Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

AUTÓHIFI


ViSoR

Recommended Posts

  • Hozzászólások 5,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Üdv !

Én a hétvégen vettem Element Comp 6 -os szettet, szerencsére volt alkalmam tesztelni kb 1,5 órát ( köszi Mészáros Öcsi - www.procinema.hu ) engem meggyőzött, mert 25000 Ft-ért ilyen szép hangú szettet selyemdómmal nem kapsz. JR comp-al meg hangminőségversenyre járkálnak többen ( ld: carstyling autohifi forum ). Nekem jó ez a szett is. Pénteken 1ébként tesztelve lesz Bakai Gábor barátomnál ( Tuning magazin szakújságíró ) ahol 1 harman/kardon ca 280-as erősítővel fogjuk megnézni mit tud. A tesztről ha valakit érdekel szivesen megírom a tapasztalatokat.

Köszi!

Mindenképpen érdekelne a teszt eredménye (gondolom másokat is), ha nem gond írj róla majd egy pár sort....

Főleg dinamika, érzékenység, terhelhetőség, stb....

Link to comment
Megosztás:

Ma lebontottam a corsa ajtókárpitját és ezek vannak benne elöl:

big-product_picture_219553.jpg

Műszaki adatok:

Max. terhelhetőség (Zenei): 300 W

Impedancia: 4 Ω

Hangnyomás: 90 dB

Frekvenciatartomány: 65 - 20000 Hz

Beépítési mélység: 57 mm

Típus: IMPULSE 2-utas rendszer Comp-5.0

Színusz: 120 W

Hátul pedig ez van a kalaptartóban:

uj_dls_hangszoro.jpg

A DLS R1073 egy 7x10 col méretű ovál, háromutas autó hangszóró. A mélyhang membrán mérete 6x9 col, polipropilénből készült, a mágnes 145 mm átmérőjű. A nagy mágnes már sejtetni engedi a teljesítményt, 100 Watt RMS és 150 Watt a névleges zenei teljesítmény. Az ovál közepén a közép-(50 mm átmérőjű), és magashangsugárzók (20 mm átmérő) háza közös a keresztváltóval. A hangszóró frekvenciaátvitele 30-tól 20 000 Hz, ideális körülmények között 93 dB hangnyomásra képes. A hangszóró beépítési magassága 85 mm, kivágásigénye 156x225 mm, a cucc ellenállása 4 ohm.

Link to comment
Megosztás:

Hátul pedig ez van a kalaptartóban:

A DLS R1073 egy 7x10 col méretű ovál, háromutas autó hangszóró. A mélyhang membrán mérete 6x9 col, polipropilénből készült, a mágnes 145 mm átmérőjű. A nagy mágnes már sejtetni engedi a teljesítményt, 100 Watt RMS és 150 Watt a névleges zenei teljesítmény. Az ovál közepén a közép-(50 mm átmérőjű), és magashangsugárzók (20 mm átmérő) háza közös a keresztváltóval. A hangszóró frekvenciaátvitele 30-tól 20 000 Hz, ideális körülmények között 93 dB hangnyomásra képes. A hangszóró beépítési magassága 85 mm, kivágásigénye 156x225 mm, a cucc ellenállása 4 ohm.

Erőlködőt neki! Csak az ovált meg kell vágni 100-120 hz-en és akkor csak a mélyeket fogja nyomni kvázi sub-ként fog funkcionálni. Ha nem akarsz erősítőt használni, akkor valamilyen keresztváltó elektronikát kellene bekötni ( Bár az lehet, hogy csak az én dilim, hogy bojkottálom a hátulról jövő magashangokat ( sztereo rendszer ) mivel ha elmegyek 1 koncertre a szinpad előttem van. Ha multimédia is kerül bele, akkor jó úgy ahogy van )

Link to comment
Megosztás:

Johnny!

Neked most Corsa van, vagy F Astra? Vagy lemaradtam valamiől....?

Az Impulse szett jónak tűnik, milyen valójában és hol kapható??

Mindkettő van! :huh:

Nem tom hol vette az előző tulaj,de a hangváltója sajnos berozsdált az első ajtóban,azt kivettem,mert totál kaka volt már.

Én arra gondoltam,hogy egy kis 30-as zárt subot tolok még be hátra és ok lesz a cucc.

Csak a fejegység kaka,valami ócska mp3-as Sony.

Pio lenne a jó,vagy az az MNC,amit linkeltem.

Link to comment
Megosztás:

Carpower szettel elég sokan versenyeznek :D Az ára sem olyan vészes.......Én hallottam szólni,bár úgy se érdekel titeket a véleményem :D :) de nekem bejött.......Elég mélyre lemegy,és szépen szól...terhelhető is :huh: Ezt hallottam,igaz hogy 49e forint.....

Szerintem meg van értelme az mdf kiemelő karikának...Mert a műanyag szar,és zörög.......Nem emlékszem sonique hol vette,de készen,nemvolt sokkal drágább mint a müanyag........

Nofene, hiszen a Redi kocsijába pont ezt a NeoKick hangszórót raktuk, csak sajna a váltója nem ugyanaz, hanem MNC Rock, és MTX selyem magasakat kapott...... De úgy sem rossz, csak az erősítőn kéne még faragni.....

Sonique a TWE-nél vette a kiemelőt, lengyel cég, elektronikai alkatrészeket árulnak, meg belekerült a kínálatba pár ilyen dolog is.....

