Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

AGR szelep lezárás


bszemethy

Recommended Posts

A füstölés nem az agr miatt van. de a szívósoron találod. Többféle szívósor létezett amúgy,

egyiken elég nehéz hozzáférni, ez a gyakoribb. Ott a folytószelepház mögött van, a szívósor

felső része alatt (szemből nézve jobbról).

Vizet és olajat majd figyeljétek. Ezek a motorok sajna már eléggé életük nyugdíjas részében

vannak általában...

Első lámpa alatt menetirány szerint jobb oldalon rezonátordoboz, bal oldalon a szekunderlevegő

kompresszor van.

THX nagyon Mester :D

"szekunderlevegő" ez mi és mi a lényege?

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!

Nekem is szükségem lenne egy-két jó tanácsra.

Van egy X14XE astra F. Kb. 2 hónapja járok vele. Mikor használni kezdtem az autó rettenetesen rángatot, leállt, motor kontroll lámpa egy idő után világítani kezdett.

Autószerelő megállapította, hogy lambda szonda baja van, majd cserlte. A rángatás ezután ugyanúgy megmaradt, és a lámpa is csak kigyulladt.

Ezek után elvittem egy opel márkaszervízbe ahol 7500 pénzért azt mondták tuti AGR hiba. Vettem egy új AGR szelepet (gyárit), majd beszereltem. A cserét követően jobb lett az autó, de néha csak csak rángatot, és a lámpa is továbbra is világítani kezdett egy idő után.

Visszavittem a szervízbe, hogy a tipp nem hozott 100% eredményt. Ismét hibát olvastak, és megállapították, hogy lambda szonda hiba.

Kérdezni szeretném mielőtt megint lamda szondát cserélnék (ami most benne van utángyártott), hogy szerintetek mi baja lehet?

Most jobb híján a lambda szondáról lehúztam a vezetéket, így nem rángat meg viszonylag jól viselkedik (így persze indulás után kis idő elteltével a lámpa kigyullad és folyamatosan világít).

A legújabb amit produkál az autó, hogy a városba a klíma ki-be kapcsolgat néhány másodpercenként, rendszertelenül. Országúton jól működik.

Esetleg erre tudnátok mondani valami okosságot?

Olvastam itt a fórumon több hozzászólásban, hogy otthot hibakódot olvasott, ezt hogyan lehet, mi szükséges hozzá?

Előre is köszönöm!

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem is szükségem lenne egy-két jó tanácsra.

Van egy X14XE astra F. Kb. 2 hónapja járok vele. Mikor használni kezdtem az autó rettenetesen rángatot, leállt, motor kontroll lámpa egy idő után világítani kezdett.

Autószerelő megállapította, hogy lambda szonda baja van, majd cserlte. A rángatás ezután ugyanúgy megmaradt, és a lámpa is csak kigyulladt.

Ezek után elvittem egy opel márkaszervízbe ahol 7500 pénzért azt mondták tuti AGR hiba. Vettem egy új AGR szelepet (gyárit), majd beszereltem. A cserét követően jobb lett az autó, de néha csak csak rángatot, és a lámpa is továbbra is világítani kezdett egy idő után.

Visszavittem a szervízbe, hogy a tipp nem hozott 100% eredményt. Ismét hibát olvastak, és megállapították, hogy lambda szonda hiba.

Kérdezni szeretném mielőtt megint lamda szondát cserélnék (ami most benne van utángyártott), hogy szerintetek mi baja lehet?

Most jobb híján a lambda szondáról lehúztam a vezetéket, így nem rángat meg viszonylag jól viselkedik (így persze indulás után kis idő elteltével a lámpa kigyullad és folyamatosan világít).

A legújabb amit produkál az autó, hogy a városba a klíma ki-be kapcsolgat néhány másodpercenként, rendszertelenül. Országúton jól működik.

Esetleg erre tudnátok mondani valami okosságot?

Olvastam itt a fórumon több hozzászólásban, hogy otthot hibakódot olvasott, ezt hogyan lehet, mi szükséges hozzá?

Előre is köszönöm!

Üdv.

Az ugy lambdaszondáktól tartózkodni kell. Ebből, és még több dologból csakis gyárit érdemes venni.

A hibakód olvasásról pedig itt olvashatsz/nézelődhetsz.

