Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Teljesítmény Tuning


Amusing

Recommended Posts

Na, nemmegsértődni ám! :D

Nem írtad hogy ferrarival voltál e, vagy az astráddal. :P

Igazából én az a fajta ember vagyok, akinek a gyorsulás kevésbé számít, mert lehet hogy az a dög otthagy, egyenesben, de az első kanyarban elvérzik, még úgy is, hogy nekem gyári a futóművem. (még)

Ráadásul mióta bent az se, a végsebességem nekem is elérte a 200-at, így aztán a pályán sem vagyok különösebben hátrányban.

Link to comment
Megosztás:

Gyár szerint 16.2 alatt tudja a 1/4mérföldet.Nem egy dragster.

http://www.1001moteurs.com/performance/view-BMW-X3-3-0-da-1385.html

Tudok olyan hondát mutatni ami igazából tuning mentes (hátsó dob le van rúgva róla)1.5 90LE,központi injektoros,megkímélt jelző helyett inkább a szétrúgott jut róla eszembe de megizzasztaná az astrádat rendesen,mert 16.6 alatt futja a 1/4et és 9.3 alatt 100on van. Elég önbizalom romboló versenytárs. :D

Link to comment
Megosztás:

Jó tudni, hogy ezt a fórumot csak olyan Opellel rendelkezők olvassák, akiknek szóra sem érdemes teljesítmény lépést tartani egy ilyen 200+lovas, 500nm-es rinocérosszal. Úgy tűnik, csak én szoktam ennél gyengébb autóhoz... :D

A gyorsulásnál amúgy sem a nyomaték számít, hanem a lóerő ill. a kg/le arány.

A Tuareg V10-es dízelének is hiába van több mint 300le-je (313le-meg ~750Nm!!), ha a kg/le aránya nem jobb, mint egy 1200kg-os 150le "gyöszhöz" képest.

És akkor még nem beszéltünk arról, hogy 100 felett beköszön a légellenálás, ami igencsak elrontja az addig sem túl erős menetteljesítményüket.

Link to comment
Megosztás:

Gyár szerint 16.2 alatt tudja a 1/4mérföldet.Nem egy dragster.

http://www.1001moteurs.com/performance/view-BMW-X3-3-0-da-1385.html

Tudok olyan hondát mutatni ami igazából tuning mentes (hátsó dob le van rúgva róla)1.5 90LE,központi injektoros,megkímélt jelző helyett inkább a szétrúgott jut róla eszembe de megizzasztaná az astrádat rendesen,mert 16.6 alatt futja a 1/4et és 9.3 alatt 100on van. Elég önbizalom romboló versenytárs. :D

Én is 16.2 alatt futom úgyhogy nem vagyok nagyon lemaradva. :evilgrin:

Link to comment
Megosztás:

A gyorsulásnál amúgy sem a nyomaték számít, hanem a lóerő ill. a kg/le arány.

A Tuareg V10-es dízelének is hiába van több mint 300le-je (313le-meg ~750Nm!!), ha a kg/le aránya nem jobb, mint egy 1200kg-os 150le "gyöszhöz" képest.

És akkor még nem beszéltünk arról, hogy 100 felett beköszön a légellenálás, ami igencsak elrontja az addig sem túl erős menetteljesítményüket.

Gyári adatok szerint v10 Touareg 15.7 alatt tudja az 1/4-et pont mint egy c20xe gsi astra. Mondjuk a haverom touaregje már nem tudja ,mert pár napja TK-ra törte.

wegapower: Mentél már NE astra ellen? Mert az 16.7 alatt futja,ezek szerint annak adsz kb. 15métert 1/4en.Csakúgy mint a korzámnak,mert annál is 16.72 lett a legjobb.

Civic LSI-nél 16.67 lett a legjobb lacházán,iphonnal 16.69et mértünk legjobbnak.

Link to comment
Megosztás:

Gyári adatok szerint v10 Touareg 15.7 alatt tudja az 1/4-et pont mint egy c20xe gsi astra. Mondjuk a haverom touaregje már nem tudja ,mert pár napja TK-ra törte.

wegapower: Mentél már NE astra ellen? Mert az 16.7 alatt futja,ezek szerint annak adsz kb. 15métert 1/4en.Csakúgy mint a korzámnak,mert annál is 16.72 lett a legjobb.

Civic LSI-nél 16.67 lett a legjobb lacházán,iphonnal 16.69et mértünk legjobbnak.

Egy ne kikapott rendesen azt mondta had nézzen be a motortérbe mert nem hiszi hogy ez igy megy.

Link to comment
Megosztás:

Tegnap találtam egy oldalt, ahol szelepterület alapján kiszámolható, mennyi lehet, egy adott motorból kihozható maximális (vagyis inkább elméleti) teljesítmény.

Egy c20xe motornak ezzel a képlettel számolva, az összes teljesítménynövelő beépítve (nagy tengely, kipuff rendszer, nagyobb kompresszió stb.), de még gyári szelepátmérővel, 251le jött ki.

Azt is írják, hogy utcai tuningnál ennek csak 75%-át (~188le-ami igen kevésnek tűnik, persze kérdés mit értenek az utcai tuning alatt), a "széria közeli versenyautókénál" 85-90%-ot tartanak irányadónak(~213-226le).

A c20ne-hez 167le maximális kihozható teljesítményt hoz, 125le utcai, 142-150le-t versenycélú vagy ahhoz közeli állapotnál.

Link to comment
Megosztás:

El jött a pillanat, mikor kijelenthetem, hogy ültem egy jó dízelben.

