Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

AUTÓHIFI


ViSoR

Recommended Posts

  • Hozzászólások 5,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Sziasztok!

Vkinek van vmi tapasztalata erről az erősítőről: OYTRON OY-240

Most kaptam haveromtól, de az előző sal -ból tanúlva nem akarom bekötni addig amíg vki nem mond róla vmit

Help

Hát, nem tudom. Lehet, hogy nem egy nagy lumen, de annyi biztos, hogy a BX1065-nél jobb. Legalább erősítőnek néz ki (értsd: RCA bemenetek, keresztváltó, stb.)

Viszont az 1:1 csere nem lesz egyszerű, mert ennek nincs nagyjelű bemenete (míg a BX1065-nek csak az van), csak kisjelű, RCA. Ha nincs RCA kimeneted, akkor kénytelen leszel egy jelszint-átalakítót venni.

Link to comment
Megosztás:

Hát, nem tudom. Lehet, hogy nem egy nagy lumen, de annyi biztos, hogy a BX1065-nél jobb. Legalább erősítőnek néz ki (értsd: RCA bemenetek, keresztváltó, stb.)

Viszont az 1:1 csere nem lesz egyszerű, mert ennek nincs nagyjelű bemenete (míg a BX1065-nek csak az van), csak kisjelű, RCA. Ha nincs RCA kimeneted, akkor kénytelen leszel egy jelszint-átalakítót venni.

Átalakítót kaptam ismerősömtől mert neki volt fölösleges, de előtte szerettem volna +kérdezni hogy érdemes e cserélni.

Köszi asegítséget

Link to comment
Megosztás:

Van valakinek tapasztalata a Mikrodimension Junior 4.3 erősítőről?

Lehetőségem lenne egy ilyenhez jó áron hozzájutni, de nem igazán ismerem az erősítőt, bár sokak szerint komoly a hangzása...

Szett és láda hajtásához elegendő a teljesítménye?

Mikrodimension (Udimension) Junior 4.300 Autóhifi Erősítő

Teljesítmény

4 X 50 Watt RMS / 4 Ohm

4 X 75 Watt RMS / 2 Ohm

4 X 80 Watt RMS / 8 Ohm

2 X 150 Watt RMS / 4 Ohm

Frekvevciaátvitel 5 Hz - 50 Khz

Jel-zaj viszony (IHF-A) 90 dB

Teljes harmónikus torzítás < 0.05%

Bemeneti érzékenység 200mV - 4V

Bemeneti ellenállás 20 Kohm

Damping factor > 200

Csatorna szeparáció 55 dB

Biztosíték 35 Amper

Nyugalmi áramfelvétel 1 A

Remote áram < 1mA

Remote feszültség 7-14V

Keresztváltó HPF: 50 Hz - 250 Hz 12 dB/Oct. LPF: 50 Hz - 250 Hz 12 dB/Oct.

Vonalkimenet választható HPF: 50 Hz - 250 Hz 12 dB/Oct. LPF: 50 Hz - 250 Hz 12 dB/Oct

Előre is köszönöm :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Helló!

Most készülök fejleszteni. Kérdésem az lenne hogy mit tudnátok javasolni egy kezdőnek hogy kezdjen neki. Melyik márka a jó? Árban olyan középkategóriára van pénzem. Tehát mindenre kíváncsi vagyok!

Ha számít a kocsim típusa az egy 5ajtós G Astra. A kocsiba lévő hangszórókat és fejegységet is cserélni szeretném.

Válaszokat előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Most készülök fejleszteni. Kérdésem az lenne hogy mit tudnátok javasolni egy kezdőnek hogy kezdjen neki. Melyik márka a jó? Árban olyan középkategóriára van pénzem. Tehát mindenre kíváncsi vagyok!

Ha számít a kocsim típusa az egy 5ajtós G Astra. A kocsiba lévő hangszórókat és fejegységet is cserélni szeretném.

Válaszokat előre is köszönöm!

azzal kellene kezdeni, mit szeetnél elérni végeredményben

dübörögtetni akarsz, vagy csak bent akarsz zenélni.

fej a legfontosabb, mert arra építed rá az egész rendszert.

somogyi mnc ezek eléggé alapkategóriás dolgok szóval ezek talán felejtősek a te esetedben.

Link to comment
Megosztás:

azzal kellene kezdeni, mit szeetnél elérni végeredményben

dübörögtetni akarsz, vagy csak bent akarsz zenélni.

fej a legfontosabb, mert arra építed rá az egész rendszert.

somogyi mnc ezek eléggé alapkategóriás dolgok szóval ezek talán felejtősek a te esetedben.

Hát először is dübörgősre szeretném de nem dobhártya szaggatott.

Fejegységnél sonyra gondoltam a többi alkotóelemnél pedig macaudio-ra.

vagy komolyabbat de használtat.

Olyan kérdésem lenne, hogy hogy jobb a hangszórókat és a mélyet együtt hajtani vagy a kettőt külön-külön erősítőről.

