Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GSI Rulez...Chat...Jáccótér....:)


hemi

Recommended Posts

S, miért ilyen olcsó????

Hát elmondanám h ez a hirdetés csalóka, ugyanis nem licitre kínálja akocsit hanem fix 3000 az ára. ha valaki licitál rá akkor szivacs van: 1 csavart kap!!!! Legalábbis ezt írja. Wer bietet bekommt lediglich eine Schraube----->Aki licitál rá legfeljebb 1 csavart kap!!! :)

Nem rossz mi???

Link to comment
Megosztás:

Hát elmondanám h ez a hirdetés csalóka, ugyanis nem licitre kínálja akocsit hanem fix 3000 az ára. ha valaki licitál rá akkor szivacs van: 1 csavart kap!!!! Legalábbis ezt írja. Wer bietet bekommt lediglich eine Schraube----->Aki licitál rá legfeljebb 1 csavart kap!!! :)

Nem rossz mi???

Azért vannak ott is jó fej gyerekek. :)

Link to comment
Megosztás:

Hát elmondanám h ez a hirdetés csalóka, ugyanis nem licitre kínálja akocsit hanem fix 3000 az ára. ha valaki licitál rá akkor szivacs van: 1 csavart kap!!!! Legalábbis ezt írja. Wer bietet bekommt lediglich eine Schraube----->Aki licitál rá legfeljebb 1 csavart kap!!! :)

Nem rossz mi???

Asszem ennyiért megtarthatja az MV6-os A Vekijét.Csavarostól.

Link to comment
Megosztás:

50kmhig gondolom nem érződik :)

Éééééés megjött a mk76 is...a szokásossal...nyasgem Pista :) :(

Szóval tényleg nem esett vissza a fogyi, és olyan nagyonnagy közvetlenebb reagálás sincs....szóval érzésre....kb nemsok történt

Annyival tudtam lejjebb tornászni a fogyit, hogy a hétvégén volt egy köröm M1 elején, és legalább ment az autó pár percet 5000 rpm-en is (3asban...)

Azért zavar piszkosul, hogy ennyit eszik, mert próbálom nagyon alaposan meg odafigyelve használni. Mindig melegitem, nem hajtom, 3000 alatt nem váltok, sőt nem is nagyon hagyom 3000 (2500) alá esni, és nem dugózok vészesen sokáig. Legalábbis 1-2-3 lámpaváltás nem számit olyan soknak. És nincs is belőle sok.

Jah és tavaly ilynekor közel sem evett ennyit. Hibakód nincs, sorosan is ki lett mérve ott sem találtunk hibát.

Link to comment
Megosztás:

200 km alatt elment egy fél tank benzin...és ez sok sztem

utángyártott bosch (v. ident? a dobozán osch volt...) szonda kb 20as

Hát mondjuk lehet hogy gyárit kellett volna. Gondolom nem volt kedved hozzá... :)

A fogyi szeritnem nem olyan vészes, ha csak városban nyomod a 10-12 reális, ha néha eltolod neki.

Link to comment
Megosztás:

Hát mondjuk lehet hogy gyárit kellett volna. Gondolom nem volt kedved hozzá... :)

A fogyi szeritnem nem olyan vészes, ha csak városban nyomod a 10-12 reális, ha néha eltolod neki.

gyári utángyártott vagy hogyhivjákazilyet....tehát nem az a csináld magad verzio, hanem rendesen a tipushoz való csak nem GM hanem ident.....vagymiatök

Link to comment
Megosztás:

Pont arról beszélgettünk itt Antival,hogy nem a tavalyi Szemesi buli :) :( ártott a fogyinak....

annyira nem volt hideg a motor meg nem tartott a performansz olyan sokáig :)

de se olaj nem fogy eszelős mennyiségben, sem a viz nem látszik olajosnak

ezen a kompressziómérésen már én is gondolkoztam.....de nem merem, mert félek az eredménytől...amiről nem tudok az nem fáj ;)

Nem sok az a fogyasztás........ :P

önmagában valóban nem lenne annyira sok.....de tavaly ilyenkor meg nyáron eljártam 1,5-2 literrel kevesebbel...és ez feltünő

Link to comment
Megosztás:

Tegnap épp Gyulához tartottam a Gyömrőin, közben Coupe-val beszltem telón, amikor is már messziről kiszúrtam a rend éber őreit és elköszöntem Istvántól...

Na ahogy kell ki is szedtek...de volt ott még egy kis meglepi...3 KPM-es öreg fószer, akikről nem rítt le a tuningőrület... :)

Kiszálltam, udvariasan megadtam mindennek a módját...a rendőr egy fiatal srác volt, jópofa és látszólag érdekelte az autó, de azért megpróbálta tartani magát, és keménykedett... :P

Jött az első kérdés, hogy miért nincs a rendszámtábla a helyén? Na mondom nem kertelek, bevállalós leszek:

- "Hát mert akkor nem kap levegőt az intercooler..."

Na innen már emberünk váltott:

- "Ne bassz, túrbós, akkor ez negyot megy miiii?" ;)

Na innetől ment a csevej, meg a sztorizgatás...azátn hírtelen a segítő szándék vezérelte, és felajánlotta:

- "Na akkor gyere megkérdezzük a KPM-es kollegáktól, hogy hogy tudnád szabályosan megoldani a rendszámot..."

Na ezt kellett volna kihagyni... :)

Odajött a 3 fószer (kék köppeny ahogy kell) 60 alatt egyik sem...

Hátulról támadtak a GSI-nek...

- Ezek meg milyen lámpák?"

- Németországból van, E betüs tüvös...

- Jó, nem is az érdekel minket, hanem miért vannak ebben fehér izzók?

