Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra gyári "HIFI"


Guest

Recommended Posts

Sziasztok!

Én épp cserélni szándékszom a gyári F Astra hangszórókat, mert az egyiknek szakadt a membránja, és egyébként is 14 évesek már. :)

Kérnék szépen egy kis segítséget. Még nem volt időm nagyon szétnézni, de azt láttam, hogy valami speciális sarú van a hangszórókon. Lehet hülyeség, de ép azért kérdezem, mert nem tudom. :D

Illetve érdekelne még, hogy ha valaki cserélt már, akkor hány colost vett, és mit ajánlana márkába, esetleg árba.

Köszönöm a segítséget, nyugodtam írjatok PÜ-t is, ha valami olyanról lenne szó.

Üdv, Norbi

Link to comment
Megosztás:

Gyári beépítésű tucat hangszóróról van szó? Megéri azt javíttatni? :)

A dilemma ott van, hogy mivel elég régi 20 éves, ezért a bontottak is hasonló állapotban vannak. Gyári ugye már nincs. Ha valami jobb minőségű nem gyárit keresek annak a felfogatásával lesznek bajok, mert már ugye régi technika.

Link to comment
Megosztás:

A dilemma ott van, hogy mivel elég régi 20 éves, ezért a bontottak is hasonló állapotban vannak. Gyári ugye már nincs. Ha valami jobb minőségű nem gyárit keresek annak a felfogatásával lesznek bajok, mert már ugye régi technika.

Szia a Pioneer gyárt kimondottan a gyári helyére beépíthető,hangszórókat,lehet kapni külön kiemelő keretet is,és abba be lehet tenni,nagyon sok fajta hangszórót.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Érdekes tapasztalat: kiszedtem a gyári CAR300 kazettásmagnót, és egy Sony MP3 játszós került a helyére, teljesen gyári ISO csatlakozó bekötéssel (egyik oldalon sem variáltam semmit). Ahogy várható volt, a kocsi kijelzőjének alsó sora eltűnt mikor bekapcsoltam a rádiót. De, néhány alkalom (3-5 indítás és rádió bekapcsolás) után már nem tűnik el az alsó sor a kijelzőről, ugyanúgy mutatja az időt, hőmérsékletet és dátumot, függetlenül attól, hogy a rádió be van-e kapcsolva vagy sem. Persze csak ha rajta vana a gyújtás.

Ez normális? :) CD és rádió is jól működik, a csatlakozások rendben csatlakoznak... A kocsi németországi eredetileg, lehet hogy valami "okosabb" szoftver fut benne, ami észreveszi, hogy fölösleges várni az RDS infót a magnótól?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Érdekes tapasztalat: kiszedtem a gyári CAR300 kazettásmagnót, és egy Sony MP3 játszós került a helyére, teljesen gyári ISO csatlakozó bekötéssel (egyik oldalon sem variáltam semmit). Ahogy várható volt, a kocsi kijelzőjének alsó sora eltűnt mikor bekapcsoltam a rádiót. De, néhány alkalom (3-5 indítás és rádió bekapcsolás) után már nem tűnik el az alsó sor a kijelzőről, ugyanúgy mutatja az időt, hőmérsékletet és dátumot, függetlenül attól, hogy a rádió be van-e kapcsolva vagy sem. Persze csak ha rajta vana a gyújtás.

Ez normális? :) CD és rádió is jól működik, a csatlakozások rendben csatlakoznak... A kocsi németországi eredetileg, lehet hogy valami "okosabb" szoftver fut benne, ami észreveszi, hogy fölösleges várni az RDS infót a magnótól?

Az állandó és a kapcsolt 12V sem lett átcserélve? :D Pedig Opel jellemző az ISO-hoz képest fordított kiosztás. Erről a fordítottságról gyakran megfeledkeznek, ami az utólag beépített egységek feledékenységét okozza.

Link to comment
Megosztás:

Az állandó és a kapcsolt 12V sem lett átcserélve? :) Pedig Opel jellemző az ISO-hoz képest fordított kiosztás. Erről a fordítottságról gyakran megfeledkeznek, ami az utólag beépített egységek feledékenységét okozza.

Igen, szerintem fordítva van, mivel nem cseréltem meg a vezetékeket egyik oldalon sem. Viszont nem lett feledékeny a rádióm. Igaz, így gyújtás ráadás/elvétel hatására nem kapcsol be/ki. Este kipróbálom, mi történik ha helyesen kötöm be. Köszi, nem tudtam hogy az Opelben fordítva vannak a vezetékek.

Link to comment
Megosztás:

Hátul lehet, hogy jó, de engem - mint írtam is - elöl zavart.

A fadert told el előre jobban és akkor nem fogod hallani hátulról. Mondjuk nekem tökre tetszik hogy hátulról is jön a hang tök jó térhatása van. Emiatt én a fadert hátra tolom el és akkor hátulról jobban jön a hang. De ha téged zavar akkor told el előre.

