Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Teljesítmény Tuning


Amusing

Recommended Posts

Most nézem, ez a szinkronteszter és csak 4db vákuum mérő órából és csövekből áll? Hát ezt nem nagy tudomány otthon elkészíteni. Sőt láttam ilyen falapos módszert is, ahol 2T motorolajjal mérnek szinkront. http://doktorchopper.blog.hu/2009/07/05/szinkronteszter_hazilag

wega, Ti órással vagy ilyen házilagos teszterrel csináltátok? Leírnád a beállítás folyamatát? Az első pillangó ugye nem állítható, csak a 2. 3. 4.. Honnan kell elkezdeni a beállítást és hogyan? :)

Link to comment
Megosztás:

A piros karikáknál nagyon nagy mértékű volt az ívek megtörése. Ezeket kicsiszoltam, és átmérőben hozzá dolgoztam a többi területet.

Tomoty:

Jól csináltad szerintem, figyelj arra, hogy hirtelen átmérő változás ne legyen. A szívóoldalon az alsó rádiuszról beszéltem neked. Ott próbáld a javasolt alakot közelíteni és nem fogsz mellélőni.

Demó:

Szerintem azon is kellene szerepeljen a 2AA jelzés, de a lényeg, hogy az a régi kisebb csatornás kell legyen.

Bent volt a gyári katalizátor, portolt hengerfej, épített szívósor, Dbilas tengely és akárhányszor elmentem műszakira megdícsérték az autót, mert mindig bőven határérték alatt teljesített az kipufogó gáz mérésnél. Szóval ha minden ok ettől szerintem nem kell tartani.

C22XE nemrossz, de elég macerás jól összerakni. Nekem már meg van hozzá a blokk, de mire értelmes motor lesz belőle sok pénzt kell beletenni, meg sokat kell faragni. De nagyon jó kis motor lehet, pláne C23XE.

Link to comment
Megosztás:

zoloj: A komolyabb szívó-, kipufogócsatorna bővitést eleve nem akartam csinálni, nehogy átszakadjon egyszer. Nem akartam kisérletezgetni vele. Erre mondtam, hogy inkább legyen tartósabb. A szívórész más módositásával fogom elérni a plusz lóerőket.

A hf levételekor volt csodálkozás, hogy mennyire megnyúltak a gyári csavarok. Annyira, hogy valószínűleg a tömítés 1000km múlva átég. A hf-ből 0,4mm vettek le mire síkba került. Mindegy, mert a nagyobb végnyomás miatt úgyis venni kellett volna le belőle. Az ARP-nek kissé húzós az ára, főleg, ha esetleges előre nem látható gondok miatt le kell venni megint, de majd meglátom. A másik variáció, amit a srác ajánlott, hogy 12-re felfúrni, mert ahhoz már van nagy szakító szilárdságú acélcsavar olcsón. A hajtókar csapágyak se voltak jó állapotban, úgyhogy azok is mentek a kukába.

Leömlőből egyedit készíttetek a 60-as rendszerhez igazítva. Kb. 40-45e körül lesz.

reddish:

Na látod ebben nem fogunk egyetérteni. Nem hiszem, hogy egy fejet át kell szakítani, felesleges annyira bővíteni. Mellesleg jól mérhető is, hogy hol tartasz. Szerintem. És nem hiszem, hogy komoly motoron tudod pótolni azt amit a jó hengerfejjel, jó áramlással vesztesz. De ne legyen igazam.

Én is 0.4mm-t vetettem le annak idején, de 11:1 fölé nem mennek. Ha WTCC-ben elég volt sok lóerőhöz szerintem itt is meg kell feleljen.

ARP-kel meg az a helyzet, hogy olyan nagy a folyáshatár, hogy elvileg jó párszor újra lehet őket húzni és nem nyúlnak meg. Nem úgy mint a széria hajtókarcsavarok ha pörgeted a motort.

A hengerfejcsavaroknál szerintem a probléma, hogy a 11es menet már kizárja, hogy a 12es menetnek rendes magméret maradjon, azt hiszem.

