Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GSI Rulez...Chat...Jáccótér....:)


hemi

Recommended Posts

Ezzel még lehet bajod... ha nincs jó ismerősöd a kerületben a yardon, akkor jobb ha bemész sírni-ríni a

szabálysértési előadóhoz, és akkor megúszhatod "kisebb" pénzbüntivel. Tudomásom szerint nem működik

már az sem, hogy "nem tehetsz terhelő vallomást a rokonyra" című műsor sem... mert ilyenkor már az

autó üzembentartója tartozik felelősséggel, és ha nem fizet, kivonják az autót a forgalomból. :blush:

tervbe volt véve, hogy lesz szabály (törvény?)módosítás, hogy ezt megtehessék de nem tudom, hogy életbe lépett e már.....pont azért, hogy senki ne hivatkozzon arra, hogy rokon vezetett....akire meg ugye nem vagy köteles terhelően vallani

Link to comment
Megosztás:

gyorshajtsnal meg mindig müködik a nem tehetek terhelö vallomást magamra vagy hozza tartozomra

mivel ezt a parlament még mindig nem tüzte napirendre a változtatást ...

a valasz a következö amit vissza kell küldeni ha kijön a büntetést

ami egyébként fel van tüntetve a nyomtatványon

"A tanúvallomást az Szabs. tv. 57.§ szakaszában biztosított mentességi jogomra való tekintettel megtagadom, mivel nem vagyok köteles sem magamra, sem hozzátartozómra terhelo nyilatkozatot tenni."

Engedelmeddel ha kiküldik, akkor idézem az idézeted :blush:

Link to comment
Megosztás:

Gabi tudtál Te az elmúlt fél évben örülni valaminek? :D

Igen, sok dolognak. ;) Talán többnek is, mint itt sokan. :lol:

Szerintem itt sok ember lazán vesz dolgokat, és főleg akkor szeretek megosztani általam ismert ÚJABB

információkat, amikor valaki "másnak a férfinemiszervával veri a csalánt". :blush:

Tehát mégegyszer, amiről én tudok: Ugyan az automatice törvény még tényleg nem született meg az ilyen

adatkérés megtagadás ellen, viszont egy csomó rendelet változott az utóbbi időben. Ezek szerint pedig a

rendőrség JOGot kapott arra, hogy ideiglenesen kivonhassa a bizonyítottan szabálysértést elkövető járművet

a forgalomból, amíg az üzembentartó nem tisztázza a szabálysértés alanyát. Tudtommal akár 6 hónapra is

megtehetik ezt. Ez nem azt jelenti, hogy minden kapitányság él is ezzel a LEHETŐSÉGÉVEL, csak felhívtam

a figyelmet rá, hogy ez az eset is előfordulhat. :lol:

Ezek ismeretében meg lehet próbálni a Sonique által írt dolgot válaszként visszaküldeni, de szerintem ha

tanúnak beidézik utána (ott kötelező megjelenni, még ha elutasítja is a vallomástételt), akkor már nem érdemes

tovább küzdeni, mert ez azt jelenti, hogy foglalkoznak az üggyel, és valószínű megteszik a fent említett dolgot.

Egy kaposvári ismerősöm ezt az utat végigjárta, az információk onnan származnak.

Ha szerencséje van a delikvensnek, akkor a visszaküldött adatkérő lapot iktatják a kukába, és akkor nincs bünti. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Igen, sok dolognak. :D Talán többnek is, mint itt sokan. ;)

Szerintem itt sok ember lazán vesz dolgokat, és főleg akkor szeretek megosztani általam ismert ÚJABB

információkat, amikor valaki "másnak a férfinemiszervával veri a csalánt". :blush:

Tehát mégegyszer, amiről én tudok: Ugyan az automatice törvény még tényleg nem született meg az ilyen

adatkérés megtagadás ellen, viszont egy csomó rendelet változott az utóbbi időben. Ezek szerint pedig a

rendőrség JOGot kapott arra, hogy ideiglenesen kivonhassa a bizonyítottan szabálysértést elkövető járművet

a forgalomból, amíg az üzembentartó nem tisztázza a szabálysértés alanyát. Tudtommal akár 6 hónapra is

megtehetik ezt. Ez nem azt jelenti, hogy minden kapitányság él is ezzel a LEHETŐSÉGÉVEL, csak felhívtam

a figyelmet rá, hogy ez az eset is előfordulhat. :lol:

Ezek ismeretében meg lehet próbálni a Sonique által írt dolgot válaszként visszaküldeni, de szerintem ha

tanúnak beidézik utána (ott kötelező megjelenni, még ha elutasítja is a vallomástételt), akkor már nem érdemes

tovább küzdeni, mert ez azt jelenti, hogy foglalkoznak az üggyel, és valószínű megteszik a fent említett dolgot.

