Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Kompjuter szerint hónapok óta 9.1/100km-nél tartok, de nem hajszolom, viszont néha muszáj odalépni neki egy kicsit... :oops: 8)

Külön nem szoktam mérni, nem idegesítem magam...

Anno, amikor még megvolt a teljes ménes, 136 LE-s volt. Most már nyilván kevesebb...

Meg most kicsit gyengének érzem, bár lehet, hogy csak nagyon beleszoktam a "jóba"...

Ezt tartom valószínűbbnek, ha a motorolajra rendesen odafigyeltél,akkor bizti nem lehet baja.

Link to comment
Megosztás:

Ezt tartom valószínűbbnek, ha a motorolajra rendesen odafigyeltél,akkor bizti nem lehet baja.

Csak másfél éve van nálam és vannak konkrét jelek, hogy nem minden kóser... Lyukas kartergáz-visszavezetô csô, kattogás bizonyos alkatrészeknél

a motortérben, 2000 környékén rángatás (erre mondták, hogy valsz gyertyakábel)... Szal fixálnivaló akad, de hamarost jut rá idô...

Mindezek mellet nagyon bejött nekem ez az autó...

Link to comment
Megosztás:

Csak másfél éve van nálam és vannak konkrét jelek, hogy nem minden kóser... Lyukas kartergáz-visszavezetô csô, kattogás bizonyos alkatrészeknél

a motortérben, 2000 környékén rángatás (erre mondták, hogy valsz gyertyakábel)... Szal fixálnivaló akad, de hamarost jut rá idô...

Mindezek mellet nagyon bejött nekem ez az autó...

Link to comment
Megosztás:

Rendelet

A gépkocsi gyártója megadja a járműre szerelhető abroncsok méreteit, ez azért is fontos, mert a megadottól eltérő méretű kerékpánt (felni), vagy gumiabroncs felszerelése, jármű-átalakításnak számít, így hatósági engedély-köteles! Az újonnan felszerelt kerék átmérője azonos, vagy kisebb kell legyen a lecserélténél, de a kilométeróra kevesebbet nem mutathat a kocsi tényleges sebességénél, többet is csak maximum 10%-kal, vagy 4 km/h-val. Az abroncs mérete, terhelhetősége és sebességhatára meg kell feleljen a jármű vonatkozó adatainak. Azonos tengelyen lévő kerekekre csak olyan abroncs szerelhető, amelyek mérete, szerkezete, teherbírása és mintázati jellege (nyári, téli, vagy terep, országúti) azonos. Nem szerelhető fel továbbá szöges gumi sem.

Csak azért írtam be ide, mert ilyenről eddig még nem hallottam, gondoltam megosztom veletek.

Link to comment
Megosztás:

Rendelet

A gépkocsi gyártója megadja a járműre szerelhető abroncsok méreteit, ez azért is fontos, mert a megadottól eltérő méretű kerékpánt (felni), vagy gumiabroncs felszerelése, jármű-átalakításnak számít, így hatósági engedély-köteles! Az újonnan felszerelt kerék átmérője azonos, vagy kisebb kell legyen a lecserélténél, de a kilométeróra kevesebbet nem mutathat a kocsi tényleges sebességénél, többet is csak maximum 10%-kal, vagy 4 km/h-val. Az abroncs mérete, terhelhetősége és sebességhatára meg kell feleljen a jármű vonatkozó adatainak. Azonos tengelyen lévő kerekekre csak olyan abroncs szerelhető, amelyek mérete, szerkezete, teherbírása és mintázati jellege (nyári, téli, vagy terep, országúti) azonos. Nem szerelhető fel továbbá szöges gumi sem.

Csak azért írtam be ide, mert ilyenről eddig még nem hallottam, gondoltam megosztom veletek.

köszönjük szépen a hasznos infót :)

Egyébként ezzel a szöges abroncsal vitatkoznék, mert sok esetben lehet látni rá ellenpéldát télvíz idelyén. Ámbár lehet ez csak kihágás, és kegyes lojalitás az autós felé :D

Link to comment
Megosztás:

Rendelet

A gépkocsi gyártója megadja a járműre szerelhető abroncsok méreteit, ez azért is fontos, mert a megadottól eltérő méretű kerékpánt (felni), vagy gumiabroncs felszerelése, jármű-átalakításnak számít, így hatósági engedély-köteles!

...

Na én meg arra lennék kíváncsi, hogy ha váltóméret akkor miért lenne átalakítás?? pl. 175/70 R13 -> 185/60 R14 -> 195/50 R15

Link to comment
Megosztás:

Mert Magyarországon élünk... :?

Ezt nem mondod komolyan :?: :!: :?:

Megvilágosodok, :idea: akkor most szabálytalanul közlekedem?

Az én autómon a gyári méret 175/70 R13 8)

A jelenleg használt gumiabroncs, illetve felniméret: 175/60 R14

Akkor most szabálytalan vagyok?

Menjek kpm eng. felülvizsgálatra?

:) :D :D :D :P :D :D :D :D :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Akkor most szabálytalan vagyok?

Menjek kpm eng. felülvizsgálatra?

:) :D :D :D :P :D :D :D :D :lol: :lol: :lol:

Nem, ennyire nem komoly, csak nem eccerűen van túlszabályozva, mint sok más is kis hazánkban. És az is tény, hogy Ancsámon a 195/50-15-ös kerekek ugyanolyan szabálytalanok, mint egy Ladán, arra azért biztos jobban ugranak az út szélén. Persze én sem ezekkel vizsgáztattam...

