Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra gyári "HIFI"


Guest

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Csütörtökön hozom el az astra g caravanom.(2003-as ,német import elegance felszereltséggel) a gyári "HIFI" cseréje egyértelmű... Panasonic mp3-as fejegység, sal wrc 500-as erősítő, mélyláda(SAL). A kérdésem a következő lenne: az első szettet is az erősítő hajtaná, ezért valószínűleg cserélni kell. De mire? Tippeket szeretnék hogy mi fér be és mi lenne jó az erősítőnek(nem beépítési méretek kellenek mert azt már tudom). tippeket várok azoktól akik már cseréltek első szettet és van tapasztalatuk ezzel kapcsolatban.

Thanx

Minden segítséget előre is köszönök!

Link to comment
Megosztás:

Üdv Emberek!

Az én autómban egy delco cdr 500 as cd-lejátszó van. Azt szeretném megtudni van e ennek a típusnak valami féle "line-in" bemenete hátul vagy valami ilyesmi? azt szeretném csinálni hogy a kis mp3 lejátszómat valahogy rákötni. Van erre valami lehetőség szerintetek? Írjátok meg ha van ötletetek. Köszi.

Módosítva : piocasember
Link to comment
Megosztás:

Csütörtökön hozom el az astra g caravanom.(2003-as ,német import elegance felszereltséggel) a gyári "HIFI" cseréje egyértelmű... Panasonic mp3-as fejegység, sal wrc 500-as erősítő, mélyláda(SAL). A kérdésem a következő lenne: az első szettet is az erősítő hajtaná, ezért valószínűleg cserélni kell. De mire? Tippeket szeretnék hogy mi fér be és mi lenne jó az erősítőnek(nem beépítési méretek kellenek mert azt már tudom). tippeket várok azoktól akik már cseréltek első szettet és van tapasztalatuk ezzel kapcsolatban.

Thanx

Minden segítséget előre is köszönök!

Hello,

az első szett 16-os kell, ha költségtakarékosság miatt a Somogyinál maradsz, akkor a SAL RFP vagy WRC 16-os szettet ajánlanám. (nem koax, hanem szett, tehát külön magas + váltó!!!!) A beépítéshez elvben vagy veszel az AutoHifi Studioban beépítő keretet (1590.- asszem), vagy fabrikálsz fából. Mondjuk a WRC és RFP 16-os mélyközépen elég sok lyuk van a felfogatáshoz, még az is lehet, hogy szerencséd van, és tudod rögzíteni. A kerettel azért tutira mehetsz.

A magassugárzót a szettből valószínűleg gányolnod kell majd a tükörháromszögbe (kis melegragasztó mindig segít, :) ), nekem is így lett berakva anno az asszony Stilo-jába és mind a mai napig tart a dolog. A keresztváltót pedig valahol az ajtóban el tudod majd helyezni...

Üdv,

Hic

Link to comment
Megosztás:

Ja, egész jó kis topic...

Ha a gyári hifi-hez hozzászólhatok... szóval inkább az utólagos beépítést választanám. Persze ez nem azt jelenti, hogy kicserélem a fejegységet és hej, de hepi vagyok ;) - sőt...

Ha csak a fejegységet cseréled, az kb. olyan, mintha alufelni helyett csak egy másik, mondjuk krómozott dísztárcsát veszel a gyári helyett tuning címén... Persze ott a loudness, a DSP, meg a többi sz*r, ami arra jó, hogy brummogjon meg ciripeljen, és szépen hazavágja az eredeti hangzásképet. Na igen, a hangmérnökök biztosan nem tudják mi szól jól amikor a CD-ket felkeverik....nyomjuk fel a Bass-t meg a Treble-t hadd szóljon!

Amúgy a gyári fejegység szépen illeszkedik a műszerfalba (mondjuk az Astra G-nél akármilyen DIN fejegység illeszkedik :) - de az Astra H-nál már egyedi a fejegység), jó nagyok a gombok, nem kell odanézni ahhoz, hogy kezeld stb.