Egy kaposvári ismerősöm ezt az utat végigjárta, az információk onnan származnak.

Ha szerencséje van a delikvensnek, akkor a visszaküldött adatkérő lapot iktatják a kukába, és akkor nincs bünti. :lol:

senki sem veri mas... a csalánt

én is igy küldtem vissza a papirt januárban

és amig a türvény életbenvan

addig lehet nyugodtak kukacoskodni .. és rémisztgetni az embereket .. és nem is tudom miert kell igy beallitani a dolgokat

hogy az szervtöl mindig csak félni kell

vannak jogaid .. vannak jogi hézagok és amig ezeket legálisan ki lehet hasznalni

addig minden teljesen tiszta... és nem kényszerithetnek arra hogy magad ellen tanuskodj ...

és amig ezt nem valtoztatjak meg addig a kocsid sem vonhato ki a forgalmombol mivel te teljesen jogszerüen jartal el és nem vagy jogilag tamadhato

gabi nyugodtan lehet ezt tovabb ragozni de amig nem valtoik a törvény felesleges rémhireket terjeszteni

a forgalombol kivonas a nem megfelelö valasz esetén teljesen normalis

pl:

nem én voltam

azt sem tudom mikor volt

biztos nem én vezettem ...

de a jogilag helyes valaszba nem lehet belekötni

ha be hivnak tanuvallomast tenni akkor sem .. és akkor is ezt kell nyilatkozni

Link to comment
Megosztás:

Azért nem higyem hogy rögtön tarkon lönének, ha pézbirság van max 25ezerig gondolkodás nélkül befizetem, ha a jogositványt akarják bevonni +pénzbirság akkor befizetem, de nem én vezettem, és nem közlöm hogy ki volt. De elöször jöjjön ki és akkor látom majd hogy mi a tényállás.

Link to comment
Megosztás:

Állítólag pont ezért vannak a fejedről is jól látható képet készitő trafik, de azok nem hátulról készítenek képet (ha jól sejtem :blush: )

szerintem este nem is használnak szemböl fényképezöt mert, nem tul biztonságos ugy vezetni hogy elötte belevakuznak a szemedbe, de lehet hogy nincs igazam.

Link to comment
Megosztás:

Megint volt sok fölösleges rendőr a városban valszeg, hogy rakparton méricskélnek hajnali 2kor.....

Először is várd meg a papírt. (Ha nincs ismerősöd a yardon, akkor) amíg nincs papír, ne idegeskedj. Nem éri meg.

Ha jön a rendőrhatóságtól a felhívás, hogy nyilatkozz a jármű vezetőjéről szabálysértési eljárás megindításának céljából, no akkor kell elkezdeni gondolkodni.

Gondolkodni azon, hogy volt-e büntetéssel (akár csak figyelmeztetéssel!) záruló szabálysértési eljárás folyamatban ellened az utóbbi 2 évben.

Ha nem, akkor töredelmesen bevallani, hogy ki vezette az autót, és sírni-ríni levélben a szabálysértési előadónak, hogy többet ilyet nem teszel, siettél az ükunokád születéséhez, diák vagy, nincs pénzed (és honnan van 150 lovas autód? :blush: na mindegy), száz gyereked van, kisebbségi vagy, ilyesmik. Főleg, ha alá tudod támasztani valamilyen irattal, pl rokkant nagymamádat szoktad hetente vinni orvoshoz a kocsival. Ugyanis első-második esetben a yard ilyenkor még elég elnéző.

Főleg a hajnali 2-őt is méltányolni fogják, minthogy hajnali 2-kor meglőtt autósok nem 78-cal szoktak 50 helyett menni, hanem 150-nel. Így te ott jó fiúnak fogsz számítani.

Ha viszont odaállsz, hogy te vagy az állampolgár, jogaid vannak, szabálysértési törvény 57., meg alkotmány, meg ombuccman, meg elmondasz két rendőrviccet, akkor g.cik lesznek veled.

Engem jelentettek fel úgy, hogy már volt "priuszom" két éven belül, és abból is csak 10 rongy lett, pedig nem is levelezgettem semmit, befizettem kész. És akkor már volt "priuszom". Az elsőre csak figyelmeztetést kaptam.