530-as dízel BMW, ha jól tudom akkor chippelt.

Itt már éreztem azt amit elvárnék a dízelektől. El is kezdtem gyűjtögetni egy ilyenre.

Erre most asszony kitalálta, hogy vegyünk inkább egy "drágább" lakást autó helyett.

Sajnos az ész érvek mellette szólnak ( nem mindegy, hogy 12 vagy 16mill-ba nézelődünk).

Szóval marad az Opel tuning.

Néztem a Newman féle 270-es tengelyt 10.28mm-es nyitással a dbilas 266-os 9.8mm-es helyett. Szerintetek "észrevehető" különbséget eredményezne?

Link to comment
Megosztás:

Cááá. Bekerültek a C20NE injektorok,hálisten tényleg plug&play a cucc. (narancs, ha ez mond valakinek valamit)

Viszont nem tudom, de nekem úgy tűnt hogy az ne fecsik csak egy pontban porlasztanak, az se-k meg kétfelé. Vagy rosszul láttam?

Most tisztán etanollal megy a verda. Első pár próbakör alapján erősebbnek tűnik, a nyomaték biztos több lett, mert az alacsony fordulatos rángatózások elmúltak, és 5. alapjáraton se kezd el dadogni. Tesztalanynak beültettem bátyámat, mert ő is vezette relatív sokat az autót, tehát van viszonyítási alapja, viszont nem vezeti nap mint nap, tehát talán kicsit objektívebben tud nyilatkozni. [:)]

A fogyasztásra mondjuk kíváncsi leszek. Ha literen belül marad a többletfogyi, akkor már jó vagyok. Ja, persze a 98-as programmal megy a moci.

Még a katalizátort kell lehajítsam, meg felteszem az 1.8 ipszilonját és kész, utána egy darabig nem nyúlkálok hozzá.

Jó lenne mondjuk lemérni alapállapotában, meg így piszkálva is, de nem hiszem hogy erre lesz lehetőségem.

Link to comment
Megosztás:

Alacsony fordulaton rángatás az mit jelent? Fordulat tartomány és gyorsítás intenzitás érdekelne ill. az, hogy az alap c16se-ben volt rángatás?

A fogyira majd kíváncsi leszek.

Nálam más irány volt, kaptam daewoo 6 lyukas befecskendezőket és ha már itt volt szívócsővel együtt, akkor feltettem. Amit az injektorokról találtam, hogy 140 ccm körüliek az se 150-eséhez képest kevesebb, mégis alacsony fordulaton jobban él a motor és felül sem rosszabb mint volt. Ami még érdekes volt számomra, hogy az új szívócső pillangója 18%-kal nagyobb keresztmetszetű ( átmérő 46 -> 50 ) mégsem történt érezhető változás.

http://www.opelforum.hu/index.php?app=gallery&image=3270

Link to comment
Megosztás:

Nálam ez főleg azért van, mert az se motort a vectra gyári wr-es váltójára tettem rá, azt meg annyira nem szereti. (majd ha lesz időm meg lóvé tömítésre, olajra, akkor megy be a rövid)

Néha mikor ilyen 1500 alá esett vissza a fordulat, mondjuk városban, és onnan akartam 3-ból tovább menni, akkor azt nem annyira szerette, miközben az nz régen ezt szépen áthúzta. Mondjuk nem csoda, az nz-nek sokkal egyenletesebb a nyomatékgörbéje.

Az a baj szerintem, hogy hiába teszel fel nagyobb pillangót, a veztengely, és a szelepek megfogják a motort. Hiába megy (menne) át több levegő a pillangón, ha a szelepeknél már nem tud.

Link to comment
Megosztás:

Az a baj szerintem, hogy hiába teszel fel nagyobb pillangót, a veztengely, és a szelepek megfogják a motort. Hiába megy (menne) át több levegő a pillangón, ha a szelepeknél már nem tud.

+1

Tiu: Még mindig nagyon irigylem a hővédődet,nekem nem volt még elég ambícióm,hogy felszerkesszem. Pedig akkor ultramegasleeper lenne.

Link to comment
Megosztás:

Még gondolkozom,hogy felteszek egy sport katalizátort közép dobot offolom így végig 50es rendszer lesz,bár egyelőre lehet csak simán kidobatom a középdobot. Most két középdobom van egymás után kati nélkül, de olyan kis csendeske még mindig.

És az baj? :D Én már valahogy nem bánom, hogy nem dübörög az autó. Bár, azért padlózásnál még mindig kiengedi a hangját... :)

Link to comment
Megosztás:

És az baj? :D Én már valahogy nem bánom, hogy nem dübörög az autó. Bár, azért padlózásnál még mindig kiengedi a hangját... :)

A 100ló sosem dübörög. :D

Erre a nyitott hátsó dobra is azt mondták,hogy nagyon hangos lesz. lóf@szt hangos,feltekert ablaknál nem is hallom abszolút. Viszont jobb lett +1kw-tal. :D

Meg jelenleg szedett-vedett a rendszer, XE leömlőtől az autó közepéig 50es,aztán a középdob és hidat kerülő cső 45ös és a végdob megint 50es átmenő. Arra gondoltam simán kap végig 50-est a végén egy átmenő dobbal,így kihozom amit lehet a kipufogóból. Ha hangosnak találom (kicsi rá az esély,középdob nem sok hangot fog szvsz) akkor rakok rá előre egy sport katit. De nem tudom,hogy darabos nagytengelyes alapjárattól lehet-e 0.5tf % alatti CO-t csinálni egyáltalán ha van fenn katalizátor.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.