Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Teljesítmény Tuning


Amusing

Recommended Posts

Mi az a két pici kerekített henger? Gázgyorsító? Miért van belőle kettő? Miért? Érzetre hoz alamit? Milyen hatása van? :)

Link to comment
Megosztás:

hakapeszimaki: :D

Alex75: Egy gázgyorsító , egy középdob és a hátsó dob van a rendszeren. Eredetileg egy herélt katalizátor volt a középdob elött, de annyira berezonált néhány fordulatszámtartományban, hogy inkább kicseréltem egy gázgyorsítóra (2. kép). Az egészet oldhatóra csináltam úgy, hogy műszakira csak kicserélem az eredeti katalizátorra. :icon1:

A középdob is hengeres, egy Astra turbón volt eredetileg, de a nyitott rendszerre átépítés miatt lekerült róla.

Mivel a bemenet és kimenet egyenes vonalban van, jobb a gázáramlása, mint ami pl. a gyári XE középdobjának van.

Amiért betettem az a hangtompítás miatt volt. Így még elfogadható a hangja 3e-ig. Lehet vele hosszabb útra is menni agykárosodás nélkül. :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Persze,hogy lassabban. A6ban van gyárilag olajhőmérő amikor a vízhőfok beáll középre onnan még kb 3perc mire az olaj 80fokos lesz. De az nem támpont, mivel 2literrel több van benne és arról sem vagyok meggyőződve,hogy a vízhőfok a valóságot mutatja az Audiban, mert 40fokban hajtva 100fokot is szokott mutatni az olajhőfok, pörögnek a ventik a víz meg rendületlenül áll a 90en.

Link to comment
Megosztás:

Én ezt úgy szoktam, hogy mikor már felment a mutató üzemi főlé, majd nyit a termosztát, visszaesik alá,és aztán beáll üzemire, na akkor kezdem el taposni.

Más:

Úgy látom sokan vagytok iss bmw-sek is, na meg tuningból kifolyólag valszeg vannak itt szélesebb körben ismerős emberek.

Az érdekelne, hogy az e36 316-18-as bömös injektorai: http://mrinjectoruk.co.uk/BMW-318i-lucas-D3762FA-Injectors-1731357-P598690.aspx

azok mennyit szállítanak 3-baron?

Neten erről sajnos semmit nem találtam.

Van egy tippem, hogy az azonos ccm, és teljesítmény miatt talán nem többet, mint a gyári c16se-k, és biztosan nem többet mint a c20ne, de lehet hogy tévedek. Ingyé volt, egy próbát megérhet, főleg hogy ugyanúgy plug&play belemegy a motorba, mint a c20ne-é.

Link to comment
Megosztás:

Itt megtalálod mint LUCAS D3762FA (180ccm/min@3bar)

http://users.erols.com/srweiss/tableifc.htm

Szerk.: Persze a sajátomat nem tudom beazonosítani, mert a számát nézve olyan mint itt és ez 136ccm-es: http://www.aliexpress.com/store/product/Free-Shipping-Auto-Part-Engine-Part-Electric-Fuel-Injector-17121646-for-DAEWOO/811115_705554529.html

viszont kinézetre olyan kék színű mint ez, ami 150ccm-es: http://www.aliexpress.com/store/product/Free-Shipping-Auto-part-Engine-part-Electric-Fuel-Injector-17109450-for-DAEWOO/811115_714740736.html?tracelog=back_to_detail_a

Melyiket gondoljam igaznak? :huh:

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nekem van olajhőfok mérőm, amikor a vizem már eléri az üzemi hőmérsékletet, az olaj még bőven 60fok alatt van. Nekem, kb még 1-2perc mire az olaj eléri a 80-90fokot. Ha elkezdem rúgni neki, akkor pedig pillanatok alatt eléri a 110-120fokot is akár, ha olyan az idő. Pl egy hónapja, amikor voltunk a TC pályanapon, nem volt meleg, talán 25fok lehetett, de az olajam folyamatosan 120fokos volt, mikor a pályán közlekedtem. Ezért is tervezem egy C20XE olajhűtő felapplikálását a motorra. :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nekem van olajhőfok mérőm, amikor a vizem már eléri az üzemi hőmérsékletet, az olaj még bőven 60fok alatt van. Nekem, kb még 1-2perc mire az olaj eléri a 80-90fokot. Ha elkezdem rúgni neki, akkor pedig pillanatok alatt eléri a 110-120fokot is akár, ha olyan az idő. Pl egy hónapja, amikor voltunk a TC pályanapon, nem volt meleg, talán 25fok lehetett, de az olajam folyamatosan 120fokos volt, mikor a pályán közlekedtem. Ezért is tervezem egy C20XE olajhűtő felapplikálását a motorra. :)

Akkor döntöttem el én is, hogy lesz olajhűtőm, mikor még a kecskeméti pályanapon megszólaltak a hidrotőkék.

