Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Lacikirunak már nincs meg az eladó szettje? :roll:

Köszi a tippet, de ő azt írta : "Eladó 4db ültető rugó F astrába kb :8 cm ültet 25000 ft ".

Árban tökéletes lenne, de az a 8cm-t ültet azzal én itt Pesten úgy szikráznék mint egy Villamos!!!!!!! :twisted: Vagy nem?? :?: :idea:

Link to comment
Megosztás:

Autosunba ne menj,mert most voltam megvenni az új katalógust... mivolt első kérdésem milyen rugó van 35-35 és 60-40, válasz Vogtland 38 és 39 a 4 db....

Thanx Aztec!!! :wink:

Lenne egy kérdésem : ez a 35mm ültetés a gyári rugókhoz ültet annyit plusszban, azaz akkor 45mm -vel lennék lejjebb mint egy sima F Astra??

Remélem nem kérdezek baromságot, de hát sajna nem vágom!!!! :)

Link to comment
Megosztás:

Ja és még valami!!

Azt hogy tudom megnézni hogy nincs-e már valami ültető rugó nekem elöl??? Szóval színben vagy valamiben eltér-e a gyáritól?? (sajna nemtom milyen magasságban van egy gyári GSI kaszni, szóval nincs mihez hasonlítanom!!) Megtudná nekem ezt valaki nézni?? Vagy ötletek méricskélésre??? (15'' kerekek vannak rajta, ehez is viszonyítsatok!) :?: :idea:

Link to comment
Megosztás:

Future!

140-ért négy sárga Koni és négy ültetőrugó nagyon király!

Ennyiért általában a négy Konit sem kapod meg...

Ez mondjuk ebből a szempontból igaz!!!!

Akkor lehet hogy csak nekem drága???? :) :lol:

Ennyit nem ér 1enlőre a futómű nálam!!! Pestre meg Sárga KONI = vesekö + fogsor eltávolítás, nem beszélve hogy az autónak se tesz jót az állandó kátyúzás, főleg nem ilyen kemény gátlókkal!!!

(haverom mantájában sárga KONI-k vannak + ültetés, és állandóan kiesik a tömés a fogamból, nem beszélve hogy a városon szlalomozva kell átmenni a gödrök miatt!!!) :twisted:

Link to comment
Megosztás:

Végre úgy néz ki, hogy meglesznek hétvégére a tehermentesítőim a felnikhez, és feltudnám rakni őket :lol: , de azzal rémisztgettek, hogy ahoz ám még hosszabb csavarokat is kell szereznem. :shock: Igaz ez? És hol lehet olyanokat beszerezni, ha kell?

igaz, felnisnél bármelyiknél.

nekem azért kellett venni,mert a téli acél után nem volt elég hosszú az aluhoz és volt vagy 5 ropi a 12db csavar :)

Link to comment
Megosztás:

Miért jó a tehermentesítő?

Mit tehermentesít?

Ha jól értelmezem, akkor nem a csavarokon fog "lógni" a felni, hanem felcsücsül a tehermentesítőre, így elvonja a terhelés nagy részét a csavarokról, és valóban csak rögzítésre fogak szolgálni és nem "tartásra".

Asszem a tehermentesítőt központosítónak is szokták nevezni...

Nekem a Ladámon volt fent négy fiat alufelni (görgőzve, és kiegyensúlyozva) tehermentesítő nélkül, és csak a csavarok tartották..hát az első országutas kirándulás alkalmával a halálfélelem kerülgetett...úgy rázott a kormány, hogy alig vártam hogy hazaérjünk... utána csináltattam tehermentesítőt, és megszünt a kormányrázás...

Ha nagy baromságot írtam akkor sorry, a maestro (Futó Gabi) :) majd kijavít

Link to comment
Megosztás:

Miért jó a tehermentesítő?

Mit tehermentesít?

Elméletileg a csavarokat tehermentesíti, hogy ne csak azok tartsanak, gondolom kanyarban a lényeges. :)

És ugyanakkor emlegetik még központosítóként is. Ezzel a névvel gondolom meg azért illetik, hogy pont középen legyen a felni, azaz nehogy a csavarok félrehúzzák.

Szóval egyet értek Madison-nal! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Madison!

Csillagos 5ös! :)

Tehermentesít, mert az útegyenetlenség okozta sokkokat nem a csavarok

viszik át, hanem közvetlen a felniagy a kerékagyra.

Központosít, mert a csavarok nem tudják teljesen központosan felhúzni

a kerékagyra, és ilyenkor a szimmetriahiba miatt ráz a kormány.

Link to comment
Megosztás:

Na figyelem Futóműguruk!!! :wink:

Voltam futóművesnél és azt mondta, hogy ki kellene cserélni a Silenteket, elől hátul, kutyacsontot vagy mit :oops: . Ezt munkadíjjal +anyaggal együtt 30-35 közé mondta. Nem sok ez??? :?

Érdemes még cserélni ott valamit, ha már szétszedik????

Köcsi:

Üdv.: Atommanó :roll:

Link to comment
Megosztás:

Na figyelem Futóműguruk!!! :wink:

Voltam futóművesnél és azt mondta, hogy ki kellene cserélni a Silenteket, elől hátul, kutyacsontot vagy mit :oops: . Ezt munkadíjjal +anyaggal együtt 30-35 közé mondta. Nem sok ez??? :?

Érdemes még cserélni ott valamit, ha már szétszedik????

Köcsi:

Üdv.: Atommanó :roll:

Az első szilent csere az nem egy nagy durranás, de hátsó az nagyon nagy szívás. Le kell szedni az egész hátsó utóművet és tutkóra be van rohadva. Az egész nagy meló. Egyébiránt ha a kocsi rendesen volt szervizelve elég furcsa, hogy egyszerre kell mind a 4 szilentet cserélni :roll: Árak tekintetében nem tudok mit mondani. Nekem kicsit soknak tűnik.

Link to comment
Megosztás:

Hát ami a szervizelést illeti nem tudom mert Svácból hozták 2 éve.

Az elsők még nem olyan gázak, de a hátsó már nagyon! Úgy vagyok vele, hogy ha már csinálják akkor egybe legyen meg minden ami kell ne kelljen 2 hónap múlva megint szétszedni. Gömbfelyek meg stb.????

Mit érdemes még cserélni???

Üdv.: Atommanó

Link to comment
Megosztás:

Úgy tudom, kutyacsont utoljára a Mantás időszakban volt az Opelekben. :)

Az elsőket 12-ért csinálják meg a szilentblokkosok Pestszentimrén.

A hátsót nem értem miért szar, elvileg az túl van méretezve, és annak

ki kellene szolgálnia az autót élete végéig... Bár a mai világban... :lol:

Gömbfejek és a toronycsapágy egyszerűen ellenőrizhető. Szaki majd

tudni fogja. :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.