Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

AGR szelep lezárás


bszemethy

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Én a héten "vakoltam le" az AGR szelepet klingelittel, ami ugyebár elvileg hőálló. Megfelel ez erre a célra? Mikor megbontottam, akkor láttam, hogy már az előző tulaj is lezárta egy fémlemezzel, ami időközben már szépen kilukadt/kiégett. Eredetileg tisztítással akartam próbálkozni, de az istennek nem jöttem rá, hogy a vákuum felől hogy lehet megbontani, hogy a szelephez hozzáférjek, ezért maradt az "Endlösung" a vakolás. Eddig is így volt, eztán is így lesz, ha csak egyszer rá nem szánom magam és mégiscsak kipucolom valahogy a belét. Kíváncsi vagyok meddig bírja a klingelit?!

Link to comment
Megosztás:

Én a héten "vakoltam le" az AGR szelepet klingelittel, ami ugyebár elvileg hőálló. Megfelel ez erre a célra? Mikor megbontottam, akkor láttam, hogy már az előző tulaj is lezárta egy fémlemezzel, ami időközben már szépen kilukadt/kiégett. Eredetileg tisztítással akartam próbálkozni, de az istennek nem jöttem rá, hogy a vákuum felől hogy lehet megbontani, hogy a szelephez hozzáférjek, ezért maradt az "Endlösung" a vakolás. Eddig is így volt, eztán is így lesz, ha csak egyszer rá nem szánom magam és mégiscsak kipucolom valahogy a belét. Kíváncsi vagyok meddig bírja a klingelit?!

Azért én megintcsak félmet tettem volna be! :wacko:

Azt viszont nem gondoltam volna, hogy a fém átlyukadhat! :D Ezek szerint majd jó lesz ha ránézek én is az enyémre! :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Azért én megintcsak félmet tettem volna be! :wacko:

Azt viszont nem gondoltam volna, hogy a fém átlyukadhat! :D Ezek szerint majd jó lesz ha ránézek én is az enyémre! :wacko:

Igen, elég szépen át volt lyukadva. Azért éri azt ott pára és hő rendesen, ami azért megeszi a fémet. Valszeg a klingelitet is gyakrabban kell majd nézni, bár az korrodálni nem fog, de gondolom a hőállósága is korlátos. Bár egyéb tömítéseket is csinálnak belőle...

Link to comment
Megosztás:

A rozsdamentes lemez az igazi! :D :wacko:

Bár a hibajelző kivillanást nem tudom megszokni...legalábbis éjjel qrva zavaró...főleg ha nincs semmi olyan, amivel eltakarhatom! :wacko: :wacko:

Kiszeded az izzót :D :D

Link to comment
Megosztás:

Meg amúgy is, nagyon babrás kiszedni... :wacko: :D

Nem-a :wacko: én képes voltam csak azért kiszedni az óracsoportot, hogy a távfény ikonját belülről lefóliázzam :D csak azért mert éjszaka nagyon zavart.. :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Nem-a :wacko: én képes voltam csak azért kiszedni az óracsoportot, hogy a távfény ikonját belülről lefóliázzam :D csak azért mert éjszaka nagyon zavart.. :wacko:

Én ezt úgy oldom meg, hogy nem kapcsolom fel! :wacko:

Na de off vége, mert a fejemre koppint egy moderáló szerkesztő! :D

ha kivillan a lámpa, a 0400-as hibával, ugye akkor még nem kapcsol vészüzemmódra?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kis segítség kellene. Kínlódott az EGR szelep,ezért lezártam .Jól húz a kocsi,nem rángat, dinamikus.de melegen füstöl. Amíg nem volt lezárva az egr,addig nem volt semmi füst. Nem kéket, inkább szürkét vagy feketét. Átnéztem mindent ,szerintem visszatettem mindent a helyére.

Mi a franc lehet vele? Kicsit kezd kiborítani.

