Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GSI Rulez...Chat...Jáccótér....:)


hemi

Recommended Posts

:) :) Klima.. lehet nekem is fog kelleni. majd tavasszal kiderül.. assig tuti nem lesz rá zseton.. de vmi gáz van vele sajna.. :blink:

A klima az enyémben is szar sajna. Remélem márciusban lesz rá zseton hogy megcsináltassam. Elég jó dolog az, amikor éppen működik. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Holnap is számítok Rád! :blink:

Ma voltam megint a bontóba:

A szárnyat külön nem adják oda csak ajtóval együtt így az 45pénz.

Az ülés párba adják csak az 25pénz(de tényleg jók)

A motor 150pénz de ránézésre jó és új vizcsövek vannak benne.

A klima mindennel együtt 70pénz(középkonzol,vezetékek,csövek,hűtő,kompreszor stb.)

Sajnos a ködlámpának felment az ára 15pénz annyiért nem vettem meg úgyhogy még az is ott van.

Nem az a fickó volt ott mint tegnap ez már nem volt jófej nem lehetett alkudni,bár a ködlámpát 20ról lealkudtam15-re de alább nem adta.Vérszemet kaptak hogy nagyon fogynak a gsi alkatrészek.

Link to comment
Megosztás:

Ma voltam megint a bontóba:

A szárnyat külön nem adják oda csak ajtóval együtt így az 45pénz.

Az ülés párba adják csak az 25pénz(de tényleg jók)

A motor 150pénz de ránézésre jó és új vizcsövek vannak benne.

A klima mindennel együtt 70pénz(középkonzol,vezetékek,csövek,hűtő,kompreszor stb.)

Sajnos a ködlámpának felment az ára 15pénz annyiért nem vettem meg úgyhogy még az is ott van.

Nem az a fickó volt ott mint tegnap ez már nem volt jófej nem lehetett alkudni,bár a ködlámpát 20ról lealkudtam15-re de alább nem adta.Vérszemet kaptak hogy nagyon fogynak a gsi alkatrészek.

Köszi az infót.

Akkor asszem nem lesz szárnyam. :blink:

Azért a ködöst odaadhatta volna 10ért...

Link to comment
Megosztás:

Tényleg odaadhatta volna 10ért így most tolodik a fényezés.Kénytelen vagyok kivárni mig a müanyagos végre neki áll dolgozni. :blink:

nem akarok belszólni mert nemtom pontosan miről van szó de tél elején bontottak egy gsi-t a monorierdei bontóban .... :)

Link to comment
Megosztás:

coupe: ha útba esik, meg kell nézni mikor van a másik fószer.. hátha.. oszt mondani neki, h múltkor még 10 vot, meg nézze már mennyi potenciális vásárlót vittél.. vittetek.. (nekem máshol bejött, igaz nem bontóban) :lol:

ui: természetesen még vevő vok a ködösödre..

Tom: klima : jaja.. tavaly nyáron még müködgetett, de már nem volt az igazi. (mint utólag volt szerencsém tapasztalni jó klimát) azóta meg se nyekken.. vagy csak a gáz szált el teljesen és nem is engedi inditani, vagy a behúzó vagy kuplung vagy mi a fene halt meg, mert nem is kattan amikor kapcsolom. régen meg még bent is hallottam.. de lehet a kuplungja a ludas mert eleinte volt pici katt.. egy idő után meg jóó hangos.. aztán meg semmi :) :) Nah mindegy. ez sokadik a javítandó, cserélendő alkatrészek listáján :blink:

Módosítva : Laci4
Link to comment
Megosztás:

Klíma? Soha. Vagy csak uj esetleg pár éves kocsinál............ :blink:

Ismerősnél végig éltem 1-2 dolgot.

Úgy indúlt,hogy csak töltetni kell a rendszert........... :D

Mire jó lett.......cirka 60e Ft-ment el. :)

Klíma kompresszor gondok....javítás........

(Kis apróságok......tömítések.....próbatöltésnél elrobbant egy majd megint egy cső..........majd csövek cseréje.............utánna eresztett a hűtő......nem volt javítható........új vásárlása......) STB....... :lol:

Csak nyűg az egész egy 8-10 éves kocsinál szerintem :)

És egy "éles" töltés 7-10e Ft ami akár pillanatok alatt "köddé" válhat....... :o

Link to comment
Megosztás:

Veresegyházán beinditottam a kocsit, és 52 kilométer maradt a BC szerint. Tankoltam a Shell kútnál a Szentmihályi úton a Pólus után, és ott is még csak 48-at mutatott. 43,xx liter ment bele, és most 740 km-t ir ki a BC. Lereseteltem, remélem most fogja mutatni a fogyiátlagot. Jó móka ez a BC :) Ha valóban ennyit mehetnék vele, az 7literes fogyit jelentene. (Kadettal 7,7 volt az utsó amit mértem, előtte viszont 8,8)

Pedig még a 9 literes fogyi sem lett volna szivenütő, mégiscsak 2000ccm. Na majd köv tanknál meglátjuk mi a különbség a kmóra és a BC szerint - merthogy gondolom nem ugyanonnan kapják a jelet.

