Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

AUTÓHIFI


ViSoR

Recommended Posts

  • Hozzászólások 5,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Őöööööööö.......aszem ezt benéztem... : :lol:

Szerintem erősítőről van szó és nem első szettről.... bocs!

Azért érdekelne ha tudsz hozzá egy "méltó" szettet akár javasolni, akár eladóban.... :D

Igen, az erősítő :lol:

Igazából megvan még, de az unokaöcsém pályázik rá, szóval nem hirdetem.

De a Hertz szett nem jó? Szerintem az nem gagyi, ne kapkodd el a cserét.

Link to comment
Megosztás:

Hali.

Befojásolja egy rendszert az, ha vastagabb tápkábelen kapja az áramot, mint azt a rendszer teljesitménye igényelné?

Gondolok itt arra, hogy ha késöbb nagyobb teljesitményü erösitökre cserélném, és már vastagabb tápot huznák be.

Ekkora keresztmetszet különbségnél egyáltalán nem baj. Ha hosszútávra kábelezel, akkor ez a legjobb megoldás.

Link to comment
Megosztás:

Hali.

Befojásolja egy rendszert az, ha vastagabb tápkábelen kapja az áramot, mint azt a rendszer teljesitménye igényelné?

Gondolok itt arra, hogy ha késöbb nagyobb teljesitményü erösitökre cserélném, és már vastagabb tápot huznák be.

Nem befolyásolja......Sőt ha nagyobb az nem okoz akkora problémát,mintha kisebb lenne :D mint kell........

Link to comment
Megosztás:

Hali.

Befojásolja egy rendszert az, ha vastagabb tápkábelen kapja az áramot, mint azt a rendszer teljesitménye igényelné?

Gondolok itt arra, hogy ha késöbb nagyobb teljesitményü erösitökre cserélném, és már vastagabb tápot huznák be.

Hic kartárs ezen a fórumon már többször is kifejtette a nagy keresztmetszetű kábelen szabadon áromló elektronok jótékony hatását..... :D

Szóval áramból soha nem elég, ehhez viszont kell a "vezető" is, ami jelen esetben a tápkábel és minél nagyobb a keresztmetszet annál több elektron tud vándorolni egy adott idő alatt az erősítőhöz....

Szeretném megkérdezni a kartársakat, hogy tud e valaki olyan RCA kábelt melynek mindkét végén 4-4 csatlakozó van (2 kábel lenne egyben) és nincs! benne a vezérlőszál?

Szóval ilyet keresnék, de itt nálunk még nem is hallottak erről.... :lol:

Link to comment
Megosztás:

hy szerintetek milyen szivacsot tegyek a mély ládámba?mert nincs benne semmi.

sűrűt-ritkát-keményet-puhát?vagy inkább vegyek bele gyári hangelnyelő szivacsot.

ez egy basszreflex láda

A hangszóróval "szembe" tehetsz hangelnyelő szivacsot, ami formázott - gúlás, vagy hullámos. Sima szivacsnak sok értelme nincs, mert a felülete kb. sík. Vagy vatelinnel is bélelheted. A lényeg, hogy a belső síkokat meg kell törni.

Link to comment
Megosztás:

Az audiosystem magyarországi forgalmazója,nem hajlandó addig árut rendelni míg 300környékén van az euro......Ennek következtében nem lesz subom egy ideig.......Van neki mindene készleten,csak azok nincsenek amiket szeretnék..... :D

Hihetettlen hogy ez is megtörténhet........

Surányi jó fej volt,mert Őt is bosszantja a dolog,akart adni mást helyette,pláne hogy náluk van 70.000ft-om....De nem nagyon volt szimpatikus egyik se,pedig voltak jó ajánlatok....Viszont tudom bármit vennék helyette,bennem motoszkálna hogy milyen lenne a krypton.Azt hiszem várnom kell :lol:

Vicces hogy lassan 4.hónapja van zene a kocsimba,de saját subom ebből max 2 hét volt.......... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ez attól függ milyen hosszú kábelt veszel,és milyen tápelosztót......