Szóval ha nem az "egérmozi" meg az ilyen-olyan extrák a lényeg - hanem a hangzás, akkor sorrendben először is a gyári hangszórókat kell cserélni, második lépésben kis dinamikát adni erősítőkkel meg mélysugárzóval, és csak azután cserélni fejegységet. Aki jól el van eresztve az mindezt egyszerre is megteheti... aztán rájön, hogy nem is kell sietni az autóval sehova, mert olyan jó zenét hallgatni benne. És itt jön rá arra is, hogy az Mp3 mennyire máshogy szól mint a CD....

Mondjuk, ezt a legtöbb ember úgysem hiszi el amíg nem hallott tényleg igényes hifi-t szólni. (Itt nem azokra a "hifi rajongókra" gondolok akiknél a lényeg a köz számára való basszussugárzás - hű de jól szól, 120dB-t nyom, mozog az egész autó... kac, kac)

Persze nem mindenkinek a zene a fontos. A nálam 15 évvel fiatalabb unokatesóm azért cseréli le a kocsiban a fejegységet, hogy kék legyen a háttérfénye, meg mert szép grafikus kijelzője van, amin animációk futnak, stb...

Üdv,

Hic

(PS: új autóm Astra G Van, tavasz végéig bele kerül - JVC fejegység (nekem nem volt benne gyári), MTX Thunder 3000 első hangszórószett, MTX Thunder 4152 38-as szub zárt ládában, MTX 250X (2x50W RMS @ 12,5V) erősítő az első hangszórókhoz, MTX 2150X (2x150W RMS @ 12,5V) erősítő a szubhoz, 1F tápkondi - ha meglesz, szeretettel várok mindenkit, hogy meghalgassa)

Link to comment
Megosztás:

Hello!Olvastam visszafelé és láttam hogy hangszóró beépítő keretek-ről beszéltetek.Namármost én is tervezem hogy veszek új hangszórókat az autómba (Astra G),csupán az érdekelne hogy a gyári hangszórót a keretből kilehet szedni???Vagy ha rendelek új keretet hozzá akkor az biztos hogy jó lesz mindegyik hangszóróhoz???választokat előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Hello !

A sal wrc kiemelőkerettel sem fér be az Astrákba!!!!!! Én egyébként már a grand zero gzrc165f -en gondolkodom az tutira befér.... Nem mindegy milyen a beépítési mélysége a 16-os hangszórónak...

az astrákban elég kis hely van...(de lehet hogy egyenlőre marad az ami benne van, mert az is elég jól szól...)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. ;)

Van egy astra g kombim, és a hátsó ajtóba nincs hangszóró, de én szeretnék bele. :)

Az lenne a kérdésem mijen méretü hangszóró kell alúra és felűre, és hogyan tudom

leszedni a kárpitot a hátsó ajtókról, az ablak nem elektromos. ;)

Ha valaki tud segítsen. ;)

Előre is köszi :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. ;)

Van egy astra g kombim, és a hátsó ajtóba nincs hangszóró, de én szeretnék bele. :)

Az lenne a kérdésem mijen méretü hangszóró kell alúra és felűre, és hogyan tudom

leszedni a kárpitot a hátsó ajtókról, az ablak nem elektromos. ;)

Ha valaki tud segítsen. ;)

Előre is köszi :D

Szóval....

hátsó ajtóba 13-as szettet vegyél, amihez külön van a magas.....különben nem fogsz hallani belőle semmit.

kárpitot úgy tudod levenni hogy:

Kiveszed a magas helyén a rácsot....ott 1 csavar.

A belső fogantyúnál van 1 kupak. az alatt még 1.

a foganyúban takaró alatt is van 1.

alul 2db.

Az ablaktekerőt elég szar levenni :-(

tekerőn belűl van 1 kis omega zéger és azt kell letolni hajlított végű csavarhúzóval.

Aztán csak le kell húzni a helyről....

Legvégén meg az ajtókárpitot az ajtó alsó-hátsó sarkánál kezdve....

/Patentok ki fognak ugrani/

legvégén pedig felfelé kell tolni belűl a kárpit alatt csavarhúzóval és ha megindult akkor könnyedén le tudod venni.

Sok sikert.....!

ui.: tekerővel vigyázz....mert törik!

