Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

FBalazs

Recommended Posts

Lev, erre gondoltál? Red Attack 690.3 Vagy milyet? Már csak az a kérdés hogy hogyan viszem hátra a zenét a kalaptartóba, főleg hogy ebbe még azt se tudom hol megy a kábel :S

Például arra mac auduiot lehet kapni akciósan elég olcsón. A hangszorónál nézd meg a ferkvenciaátvitelt (pl.:30-25000Hz) az jó, és az érzékenységet 90db és felette (pl.:91,92).

A hátsó ajtópanelt le kell venned erről www.astra-h.ru oldalon találsz képeket a hangszoróba mennő csatlakozóra tudszv enni átalakítót ami a hagyományos csuszó csatlakozóra alakítja át a kébelt ennek darabja kb 300ft. Ezt a kábelt kell az ajtóból visszavezetned a küszöbalatt hátra a kalaptartó fele így ha eladod gyorsan vissza tudod alakítani a gépet!

OSB lapból ha ügyes vagy tudsz kivágni kalaptartót és borító szövetet kapsz olyat mint az autódé kb 1500ft -tól folyóméterét azzal beborítod kivágod a hangszorók helyét és kész.

Ez elég nagy munka és autóhifi értékesítő helyen ajtónként 5-7000 ft elkérnek a mutatványért!

Ez is jó!!!

http://www.autohifiakcio.hu/aha_speakers.htm

mac audio MXX 69.3 32-24000 Hz 90 db tökéletes 7e pénzért az oldal alján találod meg elég ez a 3 utas nem kell a 4 utas. De előtte azért probáld ki valahogy az autódban mielőtt megveszed hogy hogyan változik a zene moraja mert én csak tippet adok ha neked nem tetszik ne szídj!!!!??

Link to comment
Megosztás:

Például arra mac auduiot lehet kapni akciósan elég olcsón. A hangszorónál nézd meg a ferkvenciaátvitelt (pl.:30-25000Hz) az jó, és az érzékenységet 90db és felette (pl.:91,92).

A hátsó ajtópanelt le kell venned erről www.astra-h.ru oldalon találsz képeket a hangszoróba mennő csatlakozóra tudszv enni átalakítót ami a hagyományos csuszó csatlakozóra alakítja át a kébelt ennek darabja kb 300ft. Ezt a kábelt kell az ajtóból visszavezetned a küszöbalatt hátra a kalaptartó fele így ha eladod gyorsan vissza tudod alakítani a gépet!

OSB lapból ha ügyes vagy tudsz kivágni kalaptartót és borító szövetet kapsz olyat mint az autódé kb 1500ft -tól folyóméterét azzal beborítod kivágod a hangszorók helyét és kész.

Ez elég nagy munka és autóhifi értékesítő helyen ajtónként 5-7000 ft elkérnek a mutatványért!

Ez is jó!!!

http://www.autohifiakcio.hu/aha_speakers.htm

mac audio MXX 69.3 32-24000 Hz 90 db tökéletes 7e pénzért az oldal alján találod meg elég ez a 3 utas nem kell a 4 utas. De előtte azért probáld ki valahogy az autódban mielőtt megveszed hogy hogyan változik a zene moraja mert én csak tippet adok ha neked nem tetszik ne szídj!!!!??

MAC Audio? Ez most komoly? Szerintem az egyik leggagyibb márka. A Magnat már jobb. (Alpine, Pioneer,RF, PG,stb. lenne a minőségi ugye).

De a többi ötlet nem rossz kezdetnek, persze ha hagyományos elsőszet+mélyláda felállítást választ majd, akkor az oválokat kidobhatja ugye.

Link to comment
Megosztás:

MAC Audio? Ez most komoly? Szerintem az egyik leggagyibb márka. A Magnat már jobb. (Alpine, Pioneer,RF, PG,stb. lenne a minőségi ugye).

De a többi ötlet nem rossz kezdetnek, persze ha hagyományos elsőszet+mélyláda felállítást választ majd, akkor az oválokat kidobhatja ugye.

