Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Ha felemelem a kocsit, tolómérővel meg tudod mérni, nagy nehezen. 20mm-t mérek, de az a lapított fele, vagy nekem az kell? :goofy:

Ne a végét mérd meg, hanem a hátsóhíd "U" alakú részében, belül az "U"-ban fut a rúd. Ehhez be kell mászni alá, mert a hátsóhíd előre nyitott. Úgy emlékszem ott hengeres már, csak a vége lapított. ;)

Link to comment
Megosztás:

Ne a végét mérd meg, hanem a hátsóhíd "U" alakú részében, belül az "U"-ban fut a rúd. Ehhez be kell mászni alá, mert a hátsóhíd előre nyitott. Úgy emlékszem ott hengeres már, csak a vége lapított. ;)

Végig lapított a teteje és az alja is. ;)

Link to comment
Megosztás:

TA-technix meg FK ültetőrugók gagyiságáról szólóan vannak bőven információim.

Viszont találtam egy GTC nevezetűt is ugyanabban az árban mind az előbb említettek. Mind piros

Valaki tud róla bővebben? Ugyanolyan gagyi vagy még gagyibb? Köszönöm!

Következő lépcsőfok sárga apex 40/40 rugók 40-ért vagy kék koni 35/35 rugók 43ért? Mi a különbség a színek között illetve az apex és koni között? Köszöntem!

Link to comment
Megosztás:

Ne a végét mérd meg, hanem a hátsóhíd "U" alakú részében, belül az "U"-ban fut a rúd. Ehhez be kell mászni alá, mert a hátsóhíd előre nyitott. Úgy emlékszem ott hengeres már, csak a vége lapított. ;)

én is így emléxem, hogy csak a vége a csavarnál lapos, egyébként meg hengeres, de a kolléga most volt alatta.....csak látta :pinch:

ilyen való oda nem?

http://www.mullerauto.net/opel-vectra-b/610-opel-vectra-b-stabilizatorszilent-hatso.html

Link to comment
Megosztás:

én is így emléxem, hogy csak a vége a csavarnál lapos, egyébként meg hengeres, de a kolléga most volt alatta.....csak látta :pinch:

ilyen való oda nem?

http://www.mulleraut...lent-hatso.html

OP_T92_M_4.png

Ilyen kell oda, a 2es számú :)

De már közben eldöntöttem hogy megrendelem a 18asat, annál tuti nem lehet kisebb. Ha meg 20as, akkor átfúrom a lyukat azt csókolom. :D

Link to comment
Megosztás:

OP_T92_M_4.png

Ilyen kell oda, a 2es számú :)

De már közben eldöntöttem hogy megrendelem a 18asat, annál tuti nem lehet kisebb. Ha meg 20as, akkor átfúrom a lyukat azt csókolom. :D

Én erre felé a hatos számút kerestem de a bontókba vagy nem is ismerték, vagy pedig mint urbanlegendet emlegették... :o

Link to comment
Megosztás:

GSi 16V-n széria :)

aham GSI ako elhiszem, nincs minden bontóba.....

A hátsó kiegészítő stabrúd, gsi-ken szokott lenni. Amúgy nem valami nagy csoda, egy darab vas tulajdonképpen.

Ha rendesen fel van csavarozva, segít merevíteni a hátsó hidat.

mi a tökömet lehet azon még merevíteni?ha ennél merevebb lenne az már sztem szekér lenne..... :D

de köszi ma is tanultam vmit

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Tanácsot kérnék lengéscsillapító-rugó ügyben. Lényeg, hogy egy Caravan Astrát akarok teljesen újra rugózni, lengéscsillapítózni.

A jobb első, és a bal hátsó már törött, és a lengéscsillapítók nem éppen tökéletesek.

Tehát néztem Monroe szettet 80-ért gyári minőségben. Ez csak rugó. Levegős csillapítók 20/ darab környékén. Kicsit drágálom. Valami jó, akár ültető szett is érdekelne, és jó lengéscsillapító. A komfortot nem szeretném feladni, de nem baj, ha kicsit sportosabb. Nem akarok egy gokartot, vagy versenyautót csinálni, de azért menetstabilabb jármű nem lenne rossz. Ötleteket, tippeket várnék, mit érdemes berakatni.

Előre is köszönöm!

Hetyke

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Tanácsot kérnék lengéscsillapító-rugó ügyben. Lényeg, hogy egy Caravan Astrát akarok teljesen újra rugózni, lengéscsillapítózni.

A jobb első, és a bal hátsó már törött, és a lengéscsillapítók nem éppen tökéletesek.

Tehát néztem Monroe szettet 80-ért gyári minőségben. Ez csak rugó. Levegős csillapítók 20/ darab környékén. Kicsit drágálom. Valami jó, akár ültető szett is érdekelne, és jó lengéscsillapító. A komfortot nem szeretném feladni, de nem baj, ha kicsit sportosabb. Nem akarok egy gokartot, vagy versenyautót csinálni, de azért menetstabilabb jármű nem lenne rossz. Ötleteket, tippeket várnék, mit érdemes berakatni.

Előre is köszönöm!

Hetyke

Ezen az oldalon 10 000 körül vannak MONROE cuccokhttp://opelalkatreszek.cegvalaszto.hu/ ,de ha akarod tudok hátsó tekercsrugót 5000-ért delphit vagy ugyanitt KYB hátsó lengéscsillapítót!

Link to comment
Megosztás:

aham GSI ako elhiszem, nincs minden bontóba.....

mi a tökömet lehet azon még merevíteni?ha ennél merevebb lenne az már sztem szekér lenne..... :D

de köszi ma is tanultam vmit

Csavaró erőnek nem tud azért annyira ellenállni. Láttál már kiszedett hátsó hidat? (valszeg még nem)

Link to comment
Megosztás:

Csavaró erőnek nem tud azért annyira ellenállni. Láttál már kiszedett hátsó hidat? (valszeg még nem)

Ma volt olyan hogy a hídnak csak az egyik fele a kerékagy mögött volt felbakolva, a másik fele kb 4-5cmvel lejjebb lógott. Ami ezért nem kevés. :)

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

Nem értek vmit a hátsó futóművel(ferdehátú astra) kapcsolatban: új rugók(kayaba), új gátlók(sachs gázos) vannak beépítve,de még mindig olyan, mintha kicsit ülne az autó .Pótkerék kivéve, helyette egy gáztartály van, nem tudom mennyire számít.

Van vkinek vmi ötlete?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.