Ha nem boldogulsz...összefutunk valahol és leoperálom neked. Előző autóm kombi volt.....úgahogy már gyakorlott vagyok benne :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy ami a G Astrában rádióelőkészítés címen bennt van fiók, az kompatibilis vajon valamelyik gyártóéval? Mert olyan, mintha Philips lenne.. Vagy ez szabvány?

Van itthon egy ezeréves Philips magnóm, ideiglenesen beleraknám, ha menne.

Tippek?

Thx,

Tomka

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tomka : ha passzol bele akkor tedd bele, az ISO csatlakozó szabványos, legfeljebb néhány készüléknek vagy az opelnak van fordítva az állandó pozitiv és a kapcsolt pozitív ,ekkor az a hibajelenség hogy kulcskivétel után elfelejti a rádió a beprogizott állomásokat.

A G astra első ajtóban kiemelőkerettel 16 os hangszóró fér el,eddig minden ok, de a beépítési mélységről teljes káosz van.... német fórumokon 65 mm-től 79mm-ig minden előfordul, de egy blaupunkt hangszórókatalógusban 83 mm-t irnak.

Én egy Helix blue 62 szettet rakattam be, ez 62 mm mély. Ezt javasolom mindenkinek,nagyon szépen szól,ég és föld a gyárihoz képest.....

Wykk: az igazi autóhifisek szerint hátra nem kell hangszóró , az árát költsd inkább drágább első szettre( a sztereó zenében 2 csatorna van amivel szemben ülünk.Ha hátulról is jön hang elrontja a sztereó hatást.

egy kivétel van,ha gyerekek hátul mesét hallgatnának ,akkor kellhet hátra hangszóró , legfelljebb ha zenét hallgatsz a fader-rel leveszed hátulról...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tomka : ha passzol bele akkor tedd bele, az ISO csatlakozó szabványos, legfeljebb néhány készüléknek vagy az opelnak van fordítva az állandó pozitiv és a kapcsolt pozitív ,ekkor az a hibajelenség hogy kulcskivétel után elfelejti a rádió a beprogizott állomásokat.

Thx!

Ki fogom próbálni. :blink:

Tomka

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Tervezem, hogy lecserélem a gyári hangszóróimat, de sajnos elakadtam:-( vettem első ill. hátsó beépítőkeretet. Ezek után elmentem a hangszórót választani(Phase PCS165.20 ill. PC 130.20), de nem igazán akarnak illeszkedni a kerebe. Az egyedüli rögzítési módszernek, az tünik hogy ráragasztom a bépítőkeretre, viszont nem tudom, hogy ezek után el fog-e férni a gyári helyén ill. vissza tudom -e tenni a gyári rácsot rá. Nem igazán szertném ha szabadok állna a hangszóró... Van ilyen irányú tapasztalata valakinek ill. tudtok modnani olyan hangszórót ami tuti befér beépítő kerettel?

Köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Tervezem, hogy lecserélem a gyári hangszóróimat, de sajnos elakadtam:-( vettem első ill. hátsó beépítőkeretet. Ezek után elmentem a hangszórót választani(Phase PCS165.20 ill. PC 130.20), de nem igazán akarnak illeszkedni a kerebe. Az egyedüli rögzítési módszernek, az tünik hogy ráragasztom a bépítőkeretre, viszont nem tudom, hogy ezek után el fog-e férni a gyári helyén ill. vissza tudom -e tenni a gyári rácsot rá. Nem igazán szertném ha szabadok állna a hangszóró... Van ilyen irányú tapasztalata valakinek ill. tudtok modnani olyan hangszórót ami tuti befér beépítő kerettel?

Köszönöm.

A problémához nem tudok hozzászólni, mert nekem majd csak májusban lesz ilyenre keret, de a hangszórókkal jó vásárt csináltál, hallottam tesóm ugyanilyen rendszerét, nagyon szépen szólnak. :blink:

Pedig neki csak 1 pár 13as van.

Tomka

Módosítva : Tomka
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Tervezem, hogy lecserélem a gyári hangszóróimat, de sajnos elakadtam:-( vettem első ill. hátsó beépítőkeretet. Ezek után elmentem a hangszórót választani(Phase PCS165.20 ill. PC 130.20), de nem igazán akarnak illeszkedni a kerebe. Az egyedüli rögzítési módszernek, az tünik hogy ráragasztom a bépítőkeretre, viszont nem tudom, hogy ezek után el fog-e férni a gyári helyén ill. vissza tudom -e tenni a gyári rácsot rá. Nem igazán szertném ha szabadok állna a hangszóró... Van ilyen irányú tapasztalata valakinek ill. tudtok modnani olyan hangszórót ami tuti befér beépítő kerettel?

