Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa D - Általános -


bazs

Recommended Posts

Viszont,ha egy D Corsa árát nézem és mondjuk egy Kia Ceed vagy Hyundai i30 árát,hát nem tudom hogy márkahű maradnék-e.

De ez csak az én véleményem.

Tessék itt egy vélemyény: nekem teccik aa Corsa D, csak nem tudnék olyat venni amit igazán bejön, mert ahoz túl csóró vagyok...

az 1.2 meg az 1.4 ammeg nagyongagyi szerintem.

az 1-3D se nagyon bejövős, 1.6T meg még nem volt alattam...

De majd azt is kipróbálom, és akkor majd alkotok igazi véleményt :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Sziasztok!

Egy kérdésem lenne. Nekem a Corsámban egy gyári Fedélzeti Computer van, ami nem működik, mert a rádióm nem gyári. (Órát és dátumot mutat csak)

Van-e valakinek megoldási tippje, hogy hátha életre lehet-e kelteni valahogy!?

Elvileg a gyári kijelző egy szabványos csatlakozóval csatlakozik a gyári fejegységre, ami pl. az RDS infókat írja ki a kijelzőre.

Van sok nemgyári autósrádió (fejegység), ami szintén rendelkezik ilyen kivezetéssel és össze lehet hozni az autó kijelzőjével.

A leírásából szerintem kiderül, hogy a te rádiód rendelkezik e ilyen képességgel (nem biztos, mert kevés gyártó rakja bele).

Ha nem, akkor ezt csak úgy lehet megoldani, ha nem akarod a gyári rádiót, hogy ilyen szempontot figyelembe véve keresel, amikor újat veszel (másképp tudtommal nem lehet megoldani -legalábbis egyszerűen).

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Helló,

Itt mindenkinek savanyú a szőlő vagy tényleg tapasztalat az alapja a fikázásnak?

A fórum tényleg nem erre való :(

Nekem van egy D Corsám, mindenki csak jót és szépet mondott róla nekem. Kérem, hogy csak azok írjanak/válaszoljanak,akik építő jellegűen teszik, vagy kérdésük van, esetleg megosztanák velem tapasztalataikat.

Az első kérdésem: van itt olyan, aki benzines C Corsából ült át rövid időn belül benzines D-be? Ha igen, szivesen olvasám a tapasztalatait, észrevételeit.

Üdv

B.

Szia ! én egy ilyen lennék, de nem értem a "rövid időn belült". 1,2 N'JOY (2003.aug) volt most 1.7 Cosmo (2007.09.) , a vélemény : többet vártam volna, de megnem mondom mit.... optikailag nekem tökéletes kívül belül, a motortól talán többet vártam volna igaz még csak 2,000 km van benne és még nagyon nem mertem odalépni neki.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Hölgyek Urak!

Nem értem én ezta felháborodást...

Engem kimondottan érdekelne egy D-Corsa tapasztalat. Nem újságírótól, nem a kereskedőtől, hanem attól aki használja. Szóval várom nagyon.

Arról pedig hogy milyen a szőlő, azért el kellene azon gondolkodni hogy egy ilyen általános beszólást akár olyan ember is olvas, aki 120et tett egy B-Corsa Swingbe 180at egy C 1.4-elegance-ba és immár soktizeezre egy C-GSIt hajt. És ennél SOKKAL tapasztatlabb rtinosabb és márkahübb emberek is vannak itt. Ezzel csak azt akarom mondani, hogya jót nem mindíg írjuk le, mert az egyértelmű...

Példa:

Kuplungot kellett cserélni a C-Corsámba mert csúszott 20eKm után... nem volt garis... most ez jó vagy rossz dolog? Rossz így ebben a tálalásban.. jahh úgy már nem, ha azt mondom hogy a Dbilas okosítás akkora erőt adott hogy a hajtásláncban csak a kuplungot kellett cserélni hogy jó legyen a gép.. és pl a váltó bírja...

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
Szia ! én egy ilyen lennék, de nem értem a "rövid időn belült". 1,2 N'JOY (2003.aug) volt most 1.7 Cosmo (2007.09.) , a vélemény : többet vártam volna, de megnem mondom mit.... optikailag nekem tökéletes kívül belül, a motortól talán többet vártam volna igaz még csak 2,000 km van benne és még nagyon nem mertem odalépni neki.

Helló,

A rövid idő kb egy hét nálam.

A tapasztalatom immár 4 hónapos. Az első kb. 2000 km alatt a reggeli, indításkori kissé dizeles hang kezd szépen benzinessé csendesülni. (bejáratás, összekopás stb. miatt) Hallottam egy érdekes véleményt ,a egy szintén D Corsa tulajdonostól. Érdemes a gyári Bosch gyertyát valami más típusra (MKG ZFR 5F-11) cserélni, mert annak a fém tüske része nagyobb felületű, igy nagyobb szikra képződik. Állítása szerint a zaj kisebb lett és afogyasztás is kedvezőbb lett. Ezt ma hallottam, még nem jártam utána. Akinek van tapasztalata Bosch gyertyákkal (pozitiv v. negativ) szivesen olvasnám.

Link to comment
Megosztás:

Helló,

Az én véleményem (csak az enyém!), hogy lancelot színben (azt hívják opelék pezsgőmetálnak) sokkal szebb ez az autó. A holdkék meg a fekete meg a többi nem élénk szinben elveszik, kicsit "kisebb" lesz, mint igazából. Ennek az autónak az élénk színek állnak jól, nemhiába van az összes reklám plakáton a piros színű változat. Hogy legyen mit "fikázni", felrakom majd a sajátomról én is a képeket az összehasonlítás kedvéért. Félre ne értsd, klassz és vagány az autód, a 17es felnik és a fekete szin számomra mérges kis "darázs" hangulatát kelti. Én viszont a lancelot szinre "esküszöm", alufelnikkel (csak 16os :huh: )

Üdv

c_corsa_287

Link to comment
Megosztás:

Helló,

Az én véleményem (csak az enyém!), hogy lancelot színben (azt hívják opelék pezsgőmetálnak) sokkal szebb ez az autó. A holdkék meg a fekete meg a többi nem élénk szinben elveszik, kicsit "kisebb" lesz, mint igazából. Ennek az autónak az élénk színek állnak jól, nemhiába van az összes reklám plakáton a piros színű változat. Hogy legyen mit "fikázni", felrakom majd a sajátomról én is a képeket az összehasonlítás kedvéért. Félre ne értsd, klassz és vagány az autód, a 17es felnik és a fekete szin számomra mérges kis "darázs" hangulatát kelti. Én viszont a lancelot szinre "esküszöm", alufelnikkel (csak 16os :) )

Üdv

c_corsa_287

Éppen ezért maradtam ennél az autónál mert az egyik plakáton fekete színben fóliával és ezekkel a papucsokkal volt szerencsém találkozni! :)

De kiváncsi vagyok a te autódra is hogy legyen egy kis "fikázni"-való én részemről is! :huh:

Bár nem áll szándékomban ilyet tenni vélemény alkotok majd mint te is tetted....de lehet nem tudok belekötni :lol:

Üdv:Corsa Nostra D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.