Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra gyári "HIFI"


Guest

Recommended Posts

Autóba távirányító...

Gumitutajra lékondicionáló...

Elengedhetetlen.

:devlish:

A távirányítót én max a hátsó ülésen ülők miatt tartom hasznosnak. Nah de a multikormányt azt nagyon meg lehet szeretni, én már annyira hozzászoktam, hogy én csak onnan kezelem a fejegységet. Szerintem sokkal biztonságosabb és arról nem is beszélve hogy kényelmesebb vezetni annak segitségével. Édesapám Hsedanjába is van. Hát kicsit sok időmbe telt mire elmagyaráztam neki, hogy mi mire jó meg való. De mostanra tök letörten ül át a cégesbe amibe természetesen nincsen. Meg arról nem is beszélve hogy a H-ba kormányról fel is lehet venni a telt meg hivni is tudsz onnan :lol: Ez a G be akkor lenne adott ha vennék egy JVC bt-os fejet.

Szerk.: ne haragudj de ezt nem hagyhatom ki, haverom aki itt van nálam azzal a példával élt hogy minek inditómotor meg kulcs hát kurbli is jó volt. Most tényleg ne hari de a gumitutajra légkondi elméletre jó csattanó.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy BLAUPUNKT SC 202-es gyári autósrádióm F Astra-ba.

Azt szeretném megtudni, hogy honnan szerezzek hozzá kódot?

Rajta van magán a magnón? Netán, vannak ilyen kódfejtők hozzá? Ha igen, tud vki egy oldalt, ahonnan le tudom szedni?

El szeretném adni, és azért érdekelne.

Nem érhet sokat, igaz?

Köszönöm!

Üdv,

Norbi

Link to comment
Megosztás:

kb. annyit érhet amennyiért adnak egy márkakereskedésben kódot hozzá... :devlish:

Sziasztok!

Van egy BLAUPUNKT SC 202-es gyári autósrádióm F Astra-ba.

Azt szeretném megtudni, hogy honnan szerezzek hozzá kódot?

Rajta van magán a magnón? Netán, vannak ilyen kódfejtők hozzá? Ha igen, tud vki egy oldalt, ahonnan le tudom szedni?

El szeretném adni, és azért érdekelne.

Nem érhet sokat, igaz?

Köszönöm!

Üdv,

Norbi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy BLAUPUNKT SC 202-es gyári autósrádióm F Astra-ba.

Azt szeretném megtudni, hogy honnan szerezzek hozzá kódot?

Rajta van magán a magnón? Netán, vannak ilyen kódfejtők hozzá? Ha igen, tud vki egy oldalt, ahonnan le tudom szedni?

El szeretném adni, és azért érdekelne.

Nem érhet sokat, igaz?

Köszönöm!

Üdv,

Norbi

Háát,ha jó lenne is kb. 2000 ft körül lehetne eladni.....ha megveszik.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Rég jártam már erre, de a fórumkeresővel nem boldogultam:(

1. Mekkora a hátsó ajtókba menő hangszóró beépíthető átmérője és a mélysége? Kiemelőkeret már van, de a gyári érdekelne.

2. Az első és a hátsó csipogó beépítési mérete azonos-e?

3. A hátsó ajtóban lévő átvezetőnél gyárilag mi a lábkiosztás? Ha nincs gyárilag bekötve csak eőtte leng a vezeték a B oszlopban akkor szeretném tüskés megoldással megcsinálni, nem szétfúrni azt a műanyagot.

Előre is kösz minden cartársnak!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Rég jártam már erre, de a fórumkeresővel nem boldogultam:(

1. Mekkora a hátsó ajtókba menő hangszóró beépíthető átmérője és a mélysége? Kiemelőkeret már van, de a gyári érdekelne.

2. Az első és a hátsó csipogó beépítési mérete azonos-e?

3. A hátsó ajtóban lévő átvezetőnél gyárilag mi a lábkiosztás? Ha nincs gyárilag bekötve csak eőtte leng a vezeték a B oszlopban akkor szeretném tüskés megoldással megcsinálni, nem szétfúrni azt a műanyagot.

Előre is kösz minden cartársnak!

1, 13 cm, a normál mélységűek beférnek

2, igen

3, ha nem akarsz fúrni, akkor az ajtóba kell kábelköteg, mert a b oszlopban még benne van a vezeték, az ajtóban lévő csatlakozóban viszont már nincs.