Mióta megvan, 1x nyitott ki a Blitz szlalomon. :icon1: Már ezért megérte, :D de különben még nem nyitott ki, normál tempónál.

Link to comment
Megosztás:

Ha esetleg valakit érdekel. Az ITB projekt most egyelőre téli álmot alszik. Még meggondolom hogy jövőre újra indul-e. Meg kellene valahogy oldani a TPS alapú üzemanyag mennyiség szabályzást ( alpha-n), lehet kellene egy standalone ECU hozzá, de sajnos drága. Így meg sajnos télen használhatatlan lett volna a kocsi. Az is lehet, hogy nem indul újra ez a projekt, szóval ha valakit esetleg érdekel, meg is válnék a Yamaha R6 pillangósortól. Bővebben a 34-36 oldal körül lehet olvasni róla. Ott vannak képek is, de nagyon szívesen csinálok, ha kell. :)

Link to comment
Megosztás:

@zsolti: mikor van 60fok alatt az olaj? amikor eléri a 90fokot vagy mikor már kinyitott a termosztát? ( nálam látszik, felmegy 94ig,onnan vissza 90fölé.)

Hát ez jó kérdés, mert azt nem tudom. Még ennyire nem vizslattam meg a műszert. De ha kell, pénteken elvileg fogom használni a kocsit, meglesem pontosabban. A lényeg annyi, hogy való igaz, hogy a vízhőfok és az olajhőfok nem lineáris. :)

Tiu: Lehet hogy nekem sem nyitna ki többször, de jobb félni, mint megint enni. Egyébként nekem most Liqui Moly Fullszintetikus 10W60 olaj van a kocsiban, ez elvileg jobban bírja a meleget is, gondolom Te is 10W40et használsz. Előtte MOS2 volt benne, 10W40ből, annál sem szólaltak meg a tőkék, de olyan árban kapom a 10W60at, mintha normál bolti áron venném a MOS2 10W40et, szóval biztos ami tuti. :)

LiquiMoly10W60_5Liter.jpg

Szerk.: TPS potit nem találtam, megragasztottam a régit, működik. :)

Link to comment
Megosztás:

Hát ez jó kérdés, mert azt nem tudom. Még ennyire nem vizslattam meg a műszert. De ha kell, pénteken elvileg fogom használni a kocsit, meglesem pontosabban. A lényeg annyi, hogy való igaz, hogy a vízhőfok és az olajhőfok nem lineáris. :)

Tiu: Lehet hogy nekem sem nyitna ki többször, de jobb félni, mint megint enni. Egyébként nekem most Liqui Moly Fullszintetikus 10W60 olaj van a kocsiban, ez elvileg jobban bírja a meleget is, gondolom Te is 10W40et használsz. Előtte MOS2 volt benne, 10W40ből, annál sem szólaltak meg a tőkék, de olyan árban kapom a 10W60at, mintha normál bolti áron venném a MOS2 10W40et, szóval biztos ami tuti. :)

Szerk.: TPS potit nem találtam, megragasztottam a régit, működik. :)

Majd figyeld meg légyszi,hogy amikor hidegindítás után eléri a víz a 90fokot,onnan hány perc kell még,hogy az olaj is elérje a 80fokot. Ez is elég infó,mert kb. 2perc kell a 90fok elérésétől a termosztát nyitásáig nálam.

Bell könyv olajokkal foglalkozó fejezetét ajánlom figyelmedbe, (405.oldal-tól) Van benne összehasonlító táblázat különböző olajok teljesítményre gyakorolt hatásával. Mobil1 0w-40 a "horsepower king" a széles választékú olajok között. Kb. 3%-al nagyobb teljesítményre képes vele ugyanaz a motor. Más tesztet is találtam ford big blocknál is hasonló eredmény született 10w-30-al összehasonlítva. Bell is inkább csont verseny körülmények között ajánlja csak az 5w-50,15w-50,10w-60 olajokat,ahol lényegesen többet megy a motor extrém körülmények között,extrém hőterheléssel,mint üzemi hőfok alatti hidegindítás utáni melegítésekkel.

Én 10w-40 mobil-t cseréltem le 0w-40 mobil1-re (thor is ezt használja az x20xev-ben jó tapasztalatokkal) azt a +3%-ot én nem vagyok olyan spíler,hogy megérezzem,de csendesebbnek biztosan csendesebb,főleg hideg motornál.