Ha külön hogy kell őket hídba kötni?

Link to comment
Megosztás:

Hát először is dübörgősre szeretném de nem dobhártya szaggatott.

Fejegységnél sonyra gondoltam a többi alkotóelemnél pedig macaudio-ra.

vagy komolyabbat de használtat.

Olyan kérdésem lenne, hogy hogy jobb a hangszórókat és a mélyet együtt hajtani vagy a kettőt külön-külön erősítőről.

Ha külön hogy kell őket hídba kötni?

Fejegyég alpine,pioneer.....Én nem vennék mac audiot sem...Inkább vegyél használt,de jobb minőségű cuccokat.Ha 1 erősítőt szeretnél akkor kell egy 4 csatornás erősítő,aminek 2 csatornáját hídba kötöd,ezzel meg tudod hajtani a mélyládát....de a mélyláda legyen az utolsó amit megveszel,mert ki tudod rendesen probálni,mi szól úgy a kocsidban amit szeretnél.....Viszont a fejegységnél fontos hogy legalább 2 pár rca kimenete legyen :lol:

Link to comment
Megosztás:

Fejegyég alpine,pioneer.....Én nem vennék mac audiot sem...Inkább vegyél használt,de jobb minőségű cuccokat.Ha 1 erősítőt szeretnél akkor kell egy 4 csatornás erősítő,aminek 2 csatornáját hídba kötöd,ezzel meg tudod hajtani a mélyládát....de a mélyláda legyen az utolsó amit megveszel,mert ki tudod rendesen probálni,mi szól úgy a kocsidban amit szeretnél.....Viszont a fejegységnél fontos hogy legalább 2 pár rca kimenete legyen :lol:

Ha dübörgösset szeretnél akkor reflex ládába kell gondolkodni,vagy sok pénzt kell költeni subra,és erősítőre.....

Link to comment
Megosztás:

Ha dübörgösset szeretnél akkor reflex ládába kell gondolkodni,vagy sok pénzt kell költeni subra,és erősítőre.....

Tehát akkor első a fejegység utána az első szett és az erősítő és legvégül a mély.

Mennyire kell megbontani az autót? Gondolom a két ajtót a középkonzolt és ezen kívül?

Ez a bedrótozás mennyi idő kb?

s milyen kábelek kellenek és mennyi belőle?

hogyan szigeteljem az ajtókat a rezonálástól?

Link to comment
Megosztás:

Tehát akkor első a fejegység utána az első szett és az erősítő és legvégül a mély.

Mennyire kell megbontani az autót? Gondolom a két ajtót a középkonzolt és ezen kívül?

Ez a bedrótozás mennyi idő kb?

s milyen kábelek kellenek és mennyi belőle?

hogyan szigeteljem az ajtókat a rezonálástól?

Kell egy tápkábel az aksitól(ennek mérete függ az erősítőktől)kell egy negatív kábel is,aminek a mérete megegyezik a tápkábel keresztmetszetével.Kell 2 pár RCA kábel,kell remote vezeték,kellenek saruk,hangszóróvezetékek(ezek vastagsága is a hangszóróktól függ).A közép konzolt nem kell kiszedni,viszont a küszöb borításokat igen.Kell találni egy helyet,ahol a tápkábelt be tudod vinni,a motortérből az utastérbe.Kell egy jó akksi :lol:....

Kell 5m tápkábel

Ha hátulról veszel testet akkor elég 2m negatív tápkábel.

kb10m hangszóró vezeték az első szettnek

5m remote vezeték

2x5m RCA kábel

1m hangszóró vezeték a mélyládának

Persze ezek akkor jók ha a csomagtartóba szeretnéd rakni az erősíőtket......

A kábelezés szerintem 1-2nap,így minden igényesen el van rejtve.Én az ajtót soudaband szallaggal szigeteltem ki.nem erre a célra lett kitalálva,de tökéletesen megfelel a célnak...Ezzel a müvelettel elég sok időt el lehet lenni :lol:

Link to comment
Megosztás:

Kell egy tápkábel az aksitól(ennek mérete függ az erősítőktől)kell egy negatív kábel is,aminek a mérete megegyezik a tápkábel keresztmetszetével.Kell 2 pár RCA kábel,kell remote vezeték,kellenek saruk,hangszóróvezetékek(ezek vastagsága is a hangszóróktól függ).A közép konzolt nem kell kiszedni,viszont a küszöb borításokat igen.Kell találni egy helyet,ahol a tápkábelt be tudod vinni,a motortérből az utastérbe.Kell egy jó akksi :lol:....

Kell 5m tápkábel

Ha hátulról veszel testet akkor elég 2m negatív tápkábel.

kb10m hangszóró vezeték az első szettnek

5m remote vezeték

2x5m RCA kábel

1m hangszóró vezeték a mélyládának

Persze ezek akkor jók ha a csomagtartóba szeretnéd rakni az erősíőtket......

