Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

FBalazs

Recommended Posts

...legtöbbször Verbatim újraírhatóra és mindig zokszó nélkül vitte.

Nekem az újraírható lemezre mindig CD errort ír ki és kiköpi. A sima egyszer írható CD-R lemezzel nincs semmi gondja bármilyen (eddig általam próbált) márkájú lemez is legyen és bármilyen író bármely módjával is írom ki.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Amennyiben valamelyikőtök multimédiás fejegység vásárlásán gondolkodna, annak, azoknak írnék pár sort a tapasztalatomról.

Én egy Eonon GM5156-os modell mellett döntöttem : http://www.eonon.com/Car-GPS/Specific-Car-GPS/GM5156.html

Ezt közvetlenül a gyártótól rendeltem Hongkongból, térkép szoftver nélkül, mivel kis hazánk térképét nem tartalmazza egyik opció sem. Gondoltam hogy annak beszerzése nem nagy probléma a világháló segítségével. A csomaggal megküldött számla kb. feleannyi összegről szólt, mint a tényleges vételár. Kezdtem örülni hogy így kevesebb lesz a fizetendő vám, de éber vámtisztjeink szerint akármi is volt a csomagban az nem annyiba került mint a számlán szereplő összeg, így bekérték az átutalásról szóló kimutatást. Innentől bukott a kevesebb vám fizetésének lehetősége... A végösszeg (fejegység + tolatókamera + vám + szállítás) kb. 130 000 Ft-lett.

A készülékhez minden szükséges kellék is csomagolva volt a beszereléshez, értem ezalatt a fejegység kiszedő szerszámot (nem kell pl. szegekkel zsonglőrködni), CAN BUS modul, wi-fi-, és GPS antenna, Fakra-ISO átalakító, távirányító, külső mikrofon a bluetooth-os kihangosítóhoz.

Az eredeti mp3-as rádió kiszedése is gyorsan megejthető a kapott kiszedővel. Nem lett letanítva, nem akarom eladni. Az "alap" kábelek gyorsan a helyükre csatlakoztathatók. A két kapott antenna viszonylag hosszú vezetékkel rendelkezik, így azokat ki-ki oda vezeti ahol neki szimpatikus. Én a GPS antennát a jobb oldali "A" oszlopra pattintottam fel (mágneses a talpa) olyan magasságban ahol már a tetőkárpit takarásában van, pont elfér alatta. Az "A" oszlop műanyag takaró eleme három patenttal van rögzítve, a strapát is jól bírták (többször is levettem). A WI-FI antennát felvezettem az elől lévő utastér világítás elemei felé, így az is takarásban van. A külső mikrofonhoz rövidebb vezeték van, ezt sajna csak menet közben vettünk észre, mikor azt is fel szerettük volna vinni a belső visszapillantó mögé. Végül a bal oldali "A" oszlop műanyag takaró eleme felső szélére lett felcsíptetve. A fejegység helyére tételéhez nem árt ha a párotok segít (vagy valaki akinek viszonylag kicsi keze van). A rengeteg ki-, és bemenet, és a kábelek eldolgozása nem egyszerű nagy kézzel, hátsó műanyag alkatrészek megnyírbálása nélkül. Van két USB kivezetés is a fejegység hátulján, de azokat is elég rövidre szabták (szerintem). Mivel azt gondoltam ki hogy a kézifék alatti TECH2- es csatlakozót is takaró elem alatt szeretném legalább az egyik USB-t kivezetni, ahhoz egy USB hosszabbító vezetéket kellett vennem kb 700 pénz. A bekapcsolás után egyből kiderült hogy a rádió nem oké, nem talált állomást magától. Kézzel pár állomást be lehetett cserkészni, de nagyon rossz, gyenge minőségben. Próbáltunk pár régi a garázsban fellelhető másik antennát, de hiába. Írtam az eladónak hogy van-e ötlet, tanács. Ajánlottak egy Metra 40-EU55 adaptert, amit meg is rendeltem, azóta megjött és be is szereltük. Immáron a rádió is teljesen jól működik. A DLNA funkció használatához le kellett tölteni egy alkalmazást a telefonra. Képet. zenét, videót is megjelenít a kijelzőn a telefonról. A Bluetooth-os kihangosító jól működik. A fej a dvd-t szépen viszi, avi-t is játszik. MicroSd-ről is kezeli az általa ismert formátumokat és pendrive-ról is. A GPS is jól használható, igaz hogy elég lent van a kijelző, de nem zavaró (szerintem), bár ha erősen besüt a nap a kocsiba, akkor azért nehezebben kivehető hogy mi is van 7"-os kijelzőn.