Link to comment
Megosztás:

1, 13 cm, a normál mélységűek beférnek

2, igen

3, ha nem akarsz fúrni, akkor az ajtóba kell kábelköteg, mert a b oszlopban még benne van a vezeték, az ajtóban lévő csatlakozóban viszont már nincs.

A b oszlopban akkor ezek szerint ott a csatiba van bekötve a hüvely oldalon és nem csak úgy lóg a semmibe?

Ha veszek hátsó ajtóba való kábelköteget akkor különböző felszereltségűek vannak? Nekem fullos kellene, el ablak, kp zár, hangszóró, csipogó. Valamit kifelejtettem?

Kiemelőkeret kell a hangszóróhoz, vagy simán tömítéssel mehet be a lemezbe lemezcsavarral? SAL boxxer AH-2 130 G lenne egyenlőre de a csipogó részt meg lekötném róla és külön vennék csipogót az ajtó megfelelő részére.

A bolti csipogók méretei szabványosak és csak be kell pattintani vagy van valami trükk?

Link to comment
Megosztás:

A b oszlopban akkor ezek szerint ott a csatiba van bekötve a hüvely oldalon és nem csak úgy lóg a semmibe?

Ha veszek hátsó ajtóba való kábelköteget akkor különböző felszereltségűek vannak? Nekem fullos kellene, el ablak, kp zár, hangszóró, csipogó. Valamit kifelejtettem?

Kiemelőkeret kell a hangszóróhoz, vagy simán tömítéssel mehet be a lemezbe lemezcsavarral? SAL boxxer AH-2 130 G lenne egyenlőre de a csipogó részt meg lekötném róla és külön vennék csipogót az ajtó megfelelő részére.

A bolti csipogók méretei szabványosak és csak be kell pattintani vagy van valami trükk?

Attól függ, milyen felszereltségű az autód, hogy mi van bekábelezve.

Nekem teljesen alap az autó, a b oszlop csatijába bemegy a központi és a hangszóró kábel viszont az ajtóban már csak a központi kábel megy.

A gyári csipogót csak pattintani kell, ha jól emlékszem, de én még nem raktam be a hátsó ajtóba a cuccost, tehát nem tudom hogy megy bele a hangszóró és a csipogó.

Hátha jön valaki aki tudja és megmondja.

Link to comment
Megosztás:

Attól függ, milyen felszereltségű az autód, hogy mi van bekábelezve.

Nekem teljesen alap az autó, a b oszlop csatijába bemegy a központi és a hangszóró kábel viszont az ajtóban már csak a központi kábel megy.

A gyári csipogót csak pattintani kell, ha jól emlékszem, de én még nem raktam be a hátsó ajtóba a cuccost, tehát nem tudom hogy megy bele a hangszóró és a csipogó.

Hátha jön valaki aki tudja és megmondja.

A cuccot azt beszerelem én, csak annak a csatinak a lábkiosztása kellene, meg valahonnan egy balos meg egy jobbos hátsó ajtóba menő kábelköteg, meg a csatlakozóba menő tüskék.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok....

Lenne egy kérdésem.Most vettem egy astrat Z14XEP 2005 .És ki akarom cserélni a hangszóróját.Sajnos nem tudom hogy milyen méretűt vegyek bele.

Csak az ajtókárpitba szeretnék vásárolni,csak nem tudom a gyári méreteit.Ha valaki tudja ,hogy milyet kell bele vásárolni azt megköszönném. (cm)

Csak elől van benne alúl de nagyon sza*úl szól.Tisztlettel:Nokedlee

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok....

Lenne egy kérdésem.Most vettem egy astrat Z14XEP 2005 .És ki akarom cserélni a hangszóróját.Sajnos nem tudom hogy milyen méretűt vegyek bele.

Csak az ajtókárpitba szeretnék vásárolni,csak nem tudom a gyári méreteit.Ha valaki tudja ,hogy milyet kell bele vásárolni azt megköszönném. (cm)

Csak elől van benne alúl de nagyon sza*úl szól.Tisztlettel:Nokedlee

szia

az ajtóba 16,5 cm-es hangszóró kell, de kell hozzá beépítőkeret is (ha nem gyárit raksz bele)

Link to comment
Megosztás:

szia

az ajtóba 16,5 cm-es hangszóró kell, de kell hozzá beépítőkeret is (ha nem gyárit raksz bele)

Köszönöm a válaszod.......és hátra is 16,5 ös kell,vagy oda kisebb a méret.Sajnos nem tudom megnézni.Lebontani nem akarom ,mert félek hogy eltöröm azokat a bolhavackokat:)))Üdv:NokedLee

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok...Vettem egy

GA-38135 MNC autóhangszóró set és egy GA-38136 MNC autóhangszóró Sunset Settet.

