Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

AGR szelep lezárás


bszemethy

Recommended Posts

Én lekaptam a kipuf. toroktól az alu csövet, ami megy a AGR szelephez, vágtam alu lemezből olyan formát, mint az alücső vége, kifúrtam a csavarnak a két jukat, aztán ment minden vissza, ahogy volt. Egy mikroszemnyi korom sem jut vissza a levegővel a motorba, minden a kipufogón távozik. + leszedtem a Szelepről a vákum csövet, mert minek menjen, ha nem dolgozik. A vákum cső végén lévő gumicsőbe megy betekertem egy csavart és kész.

nah én ezt a számot feleztem meg :lol:

a többi stimmel :lol:

Link to comment
Megosztás:

Én lekaptam a kipuf. toroktól az alu csövet, ami megy a AGR szelephez, vágtam alu lemezből olyan formát, mint az alücső vége, kifúrtam a csavarnak a két jukat, aztán ment minden vissza, ahogy volt. Egy mikroszemnyi korom sem jut vissza a levegővel a motorba, minden a kipufogón távozik. + leszedtem a Szelepről a vákum csövet, mert minek menjen, ha nem dolgozik. A vákum cső végén lévő gumicsőbe megy betekertem egy csavart és kész.

kb így van nekem is, kivéve a facsavart, én belenyomtam egy golyót, és ment vissza a helyére... :D

nah én ezt a számot feleztem meg :lol:

a többi stimmel :D

:lol: :lol: :lol: :P :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lehet, hogy ismerős kérdést fogok feltenni, de szeretném a segítségeteket kérni. 1.0-ás corsa (x10xe) motor. Sárga lámpás históriám már legalább 3 éve tart, de kezdem unni. A lényeg, hogy időnként elkezd világítani a motorlámpa és addig nem is hagyja abba amíg nincs megtisztítva az AGR szelep (tehát elvileg ez a gondja). Igazából baj nincs vele, nem rángat az autó, nem lassul és talán még nem is eszik többet, de baromi zavaró. Egy időbe annyit vittem emiatt szervízbe, hogy már csukott szemmel is meg tudom csinálni a tisztítását (torx dugókulcs, olajos kéz, szentségelés...satöbbi). Aztán eltelik 1-2 hónap és újra. Szóval ezt szeretném valahogy kikerülni. Említették, hogy le lehet zárni a szelepet valahogy, de nem tudom, hogy ez tényleg a legjobb megoldás e. A kérdésem az lenne, hogy ez nem okoz e további károkat az autóban? Illetve, hogy mindezt mivel és hogyan kell csinálni?

Link to comment
Megosztás:

Nem tettem semmiféle lemezt. Lehúztam a vékony csövet és ledugóztam azt a kis könyék gumicsövet.

a lemez azért kell, mert lehet, hogy nyitott állapotban maradt az AGR szeleped, márpedig ha úgy maradt, akkor meg mér rosszabb.... :lol: mert így államdóan szívja a trutymót, nem csak bizonyos fordulat felett!!!

Tegyél egy lemezt alulra is, így tutira nem fog visszaszívni a kipufogógázból :lol:

Link to comment
Megosztás:

a lemez azért kell, mert lehet, hogy nyitott állapotban maradt az AGR szeleped, márpedig ha úgy maradt, akkor meg mér rosszabb.... :lol: mert így államdóan szívja a trutymót, nem csak bizonyos fordulat felett!!!

Tegyél egy lemezt alulra is, így tutira nem fog visszaszívni a kipufogógázból :lol:

Fotózd le légyszi neked hogy van. Hadd koppintsam le :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

a lemez azért kell, mert lehet, hogy nyitott állapotban maradt az AGR szeleped, márpedig ha úgy maradt, akkor meg mér rosszabb.... :lol: mert így államdóan szívja a trutymót, nem csak bizonyos fordulat felett!!!

