Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GSI Rulez...Chat...Jáccótér....:)


hemi

Recommended Posts

Ha kitudok hozni kb. 150pacit a C20NE-ből nem csillagászati áron akkor............... akkor az nagyon jó lenne  :)  

C20XE-ből elveszett az összes reményem. (hengerfej LOL)

C20NE nél is a vez.mű.szíj hajtja a vízpumpát?

Most akkor mi van ? Eladod a C20XE-t és veszel C20NE Gsi-t ?

És a vezérműszíj hajtja a vízpumpát.

Link to comment
Megosztás:

végülis nincs gondom a C20XE-vel csak nagyon ocska a hengerfej...sok a gond vele és bazi drága az alkatrész hozzá(hidrótőkék ,anyagminőség ,stb). Ezért 2szer is meggondolom,hogy küldjem a gépet.De ha nem küldöm akkor minek a KRAFT?! :roll: az az ötletem támadt (persze csak ÖTLET) ha veszek 1 C20NE-motoros gsi-t azt feltuningolva lehet,hogy egy tartósabb ,nyúzhatóbb autót kapok amihez az alkatrész sem annyira horror.......

Persze ez csak 5let és teória......javítsatok ha rosszul gondolom.

:roll:

Link to comment
Megosztás:

Megnéztem a csepeli kereskedésben lévő GSi-t. Jó, hogy egyikötök se pazarolta el rá az idejét. Iszonyatosan lepukkant volt a kocsi. Amilyen szép képek készültek róla, annál ótvarabb a valóságban. A Front Panel, egy az egyben fel van csavarozva átfúrták a vasat és úgy csavarozták hozzá a mögötte lévő vázhoz. Ilyet én még nem láttam. Az autó amugy tiszta karcolás, és festék pötty hiányok mindenhol. Amúgy szerintem nem is az eredeti szine, elég csúnya kék volt élőben, ismerem ezt a GSi kéket, nem így néz ki.

Iszonyat.. még mindig a hatása alatt vagyok. Direkt megkértem azt a kretén kereskedőt, hogy mondja el van-e bármilyen akár apró baja az autónak mert teljesen fölöslegesen nem akarom átutazni a várost miatta. Nem nincs semmi baja, karcolás ? egy darab se..

anyád

Ja és mindehhez annyiba kerül mint az a másik 96-os amit szintén bevágtam ide linkbe.

Link to comment
Megosztás:

végülis nincs gondom a C20XE-vel csak nagyon ocska a hengerfej...sok a gond vele és bazi drága az alkatrész hozzá(hidrótőkék ,anyagminőség ,stb). Ezért 2szer is meggondolom,hogy küldjem a gépet.De ha nem küldöm akkor minek a KRAFT?!  :roll: az az ötletem támadt (persze csak ÖTLET) ha veszek 1 C20NE-motoros gsi-t azt feltuningolva lehet,hogy egy tartósabb ,nyúzhatóbb autót kapok amihez az alkatrész sem annyira horror.......

Persze ez csak 5let és teória......javítsatok ha rosszul gondolom.

:roll:

akkor vegyél egy mocit és dobd be a gépbe...

Link to comment
Megosztás:

Na röviden csak mert kevés az időm... :roll:

Szóval ma kiszedtük a mocit a helyéről, meg levettük a hengerfelyet... :wink:

A legnagyobb probléma az hogy a szelepek belevertek a dugókba... :shock:

Csináljuk sorban a képeket, úgyhogy majd nemsokára meg lehet tekinteni... :wink:

Üdv.: Atommanó

Link to comment
Megosztás:

PetiGSI, szerintem küldheted nyugodtan.

Miután voltam hengerfejet javíttatni (13 hónapja), kábé egy hónapig féltettem a motort. Aztán azóta nem féltem. Szvsz ha nem alapból szar, lehet küldeni bátran, én már egy éve használom, igaz, hogy nem folyton küldöm, de azért elég sokat. Meg betartom a játékszabályokat (hideg motor, olajcsere, egyebek figyelése, kuplungon nem ugrálás, stb).

Drága az alkatrész? Nézz körbe az egyéb kocsik alkatrészárai között :wink:. Keresd az akciós :wink: termékeket.

Azért lekopogom: kopkopkop.

Arra meg számíts, ha veszel egy c20ne gsit, esetleg calibrát, valószínűleg az se lesz olyan haj de tökéletes állapotban, lévén küldték azt is eleget. A c20ne híres megbízhatóságáról meg annyit, hogy azért tényleg az, mert kicsit cammogósabb, lomhább....

Megbízható ember mondta, hogy olyan ez, mint a barátnő. Ha világ legszebb nője, akkor több vele a gond. Ha kevésbé szép, akkor kevesebb a gond, de kevesebb a performance is :wink: .

Amikor kocsit kerestem annó, megnéztem elég sok c20ne calibrát, astrát, vectrát. Azok sem voltak állapotra jobbak. Egyik calibrán például véletlenül próbakör során állt el az olajozás.