Egyébként 252 volt a 95-ös, remélem nem probléma hogy azt tankoltam - szerintem jónak kell lennie az NE-be. (Fóton olcsóbb a Shellnél 4 forinttal a 95-ös) Állítólag holnap pont emelik a benyaárat.

Itthon játszottam viszont a kpzárral. balon tökéletes. Jobbon viszont nem nyitja a balt, illetve nem csukja be egyik zárat sem. Mindegy együtt tudok élni vele :)

Tesztfékeztem még reggel, volt ABS. Jó szarul fogott a fék miatta a nedves úton, esk kihúzom az ABS biztijét :blink: Még majd azt kell kipróbálni, hogy ha - jópár km után - elkezd világitani az ABS lámpa, akkor vajon van-e ABS.

Meg kollégám vezette ma az autót: VTI után elég sok baja volt.. (kormányérzékenység, fék, váltó, motorhang) de azért tetszik neki is :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nekem a jobb oldali ajtó csak nagyon hidegben sz@rozott, de ha ráreteszeltem a zárat, akkor nem ugrott vissza.Sztem ajtókárpit le, aztán kicsit állítani kell.Normál időjárási viszonyok között nem volt vele gond.

Viszont a futóművet majd hozzá kell állítani a hátsó hídhoz, mert az cserés volt, és a régihez, amiben volt 1cm, lett állítva az utánfutás.Sztem az lesz a gond, fékezésnél.A fékkel konkrét baj nem lehet, mert ujak a cuccai.

Link to comment
Megosztás:

....Itthon játszottam viszont a kpzárral. balon tökéletes. Jobbon viszont nem nyitja a balt, illetve nem csukja be egyik zárat sem. Mindegy együtt tudok élni vele :)....

Ha bal oldalon retszelsz, akkor azt a jobb oldalról nem lehet kinyitni.

Már ha bal oldalon van + 90° lehetősége záráskor :blink:

Link to comment
Megosztás:

Itthon játszottam viszont a kpzárral. balon tökéletes. Jobbon viszont nem nyitja a balt, illetve nem csukja be egyik zárat sem. Mindegy együtt tudok élni vele :)

Tesztfékeztem még reggel, volt ABS. Jó szarul fogott a fék miatta a nedves úton, esk kihúzom az ABS biztijét :blink: Még majd azt kell kipróbálni, hogy ha - jópár km után - elkezd világitani az ABS lámpa, akkor vajon van-e ABS.

Meg kollégám vezette ma az autót: VTI után elég sok baja volt.. (kormányérzékenység, fék, váltó, motorhang) de azért tetszik neki is :lol:

Szerintem ezek legyenek a legnagyobb bajok a kocsiddal. :D

Ha nekem van akkor elég money-m, akkor én veszem meg azt a vasat. :)

Link to comment
Megosztás:

Nekem a jobb oldali ajtó csak nagyon hidegben sz@rozott, de ha ráreteszeltem a zárat, akkor nem ugrott vissza.Sztem ajtókárpit le, aztán kicsit állítani kell.Normál időjárási viszonyok között nem volt vele gond.

Viszont a futóművet majd hozzá kell állítani a hátsó hídhoz, mert az cserés volt, és a régihez, amiben volt 1cm, lett állítva az utánfutás.Sztem az lesz a gond, fékezésnél.A fékkel konkrét baj nem lehet, mert ujak a cuccai.

nekem is baszakszik hidegben a központi zár. csak azt nem értem miért :blink:

Link to comment
Megosztás:

Vérszemet kaptak hogy nagyon fogynak a gsi alkatrészek.

Na ezér szopás a gsi, nem azér amit mindig mondanak. De ezt sosem mondták.

Zár:

Nekem a záram akad. Ha normálisan bezárod, az megy gyönyörűen. De ha 90 fokban fordítod el a kulcsot, az néha akad. Néha meg nem akad. Máskor meg alig lehet átfordítani rajta. Ez mitől van, tudja valaki?

Link to comment
Megosztás:

Zárhoz nem nyúlok hozzá. Ez igy nekem tökéletes, ennél csak elb***ni lehetne jobban.