Összességében nem rossz kis kütyü, megmaradt a kormányról való vezérlés és két év garanciát is vállalnak rá.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok

Nem rég vásároltunk egy H astrát.

A gyári hangszórókat vagy hangzást kicsit gyengusznak tartom.Hangereje még volna is, de nincs benne olyan szép mély stb...

A gyári fejegységet hagynám, de a hangszórókat lehet hogy cserélném.

Van valakinek valami ötlete mit/hol ? vagy tapasztalat kinek mi jött be?

(Bp en élek)

üdv Péter

Link to comment
Megosztás:

Kérdés: Cd70 egység van a kocsimba és a navi részbe az írott tdk -r cd-t tökéletesen olvassa, viszont ha erre írok mp3-t és betesem a felső (audió részbe) akkor kiírja, hogy Invalid cd.

Valakinek vmi ötlete?

szia!

Elég érzékeny a mehajtó az MP3 lemezek lejátszására, minél lassabban érdemes írni a lemezt, akkor elvileg mennie kell!

Vagy esetleg egy AUX bemenet is áthidalhatja a problémát, akkor nem is kell CD!

Link to comment
Megosztás:

Asszem a 9gomboshoz még nincs, én is bombáztam emiatt.

Sziasztok!

Egyelőre a Blaupunkt modellekhez tudom megoldani a bemenetet, a 9 gombos is folyamatban van már vettem egy fejegységet és nézem a lehetőségeket, ha sikerül valamit elérnem jelzek!

Üdv.Somi

Módosítva : Somi
Link to comment
Megosztás:

Az aux kimenetet hová kötöd? Ha van beépített gyári Bluetooth az akadály?

Sziasztok!

Egyelőre a Blaupunkt modellekhez tudom megoldani a bemenetet, a 9 gombos is folyamatban van már vettem egy fejegységet és nézem a lehetőségeket, ha sikerül valamit elérnem jelzek!

Üdv.Somi

Link to comment
Megosztás:

Az aux kimenetet hová kötöd? Ha van beépített gyári Bluetooth az akadály?

Szia!

A kimenetet az a végfok bemenetére kötöm!

A bemenethez a telefonkihangosító bemenetét vagy ha MP3-as a lejátszó akkor az MP3 bemenetét lehet használni!

Gyári alatt UHP4 modult értesz?

Link to comment
Megosztás:

Szia!

A kimenetet az a végfok bemenetére kötöm!

A bemenethez a telefonkihangosító bemenetét vagy ha MP3-as a lejátszó akkor az MP3 bemenetét lehet használni!

Gyári alatt UHP4 modult értesz?

Az enyémet hova kötötted? Emlékszel még esetleg? (CD70NAVI)

Csak mert elképzelhető, hogy szeretnék a közeljövőben beszereltetni egy telefon kihangosítót (CK-200).

Ezzel ugye nem lesz gond? :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Az enyémet hova kötötted? Emlékszel még esetleg? (CD70NAVI)

Csak mert elképzelhető, hogy szeretnék a közeljövőben beszereltetni egy telefon kihangosítót (CK-200).

Ezzel ugye nem lesz gond? :unsure:

CD70-nél és DVD90-nél nincsilyen gond, mert az aux bemenet teljesen gyári helyre kerül, nyugodtan köthetsz rá bármilyen kihangosítót!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Igen gyári alatt az uhp4-et értem. De mivel 9 gombos cd30mp3 van a kocsiban egyelőre csak költői a kérdés :-)

Szia!

A kimenetet az a végfok bemenetére kötöm!

A bemenethez a telefonkihangosító bemenetét vagy ha MP3-as a lejátszó akkor az MP3 bemenetét lehet használni!

