Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

AUTÓHIFI


ViSoR

Recommended Posts

  • Hozzászólások 5,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Jó az a hátsó hangszóró, csak rendes 5.1-es rendszert kell hozzá építeni :D :lol: :lol:

Végülis ma már az autó-dvd nem egy nagy szám...... és úgy jól kijönnek az effektek a filmeken. Aztán felcsavarodik az ember az oszlopra mozizás közben :D :lol:

Zenéhez feleleges. Pont.

Hátsó hangszórót azért raknak az autóba, mert akkor a hátsó utasnak is jut a füléhez közel zörej. Sztereó kép, meg ilyesmi, nem feltétlen szempont, esetleg drágább extraként kínált cuccoknál arra is figyelnek. (Bose, B&O, B&W, Mark Levinson etc.)

Eleve, csak akkor hallgatom a hifit, ha egyedül vagyok. Ha már más is ül az autóban, csak minimumon pöcög, mert beszélgetünk, esetleg a gyerekekre figyelek hátul, meg ilyesmi.... Ki a sz...t érdekel akkor a hátsó utasnak való hangszóró, nem?

Link to comment
Megosztás:

a jó láda nem nyomja el a hátsó hangszórót, mert a jó ládánál csak hallod a mélyeket, de fogalmad sincsen honnan jön a hang... az már rég rossz ha azért nem hallod a hátsókat mert a puffogás bekever... :D

Erre gondoltam csak nem így fogalmaztam :lol: A jó láda meg nem puffog,hanem tisztán löki a mélyet :D :lol:

Lacce!!!!!!!!

Ugyan nem tudom mennyi az astránál,a hangszóró beépítés mélysége,de úgy emlékszem max 62mm.....Viszont szerintem nem fér el a 62mm,legalábbis mokolás nélkül nem.Nekem egy 42mm-es van,és így se sok hely maradt mögötte......Minden maradt a gyári,semmit nem vágtam szét :lol:

Hic!!!!!!

Vettem egy Alpine 9884R fejegységet,és bekötöttem rendesen mindent.Ég és föld a különbség az előzőhöz képest,de ezt csak az első szetten veszem észre....Sokkal tisztább hangja van :lol: Sajna ez a mély már nem ehhez a cuccokhoz való......

Nálam maradt a faithless CD-d.......Remélem ki tudod venni a JVC fejedből az egyetlen eredeti CD-met :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Jó az a hátsó hangszóró, csak rendes 5.1-es rendszert kell hozzá építeni :lol: :lol: :D

Végülis ma már az autó-dvd nem egy nagy szám...... és úgy jól kijönnek az effektek a filmeken. Aztán felcsavarodik az ember az oszlopra mozizás közben :lol: :D

Zenéhez feleleges. Pont.

Egyre inkább ezt vallom Én is...de még nem vagyok 100%ig meggyőzve erről.......Remélem ha bent lesz a másik láda,akkor össze áll a kép rendesen :lol: :lol: Pistánál biztos hogy beállítási probléma van és amiatt van az az érzésem hogy hiányzik........

A szigetelés:Arra lennék kíváncsi hogy a hab van-e olyan jó vagy mint a bitumen lap?????Vagy ha kicsit rosszabb még az is jó.Mert ugye azzal sokkal egyszerűbb lenne :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

A szigetelés:Arra lennék kíváncsi hogy a hab van-e olyan jó vagy mint a bitumen lap?????Vagy ha kicsit rosszabb még az is jó.Mert ugye azzal sokkal egyszerűbb lenne :lol: :lol: :lol:

nem igazán, mert a bitumen nem magába szippantja a rezgést és eltűnteti az éterben, hanem elnehezíti, megnöveli a lemez tehetetlenségét, így nem tud úgy reagálni a "rángatásra"

a purhab meg ugye nem igazán nehezít semmit, viszont örökké vizesen tartja a lemezt...

Link to comment
Megosztás:

...

Vettem egy Alpine 9884R fejegységet,és bekötöttem rendesen mindent.Ég és föld a különbség az előzőhöz képest,de ezt csak az első szetten veszem észre....Sokkal tisztább hangja van :lol: Sajna ez a mély már nem ehhez a cuccokhoz való......

Nálam maradt a faithless CD-d.......Remélem ki tudod venni a JVC fejedből az egyetlen eredeti CD-met :lol: :D :D

Az jó kis darab! Direkt megnéztem, én nem tudtam volna annyiért szerezni, jó vétel volt.

A mélyeddel az is gond, amit mondtam, hogy 4 ohmon az erősítő csak 125W-ot ad le, az meg halvány az FLI 2x100W-jához.... Meg kell csinálni a dupla-ládát, arra 1 ohmban kinyomja az 500W-ot - na ott lesz különbség. Addig egy kicsit visszavehetsz az FLI-n az erősítésből (gain), és összehangolhatod.

