Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

AGR szelep lezárás


bszemethy

Recommended Posts

Kiegyenlítő tartály lebont, félrehúz. MAP szenzor szintén.

Biztitáblán megkeresed az FI jelűt, kiveszed, beindítod a kocsit és várod amíg leáll.

Ezután leveheted a benzincsöveket, nem fog folyni a cucc szanaszét...

Kioperálod az alapjárati léptető motorját, innentől már lesz annyi helyed, hogy hozzáférj az AGR-hez.

Kitekered a két csavart, AGR kiszed, alatta lesz egy fém tömítés, ennek a mintájára vágsz egy 2-3mm-es alulemezből egy teli tömítést. Jó lehet még nagyon vékony vas lemez is.

Ezt a lemezt kifurod a két felfogató csvarnál és pillanatragasztóval felragasztod az AGR talpára, hogy fix maradjon, amikor rakod vissza a szívócsonkra.

Visszafelé a menet az elején ott van... :lol:

Eeeez igen!!! Nagyon korrekt leírás, főleg a biztis trükk! :P Ráadásul pont holnap..illetve ma megyek egy ismerősömhöz, aki szerelő, bár így talán egyedül is nekiállhatnék, de jobb lesz ez így... :lol:

Nagyon nagy köszönet a részletes leírásért ;) :) :)

Remélem ez megoldja a problémámat és nem a lambda-szonda lesz a bűnös... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Üdv. Úgyfest nekem is megérkezett ez az EGR hiba. Olvastam itt róla sokat, mégis inkább kérdezek mint mindenki.

Az autó 96-os. A motor X16XEL.

Mióta bejött ez a hideg párás idő az autó 9litert eszik 100-on és egyre gyakrabban rángat váltás után. Nagy ritkán még a CheckEngine is kivillan, de egy leállítás - indítás után eltűnik.

Gondoltam kitisztítom ezt az EGR-t és visszarakom úgy, de azt kaptam, hogy zárjam is le.

Itt jönnek a kérdések: Miért jobb ha lezárom mintha csak kitisztítva visszarakom?

Mi a megoldás arra, hogyha lezárom ne világítson állandóan a CheckEngine lámpa? (hozzászokni és izzót kivenni nem akarok)

Nekem vákuumos van vagy nem?

Link to comment
Megosztás:

Üdv. Úgyfest nekem is megérkezett ez az EGR hiba. Olvastam itt róla sokat, mégis inkább kérdezek mint mindenki.

Az autó 96-os. A motor X16XEL.

Mióta bejött ez a hideg párás idő az autó 9litert eszik 100-on és egyre gyakrabban rángat váltás után. Nagy ritkán még a CheckEngine is kivillan, de egy leállítás - indítás után eltűnik.

Gondoltam kitisztítom ezt az EGR-t és visszarakom úgy, de azt kaptam, hogy zárjam is le.

Itt jönnek a kérdések: Miért jobb ha lezárom mintha csak kitisztítva visszarakom?

Mi a megoldás arra, hogyha lezárom ne világítson állandóan a CheckEngine lámpa? (hozzászokni és izzót kivenni nem akarok)

Nekem vákuumos van vagy nem?

"Miért jobb ha lezárom mintha csak kitisztítva visszarakom?" - Mert akkor legközelebb nem fog elkoszolódni megint. Egy idő után már nem fog segíteni a takarítás se, ha nem zárod le, és akkor csere lesz mindenképpen. Lezárni is kitisztítva kell.

"Mi a megoldás arra, hogyha lezárom ne világítson állandóan a CheckEngine lámpa? (hozzászokni és izzót kivenni nem akarok)" - Állítólag csak néha villan fel a lámpa csak.

"Nekem vákuumos van vagy nem?" - Ezt nem tudom. Ezeket a válaszokat úgy írom, hogy nekem nincs egr szelep, és remélem, hogy nem írtam hülyeségeket. De ha igen, akkor majd javítanak a többiek.

