Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fűtés, és klíma


Golby

Recommended Posts

Hát, most derült ki, hogy vizes a pollenszűrő! :rolleyes: De hogy a fenébe jut be oda a víz? Mert ott van az a műanyag védőburkolat, annak csak a bal oldalán, a motorháztető zsanérja mellet van megtörve kb,2-3cm-t, ott meg szerintem nem mehet el odáig.Csak nehogy a pollen alatt a venti vizet kapjon, oszt zárlatot csináljon.

A szélvédő és az előtte lévő műanyag között szokott beázni.Ott többek között én is kinyomtam szilóval,azóta jó. :)

Link to comment
Megosztás:

A szélvédő és az előtte lévő műanyag között szokott beázni.Ott többek között én is kinyomtam szilóval,azóta jó. :)

Szerzek szilót és nekiesek- de pont esik az eső. Mikor is essen, ha nem akkor, amikor az ember dolgozni akar... :rolleyes:

Kösz skacok!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Gyermekeim az Urban.....

-20 fokok járnak és Opel pajti 20km megtétele után is csak langyosnak alig mondható melegséggel árasztja el a szívem, pedig kartont is tettem a hütô elé...

Ha ez így folytatódik tüzet kell gyujtanom mert sz@rrá fagyok benne...HELP!!!

Mennyire melegszik fel a "víz"?

Link to comment
Megosztás:

Javítsatok ki, de én az miatt parázok, hogy most az a cél, hogy mihamarabb melegedjen a motor, de nyáron??? :)

A jó termosztát nyáron sem okoz gondot. Ugyenilyen motorom van. Egy éve cseréltünk termosztátot. Nyáron is nagyon ritkán kapcsolt be aventi, akkor is pesti dugóban. Most meg faca meleg van az ótóban. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

A jó termosztát nyáron sem okoz gondot. Ugyenilyen motorom van. Egy éve cseréltünk termosztátot. Nyáron is nagyon ritkán kapcsolt be aventi, akkor is pesti dugóban. Most meg faca meleg van az ótóban. :rolleyes:

Ha van annyi türelmed Tiv, légyszives írd le a munkamenetet, mire figyeljek, mit, hogyan csináljak. Köszi

Link to comment
Megosztás:

Ha van annyi türelmed Tiv, légyszives írd le a munkamenetet, mire figyeljek, mit, hogyan csináljak. Köszi

Ugyan nem a Tiv vagyok, de én is le tudom írni.

Szemben állsz a kocsival, a bal oldali vastag gumicső motorra csatlakozásánál találod meg a termosztát házat. 3 db csavar tartja. Azokat kitekerve, és a fedelet levéve meglátod a termosztátot. Csak ki kell venni, és az újat betenni, majd a fedelet visszacsavarozni. Ne felejtsd el, hogy új gumigyűrűt is tégy bele.

Link to comment
Megosztás:

Ha van annyi türelmed Tiv, légyszives írd le a munkamenetet, mire figyeljek, mit, hogyan csináljak. Köszi

Itt Van egy kép J0hnny motorjárol. Ott a termosz a motor bal oldalán elöl, abban a kupos izében. Három csavar fogja. Nem forró motornál kitekered azt a három csavart, kiveszed a régit, uj be, persze uj tömitéssel. Csavarok vissza, hütőviz potol amennyi szükséges, motro indít, és Reeckatee nem fázik. :rolleyes: :) :)

Link to comment
Megosztás:

Ugyan nem a Tiv vagyok, de én is le tudom írni.

Szemben állsz a kocsival, a bal oldali vastag gumicső motorra csatlakozásánál találod meg a termosztát házat. 3 db csavar tartja. Azokat kitekerve, és a fedelet levéve meglátod a termosztátot. Csak ki kell venni, és az újat betenni, majd a fedelet visszacsavarozni. Ne felejtsd el, hogy új gumigyűrűt is tégy bele.

Nagyon köszönöm. Azt tudtam, hogy hol van de nem mertem hozzányulni:)

Link to comment
Megosztás:

Itt Van egy kép J0hnny motorjárol. Ott a termosz a motor bal oldalán elöl, abban a kupos izében. Három csavar fogja. Nem forró motornál kitekered azt a három csavart, kiveszed a régit, uj be, persze uj tömitéssel. Csavarok vissza, hütőviz potol amennyi szükséges, motro indít, és Reeckatee nem fázik. :rolleyes: :) :)

Köszönöm szépen. Hát forró motort azt hiszem 2 hónappal ezelôtt éreztem utoljára. Sok h.folyadék elfolyhat?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.