Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra gyári "HIFI"


Guest

Recommended Posts

Sziasztok!!

Még naon új vok itt.

Vettünk egy G Astra Caravant, 1.4 16V-t, és az lenne a kérdésem, h a VDO CDR 500al h lehet manuálisan állítani a rádió frekvenciát??

megnyomom pl a jobbra gombot és elkezd keresni automatikusan, ezt h lehet manuálra át váltani h én léptessem 5Mhz-ként???vagy nemtom hanyassával..

Szeretném kikeresni a slágert de nemtom :S

Vki aki tudja az vagy itt vagy privát üzenetben írja már le!!!

Köszönöm szépen

Car 400-nál benyomja az ember az rds gombot, vagyis, átállítja, hogy ne legyen rds és akkor a nyilakkal lehet léptetni. gondolom a tiednél sincs máshogy.

Link to comment
Megosztás:

Szaisztok!

Segítségeteket kérném aki már volt hasonló helyzetben, egy G astrát vett a haver és hátsóajtóba ugyebár nincs be vezetékelve gyárilag a gyári zene kábel, hol van annak a csatinak a vége , mert tudom hogy valameddig elvezetik és egy csatiba megáll a dolog a B oszlopnál? de hol pontosan ??? Mit kell bontani küszöb takaró vagy B oszlop takaró ?

Ha valaki tudja kérem ossza meg velem!

Köszönettel:

L

Link to comment
Megosztás:

Szaisztok!

Segítségeteket kérném aki már volt hasonló helyzetben, egy G astrát vett a haver és hátsóajtóba ugyebár nincs be vezetékelve gyárilag a gyári zene kábel, hol van annak a csatinak a vége , mert tudom hogy valameddig elvezetik és egy csatiba megáll a dolog a B oszlopnál? de hol pontosan ??? Mit kell bontani küszöb takaró vagy B oszlop takaró ?

Ha valaki tudja kérem ossza meg velem!

Köszönettel:

L

Bontani nem kell (csak az ajtókárpitot). Valójában az ajtóban van a csatlakozó, annak a kanijában még benne van a kábel, az ajtóban már nincs.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretnék a G Astrámba mélyládát és erősítőt a gyári zene mellé egyenlőre! Egy Blaupunkt MP3-as fejegységem már van!

A lehető legtöbb helymegtakarítással a csomagtartóban! Nem akarok nagy basszust/hangnyomás versenyt nyerni/ csak kiegészíteni a gyárit!

Milyen ötleteitek,tippjeitek vannak?

Találtam egy ilyet a neten http://www.tutihifi.hu/aru.php?kod=01188 mit tehet tönkre a központizárban az új fejegység!

Nekem a távirányítom az igen rossz pár hónap alatt lemerül az elem és nem nyitja,zárja a kocsit!

Új elemel újra működik pár hónapig! Lehet, hogy én pont belenyúltam a hibába? Miután megvettem a kocsit beraktam az új fejegységet szóval azt nem tudom, hogy elötte milyen volt a távirányító!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretnék a G Astrámba mélyládát és erősítőt a gyári zene mellé egyenlőre! Egy Blaupunkt MP3-as fejegységem már van!

A lehető legtöbb helymegtakarítással a csomagtartóban! Nem akarok nagy basszust/hangnyomás versenyt nyerni/ csak kiegészíteni a gyárit!

Milyen ötleteitek,tippjeitek vannak?

Találtam egy ilyet a neten http://www.tutihifi.hu/aru.php?kod=01188 mit tehet tönkre a központizárban az új fejegység!

Nekem a távirányítom az igen rossz pár hónap alatt lemerül az elem és nem nyitja,zárja a kocsit!

Új elemel újra működik pár hónapig! Lehet, hogy én pont belenyúltam a hibába? Miután megvettem a kocsit beraktam az új fejegységet szóval azt nem tudom, hogy elötte milyen volt a távirányító!

Szerintem ez max. városi legenda kategória. Ha rendesen van bekötve, nem hibásodik meg semmi. Ha a kapcsolt és fix 12V fordítva van, akkor csinál érdekes dolgokat (csipog), de nem a központi zárral, és semmi véglegeset..... 9k elég húzós 1 db védődiódáért az amúgy párszáz forintos ISO toldóban, gondolom bárhogy is, de meg kell indokolni, miért ennyi. <_<

Neked max. a távirányítód fogyaszt sokat, de ennek nincs köze az autóhoz. Nem nyomódik a gomb a zsebedben, vagy ilyesmi?