Link to comment
Megosztás:

Jézusmária szentjózsef,de állat hangja van ennek az m50b30nak: :wub:

Nálam kicsit várat magára a staight pipe exhaust project,kipuffos srác lesérült,még a héten sem biztos,hogy lesz belőle valami. Máshoz meg nem szívesen viszem,mert nagyon szépen varr és hajlít. De nagyon kíváncsi vagyok milyen hang tud kijönni az 1.6 8V pöcsköszörűből,illetve hoz-e valami érezhetőt a középdob hiánya és a végig 50es rendszer a mostani félig 50-félig 45helyett.

Link to comment
Megosztás:

Ha esetleg valakit érdekel. Az ITB projekt most egyelőre téli álmot alszik. Még meggondolom hogy jövőre újra indul-e. Meg kellene valahogy oldani a TPS alapú üzemanyag mennyiség szabályzást ( alpha-n), lehet kellene egy standalone ECU hozzá, de sajnos drága. Így meg sajnos télen használhatatlan lett volna a kocsi. Az is lehet, hogy nem indul újra ez a projekt, szóval ha valakit esetleg érdekel, meg is válnék a Yamaha R6 pillangósortól. Bővebben a 34-36 oldal körül lehet olvasni róla. Ott vannak képek is, de nagyon szívesen csinálok, ha kell. :)

És akkor hogyan tovább? Visszakapja a gyári szívósort?

Vagy teszel bele végre egy rendes XE-t. :D

Link to comment
Megosztás:

...

Tiu: Lehet hogy nekem sem nyitna ki többször, de jobb félni, mint megint enni. Egyébként nekem most Liqui Moly Fullszintetikus 10W60 olaj van a kocsiban, ez elvileg jobban bírja a meleget is, gondolom Te is 10W40et használsz. Előtte MOS2 volt benne, 10W40ből, annál sem szólaltak meg a tőkék, de olyan árban kapom a 10W60at, mintha normál bolti áron venném a MOS2 10W40et, szóval biztos ami tuti. :)

Szerk.: TPS potit nem találtam, megragasztottam a régit, működik. :)

Ezért írtam, hogy már az egy alkalom miatt is megérte. ;)

Az XE/NE adapter úgy fér el, hogy felfelé állnak a csatlakozók. Így az adapterből az egyik kiálló részt le kell vágni (eredetileg talán ez biztosítja, hogy ne forduljon el). Esetleg a blokkból/adapterből lehet elköszörülni, de azt nem akartam.

El kell hozni az adapter közcsavarját is, akkor régi kivesz új betesz és örül esete van. A közcsavar menete a blokk felé is M18x1,5. Persze nincs belül hatszög, így nem könnyű kivenni az eredetit, de kb. 10mm hosszan van rajt menet, így két keskeny anyával lejön. Pár kép róla: (nem a gyári helyén van, de így pont jól jött ki, nem kellett fúrni sehol)

http://www.opelforum.hu/index.php?app=gallery&image=3273

http://www.opelforum.hu/index.php?app=gallery&image=3272

http://www.opelforum.hu/index.php?app=gallery&image=3271

Link to comment
Megosztás:

Amikor a vízhőfok eléri a 90et, az olaj még 40 alatt van. Amikor eléri a 92-t és bekapcsol a termosztát ( elkezd visszaesni a vízhőfok ) akkor mozdul meg a mutató és kezd el 40ről emelkedni. Amikor a vízhőfok újra eléri a 92fokot, az olaj kb 60fokos lehet, onnan még 2-3perc, mire eléri a 80at. Persze ez lájtosan közlekedve, normál gázadással, 3000 körül elváltogatva minden sebesség, 90es utazóval. Lehet hogy városban araszolva hamarabb felmelegszik az olaj is. Én indítás után csak kb 5percet megyek városban, egy lámpa sem állít meg és utána 90. Körülményektől sok függhet, nekem így melegszik az olajam. Kb 8kmre vagyok az indulás helyszínétől, mire eléri a 80fokot. :)

dave: Már visszakapta a gyári szívósort. Múlt télen is azt használtam. Egyelőre így marad. XE sosem lesz benne, nem szeretném ha elvennék a forgalmit, vagy börtönbe kerülnék miatta. Nehéz elhitetni a papíron 60LE-s 1.4es blokk helyén csücsülő baszott nagy 16szelepes motorról, hogy az pedig 1.4, főleg a múltkori rendőr megállít, "nyisd csak fel a motorházat, olyan XE hangja van..." történet után... :)

Tiu: Profin néz ki, jól megcsináltad, nekem mondjuk pöppet útban lesz a leömlő és attól ugye elég távol kellene elvezetni a csöveket, hogy véletlenül se fűtse az olajat, de valahogy megoldom. Az elhelyezés viszont nagyon 5letes. :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Simán le lehet papírozni az XE motort F Astrába, és akkor nem tud belekötni a yard.

wookie: Subi tud neked írni programot hozzá.

x euro 2 motor helyébe hivatalosan nem lehet euro1 c20xe-t rakni itt kezdődik.