- Azok nem fehérek, hanem Osram Diadem márkájú izzó, és minegyik olyan színűen világít ahogy kell..

- Na olyan nincs...akkor kapcsoljon egy helyzetjelzőt, elakadásjelzőt, és taposson egy féket...

Előlremegyek, közben kattog az agyam hogy ebből hogy jövök ki jól...

Felkapcsoltam nekik amit akartak, és egyszer csak:

- Bazzzzd meg egy tényleg piros, meg sárga...

Akkor ott elöl ülve kicsit elmosolyodtam... :P majd visszamentem hozzájuk. Mondtam én, hogy piros meg sárga...

De ilyen izzó akkor sincs...

Na ez még tartott jó sok pár percig, meg mire átnézték az autót, nem írnám le az egészet, inkább pár szóváltátást emelnék csak ki:

- Kormányról műbizonylet?

- Nincs nálam de van, és különben is csak akkor kell, ha 10%-ban nagyobb az eltérés a gyáritól

- És a gyári mekkora?

- Fogalmam sincs...

(A dolog lényege, hogy ők is Astrával voltak...)

- Az ülésről is van műbizi, de sajna otthon...

- Az nekem nem is kell, látszik, hogy nem kókány ülésekről van szó...

:P

- Hátsó ülések, hol vannak? Megy be a basszott mélyláda mii?

- Nem kárpitosnál van, aztán megy vissza...

Felnik ültetés nem volt gond, a renszámtábla már szóba sem került...

Elköszöntek, és mondták a rendőrbácsinak, hogy a büntetés mértékét rábízzák...

Elmennek szedik ki a többi autót...

Rendőr: "Na végre elmentek ezek a begyöpösödött agyúak"

- "Na mi legyen?"

- "Én mennék utamra szívem szerint"

- "Én el is engednélek, csak utána meg itt szívják majd a vérem, hogy nem osztottam ki semmit"

- "Na ne máááár"

- "Naaa de legalább valami pici összegről... (Már ott tartottunk, hogy könyörgött, hogy megírhassa a csekket :D )

- "Na jó de kevés legyen"

- "3.000 büntetőpont nélkül jó?"

- "Ááá ne már"

- " de muszáj adnom valamit"

- Na jó, ha nagyon muszáj...

Aztán még dumcsiztunk pár percet kitöltötte a 3000-es csekket, és gang...

Délután jött a telefon Coupétól, hogy a piros Caravános srácot is kiszedték ugyanott, rendszámtábla nem volt a helyén, meg az egyik tükör törött volt, + ültetés...elvették a forgalmiját... :(

Szóval nem mondom, hogy nagyon rosszúl jártam... ;)

Link to comment
Megosztás:

Szép volt!

Egyébként a fiatal rendőrsrácok tényleg nem mind rossz fejek. Még OFF: Colt Turbóval kiszedtek vidéken gyorshajtásért (piti - 90 helyett 110). Aztán kicsit beszélgettünk és abban maradtunk, hogy mivel tényleg nem a gyári méretű kerék, biztos elcsalta az óra - elengedett!

Link to comment
Megosztás:

Anti: nagy mákod volt!!! De ezeket a pöcsfejeket.. LOL lehetett!!

De szegény karavános!! ennyiért elvenni a jogsit!! mondjuk gondolom nem -30 volt az ültetés..

Egyébként meg mi a pöcs van ezzel az ültetéssel?!?!?! azt se lehet? vagy hogy megy ez? én erősen gondolkodtam egy -25 -30 as Vogtland rugeszen.. ezek amik most vannak bent elég gyengusok. bár valszeg a lengők sincsenek már a helyzetük magaslatán...

Tényleg.. ami van ilyen lengéscsillapító vizsgálat, ott külön tudják "választani" a rugó illetve lengő hibáját? mert akkor lehet bevizslatnám, hogy kell-e cserézni vagy sem. bár ez csak távlati..

Most a váltó és a mocibakom van soron.. utána jöhet esetleg.. :)

Link to comment
Megosztás:

Irány a Mozaik utca, és ott szigorított vizsga... :)

Kapsz egy útvonal engedélyt, és onna vagy csak a Mozaikba mehetsz, vagy megjelölhetsz egy telephelyet, és onnan a Mozaik... :)

Tulajdonképpen a műbizi pont arra jó mint a budiguriga, ha kérik...

Az arra jó, hogy becsattogj vele a KPM-hez, és ott elvileg bejegyzik a forgalmidba...de hát itt jön az elvileg...mert meglátnak egy ilyen cetlit, és elhajtanak a csába... :(

Link to comment
Megosztás:

Még mindig azt mondom nem mindegy hogy hogy száll ki az ember fia a vasból...

- Jónapot kívánok...

Vagy

- Most meg mi a faxért állítottak meg, nem tetszik valami?

Elképzelhetőnek tartom, hogy a Caravános srác elkövette ezt a hibát, vagy valami hasonlót...

De lehet, hogy csak pechje volt... :)

Link to comment
Megosztás:

Irány a Mozaik utca, és ott szigorított vizsga... :)

Kapsz egy útvonal engedélyt, és onna vagy csak a Mozaikba mehetsz, vagy megjelölhetsz egy telephelyet, és onnan a Mozaik... :)

de ez az ahol már nem csak a gyári rugókat kell visszarakni (szerintetek én miért nem adtam el?)

ülések vissza

kormány vissza

fólia leszed

vazelin bekészít

Link to comment
Megosztás:

Tehát, összegezzünk:

Ha az ültetőrugókhoz gyárilag adott TÜV-ös papírt bemutatom a tisztelt KPM-es monkeyoknak, az kevés?mert egy törött tükörért még nem vehetik el a forgalmit...................

S, mivan akkor, ha v.ki használtan vesz ültetőrugót!Hm?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.