Link to comment
Megosztás:

Az ugy lambdaszondáktól tartózkodni kell. Ebből, és még több dologból csakis gyárit érdemes venni.

A hibakód olvasásról pedig itt olvashatsz/nézelődhetsz.

Köszi a gyors választ!

Vagyis akkor ismét cseréljem, csak ezúttal gyárit vegyek.

Az angollal hadilábon állok, esetleg kicsit konkrétabb linket tudnál?

Kapcs. rajzhoz hol lehetne hozzá jutni, elég sokat keresgéltem, de ehhez a típushoz nem találtam? a klímához jól jönne.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
Igen, viszont ahhoz azt a küszöb elemet le kell venni (4csavar).

Simán csak meg kell jól nézni a csatlakozó színét (kettő van az ecun, egyforma méretűek),

vagyis az aljzat színét inkább, ami az ecuból lóg ki.

Ha fehér és piros, akkor az új vezérlőd van, ha fakó-sárgás (elég világos, kevés fényben

akár még piszkosfehérnek is nézhető) és piros, akkor a régi. Asszem különbség még annyi

van, hogy a kopogásszenzor más csatlakozóval csatlakozik a motortérben a kötegre az

új ecunál, mint a réginél.

Nos, a két csatlakozó színe: piros és fehér.

Nemrég le kellett bontanom a burkolatot, ezért most már tényleg megnéztem.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok,

Az lenne a kérdésem,hogy a hibakódolvasó szerint EGR szelep hibája van az autónak,viszont semmi érezhető jele nincs a teljesítményen (csak a lámpa villan ki az elindulás után 4-5 percel) akkor tegyek e valamit,vagy várjam meg amíg szétesik? Vagy?

Előre is köszi a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Az lenne a kérdésem,hogy a hibakódolvasó szerint EGR szelep hibája van az autónak,viszont semmi érezhető jele nincs a teljesítményen (csak a lámpa villan ki az elindulás után 4-5 percel) akkor tegyek e valamit,vagy várjam meg amíg szétesik? Vagy?

Előre is köszi a segítséget.

Milyen moci? Írd le a motorkódot.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Üdv

új vagyok egy jó barátom vezetett el erre a fórumra. <_<

régen volt egy 92-es 1.6 GLS Astrám aztán évekig más márka jelzésű autóim voltak

a sok szerencsétlenkedés után visszatértem az Opelhoz, és vettem pár hete egy

96-os 1.6 16V Astrát imádom csak ez a nyomorult AGR szelep.... :D

úgy vettem a kocsit hogy világitott a sárga lámpa gondoltam csak nem nagy a baj...

ma voltam szervizben és és az AGR visszacsatoló érték folyton 0

ha nem lenne muszáj nem venném megy mert elég költségesnek tűnik, a szervíz 48 ezret mondott rá :huh:

láttam képeket van akinek már sikerült kiszerelni arról a pocsék helyről a szelepet,

csak azt nem értem milyen csatlakozótól függ hogy nekem fog e világitani a visszajelző

A kis elektronika alját kell megnéznem? és abból 2 is van a motortérben nekem 1 a bal sárvédőnél és 1 a szélvédő alatt

a másik hogy nekem mikor kigyullad egyfolytában világit, ha viszont lezárom akkor csak villanni fog, vagy akkor is

egyfolytában világitani fog mig ujra nem inditom a motort?

Link to comment
Megosztás:

Üdv

új vagyok egy jó barátom vezetett el erre a fórumra. <_<

régen volt egy 92-es 1.6 GLS Astrám aztán évekig más márka jelzésű autóim voltak

a sok szerencsétlenkedés után visszatértem az Opelhoz, és vettem pár hete egy

96-os 1.6 16V Astrát imádom csak ez a nyomorult AGR szelep.... :D

úgy vettem a kocsit hogy világitott a sárga lámpa gondoltam csak nem nagy a baj...

ma voltam szervizben és és az AGR visszacsatoló érték folyton 0

ha nem lenne muszáj nem venném megy mert elég költségesnek tűnik, a szervíz 48 ezret mondott rá :huh:

láttam képeket van akinek már sikerült kiszerelni arról a pocsék helyről a szelepet,

csak azt nem értem milyen csatlakozótól függ hogy nekem fog e világitani a visszajelző

A kis elektronika alját kell megnéznem? és abból 2 is van a motortérben nekem 1 a bal sárvédőnél és 1 a szélvédő alatt

a másik hogy nekem mikor kigyullad egyfolytában világit, ha viszont lezárom akkor csak villanni fog, vagy akkor is

egyfolytában világitani fog mig ujra nem inditom a motort?

