Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

FBalazs

Recommended Posts

Igen aux van, működik is, viszont nem erre gondoltam, hanem hogy egyidejűleg, zenehallgatás közben is megszólaljon a navigáció hangja a gyári rendszeren. Ne kelljen választani, hogy a rádió vagy az auxra kötött hangforrás szóljon, hanem automatikusan engedjen teret a navigáció hangjának zenehallgatás közben is. Azért gondolkodom ezen, mert így nem kellene a két hang erejét folyamatosan egymáshoz igazítani manuálisan, és az autó hangszórója sokjal jobb hangminőségben szólalna meg.

Szia!

Szerintem megoldható! AUX van az autódban?

zsambek

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Egy Bury 9048 került beszerelésre a kocsiba, amivel eddig nagyon meg vagyok elégedve.

Első érzésem amikor megszólalt az volt, mintha nem is ugyanabban az autóban ülnék - sokat gondolkodtam azon, hogy vajon a gyári fejegység szól ilyen gyengén vagy a hangfalak minősége gyenge - nos kiderült, hogy ez a kis eszköz olyat tud kihozni a hangfalakból amit még előtte egyik gyári sem tudott, egyszerűen lenyűgözött! A telefonban található hangszínszabályozóval nagyon finomra lehet hangolni a zenéket, hangerő is van rendesen és akkor sem torzít!

Volt egy Nokia CK-7W kihangosítóm, de nagyon nem voltam megelégedve a hangminőségével, nos ez is megoldódott, tisztán hallok mindent vezetés közben és ez igaz az én hangomra is!

Egy pillanat alatt csatlakozik a telefon az kis eszközre és ha leveszem a gyújtást automatikusan megállítja a zenét, ha viszont hívásban vagyok akkor az folytatódik tovább gyújtás elvétele után is és megvárja amíg befejezem!

Első pár nap tapasztalata ennyi, ha valaki gondolkodik ilyenben akkor bátran merem ajánlani, nekem nagyon tetszik!

Üdv.

E.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Sziasztok Szakik!

Nemrég vettem egy 2004-es Astra H-t. CD30 MP3 fejegység van benne (Blaupunkt) illetve 2 soros a kijelző (Dim?).

Csak az első ajtókban voltak hangszórók ezért a hátsókba is szereltem kettőt. (13cm Macaudio)

Persze a hátsó ajtókban nem volt kivezetékelve, ezért csatlakozó szét, átfúr, ráforraszt stb. Működött is szépen, nem is ez a lényeg.

Valamelyik nap kapcsolom be és nem akar egyik hangfal sem szólni! Az egységen minden funkció működött, rádió, cd ahogy eddig is viszont hang az nem jött ki belőle.

Olyan mintha letiltotta volna a kimeneteket. Fejegységet kiszedtem, stekker lehúz, visszadug és működik!

Kérdéseim a következők:

- Mi okozhatta (okozhatja) ezt?

- Egy szoftver frissítés esetleg orvosolná?

- Ezt a fejegységet mennyire lehet "felokosítani" illetve kik csinálnak ilyet?

Bocs ha hosszú voltam.

A segítséget előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretném "tuningolni" a zenei élményt a kicsi GTC-ben, Subwoofer-t egyelőre nem szeretnék, csak az eredeti fejegységet és hangszórókat cserélném.

Kérek ötleteket, mi szól legszélesebb frekvenciatartományban :)

Alsókategória nem érdekel, csakis a legjobbak.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Szakik!

Nemrég vettem egy 2004-es Astra H-t. CD30 MP3 fejegység van benne (Blaupunkt) illetve 2 soros a kijelző (Dim?).

Csak az első ajtókban voltak hangszórók ezért a hátsókba is szereltem kettőt. (13cm Macaudio)

Persze a hátsó ajtókban nem volt kivezetékelve, ezért csatlakozó szét, átfúr, ráforraszt stb. Működött is szépen, nem is ez a lényeg.

Valamelyik nap kapcsolom be és nem akar egyik hangfal sem szólni! Az egységen minden funkció működött, rádió, cd ahogy eddig is viszont hang az nem jött ki belőle.

Olyan mintha letiltotta volna a kimeneteket. Fejegységet kiszedtem, stekker lehúz, visszadug és működik!

Kérdéseim a következők:

- Mi okozhatta (okozhatja) ezt?

- Egy szoftver frissítés esetleg orvosolná?

- Ezt a fejegységet mennyire lehet "felokosítani" illetve kik csinálnak ilyet?

Bocs ha hosszú voltam.

A segítséget előre is köszönöm!