Link to comment
Megosztás:

Üdv. Úgyfest nekem is megérkezett ez az EGR hiba. Olvastam itt róla sokat, mégis inkább kérdezek mint mindenki.

Az autó 96-os. A motor X16XEL.

Mióta bejött ez a hideg párás idő az autó 9litert eszik 100-on és egyre gyakrabban rángat váltás után. Nagy ritkán még a CheckEngine is kivillan, de egy leállítás - indítás után eltűnik.

Gondoltam kitisztítom ezt az EGR-t és visszarakom úgy, de azt kaptam, hogy zárjam is le.

Itt jönnek a kérdések: Miért jobb ha lezárom mintha csak kitisztítva visszarakom?

Mi a megoldás arra, hogyha lezárom ne világítson állandóan a CheckEngine lámpa? (hozzászokni és izzót kivenni nem akarok)

Nekem vákuumos van vagy nem?

Vákuumos csak a dieselekben és a C16NZ-ben van, a Tiéd tuti elektromos.

Link to comment
Megosztás:

Na.. tegnap felfújtam a pofám, miután az összes szerelő ismerősöm csak a hablatyot nyomta.. -"majd holnap, majd a jövőhéten, stb... mer' ez macerás, meg hagyjad itt egy napra a kocsit..."- megcsináltam egyedül. :) Valóban macerás volt, de nekem, aki nem vagyok autószerelő, 3órás művelet volt a lemez kereséssel és kivágással együtt... Viszont lenne kérdésem, mert valami nem stimmel szerintem.

Tehát: lezártam a szelepet egy vékony (max 2es) alu lemezzel.

Beindítottam, gyönyörűen járt a motor és ami eddig volt dízeles kattogás, még az is megszűnt, nem akartam elhinni!!! :)

Aztán pár perc után visszajött a zaj, de nem olyan erősen, mint előtte. Elindultam kocsikázni, hogy teszteljem, kb a 15. km után megint jelentkezett a rángatás, torpanás, de nem olyan erősen, mint amikor nem volt lezárva a szelep, illetve sokkal dinamikusabb most az autó, mintha szebben járna a motor is, meg végre alacsony fordulaton is húz, de aztán mentem tovább és sajnos egyre erősebbek lettek a rángatások. :P Ja és nem tudtam előhozni a sárga lámpát, pedig direkt motorfékezgettem lejtőn lefelé hosszan, egyenesben másodikban húzattam 50-60-ig, majd hagytam visszalassulni 20-30-ra, de semmi. (Az autó 99-es.)

Előfordulhat, hogy ennyi idő alatt átégett, kilyukadt a lemez, amit vágtam bele???? ;)

Mi lehet a probléma?

A tünet tehát a következő:

Hidegen hibátlanul megy, de amint 90fokos, vagy annál melegebb, elkezd rángatni és erőtlen lesz a motor váltásnál, gázlevét, majd újra adásnál. Aztán ha eléri a 2500as fordulatot, megindul, mintha ágyúból lőtték volna ki... de volt már olyan, hogy magasabb fordulaton sem húzott és ugyanez a játék, aztán egyszer csak megindult.

Szerintetek??? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Na.. tegnap felfújtam a pofám, miután az összes szerelő ismerősöm csak a hablatyot nyomta.. -"majd holnap, majd a jövőhéten, stb... mer' ez macerás, meg hagyjad itt egy napra a kocsit..."- megcsináltam egyedül. :P Valóban macerás volt, de nekem, aki nem vagyok autószerelő, 3órás művelet volt a lemez kereséssel és kivágással együtt... Viszont lenne kérdésem, mert valami nem stimmel szerintem.

Tehát: lezártam a szelepet egy vékony (max 2es) alu lemezzel.

