Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra gyári "HIFI"


Guest

Recommended Posts

Sziasztok!

Légyszi segítsetek gyorsan. Első tükrökhöz beakarom szerelni a magashangszórókat. Le is szedtem a borítást de már 1 órája forgatom a hangszórót és nemtudom hogy lehet beilleszteni a helyére. Itt egy kép légyszi segítsetek. A képen a baloldali hangszóró helye van.3 karom van a helynél míg a hangszórónál 4 hely, ez nem baj? Hol kell lennie a hangszóró egyenes részének mit hova dugjak bele? Meg meghülyülök hogy nem jön össze.

Ez így alapból nem fog összejönni, ne is eröltesd. A csipogó nem G Astrához való......

(G Astra: 38 mm átmérőjű szabályos kör, szorosan passzol és bepattan a három köröm közé, gyárilag a hangszóró hátuljára integrált műanyag csatlakozóval...) :)

Megoldható némi átalakítással (lásd fentebb: HIC kollega), vagy tegyél bele gyárit, kb 5 perc a két oldal cseréje.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Légyszi segítsetek gyorsan. Első tükrökhöz beakarom szerelni a magashangszórókat. Le is szedtem a borítást de már 1 órája forgatom a hangszórót és nemtudom hogy lehet beilleszteni a helyére. Itt egy kép légyszi segítsetek. A képen a baloldali hangszóró helye van.3 karom van a helynél míg a hangszórónál 4 hely, ez nem baj? Hol kell lennie a hangszóró egyenes részének mit hova dugjak bele? Meg meghülyülök hogy nem jön össze.

http://kepfeltoltes.hu/080307/DSC00340_www...ltoltes.hu_.jpg

képpel nem idézünk! AdorjánT

Tudom, hogy képpel nem idézünk, de most muszáj! Bocs a Modiktól :)

A balodali csipogót négy köröm fogja bele a müa burkolatba! Ha onnan sikerül magát a csipogót kipattintani akkor szerintem stimmelnie kellene a jobboldali tükörháromszög három karma közé. Szerintem :D

Link to comment
Megosztás:

Hát én spec nem tudtam, hogy nem egyforma, de volt aki állította: http://www.opelforum.hu/index.php?s=&s...st&p=348582

violence0350.gif

Józsi!

Láttam a honlapodon az autód zenésítését és érdekelne, hogy hogyan takartad el az erősítőt és a kondenzátort, hogy ilyen szépen síkban legyen, miből készítetted és hogy rögzítetted, továbbá van e vmi trükkje a módszernek?

PÜ -ben is jó lesz ha válaszolsz, örülök ha segíténel és megosztanád velem...

Köszönöm,

Roló :D

Link to comment
Megosztás:

Józsi!

Láttam a honlapodon az autód zenésítését és érdekelne, hogy hogyan takartad el az erősítőt és a kondenzátort, hogy ilyen szépen síkban legyen, miből készítetted és hogy rögzítetted, továbbá van e vmi trükkje a módszernek?

PÜ -ben is jó lesz ha válaszolsz, örülök ha segíténel és megosztanád velem...

Köszönöm,

Roló :D

Hi!

Készítek még képeket amiből kiderül, hogy hogy van rögzítve :D Majd küldöm privibe.

Link to comment
Megosztás:

Ilyesmire gondoltam, köszi!

De, mi van azokkal a csipogókkal, ahol ilyet nem alkalmaznak, csak kondi van?

Miért ez a változás??

Profile-nak félig igaza van.

Az egy tekercs.

De semmi köze az impedancia-illesztéshez, hanem a passzív hi-pass szűrő része a párhuzamosan kötött tekercs.

Igényesebb megoldás, az LC szűrő meredeksége kétszer akkora (12dB/oktáv), mint a sima kondis megoldásé (6dB/oktáv).

Link to comment
Megosztás:

Profile-nak félig igaza van.

Az egy tekercs.

De semmi köze az impedancia-illesztéshez, hanem a passzív hi-pass szűrő része a párhuzamosan kötött tekercs.

Igényesebb megoldás, az LC szűrő meredeksége kétszer akkora (12dB/oktáv), mint a sima kondis megoldásé (6dB/oktáv).

Szia HIC!

Corsa C topicban írtam egy problémát tegnap (zavarszűrés), olvasd el légyszi és mondj vmi okosat rá......

Menetközben is szeretnék zenét hallgatni..... :D

Visszatérve a csipogóra: terhelhetőbb vagy hangosabb az LC szűrős megoldás? Nem használom, másik van beépítve, de meglepően kellemesen szólt ez a gyári.