Azért ez igy tulzas hogy MAC a leggagyibb inkabb ugy mondaman ami mar nem gagyi az drága <_<

Link to comment
Megosztás:

MAC Audio? Ez most komoly? Szerintem az egyik leggagyibb márka. A Magnat már jobb. (Alpine, Pioneer,RF, PG,stb. lenne a minőségi ugye).

De a többi ötlet nem rossz kezdetnek, persze ha hagyományos elsőszet+mélyláda felállítást választ majd, akkor az oválokat kidobhatja ugye.

Miért gagyi? A Sony meg a Pioneer is az? Vagy a SAL?

Mindből tudok jót is, rosszat is mondani.... Jó, persze a nagy átlag sokat elmond, az "olcsó húsnak híg a leve" legtöbbször igaz. De láttam én a Mactől is audiofil beépítést...... Szóval az adott hangszórót kell megnézni, nem a márkát leszólni.

Link to comment
Megosztás:

Nincs rajta sajna, csak kár hogy nem ír róla senki semmit hogy hogyan lehetne megbűvölni :lol:

Valamelyik német oldalon láttam róla kialakítást illetve www.astra-h.ru oldalon is van róla valami, de szerintem felejtős. Annyit nem ér az egész.

http://havver.velemer.hu/node/12

http://havver.velemer.hu/node/7

De itt érdeklőd meg ők foglalkoznak Opel gyári egységek javításán biztos tudnak valami tippet adni???

http://www.kopeautohifi.hu/index-o.html

Link to comment
Megosztás:

Valamelyik német oldalon láttam róla kialakítást illetve www.astra-h.ru oldalon is van róla valami, de szerintem felejtős. Annyit nem ér az egész.

http://havver.velemer.hu/node/12

http://havver.velemer.hu/node/7

De itt érdeklőd meg ők foglalkoznak Opel gyári egységek javításán biztos tudnak valami tippet adni???

http://www.kopeautohifi.hu/index-o.html

Nahh a rádióhoz inkább nem nyúlok, ha nem találok olyan embert aki ért hozzá akkor cserélem... bár nekem ez is megfelel, főleg a design miatt.

Link to comment
Megosztás:

Ha nem akarsz a rádióhoz nyúlni akkor esetleg olyan erősítőt is érdemes belerakni aminek van high benete (erre a közvetlen hangszóró kimenetet kötheted).

Épp most hívtam a blaupunktot és ők is ezt tanácsolták, de akkor a basszust megkapom amit szeretnék? vagy csak az megy hátra amit a fejegység már megvág... de abból nem tudom hogy lesz mély... baszki, elvesztettem már a fonalat :S péntek van

Link to comment
Megosztás:

Épp most hívtam a blaupunktot és ők is ezt tanácsolták, de akkor a basszust megkapom amit szeretnék? vagy csak az megy hátra amit a fejegység már megvág... de abból nem tudom hogy lesz mély... baszki, elvesztettem már a fonalat :S péntek van

Az Astra G fórumon volt múltkor a SAL nak csatornánkénti erősítője de annak is kell tápot adni aminek kell kábel elvezetés de abban igazuk van csak azt fogja erősíteni amit a fejegység kiad!!

Link to comment
Megosztás:

A fejegység direktben nem igazán vág semmit. Talán van a kimeneten valami "szubszonikus" szűrés, de csak valami gyengusz, azért, nehogy túl hamar torzítsanak a gyári hangszórók. Ettől függetlenül egy erősítő sem szól olyan jól high bemenetről, mint RCA-ról (low), pláne nem egy rendes fejegység szub kimenetéhez képest....

Link to comment
Megosztás:

Nahh a rádióhoz inkább nem nyúlok, ha nem találok olyan embert aki ért hozzá akkor cserélem... bár nekem ez is megfelel, főleg a design miatt.

A havver.velemer.hu elkövetője én vagyok, ha félsz hozzányúlni nem akadály, hisz rengeteg elektronikai vénájú ember van ebben az országban...