Alap hifihez nézz egy kis erősítőt + van a SAL-nak kis beépítési mélységű hangszórója, ládával, kompletten. Egyik klubtársunk használ ilyet, és ha nem is high-end, a célra mindenképpen megfelel. Mindenesetre jóárasítva van.... :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretnék a G Astrámba mélyládát és erősítőt a gyári zene mellé egyenlőre! Egy Blaupunkt MP3-as fejegységem már van!

A lehető legtöbb helymegtakarítással a csomagtartóban! Nem akarok nagy basszust/hangnyomás versenyt nyerni/ csak kiegészíteni a gyárit!

Milyen ötleteitek,tippjeitek vannak?

Találtam egy ilyet a neten http://www.tutihifi.hu/aru.php?kod=01188 mit tehet tönkre a központizárban az új fejegység!

Nekem a távirányítom az igen rossz pár hónap alatt lemerül az elem és nem nyitja,zárja a kocsit!

Új elemel újra működik pár hónapig! Lehet, hogy én pont belenyúltam a hibába? Miután megvettem a kocsit beraktam az új fejegységet szóval azt nem tudom, hogy elötte milyen volt a távirányító!

Hali,nem tudom mi köze lehet,a központinak a fejegységhez,de lehet ők olyat tudnak amit mi nem.Nekem is Blau MP3 van bent,és ahhoz lehet kapni csatlakozót,amire az erősítő ráköthető.Ha nem akarsz a világnak zenélni,akkor e

lég az olcsóbb kategória.De ha Hic kolégát megkeresed,Ő biztosan segít neked abban,hogy ne szaladj bele rossz vételbe. <_< De közben meg is előzött.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem ez max. városi legenda kategória. Ha rendesen van bekötve, nem hibásodik meg semmi. Ha a kapcsolt és fix 12V fordítva van, akkor csinál érdekes dolgokat (csipog), de nem a központi zárral, és semmi véglegeset..... 9k elég húzós 1 db védődiódáért az amúgy párszáz forintos ISO toldóban, gondolom bárhogy is, de meg kell indokolni, miért ennyi. <_<

Neked max. a távirányítód fogyaszt sokat, de ennek nincs köze az autóhoz. Nem nyomódik a gomb a zsebedben, vagy ilyesmi?

Alap hifihez nézz egy kis erősítőt + van a SAL-nak kis beépítési mélységű hangszórója, ládával, kompletten. Egyik klubtársunk használ ilyet, és ha nem is high-end, a célra mindenképpen megfelel. Mindenesetre jóárasítva van.... :)

Mondtak olyat, hogy lehet zárlatos a kulcsom! Mondjuk mind a kettő ugyan ezt csinálja! Valószínüleg először kiméretem, hogy mégis kizárjuk ezt a lehetőséget is!

Igaz mikor beraktam az új lejátszómat csak kivettem a régit és be az újat!

Ez a SAL ez tetszik és tényleg jó árba van! Ehhez milyen erősítő szuperál?

Amúgy én gondoltam olyat is, mert nézegettem hogyan lehetne zenét beépíteni!

Ha a pótkereket fordítva rakom be a helyére /ez apró hegesztéssel megoldható, hogy a kerék lefogatója alacsonyabbra kerüljön/ akkor ott egy üres tér marad!

Annak a közepébe belefér hangszóró és a csomi tartó alját mdf-ből megcsinálni, ahol van a hangszóró erősebbre és a potkeréknél a rész kivehető, ha kerékcsere folyamata lenne!

Lehet hülyén hangzik, de szerintem nem elképzelhetetlen megoldás, bár most, hogy ezt a kis ládát megláttam annyira nem is érdekel más :)

Link to comment
Megosztás:

Mondtak olyat, hogy lehet zárlatos a kulcsom! Mondjuk mind a kettő ugyan ezt csinálja! Valószínüleg először kiméretem, hogy mégis kizárjuk ezt a lehetőséget is!

Igaz mikor beraktam az új lejátszómat csak kivettem a régit és be az újat!

Ez a SAL ez tetszik és tényleg jó árba van! Ehhez milyen erősítő szuperál?

