Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Teljesítmény Tuning


Amusing

Recommended Posts

Jól hangzik, csak egy apróság jutott eszembe, ami esetleg árnyalhatja a képet.

Mintha injektort is cseréltél volna C20XE-re. Ha jól emlékszem annak ~40ccm-el nagyobb a szállítása. (Talán 200-240ccm).

Ez ~20% többlet, viszont az ECU-d nem tudja, hogy cseréltél, tehát a 200ccm-el kalkulál és bizony lambda=1-hez rövidebb nyitási idők tartoznak a nagyobb injektorokkal. Tehát azt hiszi, hogy kevesebb üzemanyagot égetsz.

Valamekkora fogyasztáscsökkenés persze benne van a pakliban...

Totálisan igazad van, ugyanez a helyzet benzinnyomás emelésnél is, a nyitvatartási idők csökkennek, a fedcomp csalni fog...

Link to comment
Megosztás:

Német fórumokon elég sokat vitáztak erről, plusz még a ház megfurkálásában is sokan hisznek...

Elvileg gyári összeállítású motornál nem érdemes variálni a szívócsövek hosszával, átmérőjével, valószínűleg nem véletlenül van úgy méretezve, ahogy. Megbabrált motornál meg nem ilyen egyszerű a dolog, szerintem. A gázlengések, rezonanciák miatt a motor szívócsövestől, kipufogóstól egy komplex egész. Ha lerövidíted a szűrődoboz előtti szívócsövet, akkor a doboz utáni-pillangó előtti szakasszal is ugyanezt kell tenned, megfelelő arányban, mert egyébként nem fog összerezonálni a rendszer => akusztikus feltöltés (Hondásoknál az a hír járja, h pár centi változás akát 10LE-t is jelenthet...)

Viszont akkor a szívósort is át kell variálni ennek megfelelően, az ok azonos, Akkor viszont már a leömlővel, kipuff rendszerrel is érdemes foglalkozni, végül pedig jöhet a szoftver.

Egyszóval, ha eltávolítod azt a műanyag csövecskét, valszeg semmit sem fogsz észrevenni. És ez a jobbik eset. Kipróbáltam. :D Nálam c veki szívócsővel, eltávolított csövekkel (2db van a dobozban) érezhetően gyengébb volt alsó for.számnál, úgy 3000-ig, feljebb nem éreztem különbséget. Nem mellesleg a csövecske visszaperemezése a cső szájánál jelentkező turbulenciák csökkentésére szolgál, ami viszont keresztmetszet csökkentő, lásd tüte.

Ez b corsa légszűrőfedél. Ott van gyárilag lehetőség a légszűrőház kinyitására,egy ablakot el lehet távolítani a sárvédő felőli oldalon a doblemez felet. Kosztól is,motorhőtől is védett helyen van.

Kipróbáltam ,hogy zárt házzal amikor csak elölről tud szívni akkor ugyanazon a kb. 1km útszakaszon éppen 160ig tudom elrúgni a kanyar előtti féktávig, míg nyitott házzal kb. 165-re is fel tud gyorsulni ugyanazon a szakaszon. Nem csak érzésre megy jobban. A kétféle fedél variálásával tényleg nem sokat vettem észre,de nekem valamiért szimpatikusabb a cső nélküli változat. Nem tetszik,hogy szűk a cső szája aztán a szívócső már vagy 2X akkora átmérőjű, pont fordítva,mint ahogy a levegő áramlás sebessége indokolná.

Link to comment
Megosztás:

Azon gondolkoztam csinálni kellene egy nagyszelepes hf et de ahhoz a szelepfészket is ki kell cserélni az meg szelep+vezető+szelepülés cserével majdnem egy 100 as nem tudom mit hozna de nagyon gondolkozok rajta mert hiába a portolás a szelepátmérő nagyon sokat jelent. Vagy rosszul látom a dolgot?

Link to comment
Megosztás:

Azon gondolkoztam csinálni kellene egy nagyszelepes hf et de ahhoz a szelepfészket is ki kell cserélni az meg szelep+vezető+szelepülés cserével majdnem egy 100 as nem tudom mit hozna de nagyon gondolkozok rajta mert hiába a portolás a szelepátmérő nagyon sokat jelent. Vagy rosszul látom a dolgot?

Gas-flowed cylinder head

Where: www.sbdev.co.uk

The standard cylinder head is very efficient and will flow up to 180bhp on 1600 and 150bhp on a 1400 before headwork is required. Beyond the point SB Developments can supply a flowed item with heavily modified exhaust ports (they weld them up then re-machine them to alter the shape), new valves and guides to gain up to 20bhp.

http://www.sbdev.co....stantExpert.htm

Link to comment
Megosztás:

Megoldódni látszik a váltó problémám. Már veszi a 1-2-3 fokozatokat rendesen 7300-as fordulat felett. Végre nem 2 kezes verziós a váltás elborult racsing módban :D .