A kábelezés szerintem 1-2nap,így minden igényesen el van rejtve.Én az ajtót soudaband szallaggal szigeteltem ki.nem erre a célra lett kitalálva,de tökéletesen megfelel a célnak...Ezzel a müvelettel elég sok időt el lehet lenni :lol:

Úgy is vennem kell 1 új akksit. Milyet vegyek?

Igen a csomagtartóba lesz a nagyrésze.

Mibe váltózna a felállás hogy ha a hátsó ajtóba vagy a kalaptartóba is tennék hangszórót?

Teljesítményt figyelembe véve hogy hangoljuk össze a rendszert? Itt úgy értem hogy nagy erősítőhöz ne vegyek kis hangszórót.

meg egy-két jó tanács ami nem árt ha tudok még.

Link to comment
Megosztás:

Úgy is vennem kell 1 új akksit. Milyet vegyek?

Igen a csomagtartóba lesz a nagyrésze.

Mibe váltózna a felállás hogy ha a hátsó ajtóba vagy a kalaptartóba is tennék hangszórót?

Teljesítményt figyelembe véve hogy hangoljuk össze a rendszert? Itt úgy értem hogy nagy erősítőhöz ne vegyek kis hangszórót.

meg egy-két jó tanács ami nem árt ha tudok még.

Aksi pénztárca függö :D Akik jobban értenek hozzá,bannert szokták ajánlani...Nem vészes az ára és állítólag jó is.Személyes tapaztalatom nincs :lol:

Hátra nem kell csak egy sub.Ha lenne hátul is hangszóró,csak összezavarná a színpadképet.Inkább a hátsó hangszórók árát,jobb első szettre költsd :lol:

Szerintem hamarabb megy tönkre egy hangszóró,ha kevés neki a kraft,mint fordítva :( de a wattok annyira nem számítanak.A lényeg hogy nem szabad torzításba hajtani a hangszórót.

Link to comment
Megosztás:

ÉS milyen márkát javasolsz?

fli,massive,mac,sony,fusion?

Én ezek közül egyiket sem :lol:

Steg,audison,audiosystem,carpower,alpine,dld,mtx stb....Azok amiket felsoroltál,nem olyan jók.....A massivenak a magasa tetszik,meg van jó subja,de az megfizethetettlen kategória.....

Viszont ez mind attól függ,mit szeretnél és mennyi pénzért :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ha dübörgösset szeretnél akkor reflex ládába kell gondolkodni,vagy sok pénzt kell költeni subra,és erősítőre.....

vagy band passt, de az elég drága is, meg építeni se egyszerű...

egy kis időm elment vele, és a végeredmény egy olyan láda lett, amit sose fogok kihajtani, mert lerázza a tetőt :lol: de legalább megkímélt lesz a hagszóró benne évekmulva is :lol:

a többivel teljesen egyetértek :(

esetleg még egy tápkondenzátor állomással lehetne kiegészíteni, de nem az egy nagy kondis, hanem a telep

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Erősítő bekötéssel kapcsolatban kérdeznék. Végre szereztem egy "normál" rca-s erőlködőt a ládámhoz.

Kérdésem az lenne hogy kössem be, hogy érdemes! Daewoo DB-43 típus. 4csatornás

Esetleg aki ismeri ezt a fajta erőlködőt az adhatna egy-két tippet bekötéssel kapcsolatban.

Ugye adott A és B channel amiből gondolom csak az egyiket használom mert csak mélyládát akarok használni.

És van chanelenként R+R- és L+L-. Hogy kötöm hídba? Az hogy csak az egyik csatornát használom az hosszútávon árt az erőlködőnek vagy nem?

előre is köszönöm a helpet

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem. Adott egy Magnat Rave 560-as 4 csatornás erősítő, illetve egy Magnat XXl 1000Watts cső. Egyrészt érdekelne, hogy mekkora bizti kell az erőködőbe, mert láttam kék és sárga biztosítóval is, de mekkora az eredeti. Valamint hanyas kábelszett kellene hozzá, mekkora biztivel.

Előre is köszi a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Erősítő bekötéssel kapcsolatban kérdeznék. Végre szereztem egy "normál" rca-s erőlködőt a ládámhoz.

Kérdésem az lenne hogy kössem be, hogy érdemes! Daewoo DB-43 típus. 4csatornás

Esetleg aki ismeri ezt a fajta erőlködőt az adhatna egy-két tippet bekötéssel kapcsolatban.

Ugye adott A és B channel amiből gondolom csak az egyiket használom mert csak mélyládát akarok használni.

És van chanelenként R+R- és L+L-. Hogy kötöm hídba? Az hogy csak az egyik csatornát használom az hosszútávon árt az erőlködőnek vagy nem?

előre is köszönöm a helpet

az erősítőre rá kellene lenni írva a hidalás mikéntje

ártani nem árt neki, ha csak a felét használod.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.