Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra gyári "HIFI"


Guest

Recommended Posts

Én is Philips CCR600+Philips 4-es középkonzolba való CD tárral vettem az autót, de minden buckán megugrott, kanyarokban csak hol a jobb, hol a bal hangcsatorna szólt. Meg is szabadultam tőle, vettem egy Kenwood KDC-V6090R-t de ez is csak négyévig bírta ugrálások nélkül. Most nincs magnóm, de már fogalmam nincs milyet vegyek. Egy kikötésem van, hogy ne üssön el annyira az autó belsejétől - hideg ráz az ezüstös színben pompázó, VW megvilágítású csiri-biri magnóktól.

Link to comment
Megosztás:

Én is viszolygok az ezüst csilli-villi rádióktól, de úgy alakult, hogy nekem is egy ezüst előlapos rádió került az autómba. Nagyon-nagyon szeretem, és tényleg gyönyörűen szól.

Ez egy Blaupunkt Bremen MP74.

coupe4s.jpg

Eredetileg a keret is (az előlap körül) ezüst volt, de megrendeltem hozzá egy "kisebb" modell fekete keretét és azt raktam rá, így szerintem egész kulturált (diszkrétebb, ezüst mentesebb) külseje lett.

Így nem üt el annyira a középkonzoltól. Ráadásul a változtatható kijelző- és billentyűszínnel tökéletesen rá lehet hangolni az árnyalatot az astra narancssárgás belső világításához.

Nekem tetszik. :)

De ami fontosabb, tényleg nagyon szépen szól.

Link to comment
Megosztás:

Én is viszolygok az ezüst csilli-villi rádióktól, de úgy alakult, hogy nekem is egy ezüst előlapos rádió került az autómba. Nagyon-nagyon szeretem, és tényleg gyönyörűen szól.

Ez egy Blaupunkt Bremen MP74.

Eredetileg a keret is (az előlap körül) ezüst volt, de megrendeltem hozzá egy "kisebb" modell fekete keretét és azt raktam rá, így szerintem egész kulturált (diszkrétebb, ezüst mentesebb) külseje lett.

Így nem üt el annyira a középkonzoltól. Ráadásul a változtatható kijelző- és billentyűszínnel tökéletesen rá lehet hangolni az árnyalatot az astra narancssárgás belső világításához.

Nekem tetszik. :)

De ami fontosabb, tényleg nagyon szépen szól.

Nagyon szép!

A könyöklö nem gyári ugye?

Off

Link to comment
Megosztás:

Örülök, ha tetszik, és köszönöm. :P

Most nekem mennyibe volt, vagy mi a bolti ára? :) (természetesen nem lopott!!!)

A bolti ára 149.900,- (legutóbbi infoim szerint. Azóta lehet, hogy már lejjebb van) (most láttam valahol 139.900,- ért)....

A könyöklő nem gyári. Utólagos.

Szerettem volna a könyöklőt behúzatni olyan színűre mint az ajtók, de nem találok olyan színű anyagot sehol, pedig már kerestem bőrbútor gyártónál, autókárpitosnál, stb... ;)

De lehet, hogy nem is olyan rossz így sem... :D ;)

Módosítva : Speed
Link to comment
Megosztás:

Én is viszolygok az ezüst csilli-villi rádióktól, de úgy alakult, hogy nekem is egy ezüst előlapos rádió került az autómba. Nagyon-nagyon szeretem, és tényleg gyönyörűen szól.

Ez egy Blaupunkt Bremen MP74.

coupe4s.jpg

Eredetileg a keret is (az előlap körül) ezüst volt, de megrendeltem hozzá egy "kisebb" modell fekete keretét és azt raktam rá, így szerintem egész kulturált (diszkrétebb, ezüst mentesebb) külseje lett.

Így nem üt el annyira a középkonzoltól. Ráadásul a változtatható kijelző- és billentyűszínnel tökéletesen rá lehet hangolni az árnyalatot az astra narancssárgás belső világításához.

Nekem tetszik. :rolleyes:

De ami fontosabb, tényleg nagyon szépen szól.

Nagyon szép az autó belseje, és illik a rádió az autó belsejéhez. De azért a rádióban elég sok a fekete szín. Az enyémnek totál fekete a belseje. Club felszereltségű. :blink:
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kicseréltem az F-emet egy G-re most 3 éves.

Papirok átvesz :D ,kereskedésből (szalon) kigördül ;) ,

CDR500 a bekapcskor befos ;) , szalonba visszavisz ;) , kerskedő kiszerelv :rolleyes: , javításra elküld ;) , én meg két hete várok :blink: .

Tudna valaki abban segíteni, holtudnék CDR-500 as CD-s rádiót venni (olcsón) vagy olyan típust amit a kormányon levő vezérlőgombok tudnak irányítani.