Hülyeséget irtam, 704 km-t irt a BC.

Ha lesz időm, végigolvasom a BC topikot, érdekel mi mindent lehet csinálni vele, amire még nem jöttem rá. Ápropó, tegnap reggel óta egyre melegebbet mutat a hőmérője. Tegnap "még csak" 30 fok volt, de ma már 44 :blink: Gondolom besz*rt a jeladó.

Toronycsapágy csere viszont nagyon időszerű, mert recseg rendesen. Remélem tényleg az lesz a baj.

C20NE nagyon jó, tessék nem szidni :)

Mentem ma fel Hegyalja úton, hát nem ijedt meg az autó az emelkedőtől :)

Link to comment
Megosztás:

nem is tudtam, hogy hajtasz a wolfi kocsiára...miért nem mondtad?

meg abban c20ne van...együtt tudtál volna élni ezzel a tudattal? :) :)

Nem, xe lett volna belőle. :lol:

Csak sajnos nem tudtam előteremteni a kezdő részletet és a törlesztés is épphogy kijött volna egyetem előtt, ezért inkább nem válaltam be.

Pedig egy egész éjszaka agyaltam. :blink:

Link to comment
Megosztás:

Toronycsapágy csere viszont nagyon időszerű, mert recseg rendesen. Remélem tényleg az lesz a baj.

Az enyém meg nyisszorog. Mellesleg hidegben nagyokat nyisszorog kormánytekerésnél, melegben meg hangtalan.

Szerintetek cserés? Mert nem régi, másfél éves, igaz, hogy utángyári.

C20NE nagyon jó, tessék nem szidni :blink:

Dehogy sziggyuk, jó ám az.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem ugyan calibram (c20XE) van, de most kerult be egy kadett digit muszerfal a gepembe, es vannak problemak.

Peldaul a vizhofok csak a feleig megy fel, es ott meg is all, ott kapcsol be a venti, de se feljebb se lejjebb nem megy.

Allitolag egy kadett gsi vizhofok jelado kellene az orig cali jelado helyere. Egy kiprobalas erejeig valaki kolcson tudna adni? Vagy esetleg hol lehetne ilyet olcson beszerezni?

A masik gond, hogy a gsi tankja 42? literes, a calie meg 63 es igy mindig tobb benzint mutat, mint amennyi valojaban van a tankban. Pl 10 L-t tankoltam multkor es majdnem felment a feleig a mutato, pontosan 6+4 csik jelent meg.

Ami meg gond az az, hogy a calibra BC-m nem mutat pontos eredmenyeket, atkodoltuk a BC-t 82-rol 84-re, de innentol kezdve a hatotavolsagnal "F" betut ir ki.

Nemet forumon olyasmit irnak, hogy vissza kell kodolni 84-re, es az orig cali orambol az utszakasz jeladot ossze kell kotni az LCD oraval, es erre a jeladora kene kotni a BC-t.

Bocsi a sok kerdesert, de mar 1 honapja nem mukodnek rendesen a muszerjeim, es mar kicsit kiborit...

Link to comment
Megosztás:

ha jól tudom, ha az abs lámpa bevillan, akkor az abs " vész" fokozatba kapcsol (ergo nem lesz abs)

idősebb kocsiknál a jeladó(amit wolfi is írt) vagy pedig a vezetékek szoktak általában a ludasak lenni... elvileg sima mulitméterrel rá lehet mérni a jeladókra, az kidobja ha esetleges szakadás van....

Link to comment
Megosztás:

Zárhoz nem nyúlok hozzá. Ez igy nekem tökéletes, ennél csak elb***ni lehetne jobban.

tüntessétek ez a zárakat a 'csába és nem lesz velük gond...a csomagtartóból is be lehet jutni vész esetén...hatchback rulez :) :)

Csak sajnos nem tudtam előteremteni a kezdő részletet és a törlesztés is épphogy kijött volna egyetem előtt, ezért inkább nem válaltam be.

Pedig egy egész éjszaka agyaltam. :blink:

naaah pedig tudom mennyit kattogtál a gsi-n anno de nem voltam képben hogy a wolfiért is meg szeretnéd venni

pedig szivesen segítettem volna mert tudom, hogy ez ifjú szived minden vágya :lol: :D

Link to comment
Megosztás:

Ápropó, tegnap reggel óta egyre melegebbet mutat a hőmérője. Tegnap "még csak" 30 fok volt, de ma már 44 :blink: Gondolom besz*rt a jeladó.

Az a jeladó új, még nincs 2 hónapos.De 1X nekem is +9 fokot mutatot akkor, amikor kint -3.5 volt.De utána működött rendesen.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.