Garanciát természtesen nem vállalok, de én ezt tenném.

Persze ha kifogsz egy szemét előadót, akkor megvág csúnyán, de szvsz kicsi az esélye.

Link to comment
Megosztás:

Megint volt sok fölösleges rendőr a városban valszeg, hogy rakparton méricskélnek hajnali 2kor.....

Először is várd meg a papírt. (Ha nincs ismerősöd a yardon, akkor) amíg nincs papír, ne idegeskedj. Nem éri meg.

Ha jön a rendőrhatóságtól a felhívás, hogy nyilatkozz a jármű vezetőjéről szabálysértési eljárás megindításának céljából, no akkor kell elkezdeni gondolkodni.

Gondolkodni azon, hogy volt-e büntetéssel (akár csak figyelmeztetéssel!) záruló szabálysértési eljárás folyamatban ellened az utóbbi 2 évben.

Ha nem, akkor töredelmesen bevallani, hogy ki vezette az autót, és sírni-ríni levélben a szabálysértési előadónak, hogy többet ilyet nem teszel, siettél az ükunokád születéséhez, diák vagy, nincs pénzed (és honnan van 150 lovas autód? :blush: na mindegy), száz gyereked van, kisebbségi vagy, ilyesmik. Főleg, ha alá tudod támasztani valamilyen irattal, pl rokkant nagymamádat szoktad hetente vinni orvoshoz a kocsival. Ugyanis első-második esetben a yard ilyenkor még elég elnéző.

Főleg a hajnali 2-őt is méltányolni fogják, minthogy hajnali 2-kor meglőtt autósok nem 78-cal szoktak 50 helyett menni, hanem 150-nel. Így te ott jó fiúnak fogsz számítani.

Ha viszont odaállsz, hogy te vagy az állampolgár, jogaid vannak, szabálysértési törvény 57., meg alkotmány, meg ombuccman, meg elmondasz két rendőrviccet, akkor g.cik lesznek veled.

Engem jelentettek fel úgy, hogy már volt "priuszom" két éven belül, és abból is csak 10 rongy lett, pedig nem is levelezgettem semmit, befizettem kész. És akkor már volt "priuszom". Az elsőre csak figyelmeztetést kaptam.

Persze ha kifogsz egy szemét előadót, akkor megvág csúnyán, de szvsz kicsi az esélye.

semmiféle eljárás nem volt velem kapcsolatban, az auto meg egy 90 lovas 1.4es g astra, ami nem az enyém. Tehát ha sirni-rini kell akkor van mit irnom. De a legjobb az lenne hogyha nem lenne semmi.

Link to comment
Megosztás:

Megint volt sok fölösleges rendőr a városban valszeg, hogy rakparton méricskélnek hajnali 2kor.....

Először is várd meg a papírt. (Ha nincs ismerősöd a yardon, akkor) amíg nincs papír, ne idegeskedj. Nem éri meg.

Ha jön a rendőrhatóságtól a felhívás, hogy nyilatkozz a jármű vezetőjéről szabálysértési eljárás megindításának céljából, no akkor kell elkezdeni gondolkodni.

Gondolkodni azon, hogy volt-e büntetéssel (akár csak figyelmeztetéssel!) záruló szabálysértési eljárás folyamatban ellened az utóbbi 2 évben.

Ha nem, akkor töredelmesen bevallani, hogy ki vezette az autót, és sírni-ríni levélben a szabálysértési előadónak, hogy többet ilyet nem teszel, siettél az ükunokád születéséhez, diák vagy, nincs pénzed (és honnan van 150 lovas autód? :lol: na mindegy), száz gyereked van, kisebbségi vagy, ilyesmik. Főleg, ha alá tudod támasztani valamilyen irattal, pl rokkant nagymamádat szoktad hetente vinni orvoshoz a kocsival. Ugyanis első-második esetben a yard ilyenkor még elég elnéző.

Főleg a hajnali 2-őt is méltányolni fogják, minthogy hajnali 2-kor meglőtt autósok nem 78-cal szoktak 50 helyett menni, hanem 150-nel. Így te ott jó fiúnak fogsz számítani.

Ha viszont odaállsz, hogy te vagy az állampolgár, jogaid vannak, szabálysértési törvény 57., meg alkotmány, meg ombuccman, meg elmondasz két rendőrviccet, akkor g.cik lesznek veled.

Engem jelentettek fel úgy, hogy már volt "priuszom" két éven belül, és abból is csak 10 rongy lett, pedig nem is levelezgettem semmit, befizettem kész. És akkor már volt "priuszom". Az elsőre csak figyelmeztetést kaptam.

