Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

AGR szelep lezárás


bszemethy

Recommended Posts

Már szóltam egy nőgyógyász ismerősömnek,hogy segítsen a "szülésnél".(csak még azt nem döntöttük el,hogy császármetszéssel csináljuk vagy csak úgy spontán,ha valami komplikáció lépne fel, akkor van sebész ismerősöm is! :sowwy: )ja és pap is van(ha kell feladja neki az utolsó kenetet).

Link to comment
Megosztás:

Aha, én is hiányoltam róla azt az 5 vezetéket amiről szó volt a topik előző hozzászólásaiban, de így már érthető. ;-)

De ha jó munkát akarok végezni, akkor tegyek azért egy lemezt is oda ahová kell, vagy nem ragadhat be ez a fajta AGR rossz pozícióban?

Beragadhat, ezért érdemes ellenőrizni az állapotát... de egyébként éreznéd ha beragadna, mert akkor rángatós

lenne a kocsi, néha leállna, egyenetlen alapjárat lenne.

Link to comment
Megosztás:

Hát épp ezért kérdeztem, mert néha kicsit, alig érezhetően kis fordulaton (2000-nél, 2-esben 3-asban), meg-meg rándul, és gyakran van olyan, hogy amikor megállok, akkor az alapjárat nem esik vissza rögtön, hanem előbb 1500-on tartja egy kicsit (2-3 mp), és csak utána esik vissza 900-ra.

Link to comment
Megosztás:

Megcselekedtem amit kell.Fojtószelepet tisztítottam és egyúttal rászántam magam és lezártam a AGR-t.Nem fog ez a későbbiekben sárga lámpát eredményezni?

Attól függ. Ha szétkopott az AGR, akkor lezárva is megakadhat, és lesz sárga lámpa.

Illetve 97-től már a vezérlők tudnak map szenzoron keresztüli ellenőrzést is csinálni,

hosszú motorfék üzem közben. Ekkor is lehet sárga lámpa. Ez nem befolyásol semmit

egyébként (csak ha elektronikusan sérül az AGR, mert ilyenkor vészprogramra kapcsol

a vezérlő).

Link to comment
Megosztás:

Attól függ. Ha szétkopott az AGR, akkor lezárva is megakadhat, és lesz sárga lámpa.

Illetve 97-től már a vezérlők tudnak map szenzoron keresztüli ellenőrzést is csinálni,

hosszú motorfék üzem közben. Ekkor is lehet sárga lámpa. Ez nem befolyásol semmit

egyébként (csak ha elektronikusan sérül az AGR, mert ilyenkor vészprogramra kapcsol

a vezérlő).

Eddig egyszer fordult elő hogy egy kis koksz darab miatt nyitva maradt akkor volt is sárgalámapa de kitisztítottuk és azóta jó volt.Lezárás előtt is kitisztítottam egyébként nehogy-e miatt szedhessem ki megint.Az auto '97 7dik havi.Ha nem sérül az AGR akkor motorfékes ellenörzés után ha világít a sárgalámpa akkor nem fogok semmit észrevenni?

Link to comment
Megosztás:

Na tegnap leszedtem a vákuumos AGR szelepet a C16NZ-ről. Zárt állapotban is átenged egy kis levegőt (mert hát ugyebár kíváncsi voltam, hogy miként is működik ezért a számba vettem és fújtam, közben meg kézzel mozgattam a szelepet :lol: ) nem tudom, hogy ez gyárilag is így van-e, de azért majd teszek egy lemez darabot a kipufogógáz útjába. Most vissza van szerelve csak le van "dugózva" a szelep és az injektor is.

Sokat törtem a fejem, hogy vajon honnan vegyek rá dugót, aztán egyszerűen a vákuumcsőből levágtam egy kis daraot és az egyik végébe tekertem egy sűrűmenetes csavart és úgy húztam rá a szelepre... :lol:

OFF: a vákkumot mi kelti a C16NZ-ben a dugattyúk, vagy valami speckó vákuumszivatyú van benne? :sowwy:

Link to comment
Megosztás:

Na tegnap leszedtem a vákuumos AGR szelepet a C16NZ-ről. Zárt állapotban is átenged egy kis levegőt (mert hát ugyebár kíváncsi voltam, hogy miként is működik ezért a számba vettem és fújtam, közben meg kézzel mozgattam a szelepet :lol: ) nem tudom, hogy ez gyárilag is így van-e, de azért majd teszek egy lemez darabot a kipufogógáz útjába. Most vissza van szerelve csak le van "dugózva" a szelep és az injektor is.

Sokat törtem a fejem, hogy vajon honnan vegyek rá dugót, aztán egyszerűen a vákuumcsőből levágtam egy kis daraot és az egyik végébe tekertem egy sűrűmenetes csavart és úgy húztam rá a szelepre... :lol:

OFF: a vákkumot mi kelti a C16NZ-ben a dugattyúk, vagy valami speckó vákuumszivatyú van benne? :sowwy:

Ja, majd el felejtettem, a változások...

Hát igazából nem is tudom, lehet, hogy csak beleképzelem, de kicsit jobban veszi a fordulatot, ha 2-ben, vagy 3-ban ha gyorsitok... nincs benne az a kis megtorpanás.

Meg mintha kicsit másabb lenne a hangja, de tudom, hogy ennek aztán semmi köze hozzá... ;-)

Link to comment
Megosztás:

...Sokat törtem a fejem, hogy vajon honnan vegyek rá dugót, aztán egyszerűen a vákuumcsőből levágtam egy kis daraot és az egyik végébe tekertem egy sűrűmenetes csavart és úgy húztam rá a szelepre... :sowwy: ...

De ugye az a cső is le lett dugózva, ami az AGR-re ment eddig? Mert az a fontosabb, maga a szelep a csonkján nem fúj ki semmit, de a vákuumcsövet, ami rá ment eddig, azt le kell dugózni!

Link to comment
Megosztás:

Egy valamit nemértek,

nekem is olyan AGR-em van mint semseyp cartársnak (gondolom :sowwy:),

viszont nekem motorféknél,magas fordulaton (általában lejtő) sárgalámpa is van szinte mindig, mikor olyan helyen járok.

Ez lehet AGR miatt?

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

Uj tag vagyok, van egy problémám! Valszeg az AGR-szelep!

Annyit segítsetek,hogy tudom kiszedni és lezárni azt a rohadt lyukat.

Azt már tudom,hogy melyik az, de csak az egyik csavart találtam a 2-böl.

tipus. 1996.12.19. x16xel

1.6i 16v kombi 100LE

Előre is köszi!!!!!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.