Mondjuk az egyik teljesen süket, meg sem szólal, nem tudom mit csináltak vele, esetleg javítható szerinted?

G Astránál simán csak kondi volt....

Link to comment
Megosztás:

Szia HIC!

Corsa C topicban írtam egy problémát tegnap (zavarszűrés), olvasd el légyszi és mondj vmi okosat rá......

Menetközben is szeretnék zenét hallgatni..... :D

Visszatérve a csipogóra: terhelhetőbb vagy hangosabb az LC szűrős megoldás? Nem használom, másik van beépítve, de meglepően kellemesen szólt ez a gyári.

Mondjuk az egyik teljesen süket, meg sem szólal, nem tudom mit csináltak vele, esetleg javítható szerinted?

G Astránál simán csak kondi volt....

Dízel vagy benzines a Corsa?

A csipogónál nem terhelhetőbb, meg nem is hangosabb a működési tartományban, csak a vágási meredeksége nagyobb. Tehát ha pl. 5000Hz-re van beállítva a szűrő, akkor 2500Hz-en a kondis megoldás 6dB-el (fele), míg a (másodfokú) LC tagos 12dB-el (negyede) halkabb. Magyarul a nem kívánt frekikből kevesebb jut a hangszóróra az LC taggal...

Sima kondi olcsó megoldás. Az van minden kínai koax hangszóróban is.... LC tagokat az egyszerűbb passzív keresztváltókban használnak előszeretettel. Abból is lehet azért nagyobb meredekségűt építeni, van nem egy 18dB/oktávos passzív váltó. Az elektronikus keresztváltók 12dB/oktávtól (olcsó) ... 24dB/oktávig(jó) mennek...

Link to comment
Megosztás:

ELjött az idő hogy lassan hifit szerváljak az autóba. fejegység csere, erősítő mély. Ez lenne a terv most a gyári 6 hangszóró van benne gyári kazis fejjel. mélynél van egy 32cm es hangszóró Gas azthiszem. Egynelőre ez van ez is elbujva valahol szülőknél. Fejegséget egyszer majdnem vettem de letettem róla igy nem lett belőle semmi. kormányról vezérelhetőséget meg akarom tartani. Nem vagyok hozzáértő a lényeg, hogy nem is bazi hangosan de szóljon, és mélyet mindenképpen szeretnék.

Kérdés a mélyet megtartsam és szerezzek vagy építsek hozzá ládát, vagy legyen másik. illetve erősítőknél mit kell figyelni nézni. Árban nem szeretnék naon sokat költeni igy nem egyszerü a helyzet.

Link to comment
Megosztás:

Dízel vagy benzines a Corsa?

A csipogónál nem terhelhetőbb, meg nem is hangosabb a működési tartományban, csak a vágási meredeksége nagyobb. Tehát ha pl. 5000Hz-re van beállítva a szűrő, akkor 2500Hz-en a kondis megoldás 6dB-el (fele), míg a (másodfokú) LC tagos 12dB-el (negyede) halkabb. Magyarul a nem kívánt frekikből kevesebb jut a hangszóróra az LC taggal...

Sima kondi olcsó megoldás. Az van minden kínai koax hangszóróban is.... LC tagokat az egyszerűbb passzív keresztváltókban használnak előszeretettel. Abból is lehet azért nagyobb meredekségűt építeni, van nem egy 18dB/oktávos passzív váltó. Az elektronikus keresztváltók 12dB/oktávtól (olcsó) ... 24dB/oktávig(jó) mennek...

Benzines....

Korrekt, köszönöm!

Zavarszűrésre vmi?? :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Aki tudja az légyszi írja le nekem, hogy konkrétan miben is különbözik a Delco és a VDO CDR500-as. Fontos lenne mivel ismerős megkért hogy szerezzek be neki egyet és hát a jobbikat szeretném meg nemigen tudom melyik mit tud. Delco-nak a kézikönyvét leszedtem már netről de VDO-ét sehol nemtaláltam.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Aki tudja az légyszi írja le nekem, hogy konkrétan miben is különbözik a Delco és a VDO CDR500-as. Fontos lenne mivel ismerős megkért hogy szerezzek be neki egyet és hát a jobbikat szeretném meg nemigen tudom melyik mit tud. Delco-nak a kézikönyvét leszedtem már netről de VDO-ét sehol nemtaláltam.

szerintem semmiben. a delco talán újabb.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.