Link to comment
Megosztás:

Ja, és úgy tom, hogy egy méret eltérést még elnéznek...

Akkor nincs mitől tartsak :)

...bár megjegyzem, igazából nem érdekel, hogy ki mit mond (rendőr)

Nekem ez tetszik és kényelmes.

Nyáron ez, télen a 175/70 R13 téli gumival szerelve.

8)

Link to comment
Megosztás:

Nem, ennyire nem komoly, csak nem eccerűen van túlszabályozva, mint sok más is kis hazánkban. És az is tény, hogy Ancsámon a 195/50-15-ös kerekek ugyanolyan szabálytalanok, mint egy Ladán, arra azért biztos jobban ugranak az út szélén. Persze én sem ezekkel vizsgáztattam...

Befér a 15-ös a gép alá átalakítás nélkül :?:

Link to comment
Megosztás:

Befér a 15-ös a gép alá átalakítás nélkül :?:

Hibátlanul! Bár hozzá tartozik, hogy nekem oldszkónám van! A gumi tetejétől a sárvédőívig majdnem 10 centi van, ha már addíg berúgózik, baj van! :) Kicsinek is néz ki alatta, a legjobb valami 17-es lenne...

Link to comment
Megosztás:

Hibátlanul! Bár hozzá tartozik, hogy nekem oldszkónám van! A gumi tetejétől a sárvédőívig majdnem 10 centi van, ha már addíg berúgózik, baj van! :) Kicsinek is néz ki alatta, a legjobb valami 17-es lenne...

a 195/50 R15 az a 175/70 R13 nak váltómérete... szal pont akkora az átmérő, tehát ott gond nem lehet... de a 175/70 R14 az nagyobb !!! ott 4.4% -al kevessebbet mutat az óra is...

itt megnézheted : http://www.miata.net/garage/tirecalc.html

Link to comment
Megosztás:

a 195/50 R15 az a 175/70 R13 nak váltómérete... szal pont akkora az átmérő, tehát ott gond nem lehet... de a 175/70 R14 az nagyobb !!! ott 4.4% -al kevessebbet mutat az óra is...

itt megnézheted :http://www.miata.net/garage/tirecalc.html

Kérdés:

Ez 60 km/óránál vizsgál. Mi a helyzet 160-nál?

Na jó, legyünk racionálisabbak, 140-nél?

:) :D :D

Tehát, ha a gyári méret 175/70 R13, a gépen 175/60 R14 van és 140-et mutat a km óra. Ezen esetben mennyivel megyek?

Link to comment
Megosztás:

Kérdés:

Ez 60 km/óránál vizsgál. Mi a helyzet 160-nál?

Na jó, legyünk racionálisabbak, 140-nél?

:) :D :D

Tehát, ha a gyári méret 175/70 R13, a gépen 175/60 R14 van és 140-et mutat a km óra. Ezen esetben mennyivel megyek?

válts át Metricre... alapból mérföldben van...

írtam, 4.4 % al kevesebb szerintem sok eltérés.. de miért vettél ilyen kereket?... vagy ez volt rajta? csak furcsálom...

amúgy 140 et mutat akkor 133.84 a valóság .. :D

Link to comment
Megosztás:

válts át Metricre... alapból mérföldben van...

írtam, 4.4 % al kevesebb szerintem sok eltérés.. de miért vettél ilyen kereket?... vagy ez volt rajta? csak furcsálom...

amúgy 140 et mutat akkor 133.84 a valóság .. :D

Az R13-as rajta volt, mikor vetem a kocsit.

A 14-es felni meg azért került rá a gépre, mert a 13-as felnis gumik meglehetősen kopottak voltak és cserére szorultak.

Egy kedves barátom jelezte, hogy le tud menteni 4 db gumit a kocsimra a céges autójáról amortizációba leírva,de ehez vennem kell 4 14"-os felnit.

Ez a rövid de annál tanulságosabb története a felniváltásnak.

Link to comment
Megosztás:

gondoltam, hogy nem önszántadból lettek... :)

Ajánlott méret :?:

Megvallom kicsit kényes vagyok arra, ha a vesekövem mocorog a futómű miatt, így félek a 185/50 R15- től.

...és persze az sem egy utolsó tényező, hogy a pesti utak olyan vacakok, hogy lépten nyomon cseréltethetném :D

Link to comment
Megosztás:

Ajánlott méret :?:

Megvallom kicsit kényes vagyok arra, ha a vesekövem mocorog a futómű miatt, így félek a 185/50 R15- től.

...és persze az sem egy utolsó tényező, hogy a pesti utak olyan vacakok, hogy lépten nyomon cseréltethetném :D

nemtom, lehet hogy van olyan amit eleve azzal szereltek, de én még nem láttam, meg ha a tieden a gyári 175/70 R13 volt akkor nem az igazi. Mármint szerintem a futóműnek nem biztos hogy jót tesz. Amúgy 185/60 R14 lenne a 14-es megfelelő... és 195/50 R15 a 15 ös... de az tuti, hogy a /70 -es a legpuhább szal akkor neked az való... kanyarba meg /50 :D

Link to comment
Megosztás:

kilométeróra kevesebbet nem mutathat a kocsi tényleges sebességénél, többet is csak maximum 10%-kal, vagy 4 km/h-val

Szerintem ez pedig azt jelenti, ha 10%-ot csal az az óra akkor csak 40 km/h-val lehet max. közlekedni :)

Jah kérem, vannak még hülye szabályaink. :evil:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.