Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

AUTÓHIFI


ViSoR

Recommended Posts

  • Hozzászólások 5,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Kedves Hic!

Említetted, hogy a lengyel hangszóró érzékenysége nem olyan nagy és ezért nem szól! Most megnéztem és 91dB!

Akkor mi lehet a gond?

Kérlek segíts!

Belinkelem neked a hangszóró adatait:

http://translate.google.hu/translate?prev=...history_state0=

Köszönöm a segítséget előre is!

G.

90dB, de lehet, hogy a gyári még több. Mivel a gyári fejegységek végfoka gyenge, ezért a gyári hangszórók általában nagyon érzékenyek. Túlságosan is, ezért hamarabb is kezdenek tprzítani. Akkor fog jobban szólni a rendszer, ha az összes hangszóró érzékenysége kb. egyforma. Az sem baj, ha csak 88dB, csak akkor mind legyen olyan, különben az érzékenyebb túlkiabálja a másikat.

Ezzel a hangszóróval az a baj, hogy koax - nem lesz olyan jó a szterep képe, mint egy komponens szettnek. Inkább ezért kellene lecserélni. A hátsó hangszórót speciel én ki is kötném, úgy ahogy van, de ha már megvan ez, próbáld meg beapplikálni hátra (nem lesz egyszerű, mert ott elvileg 13-as hely van, de talán egyedi kerettel be lehet erőltetni. (Ebben nem vagyok biztos, de egy próbát talán megér) Az nem is baj, hogy ennek kisebb az érzékenysége mint pl. a Kenwood-é, így legalább előbbre tolódik majd a hangkép.

Link to comment
Megosztás:

Nos igen, elő jön a klasszikus fejegység/erősítő kérdése...

Ezért is szoktuk itt a fórumon javasolni az erősítőről való hajtást, mert nagyságrenddel szebben, dinamikusabban és szellősebben fog szólni.

Jól mondja Hic, a fejhez nagyon meg kell választani a hangszórót, hogy könnyedén és jól szóljon.

Ellenben egy kevésbé érzékeny szettet egy erősítő viszonylag jól kihajt.

Valahol kompromisszumokat kell kötni és elfogadni bizonyos korlátokat amit a rendszer állít fel saját magának a gyengesége miatt, vagy elkötelezed magad a jó hangzás mellett, minőségi komponensekből építkezel, minőségi hangrendszert építel fel..... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Ha jól értem azt mondod, hogy a fejegység is szar?

Az nem lehet, mert a gyári szóróval megfelelő volt a hangzás, csak szétszakadt :S

G.

Nem, ha nem a gyári akkor nem lehet rossz!

De a gyári egység a gyári hangszóróval is "jól szól" mert nagyon össze van válogatva a két komponens, azaz illeszkedik egymáshoz, ezért is hallják sokan jónak. Baromi érzékeny hangszoró, végfok könnyen meghajtja, de hamarabb is jön a torzítás a gyenge végfok hamar összecsuklik...

Viszont ha a fej nem eredeti, illő hozzá venni egy olyan szettet ami jól illeszkedik, viszonylag nagy az érzékenysége és nagy a terhelhetősége, mert bármely nevesebb fejegységben "komolyabb" végfok van, mint a gyáriban, azaz reménykedhetünk valami féle minőség javulásban is...

Lehet gyári fej és lecserélt hangszóró, vagy fordítva gyári hangszoró és nem gyári fej, de egy valamit tudomásul kell venni: a rendszered annyira lesz jó, mint amennyire jó benne a leggyengébb komponens! Azaz egy szuper rendszert is agyon lehet csapni, ha a végére egy kommersz, gaygi hangszórót teszel, hiába profi a többi komponensed.... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Akkor most már csak az a kérdés, hogy az a 170mm befér-e előre?

Nagyon szépen köszönöm a segítséget, így minden tiszta!

Köszi még1x!

G.

170 vagy 165 az mindegy. Attól függ, ki hogyan számolgatja a hüvelyket milliméterbe, pár mm ide-oda meg amúgy sem számít.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kaptam egy Lg LAC2900RN típusú mp3 kocsiba. A kérdésem az lenne hogy frankón adja az ívet a kalaptartón lévőknek , +majd az ajtóban ami lesz de amit nem vágok hogyan tudok erősítőt kötni rá? Még mondjuk nincs de tervezek egy mélykáda+erősítő dolgot. A hátlapján nem láttam rca be-kimenetet? Ez azt jelenti hogy nem is lehet erősítőt kötni rá? vagy aktív subot kéne szereznem? At hova és hogy kötném?

Kérdésem lehet hogy egyszerű annak aki jártas ebben a témában , ezért próbálkozom :rolleyes:

Előre is köszönöm a segítséget.

43192.jpg

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kérdésem lenne:

a két hangszóró közül melyik a jobb?

1. http://www.autohifibolt.hu/index.php?P=ker...uality%20széria

2. http://www.autohifibolt.hu/index.php?P=ker...%20KFC-P170%20R

Köszönöm szépen!

G.