J0hnny, miért nem csapsz le Paja DEH-P77-esére, úgyis az volt az álmod!

Link to comment
Megosztás:

Mindkettő van! :huh:

Melyik Corsa (A-D)....??

A Sony fejről néhány szót:

Biztos van benne alsó kategóriás modell, mint ahogy minden más márkánál is.....

DE!

Amit észrevettem, hogy ha rendelkezel egy normális minőségi Sonyval (nekem az van) és odafigyelsz a komponensekre (kábelezés, erősítő, szett) akkor igen is gyönyörűen muzsikál.

Ezt tapasztalatból mondom, a Mac Audió cuccokkal nem volt olyan hangja mint most a Soundstream erősítővel és Power Bass első szettel.

Sőt mindent egybevetve sokkal érzékenyebben reagál a beállításokra mint azelőtt.

Ebben engem olyan emberkék véleménye is meggyőzött akik mindkét rendszert hallották szólni és egyértelműen érzik -hallják a változást..... :) :D

Igényli a minőségi komponenseket és akkor mutatja meg igazán a tudását......

Hasonlóan tartom jónak a Pioneer márkát, de azért az MNC -t ne említsük már együtt ezekkel.

Nem akarok megbántani senkit sem, de a minőségi zenét nem agyontömörített mp akárhányban hallgatjuk (SD, USB) meg efféle kényelmes aljzatokkal és funkciókkal felvértezett fejegységeken.

Nagyon - nagyon olyan sok részlettől foszt meg, amiket nem is gondolsz, hogy rajta vannak a lemezen, nem beszélve a dinamikáról és a szinpadképről......

Link to comment
Megosztás:

Melyik Corsa (A-D)....??

A Sony fejről néhány szót:

Biztos van benne alsó kategóriás modell, mint ahogy minden más márkánál is.....

DE!

Hasonlóan tartom jónak a Pioneer márkát, de azért az MNC -t ne említsük már együtt ezekkel.

Nem akarok megbántani senkit sem, de a minőségi zenét nem agyontömörített mp akárhányban hallgatjuk (SD, USB) meg efféle kényelmes aljzatokkal és funkciókkal felvértezett fejegységeken.

Nagyon - nagyon olyan sok részlettől foszt meg, amiket nem is gondolsz, hogy rajta vannak a lemezen, nem beszélve a dinamikáról és a szinpadképről......

Te figyu!

Az aláírásom nem szúr szemet? :huh:

Másrészt elegem van abból,hogy tele kesztyűtartó cd-kel,memókártyából meg van elég a cégnél.

Ha igazán high-end hifit akarnék,akkor sima cd-ről nyomnám,de nem ez a lényeg nálam.Ha zenét akarok szinpadképpel leülök a szobában inkább az AIDA erősítőm elé. :)

Harmadrészt,lehet aránylag egész jó minőséget produkálni mp3-ban is,csak tudni kell a rippert/codecet belőni és nem a legolcsóbbat használni.

A corsában a menetzajtól úgysem hallok minden finomságot.

Link to comment
Megosztás:

Nofene, hiszen a Redi kocsijába pont ezt a NeoKick hangszórót raktuk, csak sajna a váltója nem ugyanaz, hanem MNC Rock, és MTX selyem magasakat kapott...... De úgy sem rossz, csak az erősítőn kéne még faragni.....

Sonique a TWE-nél vette a kiemelőt, lengyel cég, elektronikai alkatrészeket árulnak, meg belekerült a kínálatba pár ilyen dolog is.....

J0hnny, miért nem csapsz le Paja DEH-P77-esére, úgyis az volt az álmod!

Ebből is látszik hogy nem lehet elgagyizni az erősítőt sem :D Mert közel sem úgy szólt a szett mint redi kocsijában.....Nekem nagyon tetszett.A magas meg massive ct1 volt.Olyan ami nekem is van :) :huh: Egy 20as RE sub,és a végeredmény tökéletes :D

Link to comment
Megosztás:

Te figyu!

Az aláírásom nem szúr szemet? :huh:

Másrészt elegem van abból,hogy tele kesztyűtartó cd-kel,memókártyából meg van elég a cégnél.

Ha igazán high-end hifit akarnék,akkor sima cd-ről nyomnám,de nem ez a lényeg nálam.Ha zenét akarok szinpadképpel leülök a szobában inkább az AIDA erősítőm elé. :D

Harmadrészt,lehet aránylag egész jó minőséget produkálni mp3-ban is,csak tudni kell a rippert/codecet belőni és nem a legolcsóbbat használni.

A corsában a menetzajtól úgysem hallok minden finomságot.

Húúúúúúú..... bazzzzz, Dzsoni ezt benéztem! Igazad van, akkor ezek szerint B :)

Te is figyu:

oszt milyen az az Impulse első szett, hogyan is muzsikál....?

Írjá má róla pár sort, mert elkezdett érdekelni.

Tisztességes kinézete van és az ára is baráti...... :D

Link to comment
Megosztás:

Minőségre, vagy azért mert beáztak...?

Vagy szerkezetileg tűnik rossznak, azaz nem minőséginek?

Hát nem tudom,a csatlakozói elég gatyák,olyan gagyinak tűnik az egész.

Érdekes módon "aranyozott" csatlakozói voltak,de úgy elrohadtak,hogy inkább kivettem,másrészt a panelben hajszálrepedés volt.

Na meg 57mm a beépítési magasság,elég necces.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.