AGR-ből létezik utángyárott is(kb.22E),de talán egy alapaos takarítás is segíthet még.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Csak ma reggeltem a fórumon,de már régóta olvasom az AGR-EGR problémákról az írásaitokat.

Ez a dolog nekem is gondot jelent,vagyis már csak jelentett.

G Astra CAR.Z16XE

A mai napon síkerült megoldanom ezt a dolgot.

A hibajelenség hasonló volt a leírtakkal,annyiban különbözött,hogy csak tartós magas sebesség mellett/140-160/ állt le ,de csak akkor,ha a kuplungod kinyomtam.

A kuplung felengedésekor/ami a szíjszakadás miatt veszélyes/vagy újraintításkor gázadás mellett továbbra is ment az autó./a check lámpa sem gyulladt ki/

A hiba észlelésekor kezdtem a neten kiváncsiskodni,így jutottam el a kipufogógáz visszavezető szelephez.

Hosszasabb ismerősökön keresztüli érdeklődgetés után találtam 1 szakembert aki megmondta,hogy igazából mi is a baja,és hogyan lehet megszüntetni ezt a problémát.

A dolog úgy néz ki bejött/remélem nem lessz vele tovább probléma/.

Az egésszben a lényeg az,hogy a 2005 utánni autókból már kihagyták ezt a szelepet,mivel a motor alapból tudja a környezetvédelmi előírásokban leírtakat.

Nem csak le kell vakolni a szelepet,hanem a számítógépet felül kell írni frissebb progival,mert ha ezt nem tesszük meg,továbbra is működtetni próbálja a szelepet,ami a check lámpa kigyulladását eredményezi.

Azért 1 kicsit izgultam,mert azt mondta"nem biztos ,hogy a számítógép engedni a felülírást",és ha ez a dolog nem jö össze,akkor a gyári felújított 40ezer,a gyári új 60ezer./na ezt szerettem volna elkerülni/.

Ezért javaslom ezzel a problémával kapcsolatban,hogy mindenki keressen hozzá értő szakembert.

Azt viszont nemtudom,hogy a korábbi F Astra-knál meg lehet-e oldani hasonlóképpen a dolgot.

További sok sikert az AGR-EGR -es problémák megoldása terén!!!

Link to comment
Megosztás:

Üdv

Isten áldjon meg benneteket nektek hála kerestem ma 50 ezret

1 óra alatt kijött a szelep a helyéről fél óra volt vissza, de siker!

eddig 1 percen belül kigyulladt a visszajelző, most semmi gáz szépen megy

nekem lezárt állapotban ragadt meg a szelep mert teljesen kint volt és alig birtam megmozditani

kipucoltam a házat a tengelyt finom műszerzsirral lekezeltem a lyukakat finoman megcsiszoltam

egy nagy tesztkör után semmi gond nincs, most végeztem a melóval és úgy tűnik nem volt az

full döglött csak meg volt szorulva de nagyon

remélem nem lesz vele gond mostmár egy jó darabig <_<

az alapjárat szép, már csak egy kis IFA hangzása van minimálisan ütemes az alapjárat

úgyhogy neki esek a gyertyáknak lehet 1 már elég döglött remélem az is megszűnik gyertyacserével

köszi mégegyszer a leírtakat nagy segitség volt nekem és még sokaknak szerintem :huh:

Link to comment
Megosztás:

Hát most elbizonytalanodtam... Itt mindenki azt írja hogy indítás után nem sokkal kigyullad a kontroll lámpa meg sűrűn kigyullad vagy sokáig ég a kontroll lámpa. Az enyémen(98-as X16XEL) van úgy hogy egyáltalán nem gyullad ki, de ha mégis akkor is max. 30 másodpercig azután kialszik. Akkor most lezárjam az AGR szelepet vagy sem? Ingadozni nekem is szokott az alapjárat habár ritkán, de akkor nagyon! Volt olyan mikor megálltam a piros lámpánal, a fordulat meg felment 3000-re! Ezt úgy szoktam orvosolni hogy újra indítom és van mikor elsőre beáll az alapjárat 900-ra de van mikor csak 3-4.-re jön helyre, de ismétlem, ritkán szokta csinálni. Viszont észrevettem hogy van mikor kienged egy jó nagy adag füstpamacsot ilyen kékszínűt, ez gondolom az olaj miatt van. Általában ha 2-3 percig jár a motor és elindulok vele akkor szokott füstölni, de ezt is csak alkalomadtán. Mi lehet a gond?