Én spec. a Clariont venném, mert abban selyem magas van, a Kenwoodban pedig PEI (műanyag). Kicsit igényesebbnek tűnik az egész. Ráadásul az RMS terhelhetősége is jobb, ha később lenne erősítő, nem kell kidobni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kaptam egy Lg LAC2900RN típusú mp3 kocsiba. A kérdésem az lenne hogy frankón adja az ívet a kalaptartón lévőknek , +majd az ajtóban ami lesz de amit nem vágok hogyan tudok erősítőt kötni rá? Még mondjuk nincs de tervezek egy mélykáda+erősítő dolgot. A hátlapján nem láttam rca be-kimenetet? Ez azt jelenti hogy nem is lehet erősítőt kötni rá? vagy aktív subot kéne szereznem? At hova és hogy kötném?

Kérdésem lehet hogy egyszerű annak aki jártas ebben a témában , ezért próbálkozom <_<

Előre is köszönöm a segítséget.

Ezen nincs tényleg RCA......az aktív ládához is kellene RCA kábel.Szóval ha mélyládát is szeretnél,akkor nem ártana másik fejegységet venni.Lehetne az egyik hangszóró vezetékből RCA jelet csinálni,de kis pénzből az sosem lesz jó :rolleyes: Ha lesz mélyláda,akkor a kalaptartóba lévő hangszórók feleslegesek lesznek -_- :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Ma néztem, a gyári mélyládámban nincs semmi gyapotszerű anyag. Csupasz MDF lap az egész. Nem szolna szebben, ha bevonnám a belsejét valamivel?

Sokkal szebben és pontosabban szólna :rolleyes: Vatelint szoktak zárt ládába rakni,azzal elég könnyen ki lehet bélelni a láda belsejét.Vagy a tojástartó szerűséget ami szivacsból van,de szerintem a vatelin sokkal többet ér.

Link to comment
Megosztás:

Sokkal szebben és pontosabban szólna :rolleyes: Vatelint szoktak zárt ládába rakni,azzal elég könnyen ki lehet bélelni a láda belsejét.Vagy a tojástartó szerűséget ami szivacsból van,de szerintem a vatelin sokkal többet ér.

Köszi.

Ez nem zárt láda. Akkor is érdemes?

Link to comment
Megosztás:

Sokkal szebben és pontosabban szólna :rolleyes: Vatelint szoktak zárt ládába rakni,azzal elég könnyen ki lehet bélelni a láda belsejét.Vagy a tojástartó szerűséget ami szivacsból van,de szerintem a vatelin sokkal többet ér.

Vatta is jó lehet,én anno azzal béleltem ki.

Link to comment
Megosztás:

Na ezt most nem értem.

Én a doboz belső lapjaira akartam ragasztani egy réteg filcet pl.

Vagy az egész belsejét ki kell tölteni?

Nekem a zárt ládában annyi vatelin van,amennyi belefért(minnél többet raktam bele,annál pontosabb lett a sub :rolleyes: ).Pont annyi üres hely van benne,hogy bele férjen a sub.Szerintem nem kell ragasztani <_<

Link to comment
Megosztás:

Nekem a zárt ládában annyi vatelin van,amennyi belefért(minnél többet raktam bele,annál pontosabb lett a sub :rolleyes: ).Pont annyi üres hely van benne,hogy bele férjen a sub.Szerintem nem kell ragasztani <_<

Ez nem ennyire egyszerű azért..... :D

Zárt, viszonylag nagyobb ládában, ha SQ a cél (pl. nálad), valóban igaz, hogy lazán ki kell bélelni a ládát (loose-fill). De akkor a láda méretezése is kicsit nagyobb kell legyen, mint ami a TS paraméterek alapján kiadódik. Reflexió (állóhullámok) csökkentésére elegendő lehet kevesebb is, ha nem nagy a láda. Ha SPL ("high-output") a cél, akkor semmi nem kell bele.

Reflex ládánál max. 2-3 cm bélés mehet körbe, különben elrontja az egészet. Ott szokták a "tojásszivacsot" vagy "gúlaszivacsot" használni előszeretettel.

Link to comment
Megosztás:

Ez nem ennyire egyszerű azért..... :rolleyes:

Zárt, viszonylag nagyobb ládában, ha SQ a cél (pl. nálad), valóban igaz, hogy lazán ki kell bélelni a ládát (loose-fill). De akkor a láda méretezése is kicsit nagyobb kell legyen, mint ami a TS paraméterek alapján kiadódik. Reflexió (állóhullámok) csökkentésére elegendő lehet kevesebb is, ha nem nagy a láda. Ha SPL ("high-output") a cél, akkor semmi nem kell bele.

Reflex ládánál max. 2-3 cm bélés mehet körbe, különben elrontja az egészet. Ott szokták a "tojásszivacsot" vagy "gúlaszivacsot" használni előszeretettel.

Mondtam hogy nem volt reflex ládám :D Én úgy csináltam hogy folyamatosan pakoltam bele a vatelint,és éreztem a különbséget.Egyszer csak tele lett a láda és szebb volt a hangja <_< -_-

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.