Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fűtés, és klíma


Golby

Recommended Posts

Sziasztok! :blush:

Olyan problémám lenne, hogy 2 éve vettem egy 96-os Opel Astra F 1.6 16v - sedan-t 2 légzsák, klímás. A napokban azt vettem észre, hogy nem akar működni a hűtésem. Gondoltam megnézem a hőgombát... találtam monyákolást az előző tulaj valamit maszekolt rajta ami most megadta magát... a lényeg, hogy 2 gombát találtam a hűtőn, egyet oldalt felül egyet oldalt alul, az alsóból 3 vezeték van a csatlakozóban ezek elszakadtak és abból valószínűleg ment a Klíma szivattyúra is de nem tudom szín szerint hogy melyikek mert nem lehet megállapítani... Esetleg valaki tudna nekem küldeni az autónak arról a részéről pár képet? A válaszokat és segítséget előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! :blush:

Olyan problémám lenne, hogy 2 éve vettem egy 96-os Opel Astra F 1.6 16v - sedan-t 2 légzsák, klímás. A napokban azt vettem észre, hogy nem akar működni a hűtésem. Gondoltam megnézem a hőgombát... találtam monyákolást az előző tulaj valamit maszekolt rajta ami most megadta magát... a lényeg, hogy 2 gombát találtam a hűtőn, egyet oldalt felül egyet oldalt alul, az alsóból 3 vezeték van a csatlakozóban ezek elszakadtak és abból valószínűleg ment a Klíma szivattyúra is de nem tudom szín szerint hogy melyikek mert nem lehet megállapítani... Esetleg valaki tudna nekem küldeni az autónak arról a részéről pár képet? A válaszokat és segítséget előre is köszönöm!

Elvileg jött egy darab negatív kábel, meg volt egy kábel, ez ment vissza a ventid irányába, ami kapcsolja a ventillátort, és volt 1 db ami a kompresszornak vitte a negatívot. Azt kell kimérni, hogy melyiken van állandóan negatív, illetve melyik az a 2 csatlakozó, ami hidegen rövidzár. Amin állandóan negatív, az a bejövő. A csatlakozót magad felé fordítva látsz 3 érintkezőt 3szög formában. A 2 vízszintes síkban egymás melletti csatlakozó közül az egyik megy a ventillátor irányába, a másik meg a klímakompresszor irányába. Úgy lehet eldönteni, hogy melyik megy a klíma komresszor irányába, hogy az hideg állapotban a gombán mérve a bejövő negatívval rövidzárat képez. Multiméterrel kimérhető. Elviekben ha magad felé fordítod a csatit, akkor a baloldali lesz a klíma iránya, jobboldali a ventillátoré. Erről inkább győződj meg méréssel. A gombán mérve a felsőhöz mérd a kontaktust. Amelyiken nincsen, az megy rá a ventillátorra.

Egyébként a bejövő nálam barna, ventillátor piros-fehér, míg a klímáé valami 2 színnel volt jelölve, de sajnos hajlamos lerohadni a csatlakozónál, így a kábelt valahol elvágtam, és másikra cseréltem, hozzáforrasztottam a gomba csatlakozójához, és ott csak fekete zsugorcsövet látok. Másik gépen le tudnám olvasni, mert szerepel az elektromos rajzban a színe is...

Link to comment
Megosztás:

Hogy működik ez a fűtéscsap? Vákuum cső is megy rá? :icon11:

Vákuumcső szívja, és akkor van zárva. Elvileg beépíted a fűtéskörbe, lehetőleg a hideg irányba, és addig nincsen keringetés a fűtésen, míg el van zárva a csap. Sajnos ehhez csak klímás fűtésszabályozó alkalmas, mert a nem klímásnál hiányzik a hozzá tartozó szelep.

Link to comment
Megosztás:

Ohh köszönöm, nekem most mondtad el először.

Jól van. ;)

A lényege az, hogy a vákuum zárja el a csapot. Ha elengedi akkor meg nyitva van, és megy a fűtés. Ennyi.

Gyárilag a klíma nélkülinek nincs csapja, folyamatosan fűt. A klímásnak van, de asszem az más elven működik.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Nekem a 3-van bent, mindegyik Wahler ez most már évek óra jó, de az első kettő hamar feladta, korán nyitott, vagy záráskor akadt és nem zárt tökéletesen.

A legutóbbi vezérléscserénél én is cseréltettem a termosztátot Wahlerre, csak a biztonság kedvéért, azóta nem megy fel 90-ig a hőmérő szerint a vízhőfok :omg:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem egy 1998-as 1.6 benzines verdám van és pár hete eltűnt a fűtőventi 1-2 fokozata. 3-4 rendben van de lobog tőle a hajam.

Ma elkezdtem szétszedni, hogy megnézzem az előtét ellenállást de megakadtam ott, hogy a ventihez menő két vezeték saruját nem bííííírtam leszedni...

Az 5 pólusú az lejött de ez a kettő nem.

Van ennek valami trükkje vagy csak össze van rohadva és azért nem csúszik szét?

Ha utóbbi van, akkor milyen anyaggal próbálkozzak, ami nem marja meg a vezetékeket?

És végül: van esély rá, hogy javítható házilag a cucc vagy rongyoljak be egyenesen a Bárdiba egy komplett újért?

Kösz:

Traptor

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem egy 1998-as 1.6 benzines verdám van és pár hete eltűnt a fűtőventi 1-2 fokozata. 3-4 rendben van de lobog tőle a hajam.

Ma elkezdtem szétszedni, hogy megnézzem az előtét ellenállást de megakadtam ott, hogy a ventihez menő két vezeték saruját nem bííííírtam leszedni...

Az 5 pólusú az lejött de ez a kettő nem.

Van ennek valami trükkje vagy csak össze van rohadva és azért nem csúszik szét?

Ha utóbbi van, akkor milyen anyaggal próbálkozzak, ami nem marja meg a vezetékeket?

És végül: van esély rá, hogy javítható házilag a cucc vagy rongyoljak be egyenesen a Bárdiba egy komplett újért?

Kösz:

Traptor

Szétszedéshez vékony csőrű fogó, majd utána RO-55 rozsdamaróban áztatod 3-4 napig, és jó lesz. Ha tökéletes munkát akarsz, akkor lakkal lefújod, az érintkezőket meg ónnal futtatod be. 1-1.5 éve 2 db-ot javítottam így, és máig jól üzemelnek.

Link to comment
Megosztás:

Szétszedéshez vékony csőrű fogó, majd utána RO-55 rozsdamaróban áztatod 3-4 napig, és jó lesz. Ha tökéletes munkát akarsz, akkor lakkal lefújod, az érintkezőket meg ónnal futtatod be. 1-1.5 éve 2 db-ot javítottam így, és máig jól üzemelnek.

Jól értem a dolgot, hogy az 1-2 fokozat hiányát okozhatja az oxidáció is?

Link to comment
Megosztás:

Jól értem a dolgot, hogy az 1-2 fokozat hiányát okozhatja az oxidáció is?

Ha az 5 pólusú csatinál nincs oxidáció, akkor nem. Az jön a fokozatkapcsolótól, a kettes csak a motorhoz megy. Ha az rossz lenne, akkor mindegyik fokozattal gond lenne. Érdemes a motort is ellenőrizni, hogy nem-e szorul, mert az is megölheti az előtétellenállást.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.