Köszönöm.

Mi a gond a beépítő kerettel? Nem passzolnak a lyukak a hangszóróhoz? Akkor fúrj rá másik lyukakat! Végülis csak egy műanyag keret.... Vagy esetleg nagyobb a hangszóró beépítési körmérete? Az már nagyobb gond. Javaslom, hogy ha kézügyességnek nem vagy híján, próbálj 19-25mm-es MDF-ből saját keretet fabrikálni. Nekem eddig mindig ez volt a bevált megoldás.... (persze most már öreg lusta disznó vagyok, úgyhogy én is vettem kész keretet :blink: )

A beépítési mélységgel kapcsolatban egyébként tényleg nagy a káosz, mindenki mást mond... az Autóhifi Stúdióban azt mondták, hogy bármi bemegy... ők mondjuk már pár autót csináltak, de szerintem ez csak saját készítésű kerettel igaz. Elég sok hely van, de nem mindegy, mennyit emel ki a keret, az én műanyag keretem kb. 25 mm-t. Szerintem ilyennel kb. 60-70 mm-ig nem lehet gond.

Konkrétan hangszórót inkább nem ajánlok, mert elküld mindenki a p**ba ha a zsebében turkálok, de olcsóbb hangszórókból is van azért bőven, lehet válogatni. Menj el egy autóhifi szaküzletbe, ott biztosan talász olyaón szettet, ami hangzás/beépíthetőség/pénztárca viszonylatban megfelel....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tomka : ha passzol bele akkor tedd bele, az ISO csatlakozó szabványos, legfeljebb néhány készüléknek vagy az opelnak van fordítva az állandó pozitiv és a kapcsolt pozitív ,ekkor az a hibajelenség hogy kulcskivétel után elfelejti a rádió a beprogizott állomásokat.

Beleraktam a Philips magnót, fel is éledt, de kiderült, h a rádió része valamiért megpusztult, így nem tudott semmi adást fogni, ment a kukába. De legalább kiderült, hogy teljesen kompatible a keret vele. :blink:

Tomka

Link to comment
Megosztás:

Beleraktam a Philips magnót, fel is éledt, de kiderült, h a rádió része valamiért megpusztult, így nem tudott semmi adást fogni, ment a kukába. De legalább kiderült, hogy teljesen kompatible a keret vele. :D

Tomka

nem lehet, hogy csak az antenna nem csatlakozott valamiért???

KIDOBTAD A RÁDIÓT??? :blink: :D ;) B)

Neee mááár!

Link to comment
Megosztás:

nem lehet, hogy csak az antenna nem csatlakozott valamiért???

KIDOBTAD A RÁDIÓT??? :blink: :D ;) B)

Neee mááár!

De, egy ezeréves őskövület volt, még az előző Polomból maradt. Lehet még nem vitték el a kukát a héten. :D

Amúgy tutira nem az volt a gondja, mert kivettem a gyári keretet, abból a csatlakozókat és direktben beledugtam a magnóba és semmi.. A magnó része is már eléggé gyengusz volt, hullámzott a hang..

Szal hiába nyomorgattam, nem akart egy állomást sem megtalálni, kijelző vezérlés nem volt benne, szóval nem érte meg foglalkozni vele.

Tomka

Módosítva : Tomka
Link to comment
Megosztás:

De, egy ezeréves őskövület volt, még az előző Polomból maradt. Lehet még nem vitték el a kukát a héten. :blink:

Amúgy tutira nem az volt a gondja, mert kivettem a gyári keretet, abból a csatlakozókat és direktben beledugtam a magnóba és semmi.. A magnó része is már eléggé gyengusz volt, hullámzott a hang..

Szal hiába nyomorgattam, nem akart egy állomást sem megtalálni, kijelző vezérlés nem volt benne, szóval nem érte meg foglalkozni vele.

Tomka

ok, magyarázat elfogadva! B) :D :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.