Van egy sony cdx-s2020 cd vel.Az lenne a kérdésem ,hogy hogyan miket kell hova kötni.Valaki egy bekötési rajzot ha tudna.Sajnos én nem találtam a neten,de hátha valakinek.Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

hy!

Van egy 2000-es Z16XE-s astra G-ém és most szeretném kicserélni a gyári fejegységet egy sony-ra!Multikormány van az autóba és ugy tudom lehet kapni sony interfacet hogy lehessen továbbra is használni a gombokat de csak olyan autoba lehet bekötni ami OPEL ISO rádiócsatlakozóval van ellátva!Szerintetek az enyémben van ilyen?Nem igazán értek hozzá!?Elöre is köszi a választ!

Link to comment
Megosztás:

hy!

Van egy 2000-es Z16XE-s astra G-ém és most szeretném kicserélni a gyári fejegységet egy sony-ra!Multikormány van az autóba és ugy tudom lehet kapni sony interfacet hogy lehessen továbbra is használni a gombokat de csak olyan autoba lehet bekötni ami OPEL ISO rádiócsatlakozóval van ellátva!Szerintetek az enyémben van ilyen?Nem igazán értek hozzá!?Elöre is köszi a választ!

1., Igen, gyárilag minden Opelban (legalábbis ami még nem CAN-Busos, és az Astra G nem az) ilyen Opel ISO csati van, tehát azzal nem lesz gond.

2., Igen, multikormány adaptert is lehet kapni Sonyhoz, például itt: http://www.carlink.hu/product_info.php?cPa...products_id=432 (jó drága)

Ezek után már csak arra figyelj hogy a rádió amit kinéztél, tudja a külső távirányító csatlakozást (lehessen rá távirányítót kötni)

Link to comment
Megosztás:

Hát ha azt mondják hogy jó Opelhez (Sonyhoz), akkor biztosan, én nem tudom így kép alapján megítélni.

Én arról a címről vettem amit én linkeltem (igaz JVC-hez), az kifogástalanul működik (illetve egy apró hiba mégis van: azóta hogy be lett kötve, nem világítanak a multikormány kezelőgombjai a kormánykeréken ha bekapcsolom a világítást :D ), ezért őket írtam kapásból.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Látom van ilyen topic, akkor én nem jó helyre írtam eddig, bocsi. Egy modi átrakhatná ide az irományom a beszélgetős topicból...

De a problémám röviden a következő.

A gyári rádióm kéri a kódot, ami meg is van. Volt egy kipuff cserém, akksi saru le, majd munka után vissza, és kódot kér a kicsike.

Eltelt egy hét, hazajöttem nyaralásból, kódkártya elő, beütöm az első 4jegyű kódot, semmi, aztán megint, megint... Rájöttem, hogy van másik 4jegyű kód is a kártyán, és azóta már többen is mondták, hogy azt kell beütni.

A bibim viszont az, hogy most nem jön elő a beep hang, meg a CODE---- felirat, nem tudom beadni neki a kódot.

Tudja valaki hogy mi lehet a bibi? Már hétvégén levettem egy órára az akksisarut megint, hogy hátha akkor törlődik minden annyira, hogy ne szuivasson tovább, de nem :D

Lécci valaki HELP ME !

Köszi !

Link to comment
Megosztás:

IDÉZET(banjani @ 2010-07-01 - 11:03) >>> erre válaszolva

Helló banjani !

Köszi a képet, átbogarásztam, lementettem sőt, ki is nyomtattam magamnak. Kb ez van leírva a rádió kiskönyvében is.

Nekem az a fura ebben, hogy mi a pöcsért nem írják oda, hogy melyik kódot kell beadni a Kódolásnál, az újbóli üzembehlyezésnél... lehet csak nekem fura, hogy két 4jegyű kód van a kártyán, de én pl pont összekevertem. Ha beleírnák abba a nyanvadt könyvbe, hogy a tipus kódot kell beütni, akkor lehet simán meglenne már.

Elég bosszús vagyok.

Amit a "Kódolva van?" részben ír, az a természetes működés, ha jól tudom. Azaz a ráfió bekapcsolása után felvillan a CODE felirat, és utána már müxik is a rádió. Gondolom a "Kódolás" és a "Dekódolás" rész erre vonatkozik.

Nekem inkább az "Újbóli üzembehelyezés..." c. rész kell, nemde?