Részemtről ez volt az egyetlen út, egy dizájnban oda nem illő fejegység szóba sem jöhetett.

Link to comment
Megosztás:

A havver.velemer.hu elkövetője én vagyok, ha félsz hozzányúlni nem akadály, hisz rengeteg elektronikai vénájú ember van ebben az országban...

Részemtről ez volt az egyetlen út, egy dizájnban oda nem illő fejegység szóba sem jöhetett.

Jó tudni :lol: és miért pont németül publikáltad az eseményeket?

Azért örülök annak hogy mi is mint magyarok is csinálunk ilyeneket, mert az internet tele van az oroszok és lengyelek valamint a németek átalakításaival.

És ez így mennyire stabil, nem lesz gondja a gyárifejegységnek hosszútávon ?

Link to comment
Megosztás:

A havver.velemer.hu elkövetője én vagyok, ha félsz hozzányúlni nem akadály, hisz rengeteg elektronikai vénájú ember van ebben az országban...

Részemtről ez volt az egyetlen út, egy dizájnban oda nem illő fejegység szóba sem jöhetett.

nálam egy darabig így ment... erősítővel persze sokkal jobban szól mint magában (később torzít), de normális forráshoz hasonlítva még mindig nagyon gyászos... egy rendes fej az igazi megoldás mindenképpen, ezek a gyári teszkó gazdaságos blaupunktok nem sokat érnek...

Link to comment
Megosztás:

Nahh megszűltem a döntést. Egyenlőre marad az első mélyládám amit vettem anno, az aktív somogyi ;) egyenlőre tavaszig kihúzza, úgyse volt használva csak 2 hónapot kb. Tavasszal meg beletetetek egy ######a hifit a kocsiba, addig kibírom ezzel a megoldással. Sajna most nincs 300e-rem zenére :D

Link to comment
Megosztás:

Jó tudni :D és miért pont németül publikáltad az eseményeket?

Azért örülök annak hogy mi is mint magyarok is csinálunk ilyeneket, mert az internet tele van az oroszok és lengyelek valamint a németek átalakításaival.

És ez így mennyire stabil, nem lesz gondja a gyárifejegységnek hosszútávon ?

Sajna azért német, mert TT Astra itthon nemsok van pláne nem fórumozó...(Lásd a TT topik) Nomeg a tetőnyitó modulomból oda jópárat eladtam, idehaza meg nullát.

Amúgy a gyárihifi átalakítás tisztességes kivitelezéssel ugyanolyan tartós, mint bármiylen gyári munka.

Link to comment
Megosztás:

nálam egy darabig így ment... erősítővel persze sokkal jobban szól mint magában (később torzít), de normális forráshoz hasonlítva még mindig nagyon gyászos... egy rendes fej az igazi megoldás mindenképpen, ezek a gyári teszkó gazdaságos blaupunktok nem sokat érnek...

A gyári fejegység hang minősége nagy mértékben függ, hogy mennyire vagy figyelmes az előerősítőre...

Pl: én most költök 9eFt-t műveleti erősítőre... De a mostani 100Ft-s sem szól botrányosan.

(http://66.196.80.202/babelfish/translate_url_content?.intl=us&lp=ru_en&trurl=http%3a%2f%2fastra-h.ru%2flineout.html)

Link to comment
Megosztás:

A gyári fejegység hang minősége nagy mértékben függ, hogy mennyire vagy figyelmes az előerősítőre...

Pl: én most költök 9eFt-t műveleti erősítőre... De a mostani 100Ft-s sem szól botrányosan.