Tegyél egy lemezt alulra is, így tutira nem fog visszaszívni a kipufogógázból :lol:

Nem! Legalábbis nekem zárva van, ha csak a vákumcsövet húzom le. De azért a biztonság kedvéért vágtam oda lemezt.

gizi2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Mert az adagolónál van egy kis szelep, ha minél jobban nyomod a gázt, akkor a szelep annál több vákumot enged az AGR-nem és jobban kinyit. Lemezzel azért célszerű lezárni, mert ha a szelepnál le van rakódva a korom, akkor nem zár tökéletesen.

Link to comment
Megosztás:

Nem! Legalábbis nekem zárva van, ha csak a vákumcsövet húzom le. De azért a biztonság kedvéért vágtam oda lemezt.

http://kepfeltoltes.hu/090907/gizi2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Mert az adagolónál van egy kis szelep, ha minél jobban nyomod a gázt, akkor a szelep annál több vákumot enged az AGR-nem és jobban kinyit. Lemezzel azért célszerű lezárni, mert ha a szelepnál le van rakódva a korom, akkor nem zár tökéletesen.

Köszönöm a képet de nem bírom felfedezni a lemezkét. Az adagoló felöl is nyomjak le egy fanyart a torkán? Az AGR-en lévô könyék csövet ledugóztam és a vékony csövet is ami jön az adagolótól, mert az alapjáratom felugrott. Elég egy sörös dobozból vágni a lemezt ?

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a képet de nem bírom felfedezni a lemezkét. Az adagoló felöl is nyomjak le egy fanyart a torkán? Az AGR-en lévô könyék csövet ledugóztam és a vékony csövet is ami jön az adagolótól, mert az alapjáratom felugrott. Elég egy sörös dobozból vágni a lemezt ?

Mert itt nem is látszik :lol:

A HF-re megy rá egy cső hátulról, ami a kipuff-tól jön. Két csavar fogja, és elég elb.szott, semmire nem hasonlító formája van :lol: ilyen, lekerekített rumbusz szerű valami. Ha ott a HF és a cső közé beteszel egy lemezt. Hááát sörösdoboz... ha csak az van kéznél... viszont egy ollóval meg van munkálva :lol: :lol: én nem is tudom miből szedtem. A telken nyaralásnál bementem a műhelybe, -még nagyfater rendezkedett be oda, úgyhogy nincs olyan ami ott nincs- és a kezembe akadt egy 2mm-s alu lemez. Berajzoltam, körbenyestem, oszt kész.

Link to comment
Megosztás:

Fotózd le légyszi neked hogy van. Hadd koppintsam le :lol: :lol:

egyszer már írtam hogy hogyan is csináltam, fotók is voltak, de visszakerestem, és eltűnt valahogyan... :lol:

Nah szóval hírtelen ezt tudtam kreálni:

Ugyi erről beszélünk: 3348258964_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

így néz ki ha le van szedve a cső: 3008884645_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ez az alsó része ( erre kell vágni a lemezt!!!) :1870301161_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ez a felső, ami nekem tiszta kokszos volt, megtakarítottam azért a biztonság kedvéért :lol: : 9723942292_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Felhasznált anyagok: 7976250493_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

leveszed a csövet, amit fent 1 bilincs tart, lent meg 2 db csavar fog, vágsz egy ilyen lemezt és visszarakod, és kééésssz isss :P

Remélem tudtam segíteni, és belelátsz a képekbe, lehet nem mindíg sikerültek elég élesre, de a lényeg asszem látszik rajtuk...

Link to comment
Megosztás:

egyszer már írtam hogy hogyan is csináltam, fotók is voltak, de visszakerestem, és eltűnt valahogyan... :lol:

Nah szóval hírtelen ezt tudtam kreálni:

(...)

Remélem tudtam segíteni, és belelátsz a képekbe, lehet nem mindíg sikerültek elég élesre, de a lényeg asszem látszik rajtuk...

