Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Felni, gumi - kicsit, vagy nagyot?


mélykék76

Recommended Posts

Elég sokat megyek hosszú távon az autóval, és azért a kényelem is számít. Nem akarom túl kemény legyen. Ez így szolíd és egy kicsit sportosabb lesz. Azért jobban fog mutatni mint a 195/65 R15. Meg most ehhez a felnihez roppant kedvező áron jutok hozzá (18.500/db).

Köszi a válaszokat.

Bazsó

Így már értem.

195/65 r15-től mindenképpen jobb lesz,és ha ilyen áron tudod megvenni az tényleg jó. :blink:

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 714
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

  • 2 months later...
Hello skacok!

Kellen egy kis segítség! Ebayon nézeget egy felnit http://cgi.ebay.at/ALUFELGE-6x14-LK-4x100-...1QQcmdZViewItem

ezt itt

3db vadi uj! 1db meg kiesett a kezéből meghorpatt mi a vélemény! javítható- görgözhető vagy felejtős a dolog!

segítsetek mert mar csak 2 óra van a licitből!!!!

Dénes

Hát ha egy leejtéstől ekkora sérülés lesz rajta, akkor nemtom hogy a budapesti utak mit művelnek majd vele...

De inkább kédezd a Bazst, hogy jó felni-e, az többet számít, mint az én okoskodásom. :)

Link to comment
Megosztás:

Hát ha egy leejtéstől ekkora sérülés lesz rajta, akkor nemtom hogy a budapesti utak mit művelnek majd vele...

De inkább kédezd a Bazst, hogy jó felni-e, az többet számít, mint az én okoskodásom. :)

Hát elvileg azert egy gumi nagyon sokat tompit az utesen! most az a kerdes hogy javithato vagy sem!

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok! Nos a hétvégén vettem a Manta alá 9*17-es Borbet felniket. De mivel a Manta 4*100-as lyukosztású, és ilyen lyukosztással nehéz ekkora felnit kifogni, ráadásul tuti drága, ezért 5*120-ast vettem. Nos, a kérdés a következő: az agy és a felni közzé a kiosztás módosító pogácsa tunning-, esetleg gumis üzletben beszerezhető-e, vagy kell egy jó esztergályos cimbora, aki lefaragja, esetleg ha megvette had vigye alapon szerezzek a kocsi alá BMW fékeket, ami egyfelől jobban harap, másfelől passzol a csavar is? Ez utolsó lenne a végső megoldás, mivel most Rekord hűtött tárcsák kerülnének alá, aminek azért már jóval jobb a fékhatása.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Nos a hétvégén vettem a Manta alá 9*17-es Borbet felniket. De mivel a Manta 4*100-as lyukosztású, és ilyen lyukosztással nehéz ekkora felnit kifogni, ráadásul tuti drága, ezért 5*120-ast vettem. Nos, a kérdés a következő: az agy és a felni közzé a kiosztás módosító pogácsa tunning-, esetleg gumis üzletben beszerezhető-e, vagy kell egy jó esztergályos cimbora, aki lefaragja, esetleg ha megvette had vigye alapon szerezzek a kocsi alá BMW fékeket, ami egyfelől jobban harap, másfelől passzol a csavar is? Ez utolsó lenne a végső megoldás, mivel most Rekord hűtött tárcsák kerülnének alá, aminek azért már jóval jobb a fékhatása.

Tudtommal a 4x100-ról az 5x120-ra való átalakító pogácsa annyira nem lesz elterjedt.

Csak onnan gondolom hogy amikor én kerestem a felnimet sokat nézegettem az ebay-en ilyesmiket és ez például nem is volt 1álltalán.

A másik hogy ha találsz is az legalább 25mm-es lesz,és szerintem a 9col széles felnid eleve kis et-vel készült,és a kettő 1ütt azt fogja eredményezni hogy iszonyatosan kifog állni a kaszni alól.

Úgyhogy én a második gondolatodat jobbnak találom.(ha kivitelezhető és nagyon zsebbenyúlós)

Link to comment
Megosztás:

Kösz szépen az infót. Elvileg a Manta szélesítés alá a 13'' széles felni még befér (a képek csak ilusztrációk, ez már nekem is dúrva, mellesleg a hátsó szélesítés még plusszban is szélesítve van). Tehát talán a 9'' pogácsával még oké. Már felvettem egy esztergályos cimborával a kapcsolatot, majd lefaragja a pogácsákat, haveri áron. Egyelőre emellett a megoldás mellett török pálcát, aztán ha nem jönne össze, majd valamit még variálunk. Akkor a lényeg, hogy ilyen átalakító forgalomban nem igazán található, ne is keressek. Mégegyszer kösz.

Link to comment
Megosztás:

Igazán nincs mit! :)

1ébként ezt csak én gondolhatom hogy technikailag valami oknál fogva, 4x100ról 5x120ra nem létezik átalakító,mert hallottam már az ellenkezőjét is.

De én még sohasem láttam mégcsak képen sem.

5x130ra vagy 5x100ra létezik ez tuti de én még Opelt sohasem láttam mondjuk Bmw kerekekkel.

5x100ra

5x130ra

és több 5lyukasra nincs is lehetőség most sem az ebay-en.

Amúgy szépek a kerekek! :)

Link to comment
Megosztás:

Az biztos, hogy szépek, elég hamar beléjük szerettem. :) A tőcsavar méreteket még nem adtam meg a srácnak, de remélem, hogy simán ki tudja faragni. Egyébként én már láttam BMW felniket Opel alatt, ezért lelkesedtem fel én is. Íme. Egyébként ha jól emlékszem, akkor elől 8.5", hátul pedig 10". De hogy hogy lett felrakva, arról sajnos nem tudok semmit.

Link to comment
Megosztás:

Hát, ehhez valami hozzáértőbb véleménye kellene. Eddig élőben csak négyes lyukosztásút láttam, de képen láttam már rallye változaton ötcsavarost is. De hogy az gyárilag olyan-e, arról semmit sem tudok.

Ez nagyon komoly szerkezet! :)

Ha jól tudom az Opel pályafutása során 1 rally vb-t tudott megnyerni azt is mantával.

De ez már off is. :)

Mind1 sok szerencsét az átalakításhoz és ha kész 1képet tegyél fel légyszi! :(

Ja meg szívesen segítek ha tudok bármiben! ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.