Valakinek valami ötlet?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kis segítség kellene. Kínlódott az EGR szelep,ezért lezártam .Jól húz a kocsi,nem rángat, dinamikus.de melegen füstöl. Amíg nem volt lezárva az egr,addig nem volt semmi füst. Nem kéket, inkább szürkét vagy feketét. Átnéztem mindent ,szerintem visszatettem mindent a helyére.

Mi a franc lehet vele? Kicsit kezd kiborítani.

Valakinek valami ötlet?

Egyáltalán milyen autód van? :wacko: Aláírásba betehetnéd, mert nem emlékszik rá fejből senki :D Próbáld ki, hogy kiveszed a lezárást, ha akkor se hagyja abba a füstölést, akkor valszeg mégsem a lezárás miatt van, ha úgy abbahagyja, akkor Te vagy az első akinél ez jelentkezett :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Kis segítség kellene. Kínlódott az EGR szelep,ezért lezártam .Jól húz a kocsi,nem rángat, dinamikus.de melegen füstöl. Amíg nem volt lezárva az egr,addig nem volt semmi füst. Nem kéket, inkább szürkét vagy feketét. Átnéztem mindent ,szerintem visszatettem mindent a helyére.

Mi a franc lehet vele? Kicsit kezd kiborítani.

Benyás, vagy traktoros? :D :D Tényleg jó lenne aláírásba betenni! ;)

Egyáltalán milyen autód van? :wacko: Aláírásba betehetnéd, mert nem emlékszik rá fejből senki :D Próbáld ki, hogy kiveszed a lezárást, ha akkor se hagyja abba a füstölést, akkor valszeg mégsem a lezárás miatt van, ha úgy abbahagyja, akkor Te vagy az első akinél ez jelentkezett :wacko:

Nekem még annyira sem füstölt utána! :P Más lesz ott a bibi! :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Egyáltalán milyen autód van? :wacko: Aláírásba betehetnéd, mert nem emlékszik rá fejből senki :D Próbáld ki, hogy kiveszed a lezárást, ha akkor se hagyja abba a füstölést, akkor valszeg mégsem a lezárás miatt van, ha úgy abbahagyja, akkor Te vagy az első akinél ez jelentkezett :wacko:

Ezer bocs! Astra F 1.6 16v.

Időközben rájöttem mi volt a gond. Gyakorlatilag amit beraktam lemez horganzott volt, de már asszem leégett mert nem füstöl. :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Benyás, vagy traktoros? :wacko: :wacko: Tényleg jó lenne aláírásba betenni! :D

Nekem még annyira sem füstölt utána! :D Más lesz ott a bibi! :D

Nekem is csak visszavett a füstölgéséből, Lacinak az "erőműfüstjére" is az volt a megoldás hogy be kellett csukni az egeret, nekem új lenne hogy ezért kezd el füstölni :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Ezer bocs! Astra F 1.6 16v.

Időközben rájöttem mi volt a gond. Gyakorlatilag amit beraktam lemez horganzott volt, de már asszem leégett mert nem füstöl. :D

Képzeld ha gumiból vágtad volna a tömítést! :wacko: :wacko: :wacko:

Nekem is csak visszavett a füstölgéséből, Lacinak az "erőműfüstjére" is az volt a megoldás hogy be kellett csukni az egeret, nekem új lenne hogy ezért kezd el füstölni :D

Eddig még mindenkin csak segített! :D

Bár a dízeleseknek jobb, nem dobál hibakódot utána sem a verda, csak simán meghálálja! :P

Link to comment
Megosztás:

Képzeld ha gumiból vágtad volna a tömítést! :D :wacko: :wacko:

Eddig még mindenkin csak segített! :wacko:

Bár a dízeleseknek jobb, nem dobál hibakódot utána sem a verda, csak simán meghálálja! :D

Eddig a próbaút során ,kb 25km, nem világított a sárga lámpa.Remélem így is marad.

Hol találom az aláírás dolgot? Beírnám a kocsi adatokat.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.