz ki, de célravezető lehet :lol:

Link to comment
Megosztás:

Kollégámnak szóltak, hogy nem ártana néha letakarítani...

Utána meg jött az izzókészlet, elsősegélydoboz, és egyéb tartozékok megkeresése, átnézése...

Egyébként az elsősegély doboz is egy érdekews dolog, mivel ha jól emlékszem 2 évente cserélni kellene a szavatosság miatt... erről ennyit.

Link to comment
Megosztás:

Nem tökéletes megoldás tudom de nálam eddig bevált : Quintezz XT-7000 elég pontossan jelzi a traffit."Kikisérleteztem",hogy ha 50-es táblánál haladok kb. 75-80 al akkor letudok lassítani 50-re simán,hogy traffi ne flash-eljen. :lol: Persze ha kiló felett mennék nem telne el annyi idő,hogy az érzékelés és a villanás alatt letudnám lassítani a gépet. :D Talán ha kint lenne az érzékelő a kocsi orrában ;)

Van egy zöld skoda ami nagyon genyó.......annyira gyenge a lézer teljesítménye,hogy alig érzékelhető :D

Még élesben nem szaladtam bele de pár próbakört mentem már elötte leszedett rsz táblával és baszott közel jelez sajnos a detektor is :D

1 megoldás ami tuti szerintem : rsz-tábla olvashatatlanná tétele vagy ideiglenes eltávolítása :D De ahhoz meg nyúl vagyok :lol:

Tényleg ha leszedem és megállít a police megbüntethet? Mivel magyarázom,hogy nincs kint a tábla?

:lol:

Link to comment
Megosztás:

Neem. De ha véletlenül olyan mocskos a rendszámtábal, hogy nem lehet elolvasni, akkor mi van?

Főleg ilyen időben elképzelhető. Persze nem az autó, csak a rendszámtábla. :lol:

Vagy csak egy betű olvashatatlan? Szerintem ezzel nem lehet mit kezdeni. Bár hülyén néz ki, de célravezető lehet :lol:

A rendszámnak olvashatónak kell lennie tehát ha akarnak simán beleköthetnek.

Link to comment
Megosztás:

Egyetértek az előttem szólóval. A kocsi üzembentartójának a kötelessége, hogy úgy vegyen részt a forgalomban, hogy az autó rendszáma mindig olvasható legyen. Ha ez nem teljesül, az szabálysertés. A forgalmi-, út-, időjárási-, és egyéb viszonyok ezt nem befolyásolják.

Sajnos ezt medve anyám mondta az imént. BRFK Igazgatásrendészeti Osztályvezető volt... most kisnyugdíjas, de hát, mindig mondtam, hogy rendőrnek lenni nem kifizetődő... :-)

Zsír ötletem van viszont: :lol:

Olyan rendszámot kell szerezni, amelyen van egy apró kopás, de attól még a rendszám leolvasható. Csak ugye egy cseppet rosszul. Pl. A rendszám AQP-192, de a Q-ból O betű lett vhogy... A gép AOP-192-nek olvassa le, mehetsz tovább, szegény AOP-192 meg kapja a csekket. :-)

Alap verzióban mondjuk nem éppen humánus, de azt meglehet nézni az ügyfélkapun, hogy a kérdéses rendszám forgalomban van-e, s ha nincs, akkor máris Copacabana! :lol: ;)

Rendes közúti ellenőrzésnél persze bebukta, de az most más lapra tartozik... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Zsír ötletem van viszont: :lol:

Olyan rendszámot kell szerezni, amelyen van egy apró kopás, de attól még a rendszám leolvasható. Csak ugye egy cseppet rosszul. Pl. A rendszám AQP-192, de a Q-ból O betű lett vhogy... A gép AOP-192-nek olvassa le, mehetsz tovább, szegény AOP-192 meg kapja a csekket. :-)

Alap verzióban mondjuk nem éppen humánus, de azt meglehet nézni az ügyfélkapun, hogy a kérdéses rendszám forgalomban van-e, s ha nincs, akkor máris Copacabana! ;) :D

Rendes közúti ellenőrzésnél persze bebukta, de az most más lapra tartozik... :lol:

Szerintem máskor is bukta, mert nem teljesen hülyék a zsaruk sem...

"AOP-192....bepötyög....piros dacia, hopp... ez a képen egy fehér gsi...nézzük csak....AQP-........hoppá, ezaz...fehér gsi....megvan, itt a cím, megy a csekk!"...Szerintem! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Igen ilyen esetben az a kérdés hogy törvényesen jár-e el, ha tippelget.

Én is gondoltam rá, hogy egy marék sár az első betüre (ami ilyen időjárásban előfordulhat (telek, stb.)) és nem lehet egyértelműen azonosítani.

Csak kérdés, hogy 'tippelhet'-e...

Link to comment
Megosztás:

Igen ilyen esetben az a kérdés hogy törvényesen jár-e el, ha tippelget.

Én is gondoltam rá, hogy egy marék sár az első betüre (ami ilyen időjárásban előfordulhat (telek, stb.)) és nem lehet egyértelműen azonosítani.

Csak kérdés, hogy 'tippelhet'-e...

Hát, abból gondolom, hogy tippelhet, mert volt egy bunkó fickós esetem, ahol nem emlékeztem teljesen a rndszámra...de megtalálták..bizonyították(tuk)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.