Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa D - Általános -


bazs

Recommended Posts

  • 3 months later...

Sziasztok!

CD 30 MP3-as rádióval /TID kijelzővel/ kapcsolatban lenne kérdésem.

A SETTINGS gomb megnyomása után /Míg nem csippan/ a REG gombot nyomogatva a következők jelennek meg /gondolom ekkor van a rádió teszt módban/:

S1 31630/_ _ _

S5 4

S6 080

H1 HZ

H5 D6

H6 C2

Valaki meg tudná mondani, mit jelentenek?

Előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

Valaki nem tud véletlenül akciós MOMO felniket??? :lol:

Konrétan a MOMO TEN-S érdekelne 16" 4x100ban. ;)

keresekbe plíz...

amugy meg internet, oszt keresgéljél...

én is 2 hét alatt találtam 50 helyett 32 ért felnit... csak sok idő kell a keresgélésshez......

Link to comment
Megosztás:

keresekbe plíz...

amugy meg internet, oszt keresgéljél...

én is 2 hét alatt találtam 50 helyett 32 ért felnit... csak sok idő kell a keresgélésshez......

Az internetes keresgeles megvolt, vagyis meg mindig tart. Csak az a gaz, hogy a nagy keresgelesben talaltam egy hirdetest amiben 24-er hirdettek darabjat, csak az sajnos elfogyott mire hivtam. ;) Es ilyenkor mar nem szivesen ad ki az ember 30-at erte, azert is probalkozok mas modon is :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Helló,

Normál indulásnál (tehát pl. kettesben indulásnál nem) és normál fékezésnél mindig egy tompa koppanás (mintha egy zárt cipős dobozban eldőlne egy gyufásdoboz) hátulról, jobb oldalról (szerintem) vagy elölről jobb oldalról az anyósülésen ülve (és más vezetett) Kanyarodásnál, úthibánál, döccenőnél nem, csak előre indulásnál és fékezésnél.

Megrángattuk a motort álló helyzetben (amennyire lehetett), semmi hang. A motortartó bakok szemre hibátlanok. A kerekeket is megrángattuk, szintén semmi hang. Csak álló helyzetből induláskor és fékezéskor.

9000 Km, nagyon vigyázós vezetés, újonnan vásárolt D Corsánál, alul nincs rozsda sehol.

Van valakinek ötlete, mi(től) lehet ez a hang? Esetleg másnál is van ilyesmi?

Köszi előre is a válaszokat!

Üdv

C.

Link to comment
Megosztás:

  • 5 months later...

Sziasztok!

Van egy kis gondom, a Corsa D fényszóró izzó cseréjével. Összegezve: Nem megy.

Állítólag le kell bontani a lökhárítót, kivenni a lámpatestet és csak így lehet cserélni. Hihetetlen. Tényleg így lenne? Ha valaki tud ennél emberibb megoldást, kérem segítsen.

Köszönet.

tarzanboj

- - - Még nem számoltam, de kb. ezermester vagyok. - - -

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy kis gondom, a Corsa D fényszóró izzó cseréjével. Összegezve: Nem megy.

Állítólag le kell bontani a lökhárítót, kivenni a lámpatestet és csak így lehet cserélni. Hihetetlen. Tényleg így lenne? Ha valaki tud ennél emberibb megoldást, kérem segítsen.

Köszönet.

tarzanboj

- - - Még nem számoltam, de kb. ezermester vagyok. - - -

Helló,

Oszt nézted-e meg szemmel, vagy csak hülledeztél, mert állítólag?

Megnézed? :D ...mert akkor meglepődsz , mennyire nem macerás.

Üdv

C.

Link to comment
Megosztás:

Tegnap volt időm nekilátni. Bátorításod eredményeképp a jobb oldali fényszórót mintegy egy óra alatt sikerült kicserélni.

Ki kellett szerelni a légszűrőt és innen már gyerekjáték volt kitapogatni (mert a fejem nem fért be, a piperetükröm nem volt nálam) az új izzó helyét. Télleg nem ördöngösség, ha az ember fia tudja mit csinál, de így elsőre.... A lényeg hogy meg van. A másik oldal is érdekes lesz majd.

Köszönet a jótanácsért.

tarzanboj

- - - Még nem számoltam, de kb. ezermester vagyok. - - -

Helló,

Oszt nézted-e meg szemmel, vagy csak hülledeztél, mert állítólag?

Megnézed? :) ...mert akkor meglepődsz , mennyire nem macerás.

Üdv

C.

Link to comment
Megosztás:

  • 6 months later...
  • 3 months later...
  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Nekem 1,4 D corsám van és olyan gond jött elő, hogy indulásnál hidegen elkezd rángatni, azaz egyesben szépen engedem fel a kuplungot és nem megy az autó csak rángat, aztán ha több gázt adok akkor elindul. Tiszta ciki, mert minden reggel úgy kell indulnom mint egy amatőr, és bőgetnem a motort. Ami a furcsa benne hogy kb 5km megtétel után, mikor már bemelegszik az autó, nem csinálja, akkor szépen finoman lehet vele indulni. Ja és nyáron a nagy melegben sem jött elő, csak most hogy jönnek a hidegek. Garanciálisan visszavittem azt mondták hogy a számítógép csinálja és hogy raknak fel újabb szoftvert, mikor elhoztam az autót nem is rángatott (nyári meleg volt), de ahogy bejöttek a hidegek megint csinálja. Valakinek valami ötlet??? Ha kuplung lenne, akkor nem lenne köze a hőmérséklethez, vagy igen?? <_< 40 000 km van az autóban.

