Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Felni, gumi - kicsit, vagy nagyot?


mélykék76

Recommended Posts

  • Hozzászólások 714
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Hello!

Olyan kerdesem van hogy ezt a felnin szeretném megvenni! De az emberka azt mondja hogy nincs meg hozzá az a középső takaró ami a csavaroknál van!! Beszerezhető itthon az középső rész és ha igen kb mennyi? EZ A FELNI!

Tutira kapsz közepet. Szimpatikus az a 2000 körüli ár, de az árakat mindenképpen csekkolni kell, mert nagyon nagy eltérések lehetnek. Összehasonlításképp én rendeltem gyári közepet Stilohoz 2005-ben (2800 Ft), és Focushoz 2001-ben (8500 Ft) - a kettő között 4 x árkülönbség van!!! Remélem az Opel inkább az alsó árkategória. Egyébként lehet eBay-en venni ilyesmit.

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Ebayon probáltam keresni de de meg nem jöttem rá hogy is hivják németül! felni közép magyarul az ok a de németül mi!

Felgendeckel vagy Nabendeckel a neve - esetleg Felgenkappe vagy Nabenkappe, bár az inkább csak az agyra való kerek kupak.. (speciel én most nem láttam ilyet fent...)

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...
Szóval így mutat a Hijoin felni az Astrán, 185/60-14-es gumával...........Tudom, egy ültetést elbírna...... :rolleyes:

http://img0.tar.hu/warwolf/size2/30683437.jpg

http://img0.tar.hu/warwolf/size2/30683436.jpg

http://img0.tar.hu/warwolf/size2/30683435.jpg

Gratula, szépen néz ki. Mostmár csak pakold be az extra cuccokat az autóba, már ha még megvannak, és nagyon pofás gép lesz! <_<

Link to comment
Megosztás:

  • 4 months later...

Ha van rá anyagi keret, akkor homokfúvás után szintereztesd(müanyagozás) le, mert sokkal tartósabb mint a festék. Pécsett a Mohácsi úton csinálnak ilyet elfogadható áron és gyorsan. Ha rákanyarodsza mohácsi útra a vasúti átjáró körül van is egy nagy reklámtáblájuk. Ja és ott homokszórást is csinálnak ill. csináltatnak.

Link to comment
Megosztás:

Ha van rá anyagi keret, akkor homokfúvás után szintereztesd(müanyagozás) le, mert sokkal tartósabb mint a festék. Pécsett a Mohácsi úton csinálnak ilyet elfogadható áron és gyorsan. Ha rákanyarodsza mohácsi útra a vasúti átjáró körül van is egy nagy reklámtáblájuk. Ja és ott homokszórást is csinálnak ill. csináltatnak.

Jajah vágom...Csak még nem jutottam el addig hogy árak után érdeklődjek. Szóval fúvás után ha leszintereztetem nem kell lefestenem vagy? :(

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Jajah vágom...Csak még nem jutottam el addig hogy árak után érdeklődjek. Szóval fúvás után ha leszintereztetem nem kell lefestenem vagy? :(

nekem a 15ös acélfelniket 15ért homoskszórták és szinterezték -metálszemcsésre - itt pesten

a szinterezésnek az a hátránya hogy ha megsérül a felület utána rögtön roszdásodni fog...-a festésnél azért meg több réteg van

Link to comment
Megosztás:

Szinterezés után nem kell festened. Van egy színskála, amiből tudsz választani. Én Az Omegám hűtőrácsát, és a ködlámpa melletti rácsokat homokfúvóztattam, és szintereztettem feketére, és összesen 5e körüli összegre emlékszem.

Jajah vágom...Csak még nem jutottam el addig hogy árak után érdeklődjek. Szóval fúvás után ha leszintereztetem nem kell lefestenem vagy? :(
Link to comment
Megosztás:

Ha már felni...akinek alufelnije van... le szoktátok cseréltetni télen a téli gumi feltételével együtt az alufelnit acélra? Honnan lehetne olcsón acélfelnit beszerezni (195/65R15 kerekekhez)? Opel szalonban 16xxxFt-ot mondtak acélfelni darabjára (némelyikre 25% kedvezmény)... ennél lényegesen olcsóbban vennék csak.. bontóból?

Link to comment
Megosztás:

Ha már felni...akinek alufelnije van... le szoktátok cseréltetni télen a téli gumi feltételével együtt az alufelnit acélra? Honnan lehetne olcsón acélfelnit beszerezni (195/65R15 kerekekhez)? Opel szalonban 16xxxFt-ot mondtak acélfelni darabjára (némelyikre 25% kedvezmény)... ennél lényegesen olcsóbban vennék csak.. bontóból?

Ha 4X100/15, akkor bontóban is elég nehéz hozzá jutni.Úgymond kurens dolog.

De pl. a www.abaqua.hu -n sztem olcsóbban kapsz újat.

Link to comment
Megosztás:

Ha 4X100/15, akkor bontóban is elég nehéz hozzá jutni.Úgymond kurens dolog.

De pl. a www.abaqua.hu -n sztem olcsóbban kapsz újat.

Szia!

http://www.felnigumi.hu/index.php?p=akcioslemezfelni

http://www.startgumi.hu/steelsearch.php?b=502 8.990.-/db Én innen rendeltem postán.

Ja és a gumid is meghálálja. Ha a gumit cserélgeted felniről felnire, akkor a gumi pereme tönkremegy és engedni fogja a levegőt, gyakrabban pumpálhatod.

Link to comment
Megosztás:

Ha már felni...akinek alufelnije van... le szoktátok cseréltetni télen a téli gumi feltételével együtt az alufelnit acélra? Honnan lehetne olcsón acélfelnit beszerezni (195/65R15 kerekekhez)? Opel szalonban 16xxxFt-ot mondtak acélfelni darabjára (némelyikre 25% kedvezmény)... ennél lényegesen olcsóbban vennék csak.. bontóból?

Hát azért erre rákérdeznék a helyedben: http://www.hasznaltauto.hu/kereso1.auto?hi...creenwidth=1024

Ha a gumikat kidobod is megérné :(

Link to comment
Megosztás:

ennyért már kapsz olyan alut ami nem sérülésmentes, de télire tökéletes... :(

Hol kapok? Télire nem ragaszkodom az aluhoz, ilyenkor ne ez legyen a szép:) Igazából nem tudom,mi a különbség a G és a H astra lemezfelni között...mire kell figyelni felnivételnél? Buta kérdés,de mi az az osztókör,amit mindig mondtok? Az,h 4 vagy 5 csavaros majd megnézem... amúgy köszi az infót minderről mindenkinek... nem is tudtam,hogy ha cserélgetem a gumit,akkor ereszteni fog.. szerintem jövőre veszek P7et tavasszal,a mostani nyári már nem túl mély barázdás, hamar fel is úszott zuhogó esőben pályán (100körül már nem igazán lehetett kormányozni...) tényleg, a gumigyártók mikor szoktak új modelleket piacra dobni? (Akkor vsz. automatice olcsóbb lesz a tavalyi,nem?!? No meg Michlein ígér üzemanyagtakarékos új fejlesztést)

Link to comment
Megosztás:

X típusról és X típus erősített oldalfalú kivitel közül ki melyiket választaná? A különbség abban áll (ha jól szedtem össze eddig az infókat), hogy az erősített oldalfalú kevésbé kúszik kanyarban,ergo stabilabb, jobban tűri a padkázást, viszont nagyobb tömegű,így nagyobb lesz a rugózatlan tömeg,romlik kicsit az autó gyorsulása és lassulása...(nagyobb ugye a 'lendkerekek' tömege) jól gondolom?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.