Persze ha kifogsz egy szemét előadót, akkor megvág csúnyán, de szvsz kicsi az esélye.

mar ne haragudj ! de a rendörség nem szociális intézmény és ez a hozza állás elég gáz..

a sirás rivas max utolso utani lehetöség de nem ez a jarhato ut ilyen eseteken

ezt én semmi képp nem ajanlom ... és miért is irjam be hogy ki vezette mikor van mas lehetöségem is ??

szoval az hogy oda allsz pitizni akkor annak nem lessz jovége

no mind1 :lol: :lol: :blush: ;) :D

Link to comment
Megosztás:

mar ne haragudj ! de a rendörség nem szociális intézmény és ez a hozza állás elég gáz..

a sirás rivas max utolso utani lehetöség de nem ez a jarhato ut ilyen eseteken

ezt én semmi képp nem ajanlom ... és miért is irjam be hogy ki vezette mikor van mas lehetöségem is ??

szoval az hogy oda allsz pitizni akkor annak nem lessz jovége

no mind1 :lol: :lol: :blush: ;) :D

De, a rendőrség pont hogy szociális intézmény. Például amikor feljelentéshez az adataidat veszik fel, akkor nem azért kérdik meg pl. a havi fizetésedet és az abból eltartottak számát, mert kíváncsiak, hanem mert ahhoz mérik a büntetést.

Pitizni meg szerintem sokkalta jobb a rendőrséggel szemben, mint harcolni... sírás rívás meg akkor utolsó utáni járható út, ha előbb nem húztad magadra a szabs. előadót.

De tényleg ne ragozzuk, várjuk meg a papírt.

Link to comment
Megosztás:

De, a rendőrség pont hogy szociális intézmény. Például amikor feljelentéshez az adataidat veszik fel, akkor nem azért kérdik meg pl. a havi fizetésedet és az abból eltartottak számát, mert kíváncsiak, hanem mert ahhoz mérik a büntetést.

Pitizni meg szerintem sokkalta jobb a rendőrséggel szemben, mint harcolni...

De tényleg ne ragozzuk, várjuk meg a papírt.

ugylatom nemérted a dolgot .... a valasz amit én leirtam nem harcolás

hanem jogilag helyes és nem gyerekes probalkozás ..

Link to comment
Megosztás:

ugylatom nemérted a dolgot .... a valasz amit én leirtam nem harcolás

hanem jogilag helyes és nem gyerekes probalkozás ..

Igen, jogilag megfelelő, ezt én is tudom. Sőt, szerintem elég jól otthon vagyok benne.

Megírod ezt a nyilatkozatot, sztv. 57, és kész le van tudva. Csakhogy gondoljuk kicsit tovább. Ugyanezt az autót mondjuk levillantja a yard pár hónappal később, és meg is állítják azon nyomban egy kis adatfelvételre a rendőrök. Onnantól nincs sztv 57, mert azonosítva van a vezető. A szabálysértési ügyek elbírálása pedig a lakóhely szerinti illetékes RFK-n történik, így a dolog igen jó eséllyel ugyanahhoz az előadóhoz kerül, akinél nyoma van az első harcolásnak, és akkor elég csúnyán megnyomja az előadó a ceruzát, mert szívből rühellik azokat, akik sztv. 57-re hivatkoznak.

Ezért nem tenném.

Kicsit jobb pitizni a rendőröknek arctalanul levélben, mint 60 rongy becsengetése után fél évig minden reggel kalapot emelni a saját autódnak, mikor elindulsz otthonról a buszmegállóba.

Hogy ki szerint mi gyerekes és mi nem, az itt nem számít.

Link to comment
Megosztás:

Igen, jogilag megfelelő, ezt én is tudom. Sőt, szerintem elég jól otthon vagyok benne.

Megírod ezt a nyilatkozatot, sztv. 57, és kész le van tudva. Csakhogy gondoljuk kicsit tovább. Ugyanezt az autót mondjuk levillantja a yard pár hónappal később, és meg is állítják azon nyomban egy kis adatfelvételre a rendőrök. Onnantól nincs sztv 57, mert azonosítva van a vezető. A szabálysértési ügyek elbírálása pedig a lakóhely szerinti illetékes RFK-n történik, így a dolog igen jó eséllyel ugyanahhoz az előadóhoz kerül, akinél nyoma van az első harcolásnak, és akkor elég csúnyán megnyomja az előadó a ceruzát, mert szívből rühellik azokat, akik sztv. 57-re hivatkoznak.