Link to comment
Megosztás:

A fadert told el előre jobban és akkor nem fogod hallani hátulról. Mondjuk nekem tökre tetszik hogy hátulról is jön a hang tök jó térhatása van. Emiatt én a fadert hátra tolom el és akkor hátulról jobban jön a hang. De ha téged zavar akkor told el előre.

És akkor adok egy pofont a xarnak! :o Teljesen értelmét veszti a hátsó csipogó. Arról nem is szólva, hogy a hátul ülő kagylózhat rendesen, mert ugye külön a csipogóból nem tudok hangot előre terelni, csak "zusammen".

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valaki meg tudná nekem mondani, hogy milyen kapcsolatban áll a gyári rádiósmagnó és a távirányítós központi zár? Ugyanis most akartam kicserélni egy CD-sre és az egyik pillanatról a másikra már nem is működik. Ha nincs benne semmi akkor is működik meg ha a gyári van benne akkor is,de mihelyst beletszem az újat, akkor az ajtót nem akarja bezári, csak kinyitni. Ha valaki tud valami okos megoldást akkor légyszi írjon.Köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valaki meg tudná nekem mondani, hogy milyen kapcsolatban áll a gyári rádiósmagnó és a távirányítós központi zár?

Nálam semmilyen kapcsolatuk nincs.Mikor szól a rádió bezárhatom,kinyithatom nem reagál rá!

Szerintem ,ha jól van egy másfajta készülék bekötve annak sem kell reagálni a közp.zárra!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valaki meg tudná nekem mondani, hogy milyen kapcsolatban áll a gyári rádiósmagnó és a távirányítós központi zár? Ugyanis most akartam kicserélni egy CD-sre és az egyik pillanatról a másikra már nem is működik. Ha nincs benne semmi akkor is működik meg ha a gyári van benne akkor is,de mihelyst beletszem az újat, akkor az ajtót nem akarja bezári, csak kinyitni. Ha valaki tud valami okos megoldást akkor légyszi írjon.Köszi

csak elvan kötve....más baj nincs :o

Link to comment
Megosztás:

csak elvan kötve....más baj nincs :o

Sokat gondolkodtam mi is lehet a cartársnál elkötve. A rajzot nézegetve nem igazán látok közös pontot a rádió és a kp zár vezérlő között. Egyedül a kapcsolt pozitív meg a kp zár gyújtás bemenete van ugyanazon a körön. De ez sem lehet probléma mert elvileg valamilyen szinten a bizti táblánál az összes pozitív találkozik. Szóval nem értem. de lehet a sok rajznézegetés közben vmit nem vettem észre.

Link to comment
Megosztás:

Sokat gondolkodtam mi is lehet a cartársnál elkötve. A rajzot nézegetve nem igazán látok közös pontot a rádió és a kp zár vezérlő között. Egyedül a kapcsolt pozitív meg a kp zár gyújtás bemenete van ugyanazon a körön. De ez sem lehet probléma mert elvileg valamilyen szinten a bizti táblánál az összes pozitív találkozik. Szóval nem értem. de lehet a sok rajznézegetés közben vmit nem vettem észre.

na az van:

két pozitív szál van ,egy kapcsolt (15-ös ág) és egy fix (30-as ág)

tehát ha 15-re jut áram 30-as ágból és nem érzékel kulcs jelet akkor történik ez....

ha jól gondolom :o

Link to comment
Megosztás:

na az van:

két pozitív szál van ,egy kapcsolt (15-ös ág) és egy fix (30-as ág)

tehát ha 15-re jut áram 30-as ágból és nem érzékel kulcs jelet akkor történik ez....

ha jól gondolom :o

Uram uram! Ott a pont teljesen igazad van!!! Tehát akkor a cartárs kocsiába az utólagos magnó iso csatiában vagy a magnó belsejében összekötve van a kapcsolt ill a fix pozitív. Egy multi ezt pikk pakk megmutatná!

Link to comment
Megosztás:

Uram uram! Ott a pont teljesen igazad van!!! Tehát akkor a cartárs kocsiába az utólagos magnó iso csatiában vagy a magnó belsejében összekötve van a kapcsolt ill a fix pozitív. Egy multi ezt pikk pakk megmutatná!

szerintem itt is az lehet a probléma hogy az Opel csatlakozó nem ugyan olyan kiosztású mint az ISO

talán egy szál a különbség....

Link to comment
Megosztás:

szerintem itt is az lehet a probléma hogy az Opel csatlakozó nem ugyan olyan kiosztású mint az ISO

talán egy szál a különbség....

Elvileg a kicserélt pozitív "a fejegységek feledékenységét okozza a kulcs kihúzása után",de semmiképpen sem táplálhat vissza a másik pozitív felé!

Link to comment
Megosztás:

Elvileg a kicserélt pozitív "a fejegységek feledékenységét okozza a kulcs kihúzása után",de semmiképpen sem táplálhat vissza a másik pozitív felé!

nekem se gyári van...nincs feledékenység.. :o ,de csak bent van a kulcs akkor megy....

akkor ezt is megbeszéltük :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.