De a lambda szondám bekrepált. Vagy ezért, vagy a fokolás hiánya miatt (0.6mm síkolás miatt elállítódott a vezérlésem) még mindig érzem ezt a pár %-os gyengülést 3-4000alatt. 5000-nél durván megindul, és 6000 környékétől még durvábban 7600-ig :D. Felvettem, mert padlógáznál a hangján is hallom a "lépcsőket". Remélem nem csak beképzelem :blink:

http://www.youtube.com/watch?v=LfMdrE0uxJE

Link to comment
Megosztás:

Megoldódni látszik a váltó problémám. Már veszi a 1-2-3 fokozatokat rendesen 7300-as fordulat felett. Végre nem 2 kezes verziós a váltás elborult racsing módban :D .

De a lambda szondám bekrepált. Vagy ezért, vagy a fokolás hiánya miatt (0.6mm síkolás miatt elállítódott a vezérlésem) még mindig érzem ezt a pár %-os gyengülést 3-4000alatt. 5000-nél durván megindul, és 6000 környékétől még durvábban 7600-ig :D. Felvettem, mert padlógáznál a hangján is hallom a "lépcsőket". Remélem nem csak beképzelem :blink:

Miért ne hallhatnád? :) Nálam is tisztán kivehető 4500 környékén...

Váltóval mit sikerült csinálni?

Link to comment
Megosztás:

Én csak csöndben olvasgatom a munkásságaitokat! Örülök, hogy vannak még elvetemültek, és nem haltunk ki :D :D :D . Egy dolgot viszont nem értek... hogy a tökbe lehet 3%-ot érezni??? Az 100 LE esetén 103 Le... 150 Le esetén 154.5 Le... 200 esetén 206 Le... :goofy:

A magas fordulatra meg vigyáznék.... legalább is ha gyári szeleprugók vannak... egyszer csak összecsukja a szelepeket... :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Megoldódni látszik a váltó problémám. Már veszi a 1-2-3 fokozatokat rendesen 7300-as fordulat felett. Végre nem 2 kezes verziós a váltás elborult racsing módban :D .

De a lambda szondám bekrepált. Vagy ezért, vagy a fokolás hiánya miatt (0.6mm síkolás miatt elállítódott a vezérlésem) még mindig érzem ezt a pár %-os gyengülést 3-4000alatt. 5000-nél durván megindul, és 6000 környékétől még durvábban 7600-ig :D. Felvettem, mert padlógáznál a hangján is hallom a "lépcsőket". Remélem nem csak beképzelem :blink:

Hát ez elég gyors lett, grat! :icon1:

Értelmet adtál a 8k-ig skálázott fordulatszámmérőnek. :icon1:

Ilyen majd még jöhet, esetleg kívülről is. (zene nélkül)

Link to comment
Megosztás:

Én csak csöndben olvasgatom a munkásságaitokat! Örülök, hogy vannak még elvetemültek, és nem haltunk ki :D :D :D . Egy dolgot viszont nem értek... hogy a tökbe lehet 3%-ot érezni??? Az 100 LE esetén 103 Le... 150 Le esetén 154.5 Le... 200 esetén 206 Le... :goofy:

A magas fordulatra meg vigyáznék.... legalább is ha gyári szeleprugók vannak... egyszer csak összecsukja a szelepeket... :unsure:

Elvileg a tengely 8%-ot ad, ahhoz képest kb a felét esett vissza a teljesítmény alacsony fordulaton (olyan mint egy nagy zsák krumpli a csomagtartóban).

A fordulatot bírja "elvileg" 8000-ig a gyári rugó. Valami Angol tuning lapon olvastam pár hónapja. Remélem tényleg igaz is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! elösször is leszögezném h új vagyok még itt, és a tuning világában is :P egy olyan kérdésem lenne, hogy szerintetek össze lehet e hozni egy opel astra f gsi motort egy sima f astra kombival? :) ha rossz helyre tettem fel a kérdést akkor bocsi

Volt gyárilag GSi Caravan, szóval a válasz igen, össze lehet hozni. Minden F Astra eleje megegyezik, szóval Plug and Play a motorberakás :)

Link to comment
Megosztás:

A nagyobb injektor és a több üa. nem feltétlen jelent nagyobb teljesítményt mert hiába van sok benzin nincs előgyújtás változás, ami persze kellene, tehát lehetséges hogy igy rosszabb mint előtte volt. Meg kellene próbálni a régi injektorokkal is meg racechronoval mérni mert a km óra "csak " tájékoztató jellegű.

Link to comment
Megosztás:

Volt gyárilag GSi Caravan, szóval a válasz igen, össze lehet hozni. Minden F Astra eleje megegyezik, szóval Plug and Play a motorberakás :)

azt tudtam h létezett kombi gsi de nemtudtam hogy össze lehet hozni a simával. köszönöm a választ :) lehet bele vágok bár fogalmam nincs mekkora fába vágom a fejszém. de ha már egyszer a kis drágám lefutott 400e km-t megérdemel egy kis törődést szerintem :D

Link to comment
Megosztás:

A nagyobb injektor és a több üa. nem feltétlen jelent nagyobb teljesítményt mert hiába van sok benzin nincs előgyújtás változás, ami persze kellene, tehát lehetséges hogy igy rosszabb mint előtte volt. Meg kellene próbálni a régi injektorokkal is meg racechronoval mérni mert a km óra "csak " tájékoztató jellegű.