köszi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem 1,4 D corsám van és olyan gond jött elő, hogy indulásnál hidegen elkezd rángatni, azaz egyesben szépen engedem fel a kuplungot és nem megy az autó csak rángat, aztán ha több gázt adok akkor elindul. Tiszta ciki, mert minden reggel úgy kell indulnom mint egy amatőr, és bőgetnem a motort. Ami a furcsa benne hogy kb 5km megtétel után, mikor már bemelegszik az autó, nem csinálja, akkor szépen finoman lehet vele indulni. Ja és nyáron a nagy melegben sem jött elő, csak most hogy jönnek a hidegek. Garanciálisan visszavittem azt mondták hogy a számítógép csinálja és hogy raknak fel újabb szoftvert, mikor elhoztam az autót nem is rángatott (nyári meleg volt), de ahogy bejöttek a hidegek megint csinálja. Valakinek valami ötlet??? Ha kuplung lenne, akkor nem lenne köze a hőmérséklethez, vagy igen?? <_< 40 000 km van az autóban.

köszi.

ha z14xep motor van benne akkor a kuplungtárcsa remeg benne,nekem is remeg hidegen.Ha egy jelenségre gondolunk.

de én ezért nem cserélek tárcsát.

Link to comment
Megosztás:

ha z14xep motor van benne akkor a kuplungtárcsa remeg benne,nekem is remeg hidegen.Ha egy jelenségre gondolunk.

de én ezért nem cserélek tárcsát.

Üdv.

Az enyémben Z1.2XEP van, és ugyan ez a jelenség. Nálam viszont van, hogy hidegben csinálja, van hogy nem. Nyáron is volt, hogy előjött. Én a felső motortartó bakra is gyanakodtam, hogy nem gyengébb-e a kelleténél, de lehet, hogy tényleg a kuplung csinálja.

Link to comment
Megosztás:

Üdv.

Az enyémben Z1.2XEP van, és ugyan ez a jelenség. Nálam viszont van, hogy hidegben csinálja, van hogy nem. Nyáron is volt, hogy előjött. Én a felső motortartó bakra is gyanakodtam, hogy nem gyengébb-e a kelleténél, de lehet, hogy tényleg a kuplung csinálja.

Kicsit Offolom a topicot,de nekem a 96os B corsám is dettó ugyanezt csinálja 150.000km van benne.

Pontosan ugyanígy szeptemberben kezdte.Eddig kb. 3szor csinálta,viszont direkt nem tudom előcsalni belőle a jelenséget.

Én arra is gyanakszom,hogy 1-es helyett néha 3.ba sikerül tolni a váltót...mondjuk D corsát még nem vezettem de annak tuti jobb a váltója.

Volu mesélte,hogy neki teljesen új kuplungtárcsával,kinyomóval csinálja ugynezt,szerintem a kuplung kizárható.

Link to comment
Megosztás:

Kicsit Offolom a topicot,de nekem a 96os B corsám is dettó ugyanezt csinálja 150.000km van benne.

Pontosan ugyanígy szeptemberben kezdte.Eddig kb. 3szor csinálta,viszont direkt nem tudom előcsalni belőle a jelenséget.

Én arra is gyanakszom,hogy 1-es helyett néha 3.ba sikerül tolni a váltót...mondjuk D corsát még nem vezettem de annak tuti jobb a váltója.

Volu mesélte,hogy neki teljesen új kuplungtárcsával,kinyomóval csinálja ugynezt,szerintem a kuplung kizárható.

van G topikba egy srác Ő addig járt a márkaszerviz nyakára amíg ki nem cserélték ,szintén z14xep.

és jó lett...

Link to comment
Megosztás:

Üdv.

Az enyémben Z1.2XEP van, és ugyan ez a jelenség. Nálam viszont van, hogy hidegben csinálja, van hogy nem. Nyáron is volt, hogy előjött. Én a felső motortartó bakra is gyanakodtam, hogy nem gyengébb-e a kelleténél, de lehet, hogy tényleg a kuplung csinálja.

nálam is hol van hol nincs.inkább én a páratartalomra gondolok .....

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
  • 5 months later...
Kicsit Offolom a topicot,de nekem a 96os B corsám is dettó ugyanezt csinálja 150.000km van benne.

Pontosan ugyanígy szeptemberben kezdte.Eddig kb. 3szor csinálta,viszont direkt nem tudom előcsalni belőle a jelenséget.

Én arra is gyanakszom,hogy 1-es helyett néha 3.ba sikerül tolni a váltót...mondjuk D corsát még nem vezettem de annak tuti jobb a váltója.

Volu mesélte,hogy neki teljesen új kuplungtárcsával,kinyomóval csinálja ugynezt,szerintem a kuplung kizárható.

Igen,még most is csinálja,és nekem is csak főleg hidegben rángat,ha nincs pára akkor is..és elvileg a tárcsa fel lett kevlározva meg új a kinyomó is...de ettől függetlenül lehet h vmi kuplung probléma...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.