Köszi ;)

Link to comment
Megosztás:

Nagyon szép az autó belseje, és illik a rádió az autó belsejéhez. De azért a rádióban elég sok a fekete szín. Az enyémnek totál fekete a belseje. Club felszereltségű. :rolleyes:

Köszi. Szerintem van fekete az autó belsejében nálam is... igaz nem sok, de azért nem üt el így annyira...

szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Lehet hogy elküldtök melegebb éghajlatra, de lenne 1 kérdésem.

Van egy sony cdx mp30 tip. rádióm, + 1 philips dc082 cd táram. A kérdés az, hogy össze lehet-e ezeket hozni, eccerüen?

Bocsi ha esetleg nem ide illő, de nem találtam mást.

Ilyen problémával már voltam egy auto hifi stúdióban. Ott azt mondták, hogy különböző márkák fejegységeit és cd tárait nem lehet össze hozni. Még márkán belül is, különböző évjáratoknál, szintén előjön ez a probléma.

Az mondjuk engem is érdekelne, hogy pl. a Blaupunktomat össze lehetne-e hozni a gyári Opel (philips) CD tárral?
Lehetetlen.Lásd előző hozzászólásomat. Főleg a gyári Philips cd tár az ISO csatlakozóba van bekötve, ahol a gyári magnó a gyári kijelzővel és kormány távvezérlővel is összekapcsolódik.
Link to comment
Megosztás:

Miiiiiii? Ki merészeli ezt HIFI-nek nevezni!!!

Idegbaj az egész, drága és nem is jó. Az enyém kb 8 perc után be is szart.

:rolleyes: :blink: ;)

Azért ez ebben a formában nem igaz! A gyári hangszórok a fizikai adottságaikhoz képest nagyon szépen szólnak... (csak kell hozzá egy megfelelő jelt adó fejegység! :D)

A gyári fejegységek tényleg nincsenek a hangtechnika csúcsán, de azért meglehetősen kellemesen tudnak szólni. Sok egyszerű autórádiót elvernek... Persze bőven akad sokkal jobb is náluk! ;)

Link to comment
Megosztás:

Bekerült az új "zenekar" az ótóba... :blink:

De a rövidtávú tapasztalatom : nem is olyan rossz a gyári install... :rolleyes:

Vagy én vártam sokat egy Blau-tól ?

Majd mutatok egy másik Blaut... és eldöntöd! ;)

Amúgy Tomi is azt mondta, hogy az ő MP74-ese is szebben szól, mint az MP53-asa szólt (53-volt, ugye?)

Amúgy, ha nem lennének a különböző hangzásképek és a sok csatis ekvalézer a Bremen-ben... bizony, nem biztos, hogy jobb lenne, mint mások...

Link to comment
Megosztás:

Majd mutatok egy másik Blaut... és eldöntöd! :rolleyes:

Amúgy Tomi is azt mondta, hogy az ő MP74-ese is szebben szól, mint az MP53-asa szólt (53-volt, ugye?)

Amúgy, ha nem lennének a különböző hangzásképek és a sok csatis ekvalézer a Bremen-ben... bizony, nem biztos, hogy jobb lenne, mint mások...

Öreg szakim azt mondta anno,hogy ha jó a forrás és jó az erősítő nem kell EQ!

Nem rosszak a baluk,de olvasóban pio szerintem többet tud és szerintem organikusabb a hangja is!

Link to comment
Megosztás:

Öreg szakim azt mondta anno,hogy ha jó a forrás és jó az erősítő nem kell EQ!

Nem rosszak a baluk,de olvasóban pio szerintem többet tud és szerintem organikusabb a hangja is!

A Bremen MP74 azt tudja, hogy egy bemérőmikrofon segítségével méri a hangszórók hangzását külön-külön és a 4x27 sávos EQ segítségével egyrészt optimalizálja a hangzást, másrészt lekeveri a zajos, berezonálós hangsávokat.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
Próbálj szerezni hozzá "gyári" CDs autórádiót.

Vagy elképzelhető, hogy tudsz hozzá CD-tárat vásárolni.

Szeva! Van egy CDR500-asom még a Warburgomba használtam kijelző nélkül, évekkel ezelött. De bemen tenném a kocsiba, a csomagtartón kívül máshova! Nem játsza le az RW-s lemezt sem!

Üdv: Zulu

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Én is családapa vagyok. Nekem is egy 300as van benne, de szeretnék egy gyári CD-st. Nem tudom, hogy csak ki kell cserélni és kész, vagy madzagolni is kell a dolgot. Aki tudja írja meg. Ha valaki tud egy ilyet nem sok pénzért, megköszönném ha szólna. Vagy van valakinek valami használható ötlete, kevés bontással? Nem akarok semmi extra dolgot, csak CD-t halgatni.

KÖSZI

AGA

Ne akard a gyári cd lejátszót! olcsóbb és jobb akár melyik másik! Az én CDR500-asom nem hajlandó lejátszani az RW-t, de a sima túlirt lmezt sem!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.