Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

FBalazs

Recommended Posts

nekem meg megérkezett a 35 kabel mar csak az rca kabelokat várom :)

Kiváncsi vagyok hogy fogok a gyári vezeték házban az ajtónál 2pár 2,5ös kábelt áthuzni! Ötletek ?

ha sikerül akkor tudasd velünk, egyelőre nekem is a levegőben lógva megy át a magas kábele, és a gyári hajtja a szettet :S

(az ablakficakba került a magas, a tükörháromszögből szörnyen szólt)

a tápnak van egy ideális út a tűzfalon: egészen a felső peremnél, kicsit takarásban, a középvonaltól jobbra keress egy gumidugót. a márkaszervízesek azt mondták hogy fogalmuk sincsen minek van ott, még nem láttak semmit ami ott ment volna, de van. csak ki kell pattintani egy méretes csavarhúzóval, átfúrni, és már mehet is át bármekkora kábel nyíródás nélkül...

Link to comment
Megosztás:

ha sikerül akkor tudasd velünk, egyelőre nekem is a levegőben lógva megy át a magas kábele, és a gyári hajtja a szettet :S

(az ablakficakba került a magas, a tükörháromszögből szörnyen szólt)

a tápnak van egy ideális út a tűzfalon: egészen a felső peremnél, kicsit takarásban, a középvonaltól jobbra keress egy gumidugót. a márkaszervízesek azt mondták hogy fogalmuk sincsen minek van ott, még nem láttak semmit ami ott ment volna, de van. csak ki kell pattintani egy méretes csavarhúzóval, átfúrni, és már mehet is át bármekkora kábel nyíródás nélkül...

Én nekem a tükör háromszögben lesz 100% de a gyári rácsozást ki fogom szedni és kivükről probálom meg bele paszitani a magast remélem össze jön! nem szeretnám hogy latszodjon mi van a kocsiban!

Link to comment
Megosztás:

Én nekem a tükör háromszögben lesz 100% de a gyári rácsozást ki fogom szedni és kivükről probálom meg bele paszitani a magast remélem össze jön! nem szeretnám hogy latszodjon mi van a kocsiban!

talán ha kiöntöd az egészet műgyantával vagy szilóval akkor elmegy, de egyébként iszonyat volt...

Link to comment
Megosztás:

Nekem átment 2 pár 6os kanóc oldalanként...

GTCnél a csati alsó sarkait nyugodtan lehet fúrni...

Ha bármilyen "toldást" vagy "csatlakozást" használsz, az minőség romláshoz vezet, így (sajnos) egyben, vágás nélkül kell áthúzni a kábelt...

Jah, egy tanács:

Kábelből is érdemes több gyártó termékeit megnézni, mert van olyan, amivel a szigetelés kialakítása, vagy akár a merevsége miatt könnyebb/nehezebb dolgozni. Itt értem azt, hogy pl. a Connection 50es kábel rugalmas, hajtogatható egy akármilyen noname 50eshez képest :) így lényegesen könnyebb volt elvezetni, egy "kanyarban" nem buktam vele 20cm-eket, összességében ebből 3,8m kellett, a másikból meg 4,6 kellett volna... mennyiség különbségen behoztam az ár többletkötségét B)

Link to comment
Megosztás:

Akkor kap szilikont minden irányból :)

zzz...

Hangszórót rögzíted a háromszögbe fixen. Itt ne használj "rugalmas" ragasztót.

Visszarakásnál a belső szigetelést mindenképp rakd vissza, még ha alakítani kell rajta akkor is.

Oldalanként a három patent csere, mert szegények elég f@szul vannak kialakítva.

Ennyi... ha ezekkel végeztél nem lesz semmi zörej...

Link to comment
Megosztás:

G Astránál, de szerintem a H-nál is, ha az ajtócsati nem használt csatipontjait átfúrod (van bőven), ott simán csusszan be a 2.5-es madzag. Aktív szetthez a 2 pár drót nem jelenthet gondot. Sajna a csavart érpáros madzagok kiesnek, illetve fel kell őket így fejteni, mert a külön lyukakon nem tudod bevinni az összecsavart drótokat. De szegény ember úgyis maga csavarja..... :)

Tükörháromszög nem fog a magastól zörögni (Szép is lenne, ha 3kHz-en virnyogna) Az más dolog, ha esetleg nem passzol méretben, és feszíti a háromszöget, vagy lötyög. Az is lehet baj, ha a rács lefog valamennyit a hangból, emiatt tompább lehet, vagy ha a magas karakterisztikája olyan, hogy jobban szereti, ha magad felé fordítod. A tükörháromszög gondja leginkább a rossz irány, mert nem állítható benne a magas sugárzási pozíciója. Nekem is a tükörháromszögbe lett beeszkábálva a magas, igaz én kivágtam a gyárit, és a lyukba az MTX eredeti kis "mélyépítő" készletével tettem be, így tudom forgatni tetszőlegesen.

Ami zörög, az mind a kick és sub frekiken zörög, nem is kicsit, ha lehet, mindent béleljetek ki, hogy ne tudjon mocorogni. Nagy lemezeket, meg nehezítsétek le bituval. És nem árt, ha van szubszonikus szűrés a szubnál. Már csak a hatásfok miatt is. B)

Link to comment
Megosztás:

A szubszonikus filter nem alul- hanem éppen felüláteresztő...ha jól tudom... a feladata,hogy leszűrje azokat a hangokat,amiket a sub már úgy sem tud kiadni,annyira mélyen vannak... péell reflex ládánál FB freki vagy legalább 20Hz... így a hangszórót is kíméled (nem fog csillapítatlanul szétrázódni) és az erősítő sem fog energiát pazarolni feleslegesen a vissza nem adható mélyhangokra...