Aztán van még a regadó-különbözet móka ami egy 1.4es eur2 helyett egy x20xer esetében mondjuk rögtön száz rugó.

c14nz helyére raknak c20xe-t az meg kb. 150eft.

Plusz forgalmi,törzskönyv csere 20e.

Van egy egyedi műszaki vizsga az meg 50rugó.

Talán terveztetni nem kell senkivel.

Ez így csak a papírokra kb. 200rugó....

Link to comment
Megosztás:

Azt nem tudom, hogy kinek milyen évjáratú az autója, így csak azt tudom mondani, hogy az XE-t 94-ig (amíg az euro 1-es XE-ket gyártották) lehet az F Astrákba tenni, utána meg az XEV -eket lehet.

Azt meg nem mondtam, hogy ingyen van az átalakítás, csak hogy lehet.

Viszont, ha azt nézed, hogy mennyit pénzt kell beleölnöd egy 1.4-1.6-os motorba, hogy komolyabban menjen, nem lesz sokkal drágább, mintha átpakolsz egy 2l motort, amivel egy powercup és egy chipel nagyságrendekkel több motorerőd van úgy, hogy a gyári tartosságát szinte megtartod.

Az átalakítás KPM engedélyköteles. Besétálsz a helyi KPM-be (ha az még a neve), kérsz egy motorcsere kérelem nyomtatványt. Beadod, elbíráják, ha engedélyezik, újra kell vizsgáztatni, ahol kérik majd a szakmûhely vagy hivatalos szerelõ nyilatkozatát arról, hogy õ szerelte be a motort.

Szóval először érdeklődni KPM -nél mi mennyibe kerül, azután belevágni, de lehetséges.

A hivatalos szöveg:

-A már forgalomba helyezett gépjármű, mezőgazdasági vontató és ezek pótkocsija átalakításához szükséges előzetes engedélyt a közlekedési hatóságtól kell a jármű tulajdonosának kérnie. A kérelemhez csatolni kell az elbíráláshoz szükséges műszaki dokumentációt.

(2)210 Az engedélyben a közlekedési hatóság feltételeket határozhat meg. Az előírt feltételek teljesítését - az engedélyben meghatározott esetekben - az előzetes engedélyt kiadó szerv az engedély záradékolásával igazolja.

(3) Az átalakítás során a jármű fajtája211 csak abban az esetben változtatható meg, ha...

...az átalakítás során keletkező járműfajta az átalakításra kerülő típus gyári változataként is létezik; motorkerékpár segéd-motorkerékpárrá ebben az esetben sem alakítható át,

-Jármű átalakításához új, felújított, javított, illetve bontás során kinyert, javítás nélkül beépíthetőnek minősített alkatrészek használhatók. Ezen alkatrészekre - a gyári új alkatrészek kivételével - a pótalkatrészekre vonatkozó rendelkezéseket kell megfelelően alkalmazni.

-A gépkocsi alvázszámát megváltoztató átalakításához csak gyári új alváz, karosszéria, illetőleg alvázszámot viselő szerkezeti elem használható fel. Nem engedélyezhető a jármű olyan átalakítása, amely az MR. Függelékeinek Mellékleteiben meghatározott valamely közlekedésbiztonsági vagy környezetvédelmi követelmény tekintetében a jármű gyárilag kialakított jellemzőinek romlását eredményezi.

-Az átalakított járművet időszakos vizsgálatra a közlekedési hatóság által üzemeltetett vizsgáló állomáson be kell mutatni. A vizsgálatot az átalakításra adott engedély, illetőleg, ha a közlekedési hatóság az átalakításra ilyen feltételt szabott, a feltétel teljesítését igazoló záradékkal ellátott engedély birtokában lehet kérni. A vizsgálat során az átalakítási engedélyben foglaltakat, valamint a 12. § (6) bekezdésben meghatározott üzemeltetési műszaki feltételek megtartását kell ellenőrizni. A regisztrációs adóról szóló 2003. évi CX. törvény szerinti kategóriába sorolás, továbbá a gépjármű műszaki és környezetvédelmi osztályba sorolásának adatait - a 10. § (12) bekezdésében foglaltakat alapul véve - a műszaki adatlapon rögzíteni kell.

-Ha a nem sorozatszerűen átalakított jármű a követelményeknek megfelel, az átalakítással létrehozott változást a közlekedési hatóság a jármű hatósági (forgalmi) engedélyébe bevezeti. Az átalakított jármű vizsgálatának eredményén alapuló intézkedésekre egyebekben a 13. §-ban foglalt rendelkezéseket kell megfelelően alkalmazni.

Ennyi a lényeg.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.