Szia. A rádió okosításon mit értesz? Talán az aux-ot lehet rajta "mint felokosítást" megcsinálni, azt itt egy fórum társ csinálja is. Somi Cartárs.....:)

Ha a BC-re gondolsz, az a kijelző dolga.....

Én csináltam/csinálok ilyet, de Vác kissé messze van....Bár én GID kijelzőn "varázsoltam elő" a BC-t....

A némaságról annyit, szerintem nem kell rajta meglepődni, CAN-BUS tud ilyeneket. Még cifrábbakat is. Elsőre mindig ajánlom a "hideg reset"-et, ami az akksi saru levétele, majd fél/egy perc múlva visszarak. Ez sok mindent megjavít, ami elektromos probléma.....

Üdv,

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Na eddig működött a rádióm/cd-m (cd mp3). Minden ment a fejegységen viszont megint néma volt. A "hideg reset" sajnos nem oldotta meg ezért fejegység újra ki, csati lehúz-visszarak és szól! A következő indulásnál újra néma.:( Teljesen véletlenszerűen csinálja. Most éppen megint jó.

Szerintetek mi lehet illetve kinek vigyem el aki ért is hozzá? (Vác közelében)

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

pontosan mit is szereltél a fejegység csatlakozójában? nem volt bevezetékezve a hátsó ajtókhoz a hangszóró, és a gyári csatiba is be kellett kötni?

Valami zárlat van ott szerintem azért tilt le! milyen impedanciájú hangszórókat kötöttél rá? Próbáld meg ,hogy kiszeded a csatiból a hátsó hangszórók kábelét, Magyarul visszaállítotd eredeti állapotra, hogy akkor mi történik! Ha megjavul akkor valamit rosszul csináltál, vagy valami összeér valahol!

Aux bemenetet tudok a fejegységre ha gondolod!

Módosítva : Somi
Link to comment
Megosztás:

pontosan mit is szereltél a fejegység csatlakozójában? nem volt bevezetékezve a hátsó ajtókhoz a hangszóró, és a gyári csatiba is be kellett kötni?

Valami zárlat van ott szerintem azért tilt le! milyen impedanciájú hangszórókat kötöttél rá? Próbáld meg ,hogy kiszeded a csatiból a hátsó hangszórók kábelét, Magyarul visszaállítotd eredeti állapotra, hogy akkor mi történik! Ha megjavul akkor valamit rosszul csináltál, vagy valami összeér valahol!

Aux bemenetet tudok a fejegységre ha gondolod!

A fejegység csatijába nem kötöttem semmit. A hatsó ajtókhoz menő átvezető csatlakozókba kötöttem bele 2 db 4 óhmos hangszórót. Idáig van kivezetékelve gyárilag. A hátsó ajtókba sajnos már nem vitték tovább a hangfal vezetéket. Gondoltam rá én is, hogy kikötöm csak bíztam benne, hogy nem kell. Az a furcsa, hogy mikor utoljára lehúztam közvetlenül a fejegység csatit, utána 3 hétig hibátlanul működött. Aztán tegnap megint nem. Aztán most megint igen! ???? Lehet, hogy az átvezetőnél kidörzsölődött a kábel és csak néha ér össze?

Módosítva : baxi1
Link to comment
Megosztás:

A fejegység csatijába nem kötöttem semmit. A hatsó ajtókhoz menő átvezető csatlakozókba kötöttem bele 2 db 4 óhmos hangszórót. Idáig van kivezetékelve gyárilag. A hátsó ajtókba sajnos már nem vitték tovább a hangfal vezetéket. Gondoltam rá én is, hogy kikötöm csak bíztam benne, hogy nem kell. Az a furcsa, hogy mikor utoljára lehúztam közvetlenül a fejegység csatit, utána 3 hétig hibátlanul működött. Aztán tegnap megint nem. Aztán most megint igen! ???? Lehet, hogy az átvezetőnél kidörzsölődött a kábel és csak néha ér össze?

De ha az átvezetőnél dörzsölődött volna ki, akkor csak a hátsók nem szólnának, elöl továbbra is ugyanúgy működne!

Szerintem akkor tud néma lenni ha zárlat van valahol akár az átvezetőben is, próbáld meg kikötni, és úgy tesztelni hosszabb ideig, hogy jó vagy sem!

Link to comment
Megosztás:

De ha az átvezetőnél dörzsölődött volna ki, akkor csak a hátsók nem szólnának, elöl továbbra is ugyanúgy működne!

Szerintem akkor tud néma lenni ha zárlat van valahol akár az átvezetőben is, próbáld meg kikötni, és úgy tesztelni hosszabb ideig, hogy jó vagy sem!