Szerintem, nem lesz olyan végnyomás szívómotoron, hogy a csavarok attól megnyúljanak, ha rendesen előírt nyomatékra vannak húzva. Igaz csak 10.9-es anyagból vannak. Sajnos a 12.9es anyagból készített 11es menetes szár aranyárban van. Kb. mint az ARP, szóval nem éri meg.

Link to comment
Megosztás:

Demó:

Szerintem azon is kellene szerepeljen a 2AA jelzés, de a lényeg, hogy az a régi kisebb csatornás kell legyen.

Bent volt a gyári katalizátor, portolt hengerfej, épített szívósor, Dbilas tengely és akárhányszor elmentem műszakira megdícsérték az autót, mert mindig bőven határérték alatt teljesített az kipufogó gáz mérésnél. Szóval ha minden ok ettől szerintem nem kell tartani.

C22XE nemrossz, de elég macerás jól összerakni. Nekem már meg van hozzá a blokk, de mire értelmes motor lesz belőle sok pénzt kell beletenni, meg sokat kell faragni. De nagyon jó kis motor lehet, pláne C23XE.

2AA szerintem benne van alul, de majd megnézem, ha decemberben haza megyek :)

Akkor úgyis elhozom magammal és ki is portolom, legalább az újabbik C20XE tömítéshez.

2.2-es szerintem is érdekes lenne, csak nem biztos, hogy egy a Corsában elférne az a motorblokk, mert a C20XE is épphogycsak nem ér bele a géptetöbe, a 2.2 pedig magasabb egy kicsivel.

Na majd még megálmodom, a hengerfejet megcsinálom mindenképp hozzá, az úgyis kelleni fog, leömlöt és Lexmaul Ramot még be kell szerezni, a többi kacat van minden többszörösen, még ARP hajtókarcsavar is. :)

Link to comment
Megosztás:

Van direkt olyan hajtókar amivel a c20xe blokkban elfér a 22-es főtengely. Nem is vész az ára, litvánok gyártják.http://fcp-engineering.com/

Elférhetne bár szerintem nincs ilyen. 143.1mm a C20XE kar hossza és 148mm asszem az X22XE. A blokk 9mm-rel magasabb.

A probléma h 94.6mm-es a löket 86mm helyett. Ami annyit jelent h 143.1mm-8.6mm kellene, azaz 134.5mm. Ezzel a rod stroke ratio nem lenne jó 134.5/94.6 = 1.421. Pedig jóval magasabb arány lenne a kedvező, 1.6 vagy afeletti.

A svéd srác C23XE turbo-ban S2000 dugóval és Volvo B234FT hajtókarral rakta össze a motort. Asszem valami 158mm-es hajtókarral és hozzávaló jóval alacsonyabb comp height paraméterrel rendelkező dugasszal. A felső gát és a gyűrű horony közötti távot jelenti a comp height.

Szerintem FCP engineering konkrétan a 2.2es blokkba gyárt erősebb karokat, de nem XE alacsony blokkhoz. Itthon csavar nélkül 90rugó a 4 hajtókar. Amihez személy szerint én tennék még valami rendes dugót is, Omega, Accralite, Wössner, Cosworth ami kb. 160-180e + fúrás stb. 350 körül lehet egy rendes új 2.3as blokk ami bírja a strapát. Ja és az olajpumpa felszívó csövét módosítani kell. A balansztengelyeket el kell távolítani, és úgy kell dinamikusan kiegyensúlyoztatni az egész nyavalyát. Kell egy blokkmerevítő is ami megtámasztja a főtengely csapágyakat.

Link to comment
Megosztás:

Lehet hogy amatőr kérdés de:

Nézegetem ezt az ITB-t. és az jutott eszembe, hogy ha ez felkerül mondjuk egy c16se-re, akkor mi lesz a map szenzorral? Honnan fog az ecu megfelelő jelet kapni, vagy olyat ami azt helyettesíti?

A map ugyanúgy be van kötve, mind a 4 pillangó egy közös vákumcsőre és ugyanúgy a map jel alapján szabályoz.