Persze, holnap szedem szét, és rakom át az optikát az enyémbe. Előbb ki kell szedjem a cd-t (ha még egyben van :lol: :lol: ). Ha kell, nálad is maradhat a Faithless ha tetszik, majd írok ki másikat. :lol:

Link to comment
Megosztás:

nem igazán, mert a bitumen nem magába szippantja a rezgést és eltűnteti az éterben, hanem elnehezíti, megnöveli a lemez tehetetlenségét, így nem tud úgy reagálni a "rángatásra"

a purhab meg ugye nem igazán nehezít semmit, viszont örökké vizesen tartja a lemezt...

Csak sokkal nehezebb,és macerásabb :lol: .......de akkor marad a bitumen :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Az jó kis darab! Direkt megnéztem, én nem tudtam volna annyiért szerezni, jó vétel volt.

A mélyeddel az is gond, amit mondtam, hogy 4 ohmon az erősítő csak 125W-ot ad le, az meg halvány az FLI 2x100W-jához.... Meg kell csinálni a dupla-ládát, arra 1 ohmban kinyomja az 500W-ot - na ott lesz különbség. Addig egy kicsit visszavehetsz az FLI-n az erősítésből (gain), és összehangolhatod.

Persze, holnap szedem szét, és rakom át az optikát az enyémbe. Előbb ki kell szedjem a cd-t (ha még egyben van :lol: :lol: ). Ha kell, nálad is maradhat a Faithless ha tetszik, majd írok ki másikat. :lol:

Sajnos a ládára még várni kell 1 hónapot,de azért így sem rossz...Csak hangosítani nem kell,halkan elég szépen szól.Meg igazából a tucc-tucc zenéket nem szereti :lol:

Már lejjebb tekertem az erősítésből.

Külsőre,még mindig nem tetszik az Alpine de a hangja a JVC-hez képest fényévekkel szebb.....Jelen pillanatban ez a lényeg :lol: :D

Hétvégén megcsinálom a vezetékek forrasztását,kicserélem az aksi sarut,meg a testet........Plusz elrendezem a vezetékeket,mert elég nagy a káosz a csomiba :D

Link to comment
Megosztás:

Sajnos a ládára még várni kell 1 hónapot,de azért így sem rossz...Csak hangosítani nem kell,halkan elég szépen szól.Meg igazából a tucc-tucc zenéket nem szereti :D

Már lejjebb tekertem az erősítésből.

Külsőre,még mindig nem tetszik az Alpine de a hangja a JVC-hez képest fényévekkel szebb.....Jelen pillanatban ez a lényeg :lol: :D

Hétvégén megcsinálom a vezetékek forrasztását,kicserélem az aksi sarut,meg a testet........Plusz elrendezem a vezetékeket,mert elég nagy a káosz a csomiba :lol:

Stipi-stopi segítek. :lol:

Persze ha nem surányban csinálod. :lol:

Link to comment
Megosztás:

grat az alpine-hoz nekem sony cdx-f 7750 van ezzel még a gyári hangszóró is hibátlanul szól ( bár már nem sokáig mert le lesz cserélve 1 jbl, helix, vagy rainbow kompo-ra ) az a jó ebben a sony-ban hogy az alpine f1-en kivül semmi nem tudja ütni. Tényleg igaz. Volt lehetőségem tesztelni még 1.5 éve Bakai Gabival ( Tuning magazin szakújságiró ) És Kovács Tomival ( Hifiközpont tulaj ). Ahoz képest hogy mennyibe került 2 éve ( 66000 ) azért elég komoly hogy még mindig veri hangminőségben a 150 rugós fejeket. Ugyan nincs benne bluetooth, usb de nekem nem is kell, én az elérhő legjobb hangra próbálok rámenni. Első ajtók és tetőkárpit bitumenlapozva lesznek, minden patentra o gyűrű hogy ne rezonáljon, műszerfal csavarok alá szintén, táp és interconnect kábelek bandázsolva és védőcsőben fognak futni.

Link to comment
Megosztás:

Akkor erről még beszéljünk! :lol:

Mélynyomód most akkor nincs?

én kb fél évet töltöttem nélküle, de hosszas szünet után leadtam garos javításra az erősítőmet, és most szombaton került vissza... jó érzés ismét érezni a hátmasszázst, amit a P500.1 + 2x PW12 nyújt... :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

én kb fél évet töltöttem nélküle, de hosszas szünet után leadtam garos javításra az erősítőmet, és most szombaton került vissza... jó érzés ismét érezni a hátmasszázst, amit a P500.1 + 2x PW12 nyújt... :lol: :D

Nekem ugyanez lesz hátul :D :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Csak rábeszélt a Feri?:lol:

Én beszéltem rá magam,mert ez volt az utolsó szett akcióban........(Na meg Hic akinek ezt az egészet köszönhetem :lol: :)Az első szettből is az utolsót vettem meg,meg a mélyekből is.....Ráadásul azt az infot kaptam,vagyis ott hallottam hogy fel fog menni a massive erősítők ára,így az akciós szettek is drágábbak lesznek..........