Ezért nem tenném.

Kicsit jobb pitizni a rendőröknek arctalanul levélben, mint 60 rongy becsengetése után fél évig minden reggel kalapot emelni a saját autódnak, mikor elindulsz otthonról a buszmegállóba.

Hogy ki szerint mi gyerekes és mi nem, az itt nem számít.

ha otthon lennél e réten nem irnal egetverö baromságokat .. :blush: de te tudod ..

a szabajsértés pedig bizonyos hatarok kozt mozog szal az elöadnak is megvan kötve a keze nem irhat csak sajat kedve szerint magasabb összeget

és hogy miért vonnak ki a kocsim a forgalombol vagy miért vennék el a vezetöi engedélyem fogalmam sincs

nem eszik ilyen forron a kását ahogy ezt te gondolod ..

de nyugodtan csinald ugy a dolgot ahogy ezt egy diktatorikus rendszerben elis lehet varni ...

de ugyérzem nem kell semmi marhaságtol megilyedni és marhaságokat költeni hülye összefüggésekkel

mert mi lessz ha legközelebb ..

ne gyerekeskedjünk mar .....

yahh ha megallit a rendör egy trafi utan és felirja az adataid akkor azt ott helyben el is kell intézni ..

és soha nem kerül az elöado elé ... de gondolom te itt is csak udvariasan pitizel és elsunnyogsz utána

én általában megtalálom a közösnevezöt ... hülye szövegek nélkül

Link to comment
Megosztás:

ha otthon lennél e réten nem irnal egetverö baromságokat .. :blush: de te tudod ..

a szabajsértés pedig bizonyos hatarok kozt mozog szal az elöadnak is megvan kötve a keze nem irhat csak sajat kedve szerint magasabb összeget

és hogy miért vonnak ki a kocsim a forgalombol vagy miért vennék el a vezetöi engedélyem fogalmam sincs

nem eszik ilyen forron a kását ahogy ezt te gondolod ..

de nyugodtan csinald ugy a dolgot ahogy ezt egy diktatorikus rendszerben elis lehet varni ...

de ugyérzem nem kell semmi marhaságtol megilyedni és marhaságokat költeni hülye összefüggésekkel

mert mi lessz ha legközelebb ..

ne gyerekeskedjünk mar .....

yahh ha megallit a rendör egy trafi utan és felirja az adataid akkor azt ott helyben el is kell intézni ..

és soha nem kerül az elöado elé ... de gondolom te itt is csak udvariasan pitizel és elsunnyogsz utána

én általában megtalálom a közösnevezöt ... hülye szövegek nélkül

Jó, akkor gratulálok neked. Kend meg a rendőrt, amikor kettő kamerázott, öten egymás után meg kiintegetik a kocsikat a sorból. Kicsit nehéz lesz megkenni, mert sokan vannak és mind fél a másiktól. Ennyit arról, hogy ki miben van otthon.

Link to comment
Megosztás:

Jó, akkor gratulálok neked. Kend meg a rendőrt, amikor kettő kamerázott, öten egymás után meg kiintegetik a kocsikat a sorból. Kicsit nehéz lesz megkenni, mert sokan vannak és mind fél a másiktól. Ennyit arról, hogy ki miben van otthon.

De attól mert nincs már helyszini, attól még a helyszinen dönti el a bünti mértékét, és azért nem kerül soha előadó elé nem azért mert megkente.

De hagyjátok má abba na :blush:

Amúgy mi egy harmadik verziót találtunk ki: oksa lehet hogy annyival mentünk csak sokan használják az autót (itt mindenkit felsorolsz) és nem tudjuk ki vezette akkor épp, mutassanak egy fotót legyenek szívesek.... Nekem sem szimpi hogy 57-es paragrafus oszt csá...

Link to comment
Megosztás:

De attól mert nincs már helyszini, attól még a helyszinen dönti el a bünti mértékét, és azért nem kerül soha előadó elé nem azért mert megkente.

De hagyjátok má abba na :blush:

Amúgy mi egy harmadik verziót találtunk ki: oksa lehet hogy annyival mentünk csak sokan használják az autót (itt mindenkit felsorolsz) és nem tudjuk ki vezette akkor épp, mutassanak egy fotót legyenek szívesek.... Nekem sem szimpi hogy 57-es paragrafus oszt csá...

Legtöbb esetben a kiintegető kommandó adatokat vesz fel.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.