Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

AUTÓHIFI


ViSoR

Recommended Posts

  • Hozzászólások 5,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

a pyléről kb. annyit hogy a magnattal, sallal és a macaudióval egy dzsunkában készülnek... egyik se jobb a másiknál.... szóval kommersz kategória... a sal legalább olcsó :(

tegnap megint voltam hangnyomin :lol: sikerült 137 dB kipréselni a cuccosból +egy elrontott mérést... akkor csak 136 dB volt...igaz, hogy nem lettem első, de az az egy dolog vigasztalt, hogy a többi kocsi közül normális használatban talán még az enyém volt a leghasználhatóbb... (ergo tudok halkan is zenét hallgatni, mégpedig szépen :lol: , akár klasszikusokat is)

aki hangcucc beszerzés előtt álll annak tudom ajánlani a Ground Zerot..... nekem nagyon bejött.... és nem sokkal drágább a dzsunka cuccoknál :wink:

Link to comment
Megosztás:

pár hete spanommal pakoltunk össze a már meglévő hifijéhez új mélyet és első szettet. Most a hertz jött a soron próba terén...

Elől kapott egy Hertz ESK 165 szettet 7316.gif a mély pedig egy 700Wos Hertz ES 300ast. 7337.gif

Érzékenység szempontjából az első szett 91dB (frekiátv 60-23000!) a mély pedig 94decis és 25-250Hz a frekiátvitele.

mostanra melegedett be sztem rendesen és azt kell, hogy mondjam érdekes, mert a dinamikus zenéket úgyanolyan gyönyörűen és tisztán adja tudtunkra, mint 1 klasszikust. Csak ajánlani tudom :(

Link to comment
Megosztás:

a pyléről kb. annyit hogy a magnattal, sallal és a macaudióval egy dzsunkában készülnek... egyik se jobb a másiknál.... szóval kommersz kategória... a sal legalább olcsó :(

tegnap megint voltam hangnyomin :lol: sikerült 137 dB kipréselni a cuccosból +egy elrontott mérést... akkor csak 136 dB volt...igaz, hogy nem lettem első, de az az egy dolog vigasztalt, hogy a többi kocsi közül normális használatban talán még az enyém volt a leghasználhatóbb... (ergo tudok halkan is zenét hallgatni, mégpedig szépen :lol: , akár klasszikusokat is)

aki hangcucc beszerzés előtt álll annak tudom ajánlani a Ground Zerot..... nekem nagyon bejött.... és nem sokkal drágább a dzsunka cuccoknál :wink:

Nekem se vált be a Mac Audio anno ... Mac Hurricane nyominger + T20-as csipogo + Mac Attack 4075 is adta meg magát ...

Az eredményhez gratula! :wink:

Link to comment
Megosztás:

Nos, ha valaki szeretne ZENEhallgatásra tökéletes első szettet venni, itt a lehetőség! Eladó egy DLS R6a szett, másfél hónaposan, úgy, ahogyan boltban kapható - persze, garipapírral együtt. A csipogó és a hangváltó már volt beszerelve, de még nem volt bekötve. Az ára a bolti 37e helyett 30 pénz.

Link to comment
Megosztás:

Nos, ha valaki szeretne ZENEhallgatásra tökéletes első szettet venni, itt a lehetőség! Eladó egy DLS R6a szett, másfél hónaposan, úgy, ahogyan boltban kapható - persze, garipapírral együtt. A csipogó és a hangváltó már volt beszerelve, de még nem volt bekötve. Az ára a bolti 37e helyett 30 pénz.

Ez a végleges?

Link to comment
Megosztás:

Sajnos erről nem tudok mit mondani, de a Dension-t nagyon tudom ajánlani. Szerintem nagyon kedvezményesen meg tudom szerezni.

Barátnőmnek és nekem is ilyen, és tényleg csak jót tudok róla mondani. Nem azért sztárolom, mert ezen akarok meggazdagodni (klubtag esetében 0% hasznom van rajta), hanem mert tényleg olyan jó.

Bővebb infó: itt

Link to comment
Megosztás:

nemkicsit esett le az ára

anno kijött nem nagyon volt mp3as fej1ség elterjedve akkor akartam venni

minden kiegészítővel fm mod stb jóval 100 felett lett volna..

most?

50ért hozzádvágják :wink:

Amiről te beszélsz, az a DMP3, és az egy normál (3,5"-os) HDD vel működik. Ezt vagy olyan fejegységre kötöd, aminek van AUX bemenete (így szereltem be 2 hete a Chevybe), vagy FM modulátorral rákevered egy rádióadóként (nem túl jó minőségben).

dmp3main01.jpg

Amiről meg én beszéltem, az a DH100ix, ami egy komplett fejegység, beépített notebook (2,5") HDD-vel. Ebből az utolsót valamikor áprilisban vettem 50+áfáért HDD nélkül, de asszem azóta estek az árak. Most éppen semmi infóm nincs az árakról, mert kollektív szabadságon vannak+komplett értékesítési átszervezés van folyamatba, árlistát aug 2. felében kapok

kep16.jpg

Link to comment
Megosztás:

Igazából nem arra gondoltam h rádióra kötöd és ott behangolod x frekire, hanem ha jól tudom az első densionokban nem volt rádió és külön kellett hozzá megvenni a modulátort :wink:

Ezek a mai 2.5" hdd-k szerintem kritikán aluliak, legalábbis nekem nem tünnek túl strapaírónak márkáktól teljesen függettlenül. Így érthető is miért akarják anélkül adni...