Link to comment
Megosztás:

Üdv Urak!

Blokkcsere előtt vagyok, a mostaninak meguntam a dízel hangját alapjáraton,amit valószínűleg a dugók billegése okoz. Gyűrűzve volt egy éve,nem lett az igazi.

Szóval két blokk között tudok választani az egyik 160ekm-t futott x16sz a másik pedig x16szr 2000-es évjárat,automata angol g-astrából 60e mérfölddel.

A mostani motorom x16sz 1.6si tengellyel, 1.8nz fejjel..stb. Az ereje nekem elég.

A kérdés az,hogy melyik motort válasszam ahhoz,hogy ne veszítsek póvert?

Az SZR-ben tulajdonképpen c16nz dugók vannak,az SZ-ben meg egyformák a c16se dugóival. Kicsit alacsonyabb sűrítés-viszonynak van jelentősége? 1:9.6 az SZR, az SZ meg 1:10. C16se motor meg 1:9.8-al dolgozik.

Link to comment
Megosztás:

Üdv Urak!

Blokkcsere előtt vagyok, a mostaninak meguntam a dízel hangját alapjáraton,amit valószínűleg a dugók billegése okoz. Gyűrűzve volt egy éve,nem lett az igazi.

Szóval két blokk között tudok választani az egyik 160ekm-t futott x16sz a másik pedig x16szr 2000-es évjárat,automata angol g-astrából 60e mérfölddel.

A mostani motorom x16sz 1.6si tengellyel, 1.8nz fejjel..stb. Az ereje nekem elég.

A kérdés az,hogy melyik motort válasszam ahhoz,hogy ne veszítsek póvert?

Az SZR-ben tulajdonképpen c16nz dugók vannak,az SZ-ben meg egyformák a c16se dugóival. Kicsit alacsonyabb sűrítés-viszonynak van jelentősége? 1:9.6 az SZR, az SZ meg 1:10. C16se motor meg 1:9.8-al dolgozik.

SZ egyértelmü. Nem tünik soknak, de számít rendesen az a minimális sürítési viszony is.

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom kinek higgyek,de zoloj múltkori magyarázata a sűrítés viszony növelésének feleslegességéről tök logikusnak hatott kicsi elmémben. :D

Amely szerint nem sokat számít,hogy mekkora helyen égeted el a keveréket,mert konstans mennyiségű keverék ég el így is-úgy is.

Nem felesleges, de van sokkal fontosabb. Természetesen a hatásfoka jobb lesz, bizonyos negatívumok mellett, mint a megnövekedett igénybevétel. Szerintem ilyen apró CR változás nem észrevehető, a jobb állapotú blokk viszont biztosan számít.

Kevesebb km-es blokk + síkolás a fejből? Úgy lehet nagyobb is a CR. Inkább 4 injektor kellene rá SE-ből, de írtad, hogy a power elegendő Neked. Szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Nem felesleges, de van sokkal fontosabb. Természetesen a hatásfoka jobb lesz, bizonyos negatívumok mellett, mint a megnövekedett igénybevétel. Szerintem ilyen apró CR változás nem észrevehető, a jobb állapotú blokk viszont biztosan számít.

Kevesebb km-es blokk + síkolás a fejből? Úgy lehet nagyobb is a CR. Inkább 4 injektor kellene rá SE-ből, de írtad, hogy a power elegendő Neked. Szerintem.

Kösz a választ.

Van se szívósor is kábelköteggel,ecu-val havernál. De nincs kedvem opni vele.

Sz*pás ill. Ft/LE arányban nagyon jó ez. :D A mostani zörgős pont úgy megy 165 gumikon,mint rövidebb váltóval szerelt 195ös gumikon guruló gyári c16se motoros corsa b.

Akkor raknám át az SI szívósort ha olyan motort építenék,mint ami Zsolti ex Tápiószecső autójában van. Csak 1.6ból.

Az SZR (kevesebb km)-es erősebb is alapból négy le-vel,mint az SZ. Meg Demó is említette,hogy talán kör alakúak a szívócsatornái is.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.