A harmadik elején 5000-6000 között mászik lassabban a mutató a korábbi videóhoz képest. Ja, én is először visszaraknám a gyári injektorokat. Húzott ecu abban a hitben nyitogatja az injektorokat,hogy még 1.8-asok, lehet h chip+nagyobb injektor már túl dús keveréket eredményez. Előnyújtásban meg gyárilag sincs sok tartalék. 98 vagy jobb benyához 10fok alap előgyújtást felhúz 40fok-ra,legalábbis az x16szr meg az x14xe biztosan,azokat néztem strobival. Jetronikos,tsz rotoros gyújtáshoz 100as benyához tekertem 15fok alapot,amihez vákuum 27-et ad még 4000 felett. Dombnak felfelé rá tudtam venni a csörgésre,pedig ez egy alacsony sűrítésű, 1:9.2 motor. Innen gondolom,hogy ezekre a gyári opel előgyújtás görbékre nem sokat lehet húzni a csörgésig még 100-as oktánhoz sem.

Na ja a km-óra nem sokat ér,az én autóm km-óra videó szerint is tud 9.5 mp 0-100-at ami a valóságban 11.4mp. Ha az óra csak 5km/h-t csal már akkor is egy 150-170le környékbeli autónak is kell 0.5mp,hogy 95ről 100ra gyorsuljon. Start pillanatát sem lehet csak fél-egy másodperc hibával meghatározni.

Múltor nézegettem a korza légszűrőfedeleket,mutter x14xe korzáján is a csöves fajta volt,c14se-n meg cső nélküli. 1.2-1.4 központi injektoroson szintén csöves. Kipróbáltam mindkettőt, cső nélkül szvsz jobb, meg árkád tetőgarázs feljárón felfelé kettesben elkapar cső nélkülivel a csövessel meg nem tud. Szvsz a csöves változat szívóhang tompítás,tehát fojtás.

Link to comment
Megosztás:

Csak nekem tűnik úgy, h ogy korábban jobban ment? Egy korábbi 100-200-as videon kb 2mp-vel gyorsabben megcsinálja a 110-150-et mint a jelenlegin... Vagy rosszul látom?

Enyhe emelkedőn gyorsultam most. Csak a hang miatt vettem fel.

A teljesítmény visszaesését majd január első hetében nyomozom ki, mivel akkor szabin leszek.

Link to comment
Megosztás:

Enyhe emelkedőn gyorsultam most. Csak a hang miatt vettem fel.

A teljesítmény visszaesését majd január első hetében nyomozom ki, mivel akkor szabin leszek.

Nincs okostelefonod? vagy win. alapú gps mert szinte mindenre van már racechrono alkalmazás még diagramot is csinál a gyorsulásról .

itt van mekem egy http://kepfeltoltes....oltes.hu_.png ilyen és látszik hol laposodik el hol hiányzik az erő

Link to comment
Megosztás:

Nekem nem jelenik meg a kép... Hol lehet ilyen progit beszerezi?

http://www.racechrono.com/

Telepítés után be kell állítani,hogy internal gps-t használjon.Legjobb szélvédő tartóra kirakni,minél több műholdat lát,annál pontosabb. Kb. 0.1mp pontosságú profi dyno cuccokhoz képest. Meg kézifékkel kell rajtolni,mert már a motor felpörgetés okozta rezonanciát,bemozdulást is startnak veszi.

Most jó az idő gyorsulást mérni,fagyos de száraz aszfalton is 1.5 mp-et otthagyok az első 60lábon,száraz,+5,10 fokhoz képest.

Link to comment
Megosztás:

http://www.racechrono.com/

Telepítés után be kell állítani,hogy internal gps-t használjon.Legjobb szélvédő tartóra kirakni,minél több műholdat lát,annál pontosabb. Kb. 0.1mp pontosságú profi dyno cuccokhoz képest. Meg kézifékkel kell rajtolni,mert már a motor felpörgetés okozta rezonanciát,bemozdulást is startnak veszi.

Most jó az idő gyorsulást mérni,fagyos de száraz aszfalton is 1.5 mp-et otthagyok az első 60lábon,száraz,+5,10 fokhoz képest.

Telóról kell megnyitni gondolom... A telepítése egyértelmű? WP7-hez melyik kell? Ez?

RaceChrono for Windows Mobile Professional

RaceChrono version 1.45 for touchscreen Windows Mobile devices. If downloading on PC, select to Save file (not Open file). If your Bluetooth does not work with that version, your phone is probably using WIDCOMM Bluetooth Stack. Then please install this version instead.

Supported OS versions: Windows Mobile 5.0 PocketPC, Windows Mobile 6.0 Professional, Windows Mobile 6.1 Professional

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.