Jaj drága barátom nagyon köszönöm. Meg is müttöm hamar. Kösz kösz kösz kösz... :lol: :lol: :P :lol:

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a képet de nem bírom felfedezni a lemezkét. Az adagoló felöl is nyomjak le egy fanyart a torkán? Az AGR-en lévô könyék csövet ledugóztam és a vékony csövet is ami jön az adagolótól, mert az alapjáratom felugrott. Elég egy sörös dobozból vágni a lemezt ?

Itt már látni a lemezt. :lol:

agr_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Csak nekem a felső csavar beletört és akkor volt az autószerelőnél és mondtam neki, hogy fúrja ki, ha már le van szedve a hengerfej, erre ez a barom meg belevágott. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Itt már látni a lemezt. :P

http://kepfeltoltes.hu/090907/agr_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Csak nekem a felső csavar beletört és akkor volt az autószerelőnél és mondtam neki, hogy fúrja ki, ha már le van szedve a hengerfej, erre ez a barom meg belevágott. :lol:

Nah nekem is bele van törve, csak én nem vágattam föl érte a hengerfejet :lol: :lol:

Ahogy elnéztem csak a DR-nek van itt ez a cucc. Az előző képsorozaton nem volt túl ismerős a motortér :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ott akkora a repedés, hogy látni lehet a motor belsejét is :D

Nah nekem is bele van törve, csak én nem vágattam föl érte a hengerfejet :P :lol:

Ahogy elnéztem csak a DR-nek van itt ez a cucc. Az előző képsorozaton nem volt túl ismerős a motortér :lol:

Nem én mondtam annak a baromnak, hogy vágjon bele. Én nyomatékosan megkértem, hogy ha már le van szedve a hengerfej, akkor fúrja ki a csavart. :lol: Azóta nem is vittem hozzá. (Persze nem kellett) :D ennek már 2 éve. Majd ha úgy lesz, kicserélem. MÉg jó, hogy nem vágott bele annyira, hogy oda is levegőszűrőt keljen rakni. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Képpel ne idézz...te szoktad megszólítani a népet :lol:

Igen tudom, de mindig képpel idézek mert elfelejtem, de pont ezért mindig megnézem a hsz-eket miután elküldtem és 5 másodperccel később már ki van javítva :lol: Csak te voltál túl gyors, én a megszokott módszerrel alkottam :lol: :P :lol:

Link to comment
Megosztás:

Jaj nekem. Nincs crowa fejes kulcsom. Asszem a felsô részénél (membrán mellett) fogom betömni a száját. Elvileg mind1 nem?

Update:

Na megvagyok vele. Vágtam egy kör alaku lemezkét és behelyeztem a bilincs alatti illesztéshez. Remélem okés lessz.

http://kepfeltoltes.hu/090907/ssdgsdg_www....ltoltes.hu_.jpg

elég nehezen indultak meg a csavarok, úgyhogy ha mégis leszeded, vigyázz, nehogy beletörjön valamelyik....

Nem tudom, hogy ott le tudod-e zárni, mert elég kicsi ott a hely,meg ott az a bilincs, nem tom mennyire engedne ott....

legjobb lenne alul megoldani.....

de ha nincs lúd jó a disznó is (vagy nem így szól eredetileg :lol: ) :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

elég nehezen indultak meg a csavarok, úgyhogy ha mégis leszeded, vigyázz, nehogy beletörjön valamelyik....

Nem tudom, hogy ott le tudod-e zárni, mert elég kicsi ott a hely,meg ott az a bilincs, nem tom mennyire engedne ott....

legjobb lenne alul megoldani.....

de ha nincs lúd jó a disznó is (vagy nem így szól eredetileg :lol: ) :lol: :lol: :lol:

Simán lehet ott is. Kitömi egy ronggyal, aztán a csövön átmenő csavarral, rögzíti a "rongydugót" hogy ne menjen odébb :D :D :P :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.