Beindítottam, gyönyörűen járt a motor és ami eddig volt dízeles kattogás, még az is megszűnt, nem akartam elhinni!!! :lol:

Aztán pár perc után visszajött a zaj, de nem olyan erősen, mint előtte. Elindultam kocsikázni, hogy teszteljem, kb a 15. km után megint jelentkezett a rángatás, torpanás, de nem olyan erősen, mint amikor nem volt lezárva a szelep, illetve sokkal dinamikusabb most az autó, mintha szebben járna a motor is, meg végre alacsony fordulaton is húz, de aztán mentem tovább és sajnos egyre erősebbek lettek a rángatások. :lol: Ja és nem tudtam előhozni a sárga lámpát, pedig direkt motorfékezgettem lejtőn lefelé hosszan, egyenesben másodikban húzattam 50-60-ig, majd hagytam visszalassulni 20-30-ra, de semmi. (Az autó 99-es.)

Előfordulhat, hogy ennyi idő alatt átégett, kilyukadt a lemez, amit vágtam bele???? :)

Mi lehet a probléma?

A tünet tehát a következő:

Hidegen hibátlanul megy, de amint 90fokos, vagy annál melegebb, elkezd rángatni és erőtlen lesz a motor váltásnál, gázlevét, majd újra adásnál. Aztán ha eléri a 2500as fordulatot, megindul, mintha ágyúból lőtték volna ki... de volt már olyan, hogy magasabb fordulaton sem húzott és ugyanez a játék, aztán egyszer csak megindult.

Szerintetek??? :)

Egyrészt, milyen vastag lemezt tettél bele? (sörös-üdítősdoboz, festékesdoboz nem jó, azt megzabálja :lol: ) Sárga lámpát hosszabb 5-ösben motorféknél fog dobni, :lol: Nem lehet hogy más szenvedése is van egyébként, az AGR-en kívü? ;)

Link to comment
Megosztás:

Na.. tegnap felfújtam a pofám, miután az összes szerelő ismerősöm csak a hablatyot nyomta.. -"majd holnap, majd a jövőhéten, stb... mer' ez macerás, meg hagyjad itt egy napra a kocsit..."- megcsináltam egyedül. :) Valóban macerás volt, de nekem, aki nem vagyok autószerelő, 3órás művelet volt a lemez kereséssel és kivágással együtt... Viszont lenne kérdésem, mert valami nem stimmel szerintem.

Tehát: lezártam a szelepet egy vékony (max 2es) alu lemezzel.

Beindítottam, gyönyörűen járt a motor és ami eddig volt dízeles kattogás, még az is megszűnt, nem akartam elhinni!!! :)

Aztán pár perc után visszajött a zaj, de nem olyan erősen, mint előtte. Elindultam kocsikázni, hogy teszteljem, kb a 15. km után megint jelentkezett a rángatás, torpanás, de nem olyan erősen, mint amikor nem volt lezárva a szelep, illetve sokkal dinamikusabb most az autó, mintha szebben járna a motor is, meg végre alacsony fordulaton is húz, de aztán mentem tovább és sajnos egyre erősebbek lettek a rángatások. :P Ja és nem tudtam előhozni a sárga lámpát, pedig direkt motorfékezgettem lejtőn lefelé hosszan, egyenesben másodikban húzattam 50-60-ig, majd hagytam visszalassulni 20-30-ra, de semmi. (Az autó 99-es.)

Előfordulhat, hogy ennyi idő alatt átégett, kilyukadt a lemez, amit vágtam bele???? ;)

Mi lehet a probléma?

A tünet tehát a következő:

Hidegen hibátlanul megy, de amint 90fokos, vagy annál melegebb, elkezd rángatni és erőtlen lesz a motor váltásnál, gázlevét, majd újra adásnál. Aztán ha eléri a 2500as fordulatot, megindul, mintha ágyúból lőtték volna ki... de volt már olyan, hogy magasabb fordulaton sem húzott és ugyanez a játék, aztán egyszer csak megindult.

Szerintetek??? :lol:

Mérj egy hőérzékelő szonda ellenállást, a kétvezetékes jeladón, melegen. Lehet, hogy az szívat...