Link to comment
Megosztás:

nekem lezárt állapotban ragadt meg a szelep mert teljesen kint volt és alig birtam megmozditani

kipucoltam a házat a tengelyt finom műszerzsirral lekezeltem a lyukakat finoman megcsiszoltam

egy nagy tesztkör után semmi gond nincs, most végeztem a melóval és úgy tűnik nem volt az

full döglött csak meg volt szorulva de nagyon

remélem nem lesz vele gond mostmár egy jó darabig <_<

de lesz :huh:

műszerzsírral nem kellett volna megkenni, mert csak odagyűjti a dzsuvát.

de végülis mindegy, mert ha egyszer már meg van kopva a tengelyszár, később is meg fog akadni.

Hát most elbizonytalanodtam... Itt mindenki azt írja hogy indítás után nem sokkal kigyullad a kontroll lámpa meg sűrűn kigyullad vagy sokáig ég a kontroll lámpa. Az enyémen(98-as X16XEL) van úgy hogy egyáltalán nem gyullad ki, de ha mégis akkor is max. 30 másodpercig azután kialszik. Akkor most lezárjam az AGR szelepet vagy sem? Ingadozni nekem is szokott az alapjárat habár ritkán, de akkor nagyon! Volt olyan mikor megálltam a piros lámpánal, a fordulat meg felment 3000-re! Ezt úgy szoktam orvosolni hogy újra indítom és van mikor elsőre beáll az alapjárat 900-ra de van mikor csak 3-4.-re jön helyre, de ismétlem, ritkán szokta csinálni. Viszont észrevettem hogy van mikor kienged egy jó nagy adag füstpamacsot ilyen kékszínűt, ez gondolom az olaj miatt van. Általában ha 2-3 percig jár a motor és elindulok vele akkor szokott füstölni, de ezt is csak alkalomadtán. Mi lehet a gond?

Villogtasd ki a hibakódot, mert az inkább lambdagyanús!

Link to comment
Megosztás:

Nekem ez a probléma folyamatos volt, nem csak kigyulladt és elaludt, hanem indulás után 1 percen belül kigyulladt és égett folyton

a gépet rátette a szervizes és EGR visszacsatoló érték 0 volt egyfolytában

minden más jó értékeken futott igy nekem csak ez lehetett a hiba és most már semmi gond nincs vele

a tengelyt néztem és az jó nem kotyog benne a kis rudazat, csak a végén van egy csavarfej szerű rész amibe kicsi torx kulcs megy,

na az körbe kokszos volt, meg a lyuk körbe mindenhol és összeragadt lezárt állapotban

de annyira összeragadt hogy nem is tudtam kézzel benyomni, meg kellett a bele való kulcsal forgatni és csak lassan járódott be

nem is csoda hogy egyfolytában hibát irt ki

a lényeg hogy megy ha meg mégegyszer megakad akkor már tudom hova kell nyúlni szerintem most már könnyebb lenne kivenni is

mert tudom mit kell lebontani és mihez hogy nyúljak be.

nem mondom a kezemen nem sok bőr van szereztem pár horzsolást de megvan és csak ez a lényeg

már csak az a baj hogy az alapjáratom ugyan fix szép nincs rángatás minden jó erős a gép,

de az alapjárat mégsem az igazi olyan ütemesen hullámzik

nem olyan mintha kihagyna egy henger, csak mintha néha nem lenne olyan erős az égés vagymi és mint egy IFA kissé fura

tettem ma bele gyertyákat ujakat és továbbra is ilyen mintha a 4 henger robbanása után egy pillanatra megállna az élet és ujra robban a

4 henger

persze ez alig észrevehető és lehet csak nekem fura mert évekig V8 motoros autóval jártam

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.