(http://66.196.80.202/babelfish/translate_url_content?.intl=us&lp=ru_en&trurl=http%3a%2f%2fastra-h.ru%2flineout.html)

ez nyilvánvalóan fontos, én is tisztában vagyok vele - lévén hogy a hanggal küzdök már jó ideje a carpc-m körül: földhurok, táp és generátorzajok, vinyókattogások, etc... építettem már vagy 5 féle SPDIF DA-t, próbáltam több hangkártyát, de valami zavaró tényező miatt mindig továbbléptem... jelenleg ott tartok, hogy ki is hagyom az SPDIF-et, és közvetlenül egy USB-s hangkártya IC I2S kimenetére illesztek egy jófajta DA áramkört izolálva, majd a végére előerősítőt, plusz még extra szolgáltatásként ráakasztok 2 külön kapcsolható erősítő vezérlőjelet is, hogy egy gombnyomással megszabadulhassak a mélyektől, mert pl filmeknél elég zavaró a dübörgés...

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
ez nyilvánvalóan fontos, én is tisztában vagyok vele - lévén hogy a hanggal küzdök már jó ideje a carpc-m körül: földhurok, táp és generátorzajok, vinyókattogások, etc... építettem már vagy 5 féle SPDIF DA-t, próbáltam több hangkártyát, de valami zavaró tényező miatt mindig továbbléptem... jelenleg ott tartok, hogy ki is hagyom az SPDIF-et, és közvetlenül egy USB-s hangkártya IC I2S kimenetére illesztek egy jófajta DA áramkört izolálva, majd a végére előerősítőt, plusz még extra szolgáltatásként ráakasztok 2 külön kapcsolható erősítő vezérlőjelet is, hogy egy gombnyomással megszabadulhassak a mélyektől, mert pl filmeknél elég zavaró a dübörgés...

Tökre érdekel amit ügyködsz... Nekem van infra kimenetem is, azzal nem k<sérleteztél? Kapcsi rajzot megtudod osztani? Költségek, eredmény?

Link to comment
Megosztás:

Tökre érdekel amit ügyködsz... Nekem van infra kimenetem is, azzal nem k<sérleteztél? Kapcsi rajzot megtudod osztani? Költségek, eredmény?

infra alatt a toslink optikai kimenetet érted? ill min van nálad? asztali lejátszón, vagy a kocsiban a fejen? valami multimédiás dvd-s cucc?

hToslinkJack.jpeg

logikailag ugyanaz mint a coax/rca kábelen közlekedő spdif jel, csak az adó/kábel/vevő be lett iktatva a két végpont közé, nem közvetlen kábel köti össze őket

a költség az elég változó, mert már sokmindent próbálgattam. eddig a texas féle DIR9001-el és a cirrus logic féle CS8416-al építettem spdif receiver-eket. ezek az IC-k 1-2e között vannak, a DA típustól függően 500-tól a csillagos égig, ha optikai akkor a vevő és az adó is ezres körül van, a kábel elég változó árú, minőségfüggő. kell még táp, az is megoldható hasonló költségvetéssel, szóval nem túl veszélyes a végeredmény, de jó sok munka, próbálgatás tolhatja szépen a számokat...

én ebből az oldalból indultam ki: katt konkrét kapcsolásom még nicsen, mert mindenfélét próbálgattam és még nincsen meg a végleges - sőt, tovább is álltam az spdif-től, mert igazából az én szükségleteimhez felesleges jitter és költségnövelő csak. de érdemes letölteni a chippek pdf doksiit, és ismerkedni a lábakkal, hogyan kell konfigurálni őket, melyik mire való, hogyan lehet összepárosítani a receiver IC-t a DA-val...

a jelenlegi elképzelésem 2 felé ágazik: az első hogy egy USB-s hangkártya IC-t galvanikusan leválasztok az USB-ről és a belső DA-ja zajol, a másik meg hogy a chip I2S kimenetére alapozok és azt szigetelem el a külső DA-tól - valószínűleg az egyszerűbbel fogok kezdeni, még nem fix, próbálom felderíteni a hibalehetőségeket, stb...

Link to comment
Megosztás:

...

Igen TOSLINK... számítógéphez... Sajna nekem nincs ennyi időm, vágom amit mondasz, elvileg szakmám. (Elfajzott villamosmérnök)

Egy pillanatra elkezdtem bízni, hogy hátha valami csúcsszuper elektronika esik a kezembe, amivel a vacak hangkártyám analóg kimenetét kiválthatnám.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.