Ha továbbra is vacakol kénytelen leszek kikötni:( bár bíztam benne, hogy nem kell újra megbontanom. Ráadásul most megint teljesen jó. Megmozgattam az átvezetőt de semmi. Működik. Viszont azt figyeltem meg, hogy mikor nem szólt, az ablakemelő automata funkciója sem ment. Tehát csak addig húzta fel az ablakot amíg tartottam a gombot. Hosszú nyomásra(húzásra) nem ment fel magától. Nem tudom, hogy van-e összefüggés de ez volt.

Addig is köszönöm a segítséget és ha van valakinek valami tipje, ötlete ne tartsa magában. ????

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

J-s astra-ban CD300-as fejegység van. Erősítőt, és hangszórókat cseréltettem, plusz mélyláda. Viszont a rendszer hangok(index, bizt.öv, stb.) így nagyon felerősödtek. Ebben a típusban ezen hangokat a fejegység adja. Gyári szervizben nem tudnak rajta állítnai. Valaki tudna segíteni, hogyan lehetne lehalkítani, vagy kikapcsolni?

Link to comment
Megosztás:

A fejegység csatijába nem kötöttem semmit. A hatsó ajtókhoz menő átvezető csatlakozókba kötöttem bele 2 db 4 óhmos hangszórót. Idáig van kivezetékelve gyárilag. A hátsó ajtókba sajnos már nem vitték tovább a hangfal vezetéket. Gondoltam rá én is, hogy kikötöm csak bíztam benne, hogy nem kell. Az a furcsa, hogy mikor utoljára lehúztam közvetlenül a fejegység csatit, utána 3 hétig hibátlanul működött. Aztán tegnap megint nem. Aztán most megint igen! ???? Lehet, hogy az átvezetőnél kidörzsölődött a kábel és csak néha ér össze?

Most lehet hülyeséget írok, de én kipróbálnám a helyedben.

A fejegységben cseréld ki a biztosítékot nagyobb Amperesre, hátha bejön.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretném "tuningolni" a zenei élményt a kicsi GTC-ben, Subwoofer-t egyelőre nem szeretnék, csak az eredeti fejegységet és hangszórókat cserélném.

Kérek ötleteket, mi szól legszélesebb frekvenciatartományban :)

Alsókategória nem érdekel, csakis a legjobbak.

Én a gtc-ben nem kombináltam nagyon:

a küszöbben kikerestem a hátsó hangszóró kábelokat,elvágtam, hátrahúztam a pótkerékig( nem akartam hosszadalmasan kárpitot bontogatni). a pótkerékbe pont belepasszol a dynaudio mélynyomó( vw golf sportsvan gyári pótkerék mélynyomó),ami 2X2 ohmos. fader-rel állitható a mély szintje,aránya. le kell húzni,pedig csak egy cd30mp3 hajtja.

http://kleinanzeigen.ebay.de/anzeigen/s-anzeige/dynaudio-subwoofer-aus-soundsystem-vw-golf-7-gti-neu/201123905-223-1190

megmaradt a csomagtartó is,emelő,kulcs elfér oldalt a kárpitban.

Az ajtó hangszórokra németeknek vannak jó ötleteik...

http://www.astra-h-forum.de/BoxenwechselGTChinten.pdf

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni abban:

H Astra CD30 Mp3-as rádiónak a settings menünél hiányzik az audio setting almenü pont!

Így nem tudom a Balance-ot és a Fadert sem állítani!

Kéremaki tudja mi lehet a hiba segítsen!

Ja és az OK gomb sem működik csak kormányról tudom vezérelni azt is más talán minden, bár a sound gomb sem reagál ha minden igaz!

Kb ennyi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni abban:

H Astra CD30 Mp3-as rádiónak a settings menünél hiányzik az audio setting almenü pont!

Így nem tudom a Balance-ot és a Fadert sem állítani!

Kéremaki tudja mi lehet a hiba segítsen!

Ja és az OK gomb sem működik csak kormányról tudom vezérelni azt is más talán minden, bár a sound gomb sem reagál ha minden igaz!

Kb ennyi!

Szia!

Első kőrben feszmentesítéssel próbálkozz.

Akku sarut vedd le pár percre (igaz így ha van BC- az adatok törlődnek és az elektromos ablak végállásokat is vissza kell tanítani).

A reset sok hibát meg tud szüntetni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szia!

Első kőrben feszmentesítéssel próbálkozz.

Akku sarut vedd le pár percre (igaz így ha van BC- az adatok törlődnek és az elektromos ablak végállásokat is vissza kell tanítani).

A reset sok hibát meg tud szüntetni.

Köszönöm ,de ez már megvolt viszont így sem működik! :(

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.