Amúgy én gondoltam olyat is, mert nézegettem hogyan lehetne zenét beépíteni!

Ha a pótkereket fordítva rakom be a helyére /ez apró hegesztéssel megoldható, hogy a kerék lefogatója alacsonyabbra kerüljön/ akkor ott egy üres tér marad!

Annak a közepébe belefér hangszóró és a csomi tartó alját mdf-ből megcsinálni, ahol van a hangszóró erősebbre és a potkeréknél a rész kivehető, ha kerékcsere folyamata lenne!

Lehet hülyén hangzik, de szerintem nem elképzelhetetlen megoldás, bár most, hogy ezt a kis ládát megláttam annyira nem is érdekel más <_<

Elég sok emberkének van ugy beépítve,és igényesen meg lehet csinálni,de akkor az erősítőt is ugy illene berakni.De azt Neked kell tudnod,hogy mennyire használod a csomagtartót.Az a kis láda elég korrektnek tűnik nem foglal nagy helyet.

Link to comment
Megosztás:

Elég sok emberkének van ugy beépítve,és igényesen meg lehet csinálni,de akkor az erősítőt is ugy illene berakni.De azt Neked kell tudnod,hogy mennyire használod a csomagtartót.Az a kis láda elég korrektnek tűnik nem foglal nagy helyet.

nekem simán fel van csavarozva az erősitő a háttámlára,a másik meg bal oldalra,elég egyszerű megoldás,és a háttámla dőlése miatt amugy sem foglal nagy helyet...

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

nos lenne egy problémám!

most cseréltem le a gyári car300-ast,egy LG-re,és műkszik meg minden,csak:

-nem menti az állomásokat,pedig átkötöttük,h kapjon állandó tápot!

-előtte működött -a km/h óra- utána már nem!fordulatszámmérő... minden jó,csaka sebességmérő,és a km számláló nem jó!

kérleksegitsetek!valamit rosszul csináltunk?

köszike!

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

nos lenne egy problémám!

most cseréltem le a gyári car300-ast,egy LG-re,és műkszik meg minden,csak:

-nem menti az állomásokat,pedig átkötöttük,h kapjon állandó tápot!

-előtte működött -a km/h óra- utána már nem!fordulatszámmérő... minden jó,csaka sebességmérő,és a km számláló nem jó!

kérleksegitsetek!valamit rosszul csináltunk?

köszike!

Én megnézném még egyszer hogy jó helyen vannak e az áramok és a test,ezzel kezdeném....

Link to comment
Megosztás:

Én megnézném még egyszer hogy jó helyen vannak e az áramok és a test,ezzel kezdeném....

általában piros és citromsárga szálakra kell fix áramot adni,akkor meg kell hogy jegyezze az állomásokat,ha akkor sem működik és minden jó helyen van,próbáld meg lehúzni a magnót,és ugy kipróbálni,hogy jók e a műszerek...

Link to comment
Megosztás:

Én megnézném még egyszer hogy jó helyen vannak e az áramok és a test,ezzel kezdeném....

megnéztük,ha nincs rajta a magnó,akkor működik!

a régi rádióval jó,működik,az újjal elszáll a km//h óra.

én ami megfordulta fejemben,megpróbáltam,nincs ötletem!

Link to comment
Megosztás:

megnéztük,ha nincs rajta a magnó,akkor működik!

a régi rádióval jó,működik,az újjal elszáll a km//h óra.

én ami megfordulta fejemben,megpróbáltam,nincs ötletem!

esetleg valami kapcsolási rajz ez ügyben!h hogy vannak pontosan a vezetékek a kocsiban!1,4 astra g,2000 évjárat!

Link to comment
Megosztás:

esetleg valami kapcsolási rajz ez ügyben!h hogy vannak pontosan a vezetékek a kocsiban!1,4 astra g,2000 évjárat!

ott szerintem nem lesz jó helyen az áram része a dolgoknak,ki kell lámpázni,kapcsolási rajz esetleg este..... De ahogy emlékszem az opelnak nem teljesen ugyanott vannak a szálak mint a szabvány,de ez nem tuti,tehát ha a gyári stekkert rádugod a fejegységre nem lesz jó..

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

nos lenne egy problémám!

most cseréltem le a gyári car300-ast,egy LG-re,és műkszik meg minden,csak:

-nem menti az állomásokat,pedig átkötöttük,h kapjon állandó tápot!