Link to comment
Megosztás:

Igazából nem arra gondoltam h rádióra kötöd és ott behangolod x frekire, hanem ha jól tudom az első densionokban nem volt rádió és külön kellett hozzá megvenni a modulátort :wink:
Na itt tévedni teccik az úrnak. A Dension cuccok megjelenése után fél évvel megvettem az első verziójukat a DMP3A-t. Ebben tényleg nincs rádiótuner, egyébként teljességében alkalmatlan rádióadás vételére. Az egy kiegészítő lejátszó, a meglevő fejegység mellé. A modulátor meg arra való, hogy a lejátszó kimeneti jelét rákeverd az FM frekvenciára, ha a fejegységnek nincs AUX bemenete.

Ezek a mai 2.5" hdd-k szerintem kritikán aluliak, legalábbis nekem nem tünnek túl strapaírónak márkáktól teljesen függettlenül. Így érthető is miért akarják anélkül adni...

Ezt mire alapozod? Milyen tapasztalatod van ebben? Jómagam 1990 óta foglalkozom számítástechnikával, és 2000 óta van saját cégem. Az én személyes tapasztalatom, hogy a 2,5"-os HDD mindig nagyságrendekkel jobbak a 3,5"-es társaiknál (a régi 5,25"-os MFM HDD-kről nem is beszélve), mert notebook-ba lettek tervezve. A notebook-ot mg az ember hurcolássza, vonaton illetve autóban is használja, tehát fokozottan ki van téve mechanikai igénybevételnek. A Dension DH100ix-ben és a DMP3A-ban is gumiágyra van szerelve a HDD, ezzel is egynhítve az autó által okozott rezgést. Amiben a 2,5"-ös HDD-k rosszabbak a 3,5-nél, az az adatátviteli sebesség. Mondjuk egy MP3 dekódolásnál kb 2-3%-ban van terhelve az adatátviteli csatorna (szélsőséges esetben elérhti a 10%-ot), tehát bőven van tartalék. A fejegység meg rendelkezik megfelelően nagy puffertárral, hogy ha egy kátyú átmenetileg "kiakasztja" a HDD-t, te ne vedd észre.

Az Omegámban 2004 novembere óta van benn a cucc. Azóta lementem kb 25e km-t vele (ebből 18e-t Bp-n), és a fejegység meg a HDD is hibátlan.

Szerintem azért megy le az ára, mert a konkurrencia is egyre olcsóbban adja az MP3-at tudó fejegységeket.

Link to comment
Megosztás:

Dark!

Feladom ismét, értelmetlennek látom a vitát.

Biztos tapasztaltabb vagy e téren.

Én csak 94 óta foglalkozom kommunikációval, híradástechnikával és informatikával. Saját cégem nincs. Viszont nem 1 éve vagyok hivatalosan a szakmában és az ÉN TAPASZTALATAIM szerint ezek a hddk nem elég strapabíróak.

Ezen eszközöknek a hadi iparban való alkalmazására hivatkoznék. nem tudom Te mennyire vagy ebben benne én sajnos nyakig. Amikor látom a sárban, homokban dobálni őket és utána még évekig müködni hibátlanul arra azt mondom, hogy igen korrekt. De ezekre a termékekre, melyek a piacon vannak nem mondanám nyugodt szívvel, hogy megbízható. Mert nem a tökéletsítésével vannak elfoglalva mérnökök ezrei, hanem az újabb silánymínőségű termék fejlesztésen ami már fele akkora helyen is elfér és még mobilisabb....

Link to comment
Megosztás:

Na igen a vitának tényleg nincs értelme, mert elbeszélünk egymás mellett..

Hadi és ipari felhasználásra a 2,5-ös HDD tényleg alkalmatlan. Amikor autóban MP3-at hallgatok róla, akkor ritkán ejtem kőre, dobálom sárba :D

Arra próbáltam rávilágítani (lehet hogy rossz irányba tartottam a lámpát), hogy a fejegységben elhelyezett hdd, nincs nagyobb igénybevételnek kitéve mintha notebookban lenne. A tervzőmérnök feladata, meg az hogy minnél olcsóbb legyen a gyártás, és lehetőleg 80-85%-os valószínűséggel kibírja a 24-36 hónapos garanciális időszakot. Ha utánna meg kidobom a francba és veszek egy másikat, akkor kb ott leszek, mintha a CD tárat évente elvinném kitisztíttatni (mert az sem örökéletű).

u.i. látom nem viseled el ha nincs igazad... :lol: :) :(

u.u.i. annó valami amcsi repülőgépből származó panelből kiszedtünk egy 7400-nak megfelelő IC-t (4 darab NAND kapu). Mint tudjuk az 5V-ról működik. Ez az IC fehér kerámia tokozású volt, aranyozott lábakkal, és 70V-on még tökéletesen működött... még akkor sem ment tönkre, amikor a forrasztópákával melegítettük. Igaz kb 12x drágább mint a polgári 7400

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.