Gyári alatt UHP4 modult értesz?

Link to comment
Megosztás:

szia!

Elég érzékeny a mehajtó az MP3 lemezek lejátszására, minél lassabban érdemes írni a lemezt, akkor elvileg mennie kell!

Vagy esetleg egy AUX bemenet is áthidalhatja a problémát, akkor nem is kell CD!

Az a baj, hogy néró programmal szoktam írni, az meg 10x-esnél nem engedi lassabban írni. Viszont a navi cd-t is úgyan így írtam és tökéletesen fút. Írjak sima audiót, vagy keresek valami olyan programot, ami tud még 2x sebességgel írni?

Az aux bemenet az tudom, hogy van, de oda mit kössek mp3 lejátszót, vagy mire gondolsz? Mondjuk nem szeretnék össze vissza zsinort meg minden szart (fm transzmittert) mint annó a suzukiba...

Segítséged előre is köszönöm.

Módosítva : JOKE21
Link to comment
Megosztás:

Szia,

Az is egy megoldás lehet, ha veszel egy bluetooth zene fogadót, vagy hogy is hívják, amit bedugsz az aux-ba. A bluetooth zene fogadóra pedig telefonnal küldöd a zenét. Én nálam most ez a cél, ha végre megjön. Ha van kihangosító az autódban, akkor pedig elnézést kérek.

zsambek`

Az a baj, hogy néró programmal szoktam írni, az meg 10x-esnél nem engedi lassabban írni. Viszont a navi cd-t is úgyan így írtam és tökéletesen fút. Írjak sima audiót, vagy keresek valami olyan programot, ami tud még 2x sebességgel írni?

Az aux bemenet az tudom, hogy van, de oda mit kössek mp3 lejátszót, vagy mire gondolsz? Mondjuk nem szeretnék össze vissza zsinort meg minden szart (fm transzmittert) mint annó a suzukiba...

Segítséged előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Az a baj, hogy néró programmal szoktam írni, az meg 10x-esnél nem engedi lassabban írni. Viszont a navi cd-t is úgyan így írtam és tökéletesen fút. Írjak sima audiót, vagy keresek valami olyan programot, ami tud még 2x sebességgel írni?

Az aux bemenet az tudom, hogy van, de oda mit kössek mp3 lejátszót, vagy mire gondolsz? Mondjuk nem szeretnék össze vissza zsinort meg minden szart (fm transzmittert) mint annó a suzukiba...

Segítséged előre is köszönöm.

Milyen fejegységed van?

Link to comment
Megosztás:

Szia,

Az is egy megoldás lehet, ha veszel egy bluetooth zene fogadót, vagy hogy is hívják, amit bedugsz az aux-ba. A bluetooth zene fogadóra pedig telefonnal küldöd a zenét. Én nálam most ez a cél, ha végre megjön. Ha van kihangosító az autódban, akkor pedig elnézést kérek.

zsambek`

Igen van kihangosító a kocsiba és Iphone telefonom van szóval nincs rajta zene, mivel darabja 0,99 euró cent...:D

Link to comment
Megosztás:

Akkor arra külön menüvel rendelkező bemenetet lehet létrehozni ha gyárilag nincs! Ne mfog bezavarni a telefonkihangosítóba! Telefonról vagy Mp3 lejátszóról meg tudsz zenét lejátszani, nem kell CD-t írni feltétlenül!

Igazából én cd-ről szeretném működtetni a zenét az autóba...

Link to comment
Megosztás:

Igen aux van, működik is, viszont nem erre gondoltam, hanem hogy egyidejűleg, zenehallgatás közben is megszólaljon a navigáció hangja a gyári rendszeren. Ne kelljen választani, hogy a rádió vagy az auxra kötött hangforrás szóljon, hanem automatikusan engedjen teret a navigáció hangjának zenehallgatás közben is. Azért gondolkodom ezen, mert így nem kellene a két hang erejét folyamatosan egymáshoz igazítani manuálisan, és az autó hangszórója sokjal jobb hangminőségben szólalna meg.

Szia!

Szerintem megoldható! AUX van az autódban?

zsambek

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.