-előtte működött -a km/h óra- utána már nem!fordulatszámmérő... minden jó,csaka sebességmérő,és a km számláló nem jó!

kérleksegitsetek!valamit rosszul csináltunk?

köszike!

Opeleknél az állandó és a kapcsolt 12V fordítva van kiosztva (nem szabványos). Cseréld át és szüntesd meg a buhera átkötést!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne egy olyan problémám hogy egyik napról a másikra a rádió elkezdett vacakolni. Autómatikus keresésnél nem találja meg az adókat. Nagyon gyengének tűnik a jel, mert eddig nem nagyon recsegett, most picit távolabb megyek a várostól és máris nem találja vagy nagyon recseg.

Nincs valakinek valami ötlete hogy mi lehet vele a baj? Egy Philips Car 400-as rádió van a kocsiban.

Köszi, LaLe

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne egy olyan problémám hogy egyik napról a másikra a rádió elkezdett vacakolni. Autómatikus keresésnél nem találja meg az adókat. Nagyon gyengének tűnik a jel, mert eddig nem nagyon recsegett, most picit távolabb megyek a várostól és máris nem találja vagy nagyon recseg.

Nincs valakinek valami ötlete hogy mi lehet vele a baj? Egy Philips Car 400-as rádió van a kocsiban.

Köszi, LaLe

Szia. Én főleg az antenna és környékét nézném meg,nem e meglazult valami,kinti antenna vég,esetleg a magnó hátulján,asszem valahol toldva is van az antenna kábel gyárilag.

Link to comment
Megosztás:

Szia. Én főleg az antenna és környékét nézném meg,nem e meglazult valami,kinti antenna vég,esetleg a magnó hátulján,asszem valahol toldva is van az antenna kábel gyárilag.

A kinti antennát kb 10* csavartam le majd vissza. De a rádiót még nem szedtem ki, hogy megnézzem esetleg a hátuljában nem-e lazult ki az antenna kábel. Ha lesz egy kis időm, akkor kiszedem belőle. Csak kiszedő nélkül kicsit mókás.

Köszi a választ. Utána nézek

Link to comment
Megosztás:

A kinti antennát kb 10* csavartam le majd vissza. De a rádiót még nem szedtem ki, hogy megnézzem esetleg a hátuljában nem-e lazult ki az antenna kábel. Ha lesz egy kis időm, akkor kiszedem belőle. Csak kiszedő nélkül kicsit mókás.

Köszi a választ. Utána nézek

sok sikert

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne egy olyan problémám hogy egyik napról a másikra a rádió elkezdett vacakolni. Autómatikus keresésnél nem találja meg az adókat. Nagyon gyengének tűnik a jel, mert eddig nem nagyon recsegett, most picit távolabb megyek a várostól és máris nem találja vagy nagyon recseg.

Nincs valakinek valami ötlete hogy mi lehet vele a baj? Egy Philips Car 400-as rádió van a kocsiban.

Köszi, LaLe

Ezzel szívtam én is (ugyanez a konfiguráció). Kiszedtem a rádiót, kiszedtem a keretet. összedugtam odakint. Aztán keret nélkül dugtam csak rá az antennát és lőn, az antenna 1,5 mm-el jobban rá lehetett tolni. Elő afelx, levágtam a hátsú részét a tartókeretnek, lefestettem (nehogy rozsdásodjon már) vissza minden és jobb lett. Azért M1-en még nem a legjobb, Pestfelé még berecseg, de már nem annyira nagyon gáz, mint volt. Most olcsó Hirschmann antennaerősítőt lesek hozzá.

Link to comment
Megosztás:

Ezzel szívtam én is (ugyanez a konfiguráció). Kiszedtem a rádiót, kiszedtem a keretet. összedugtam odakint. Aztán keret nélkül dugtam csak rá az antennát és lőn, az antenna 1,5 mm-el jobban rá lehetett tolni. Elő afelx, levágtam a hátsú részét a tartókeretnek, lefestettem (nehogy rozsdásodjon már) vissza minden és jobb lett. Azért M1-en még nem a legjobb, Pestfelé még berecseg, de már nem annyira nagyon gáz, mint volt. Most olcsó Hirschmann antennaerősítőt lesek hozzá.

mondjuk szerintem alapból gyenge az antenna a g astrákban...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.