Tényleg, létezik jó minőségű,aktív szubszonikus filter külön? Csak azért,mert nem általános,hogy a fejegység tudja...

Link to comment
Megosztás:

A szubszonikus filter nem alul- hanem éppen felüláteresztő...ha jól tudom...
Olvass kicsit utána mi is az az alul és felül áteresztőszűrő,akár passzív,akár aktívról beszélünk!

így a hangszórót is kíméled (nem fog csillapítatlanul szétrázódni) és az erősítő sem fog energiát pazarolni feleslegesen a vissza nem adható mélyhangokra...

A hangszoró vagy láda nem attól rázódik szét,hogy az erősítő 20Hz alá is képes bemenni.Inkább a láda rossz tervezése/kivitelezése miatt és még lehetne sorolni.Kocsiban amúgy sem egyszerű hifit építeni,hogy ne legyenek rezonanciák és más problémák.

Az erősítő nem fog "pazarolni" energiát,mert amit nem kap meg azt nem erősíti fel.Egy "olcsó" kategóriás cucc nem nagyon képes szerintem 40-50Hz alá bemenni.

Link to comment
Megosztás:

Itt a tuti:

Akzonak van igaza, teljesen jól leírta a lényeget. A szubszonikus szűrő FELÜLÁTERESZTŐ, a vágási frekije 10-25Hz között van. A célja, hogy a hangzás szempontjából lényegtelen, ellenben hihetetlen energiaigényű szubszonikus ("hallható tartomány alatti") mélyeket kicsit szűrje. A meredeksége ált. 12dB/oktáv, bár létezik 24dB/oktáv. Ezeket a 20Hz és alatti frekiket nagyon kevés hangszóró tolerálja, általában torzítással válaszolnak. Ezen kívül általában már a ládák átviteli karakterisztikája is mélyen esik ebben a tartományban, így tök felesleges ide pazarolni a drága Wattokat...... A lényeg, érzetre "erősebb" és "precízebb" szubbasszus. Bármilyen furcsa elsőre....

Külön nem kapsz. Vagy a fej, vagy az erősítő tudja (ált. 100e feletti kat.), vagy esetleg az aktív váltó (mint. pl. nálam a Syrincs Subcontrol II, vagy akár a Phonocar Kick váltóm).

Johnnynak igaza van, a gagyi fejek nem mennek 40Hz alá, de itt nem is erről van szó. Legalábbis szerintem. Pölö az én fejegységem (KD-SH99R) lemegy alá bőven.

Link to comment
Megosztás:

Most akkor ragozzuk,hogy pontossan mi milyen szűrő és milyen tagokból épülhet fel? :)

Én úgy tudom,hogy a szub tartomány kb 150Hz és 20Hz közé esik.

A passzív szűrők a 150Hz alatti frekvenciát engedik át,felette semmit.--->aluláteresztő

Egy olcsóbb passzív szűrő csak felül vág.

Ha pontossan akarod szűrni,akkor sávszűrőről beszélünk mivel 150 és 20 közötti frekit akarsz csak átengedni.

Tehát nem lehet felüláteresztő,ha a HF tartományt veszem viszonyításnak.

Link to comment
Megosztás:

Olvass kicsit utána mi is az az alul és felül áteresztőszűrő,akár passzív,akár aktívról beszélünk!

A hangszoró vagy láda nem attól rázódik szét,hogy az erősítő 20Hz alá is képes bemenni.Inkább a láda rossz tervezése/kivitelezése miatt és még lehetne sorolni.Kocsiban amúgy sem egyszerű hifit építeni,hogy ne legyenek rezonanciák és más problémák.

Az erősítő nem fog "pazarolni" energiát,mert amit nem kap meg azt nem erősíti fel.Egy "olcsó" kategóriás cucc nem nagyon képes szerintem 40-50Hz alá bemenni.

Utánaolvasni itt tudtam például... http://web.axelero.hu/whiteful1545/lexicon/lexs.htm és itt a szubszonikus szűrő illetve a szűrők címszó alatt úgy találom,jól mondtam...

Nem mondtam,hogy attól rázódik szét...a reflex ládáknál a hangolási frekvencia alatt a hangszóró akusztikailag terheletlenné válik és így csak a saját felfüggesztése védi a túl nagy kitérésektől,míg zárt doboznál nincs ilyen... Persze ez még nem jelenti azt,hogy szubszonikus filtert csak reflex ládánál kéne alkalmazni:)

Nem kötekedni akarok,csak tisztázni a dolgokat...

Pont azért gondoltam arra,hogy az erősítő előtt levágni a szubszonikus tartományt... persze sok erősítő tudja, de nem mind... és az nem igaz,hogy az erősítők alapból ne vinnék át a jelet... próbálkoztam régebben szubszonikus hangok hallhatóvá tételével (péell egyik zenén volt egy 8Hz-es komponens egy viszonylag halk részen, digitálisan felgyorsítottam 4szeresére,majd 5szörösére...érdekes volt... 8Hznél amúgy szegény hangszórók ki akartak zuhanni a reflex ládából...

Olcsó kategóriás cucc... mire gondolsz? 20ezer alatt kapok olyan 38centis mélyhangszórót,aminek 20Hz a saját rezonanciája... persze huszonpárHz-es láda böhöm nagy lenne hozzá meg nem is elképesztően érzékeny a hangszóró,de valamit valamiért...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.