A "Kódolás" résznél van írva egy ilyen:

"Azért, hogy a készüléket ne lehessen kipróbálással üzembe helyezni, hibás dekódolási kísérleteknél várakozási idő kezdődik."

Ez most rám is vonatkozik? Hogy kell érteni ezt a várakozási időt? Simán csak be kell kapcsolnom, várni 10percet, és utána? Jöhet az AS gomb 3mp-ig, majd bekapcs, ahogy írja az Újbóli üzembehelyezésnél?

Bpcsi, hogy ilyen részletesen írom le bajom, de nem szeretnék most rádiót cserélni, bár egy jó JVS tuti szebben szólna, de nekem ez sem rossz, mp3-al összehozva, hosszú úton, én elvagyok vele, nem akarok most ilyenre költeni.

Link to comment
Megosztás:

IDÉZET(banjani @ 2010-07-01 - 11:03) >>> erre válaszolva

Helló banjani !

Köszi a képet, átbogarásztam, lementettem sőt, ki is nyomtattam magamnak. Kb ez van leírva a rádió kiskönyvében is.

Nekem az a fura ebben, hogy mi a pöcsért nem írják oda, hogy melyik kódot kell beadni a Kódolásnál, az újbóli üzembehlyezésnél... lehet csak nekem fura, hogy két 4jegyű kód van a kártyán, de én pl pont összekevertem. Ha beleírnák abba a nyanvadt könyvbe, hogy a tipus kódot kell beütni, akkor lehet simán meglenne már.

Elég bosszús vagyok.

Amit a "Kódolva van?" részben ír, az a természetes működés, ha jól tudom. Azaz a ráfió bekapcsolása után felvillan a CODE felirat, és utána már müxik is a rádió. Gondolom a "Kódolás" és a "Dekódolás" rész erre vonatkozik.

Nekem inkább az "Újbóli üzembehelyezés..." c. rész kell, nemde?

A "Kódolás" résznél van írva egy ilyen:

"Azért, hogy a készüléket ne lehessen kipróbálással üzembe helyezni, hibás dekódolási kísérleteknél várakozási idő kezdődik."

Ez most rám is vonatkozik? Hogy kell érteni ezt a várakozási időt? Simán csak be kell kapcsolnom, várni 10percet, és utána? Jöhet az AS gomb 3mp-ig, majd bekapcs, ahogy írja az Újbóli üzembehelyezésnél?

Bpcsi, hogy ilyen részletesen írom le bajom, de nem szeretnék most rádiót cserélni, bár egy jó JVS tuti szebben szólna, de nekem ez sem rossz, mp3-al összehozva, hosszú úton, én elvagyok vele, nem akarok most ilyenre költeni.

Már leírtam Neked én is, de leírom megint lassan. Több próbálkozás után a kód úboli beadásával várni kell. Erre te azt írtad, hogy tudod hányadik próbálkozás után mennyit kell várni. Erre én azt írtam, hogy GYÚJTÁSON ÉS a rádiónak BEKAPCSOLVA (nyilván csak azt fogja kiírni, hogy SAFE ) kell lennie ennyi ideig. Tehát az akkusatutlevettem nem működik.

Link to comment
Megosztás:

Hy!

Elérkeztem ahoz a ponthoz, mikor a gyári fejet (CAR 500) jó lenne lecserélni...

Na már most, ezzel kapcsolatban lenne 1-2 kérdésem:

1. A fej kivétele előtt a dekodolást meg kell csinálni, vagy valami kódot be kell e vinni?

2. Mivel nem vagyok nagy rádió fan : az új cucc esetében adnak ahoz is kódot?

Köszi! Imi

Link to comment
Megosztás:

Hy!

Elérkeztem ahoz a ponthoz, mikor a gyári fejet (CAR 500) jó lenne lecserélni...

Na már most, ezzel kapcsolatban lenne 1-2 kérdésem:

1. A fej kivétele előtt a dekodolást meg kell csinálni, vagy valami kódot be kell e vinni?

2. Mivel nem vagyok nagy rádió fan : az új cucc esetében adnak ahoz is kódot?

Köszi! Imi

Szia!

Ha veszel új fejegységet, akkor ahoz jár: fejegység+kábelek+beépítőkeret+kód+esetleg távirányító

Még olyan móka elképzelhető,hogy a garancia csak úgy ér (nekem a Pionnernél volt így) hogy ha autóvillamossági szakértő rakja be és beleírja a papírba, hogy szakszerű volt minden

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.