90 °C környékén 200-300 Ohm körülinek kell lenni, hidegen, 20 °C-nál 2000-3000 Ohm...

Link to comment
Megosztás:

Kezd elegem lenni... ;) megint szétkaptam a vasat, kicseréltem vastagabb lemezre a tömítést, most másfeles, vagy kettes alu van bent, bár az előző sem égett át, mégis ugyanaz a tünet, mint mielőtt nem volt lezárva... :lol: Szebb a hangja és talán nem rángat annyira, de elhanyagolható a "javulás"... van valakinek valami ötlete?

Link to comment
Megosztás:

Kezd elegem lenni... ;) megint szétkaptam a vasat, kicseréltem vastagabb lemezre a tömítést, most másfeles, vagy kettes alu van bent, bár az előző sem égett át, mégis ugyanaz a tünet, mint mielőtt nem volt lezárva... :lol: Szebb a hangja és talán nem rángat annyira, de elhanyagolható a "javulás"... van valakinek valami ötlete?

Eddig mi lett cserélve és miehz lett hozzányúlva?

Link to comment
Megosztás:

Hibakód olvasás volt?

A benne lévő záró kúpnak elvileg nem nagyon szabad lazán mozognia.

Hibakódot még nem olvastattam, mert amúgy nem dob motorhibát és az EGR-re gyanakodtam a tünetek alapján...de akkor megyek hibakódot olvastatni...

Ha mozog a zárókúp és úgy zártam le, attól produkálhatja a rángatást, erőtlenséget?

Link to comment
Megosztás:

Nem. Hanem ami a termosztátház környékén van. A kétvezetékes és elvileg kék csatlakozós.

Na, akkor még keresgélnem kell, mert az egyik csatlakozó sem kék, ahol én méregettem...

Van egy érzékelő a motor bal oldalában, ott stimmelnek az értékek, amiket írtál, illetve van egy másik szintén két vezetékes érzékelő a légszűrő után a műanyag csőben, de az 90fok környékén 3-4Kohm.

Link to comment
Megosztás:

16szr -nél lezártam az EGR-t és most bevillant a hibalámpa a müszerfalon ez álltalános jelenség avagy továbi hibára utalhat?

A hőfokjeladom tutira szar csakhogy esztergomba egy ilyen különleges alkatrész beszerzése komoly akadályokba ütközik .... : az egyik boltos feltett szándéka volt hogy adjak 1 e ft előleget a 2,5E ft-os alkatrészre "most már tudom hogy a tescoban jogosult vagyok elfogyasztani 10 sört egy tálcárol mielött kifizetem :lol:

Link to comment
Megosztás:

16szr -nél lezártam az EGR-t és most bevillant a hibalámpa a müszerfalon ez álltalános jelenség avagy továbi hibára utalhat?

A hőfokjeladom tutira szar csakhogy esztergomba egy ilyen különleges alkatrész beszerzése komoly akadályokba ütközik .... : az egyik boltos feltett szándéka volt hogy adjak 1 e ft előleget a 2,5E ft-os alkatrészre "most már tudom hogy a tescoban jogosult vagyok elfogyasztani 10 sört egy tálcárol mielött kifizetem :lol:

Igen, általános dolog, igaz nálam eddig csak egyszer sírt miatta az ECU, de akkor nagyon. ;)

Link to comment
Megosztás:

Csak lezártam, mint lehetséges hibaforrást. :lol: Meg ugye a hatás sem maradt el, hogy picivel is, de jobban megy.

Én egyszerre találtam a MAP szenzor csövén 1 repedést és a lezárást is akkor csináltam , viszont gondolkodom a visszanyitásán hiszen nem volt lerakodásos csupán kormos .Gondolom kell üzemelnie hogy megfelelő gázkeverék juthason a lambdához. És igy talán nagyobb menyiségü levegőt sziv át a karbin ami egyértelmüen fogyinövekedést okozhat .

Vélemény?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.