Kifejtettem, hogy akkor talán mégsem kell, mire a gyerek: akkor mennyél anyádba bazmeg. Mentem.

Link to comment
Megosztás:

Itt kérdezem; és bár tudom, hogy nem helyénvaló, de mégis; mert ti is nagyteljesítményű verdával jártok, légyszíves...

Na ebbe belebuktam.

:)

Szal meg kéne rendelnem a nyári gumikat. Tudtok valami jót ajánlani, persze megfizethető áron 215/40 ZR16 méretben?

Most Yokohama volt fenn (sz@r, de legalább olcsó), előtte Bridgestone RE720 (Isten, de annyi pénzem nincs)

Előre is köszi

üdv

tfg

Link to comment
Megosztás:

Petya!

Annyit a nagy 8 szelepes megbízhatóságról, hogy anno 2 8 szelepes csoda is porrá ment alattam, pedig nem gyilkoltam őket (annyit).

Legalábbis szabályok betartása mellett toltam nekije.

c16se HF ala natur

majd c20ne szelepszárszimerins lett....

Link to comment
Megosztás:

Petigsi-nek akartam irni de iqbéla megelőzött

pont ezt akartam mondani

Számold ki Peti! Most eladod a kocsit buksz rajta nem keveset gondolom (bár attol fugg mennyire vagy nepper) mire szerzel egy normális c20ne-t az csomo idő azt megveszed és talán nekiállhatsz mocit építeni. Szted az ugyanugy 10-13 éves c20ne-k mennyivel kaptak kevesebbet mint a tieitek?? Sztem nem sokkal. Ja és mennyi pénzből hozol ki egy c20ne-ből 150LE-t. Mert ezek gyanitom mára ugyanugy nem adják le a gyári teljesítményüket mint a gsi16v-k nagyon nagy része.

Jaaa és ha azt "megtuningolod" akkor és ha hajtod arra nem kell költeni, hogy jo is maradjon??

Ez van, el kell fogadni hogy a teljesítmény meg az élvezkedés pénzbe kerül! Gyere nézd meg az enyémet. Egyszer vidd el egy körre! Izé inkább azt mondom kulcsot cserélünk egy körre :) :) :D

Lenyomod a jobb szélső pedált és nem torténik kb semmi. Viszont 98 májusa óta van nálunk megkapta a kötelező karbantartásokat/szervizeket (igaz néha kicsit későn) és hálisten még egyszer sem állt meg és nem volt szervízben!! (kopp-kopp)

Szóval szerintem rosssz oldalárol közelíted meg a dolgot. Jó a tiéd is, karban kell tartani, szánni kell rá pénzt, nem kell szarráhajtani és akkor jo lesz. Vagy ha jó nem is de használható.

Link to comment
Megosztás:

Na ezaz, Redline majsztró-moderátor-leendőgsitulajjal eléggé egy véleményen vagyunk.

Ha pedig ilyen autód van - hajtsd. Említettem, hogy egy hónapig féltettem a kocsit.

Egyszer elment mellettem háromezerrel egy másik gsi, jól megdudált üdvözlésképp. Na ekkor mondtam a hímestojásként kezelt autómnak, hogy "k. anyád!", visszakettő, és elkezdtem sarkantyúzni. Azóta is sarkantyúzom a szabályok betartásával. ÉS SEMMIVEL SEM LETT ROSSZABB. Visszamenőleg vannak hangfelvételeim a motorhangról hidegen, melegen, semmit sem romlott. És nem kevés kilométert tekertem bele... Nemrég írtam, hogy 36 nap alatt 2000 km felett (mondjuk ebben volt két vidéki út, tehát eléggé csúcsnak számít, de máskor is volt vidéki út).

Arra gondoltam, hogy mi a sz@rt kezdek egy kétliteres, (elméletben) százötven lovas autóval, amit normál változatainál 30%-kal drágábban vettem, ráköltöttem még 10%-ot, ha nem hajtom!?!?

Hangsúlyozom a játékszabályok betartását :wink:. Hideg motor, útminőség, kuplungkímélés, olajcsereperiódus és társai állandó szem előtt tartását.

Sőt, a hidrotőkéim se lettek szarabbak, mint voltak (igaz, az öt legkakibbat kicseréltettem belőlük, de csak egy picit lett jobb hidegen). Kopkopkop.

/Ha ilyen égbedicsérés után a közeljövőben megviccel ez a kocsi, akkor leöntöm benzinnel és meggyújtom /

Link to comment
Megosztás:

norbi.nem.akar.vészmadár.lenni.csak.óvatos.
mindaddig mig nem lesz alattad 150 paci pl (8s 0-100 r0) :wink:

Egyszer elment mellettem háromezerrel egy másik gsi, jól megdudált üdvözlésképp..

nekem hasonló élessarok felé :roll: :arrow: :twisted:

a vicc,h spanom eladta a gsijét és az új tulaj üdvözölt engem :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.