Hali.

Gondolom 5 méter elég lenne, a hátsó ülés támláján lesznek az erösitök.

http://www.kacsa-audio.hu/index.php?pid=cs...amp;csoport=104

27004 biztositék tartó?

Tápelosztókat néztem, nem értem miért szükiti le a keresztmetszetet a fogyasztó oldalon.

Ha behúzok egy 35mm2 tápot akkor nem jobb lenne ha ezt osztaná ketté?

Bocs ha hülyeségeket kérdezek.

Szerk:

Bocsánat Uraim elirás volt :D

Link to comment
Megosztás:

...

Tápelosztókat néztem, nem értem miért szükiti le a keresztmetszetet a fogyasztó oldalon.

Ha behúzok egy 35mm2 tápot akkor nem jobb lenne ha ezt osztaná ketté?

Bocs ha hülyéket kérdezek.

Tápelosztók általában abból indulnak ki, hogy az árammennyiséget több erősítő használja, amik egyenként kisebb fogyasztásúak. A bejövő tápon a teljes fogyasztás kell menjen, de a kimenőkön csak egy-egy erősítő áramigénye folyik, ami jóval kisebb. Ráadásul az elosztótól már rövidek a kábelek, tehát elég a kisebb keresztmetszet is ugyanarra az áramerősségre.... szóval "praktikum" van, ezért.

Most nincs is itt más, csak hülyéket kérdezhetsz.... :lol: :D :lol:

Link to comment
Megosztás:

Az audiosystem magyarországi forgalmazója,nem hajlandó addig árut rendelni míg 300környékén van az euro......Ennek következtében nem lesz subom egy ideig.......

Akkor nem lesz szubod sose, mert szerintem hosszú távon 300 környékén fog az Euro stabilizálódni... :D

A mostani helyzet az importőröknek bukás, dehát az az igazság, hogy nem is nekik kéne jó legyen, hanem a gyártóknak és exportőröknek.....

Link to comment
Megosztás:

Tápelosztók általában abból indulnak ki, hogy az árammennyiséget több erősítő használja, amik egyenként kisebb fogyasztásúak. A bejövő tápon a teljes fogyasztás kell menjen, de a kimenőkön csak egy-egy erősítő áramigénye folyik, ami jóval kisebb. Ráadásul az elosztótól már rövidek a kábelek, tehát elég a kisebb keresztmetszet is ugyanarra az áramerősségre.... szóval "praktikum" van, ezért.

Most nincs is itt más, csak hülyéket kérdezhetsz.... :lol: :D :lol:

Köszi a választ.

Tehát akkor ha egy 35 ös táp van, és az ketté osztva 20 ra, akkor az még nagyobb teljesitményü erösitöket is ki tudna szolgálni?

Link to comment
Megosztás:

Akkor nem lesz szubod sose, mert szerintem hosszú távon 300 környékén fog az Euro stabilizálódni... :lol:

A mostani helyzet az importőröknek bukás, dehát az az igazság, hogy nem is nekik kéne jó legyen, hanem a gyártóknak és exportőröknek.....

Akkor se értem,hogy január 5.én rendelek valamit,majd február elején közli hogy nem rendel árut mert gyenege a forint......Komoly lenne ha mi is így csinálnánk :D (nem a Surányi a forgalmazó)

Már van saját subom,igaz vicc de az enyém :lol:

ui:Audiosystem MX12Plus :D :lol:

Link to comment
Megosztás:

Akkor se értem,hogy január 5.én rendelek valamit,majd február elején közli hogy nem rendel árut mert gyenege a forint......Komoly lenne ha mi is így csinálnánk :D (nem a Surányi a forgalmazó)

Már van saját subom,igaz vicc de az enyém :lol:

ui:Audiosystem MX12Plus :lol: :lol:

Jó az. Nemsoknemdrága. De 300W RMS, azért akkor se gagyi, ha alap :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.