Link to comment
Megosztás:

Én beszéltem rá magam,mert ez volt az utolsó szett akcióban........(Na meg Hic akinek ezt az egészet köszönhetem :lol: :)Az első szettből is az utolsót vettem meg,meg a mélyekből is.....Ráadásul azt az infot kaptam,vagyis ott hallottam hogy fel fog menni a massive erősítők ára,így az akciós szettek is drágábbak lesznek..........

Az tény, hogy nagyon jó árban van a cucc... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nekem ugyanez lesz hátul :D :lol: :lol:

én szeretem, főleg most hogy már a "fej" is megfelelő hangminőséget tud produkálni így elég jók a mélyek is...

a ládát is magam építettem hozzá pontosan a kocsiba méretezve egy mázsa türelemből és mdf anyagból... :lol: 2*35L zárt... Te milyet tervezel?

Link to comment
Megosztás:

én szeretem, főleg most hogy már a "fej" is megfelelő hangminőséget tud produkálni így elég jók a mélyek is...

a ládát is magam építettem hozzá pontosan a kocsiba méretezve egy mázsa türelemből és mdf anyagból... :lol: 2*35L zárt... Te milyet tervezel?

Olyat amit Surányi Ferenc tervezett ezekhez a hangszórókhoz.....Tudom hogy ez nem a legelegánsabb megoldás......de bélelve 2 láda külön,ezekhez a mélyekhez 35e forint....Ami szerintem nem sok.Tekintve hogy nekem se fúróm,se fűrészem,se áramom az utcán nincs...Így sajnos elég nehéz lenne nekem megcsinálnom. :lol: Literre nem emlékszem,pedig mondták......

Link to comment
Megosztás:

Olyat amit Surányi Ferenc tervezett ezekhez a hangszórókhoz.....Tudom hogy ez nem a legelegánsabb megoldás......de bélelve 2 láda külön,ezekhez a mélyekhez 35e forint....Ami szerintem nem sok.Tekintve hogy nekem se fúróm,se fűrészem,se áramom az utcán nincs...Így sajnos elég nehéz lenne nekem megcsinálnom. :lol: Literre nem emlékszem,pedig mondták......

na jah az még nem is veszélyes ha tényleg igényes kivitel... nekem úgy egy bő 20-asból meglett az egész, de majdnem minden szerszám a rendelkezésemre állt, ami meg éppen nem az volt az ismeretségi körben... de nekem meg garázsom és aknám nincsen, pedig esedékes az olajcsere... :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

nem tudjátok véletlenül, hogy hol kapható olyan RCA kábel vagy szerelhető csatlakozó, amit nem csak rá kell dugni a csatira, hanem egy eltekerhető gyűrűvel rá is lehet szorítani? már baromira unom hogy le-lejön a gagyi SAL kábel akárhogy nyomom össze a fémet :lol: és akkor már szeretnék tényleg tuti megoldást használni...

Link to comment
Megosztás:

egymás mellé ok, akkor tényleg nem sérül a színpadkép...

van RCA kimenet a fejen? esetleg összedobhatsz egy egyszerű erősítő kapcsolást (ugyanolyan IC-s mint a fejben lévő), és arra kötheted a csipogókat, így megmarad a fej 4 csatornája a 4 hangszórónak! első nekifutásra 2 ohm stabilat a TDA7560-ast találtam (elektrokontha.hu 2140 pénz - de ez feleslegesen 4 csatornás, tuti van olcsóbb is), alig kell köré pár alkatrész, nem túl vaskos tápkábel + biztosíték, valami hűtőfülre kell csavarozni és had szóljon...

Persze van kimenet, még SUB-hoz is. SONY CDX-GT610U fejem van. Anno a választásakor be volt tervezve egy 4 csatis erősítő meg valami zárt láda, csak egyre sz@rabbul állok anyagilag :D . Ezért keresem most a legolcsóbb megoldást :D .

Én az IC-k, tranzisztorok meg ilyenek világában nagyon nem vagyok otthon, úgyhogy nem is gondolkodok ilyesmiben, amit írtál :P . De köszi a fáradságot ;) .

Egyenlőre marad minden, hétvégén adok fel egy lottót, aztán meglátjuk hogyan tovább :D .

Peace

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.